Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
175 postów 192 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Giertych dzięki odsiadce zyska na popularności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Roman Giertych został ukarany przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego grzywną w wysokości 3000 złotych.

Osobiście podzielam krytyczne opinie Giertycha względem wykorzystywania katastrofy smoleńskiej przez Prawo i Sprawiedliwość do celów politycznych, natomiast nie podzielam jego stanowiska co do twierdzenia, że sędziowie Izby Dyscyplinarnej nie są według niego sędziami bo wybrał ich PiS. Giertych nie jest od tego, żeby podważać takimi argumentami decyzje Izby względem własnej osoby.
 
 
Mecenas Giertych już stwierdził, że grzywny nie zapłaci, bo robiąc przelew na te trzy tysiące, uznałby, że Izba działa legalnie tym samym jak sam przyznał przyjdzie mu odsiedzieć siedem dni w więzieniu. Za Giertychem wstawił się nie kto inny jak Król Europy Donald Tusk, co nie powinno dziwić przecież serdeczny przyjaciel Roman nie raz ratował skórę rodzinie Króla Europy. Na solidarne wsparcie może też liczyć ze strony TVNowskich celebrytów, którzy zapowiedzieli, że jak będzie taka potrzeba, to również wezmą udział w protestach zapobiegających posadzeniu Romka. Tymczasem ja mam wrażenie, że mecenasowi właśnie oto chodzi, on właśnie na to liczy, że neosanacja wsadzi go do paki. Znosząc więzienną siedmiodniową udrękę zostanie w oczach wielu, męczennikiem sprawy. Wiadomo, że Roman Giertych jest postacią wybitnie antypatyczną, a w planach ma ambitne koncepcję powrotu do wielkiej polityki. Skoro był już posłem, ministrem i wicepremierem, to interesować może go już tylko Belweder. W środowiskach narodowych jest dożywotnio spalony, ale reszta wyborczego tortu jest do zagospodarowania. Wystarczy, że uwierzy w niego liberalne centrum i chadecka prawica, żeby za pięć lat, czy dekadę jeśli nie wygrać, to przynajmniej znaleźć się w drugiej turze. Z Żydami się pogodził odcinając od własnego dziadka więc na poparcie Izraela i USA może liczyć. Król Europy załatwi mu wsparcie niemieckie. Poparcie zarówno Izraela, USA jak i Niemiec jak pokazują dotychczasowe wybory prezydenckie w III RP, wystarczy do tego żeby zostać prezydentem. Dlatego pobyt w więzieniu może mu przynieść całkiem spore dodatkowe poparcie.
 
 
PiS ma więc ogromną szansę wypromować znienawidzonego mecenasa, który w swoim długim marszu po władzę jeśli trzeba, to jak kangur olbrzymi (łac. macropus giganteus) na paradzie poskacze i do pierdla na tydzień pójdzie. Więzienie ma wszak swoje plusy od żony można odpocząć, a i na opisanie swojej walki o demokrację czas się znajdzie, jak to czynili to w historii najbardziej znani więźniowie.

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Oby posiedział/ W małej celi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:11:01
  Pod celą raczej szanują papugi.
 • Nie powinni go wsadzać, tylko wysłać
  komornika. I sam ściągnąłby z konta
 • Dlaczego niby
  Giertych jest postacią wybitnie antypatyczna, dlaczego niby ma być spalony w środowiskach narodowych, i dlaczego niby miałby iść do polityki, w której tak czy inaczej jako były wicepremier tkwi?
  Czyżby na zasadzie propagandy kiedyś TVNu, a teraz telawizji sakowicza i lichockiej?
  Przypomnę, że to Giertych w po rozmowie z JK za poprzednich jego rządów powiedział, że jest autentycznie przerażony tym, do czego JK zmierza i kim jest, po czym natychmiast odszedł z czynnej polityki i wzmocnił opozycję wobec opcji picowskiej.
  I bardzo dobrze, konsekwentnie czyni nie płacąc grzywny.
  Jeśli pic upadnie, to będą podstawy do skazywania na wieloletnie odsiadki, o czym doskonale wiedzą ci, którzy mieliby go wsadzić.
  No i mają teraz zagwozdkę, co robić.
  Każdy ich ruch przegrywa, a ten z odsiadką może ich załatwić na zawsze.
 • Nie sądzę aby
  - człowiek koń - był aż tak głupi aby nie wiedzieć, że tubylców rozgrywa się do pospołu przez magdalenkową ferajnę. Podział ferajny na PO, PiS, SLD, PSL, etc. - jest tylko przeznaczony dla głupiego tubylca i na rzecz tzw. demonkratury, żeby się jej stało zadość - tymczasem magdalenkowa ferajna - to monolit w stosunku do głupich tubylców.
  Wniosek?
  Nie ma innego wytłumaczenia - tylko - człowiek koń - też ma założoną uzdę przez oficera prowadzącego i bierze udział w czymś - o czym do końca nie jest świadomy.
 • @Wican 00:44:52
  Już pisano, że żadnej odsiadki nie będzie, to kara porządkowa, ściąga komornik z konta. Nie wiem po co ten idiotyczny artykuł?
 • @AlexSailor 07:06:12
  Cały Polska będzie żyć środkowym palcem posłanki Lichockiej(brrrr....) i męczeństwem Romka. Roman wyrośnie nam na męczennika 3RP. Nie żaden Piskorski, który gnił 3 lata, tylko Romuś właśnie, co może tydzień posiedzi, ale media głównego ścieku nie pozwolą nam o tym zapomnieć.
 • @wercia 23:33:49
  Sprawdziła organoleptycznie?
 • @AlexSailor 07:06:12
  Byłoby wskazane, aby Giertych przedstawił zamierzenia JK. Bo tak - to zwykłe plotki są.
  Z działań nie widać niecnych zamiarów.

  Chyba, że Giertych tkwi w tym systemie i próba zmiany jest dlań tragedią.
 • Tego ciosu mógł się nie spodziewać! Były senator PO bez litości dla Giertycha: To już pajac a nie adwokat
  Mecenas Roman Giertych nie daje o sobie zapomnieć! Jego coraz żałośniejsze popisy, cieszą już chyba jedynie Donalda Tuska, który wsparł ostatnio swojego mecenasa. Dosadniej o Giertychu wypowiedział się na Twitterze były senator Platformy Obywatelskiej, który nazwał go „pajacem”. Przypomniał o sobie mec.Giertych (Wesoły Romek). Przedstawienie polityczne przed Izba Dyscyplinarną SN mu się nie udało. To już pajac a nie adwokat. Chciał bardzo zostać więźniem reżimu PIS a tymczasem pomylił karę karną grzywny (areszt) z karą porządkową (komornik) Powodzenia…napisał na Twitterze Robert Smoktunowicz.

  Ps...Mój nieżyjący już młodszy brat spotkał się 15 lat temu z Giertychem i po tym spotkaniu powiedział…..to jest pajac! Więc kolejni ludzie to widzą na szczęście. POgratulować Tuskowi tak światłego "mecenasa".
 • @kula Lis 69 10:09:33
  " Jego coraz żałośniejsze popisy, cieszą już chyba jedynie Donalda Tuska, który wsparł ostatnio swojego mecenasa. "

  Cieszą chyba też Pana? Nie jest przyjemnie widzieć przeciwnika w kajdankach i poniżonego, gdy samemu się wybrało zwycięską stronę?

  Prawne sztuczki i bezsilne odwoływanie się do jakichś rzekomych zasad, Pana muszą śmieszyć. Czyż nie?
 • @kula Lis 69 10:09:33
  Ponoć to drogi adwokat.
 • @zbig71 10:46:05
  Do tego dobry. To naprawdę inteligentny człowiek. Z tym, że szuja. Nazwisko zdeterminowało początek jego kariery, gdy musiał dziedzicznie robić za narodowca.
 • @
  Giertych  na  własne  życzenie  zaprzepaścił   polityczną  karierę , gdyby   trwał  przy  środowiskach  narodowych i  przede wszystkim dystansował  się  od  PO , to  niewykluczone  ,że  ten Belweder  byłby w  zasięgu , tu  warto  zauważyć ,że  ma  bardzo  atrakcyjną  żonę , innymi  słowy  , czy  on  będzie  siedział  czy  mu  nawet  TVN  zagospodaruje  jakiś  cykliczny  program  , to  mu  to  w niczym  nie pomoże  bo  zdążył  przez  te kilka  minionych  lat  zniechęcić  do  siebie  na  tyle  dużo  ludzi  ,że  już nigdy  do niczego  go  nie  wybiorą  
 • Dotychczasowe kręgi podejrzeń za solidarność z Leperem w sprawie naszości wojny z Irakiem bronionej gruntowym ziobrohakiem były
  nieskuteczne.
  Teraz nadsedł czas potraktowania go przez KRS razem z kastą sędziowsko adwokacką zgodnie z interesami suwerennymi prezesimusa w razie potrzeby popartymi przez niezawodną agentową Przyłębską i ponadtrybunalskimi mateczkami Beatami Szydło i Kępą tudzież dialektyczką Lichocką.
 • @zbig71 08:59:25
  Może ma być Giertych pompowany? Po prostu?
 • autor
  Autor
  Prawniku
  Jak jest różnica pomiędzy karą porządkową a grzywną w Sądzie
  Znasz się na tym?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930