Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
170 postów 191 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Górski stawiał na Niemców, a w geopolityce wygrywają Żydzi!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybór Żeleńskiego na prezydenta Ukrainy zapowiadał stopniową poprawę relacji między Ukrainą a Rosją, ale chyba nikt nie przewidział tak negatywnych pośrednich następstw tego stanu rzeczy dla Polski.

Putin na Ukrainie osiągnął to co chciał a nawet nieco więcej, ponieważ docelowo Rosję interesował Krym, konflikt w Donbasie był tylko po to żeby w trakcie ewentualnych negocjacji móc pójść na ustępstwa i oddać Donbas zostawiając sobie Krym. Plan został zrealizowany z nawiązką bo Krym został, a Donbas dostanie autonomie. Ukraiński odcinek zmagań został wyciszony więc Putin spokojnie mógł się zająć szarpiącą go od wielu lat za nogawkę Polską. Przyznam szczerze, że byłem przez te lata pod wrażeniem cierpliwości Putina względem Polski. Regularne wylewane na niego kubły pomyj, insynuacje o zorganizowanie zamachu smoleńskiego, podjudzanie Białorusi przeciwko Rosji za pośrednictwem telewizji BELSAT, wsparcie gospodarcze i wojskowe dla banderowskiej Ukrainy, sponsorowanie portali lżących Rosję i opisujących Rosjan jako podludzi, mniej lub bardziej udane próby torpedowania rosyjskich inicjatyw gospodarczych. W odpowiedzi Rosja tworzy polskojęzyczną wersję kanału medialnego SPUTNIK oraz podejmuje przeciw Polsce trudne do oszacowania działania z zakresu walki informacyjnej i propagandy w internecie. Działania te nie przynoszą Rosji pokładanych w nich nadziei. Tymczasem polska dyplomacja się rozkręca i ujada coraz mocniej. Widząc, że Zachód odpuścił sobie kwestię ukraińską i wyczekiwanej wojny nie będzie, postanawia potęgować napięcie na własną rękę.
 
 
Putin uderza w Polskę wątkiem antysemickim i czyniąc ją jednocześnie współodpowiedzialną za wybuch II wojny światowej. Antysemicki wątek uderzenia jest jak najbardziej oczywisty, Polska słynie przecież w świecie z Chopina, wódki i antysemityzmu, którym każdy Polak karmiony jest z piersi własnej matki (sic!). Przez całe dekady taką opinię budowały nam Niemcy, niemieckie koncerny oraz środowiska żydowskie w Polsce jaki i poza jej granicami. Temat ten jest już dziś w Polsce znany, niestety zupełnie nieznany w świecie. Od blisko roku Rosja dawała do zrozumienia Polsce, że wątek antysemicki stać się może w krótce motywem przewodnim rosyjskiej narracji politycznej na odcinku polskim. Były przecież nieprzychylne komentarze w rosyjskich mediach po marszu w sprawie Ustawy 447 czy nagłaśnianie rzekomych masowych pogromów żydowskich, których dopuścili się Polacy we Lwowie w roku 1918. Był to prolog do tego co teraz Rosja robi w tym temacie. Polska dyplomacja nie potrafi albo nie chce przewidywać długofalowych skutków swoich posunięć.
 
 
Wczorajsza dymisja rosyjskiego rządu i plany zmian konstytucji pokazują, że ten atak na Polskę może mieć jeszcze drugie dno. Być może oba wydarzenia nie przypadkiem są skorelowane w czasie. Putin dla planowanych zmian będzie potrzebował społecznego poparcia. Nic tak nie łączy niemal wszystkich mieszkańców Rosji jak pamięć o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Putin postrzegany jako żarliwy obrońca pamięci czerwonoarmistów oraz mesjanistycznej roli ZSRR, który pokonując Hitlerowców zbawił niejako świat, odegrać może w taki sposób sprzedany marketingowo kluczową rolę w zaskarbieniu sobie mas społecznych. To Polska ma wziąć odpowiedzialność za wybuch wojny a nie ZSRR, z którym Putin zaczął się znowu intensywniej utożsamiać.
 
 
Putin nie byłby jednak sobą gdyby nie poszedł o krok dalej. Od kilku lat skrzętnie zacieśnia przyjacielskie relacje z Izraelem, wykorzystując do tego silną rosyjską diasporę w Izraelu. Przyjaźń doyevreyskovo gosudarstva jest tak silna, że rosyjska obrona przeciwlotnicza nie reaguje w trakcie łamiących prawo międzynarodowe, izraelskich nalotów w Syrii wymierzonych w rządowe wojska, wspierane przecież przez Rosję. Putin wie, że kto żyje dziś dobrze z Żydami ten wyjdzie na swoje. Jeśli dodamy do tego, że aktualny prezydent USA jest najbardziej prożydowskim prezydentem w historii tego kraju, to sytuacja Polski wygląda tragicznie. Putin i Trump, przywódcy niby dwóch zwalczających się mocarstw, a obaj tak mocno związani z interesami żydowskimi. Kiedy po pierwszym ataku Putina napisałem komentarz, że mimo absurdalności zarzutów Putina ta awantura skończy się źle, ale nie dla Rosji a dla nas, to inni publicyści pisali, że nie mam racji i to Rosja przegra tę dezinformacyjną batalię. Dziś po kolejnych posunięciach Putina część obserwatorów międzynarodowej polityki zaczyna zmieniać zdanie, dostrzegając w wydawałoby się irracjonalnej awanturze Putina drugie dno i jednak realne zagrożenie dla polskiej racji stanu.
 
 
Putin będzie parł do totalnej konfrontacji z Polską mając za sobą Izrael i lobby żydowskie w USA. Konfrontacja z Polską może być dla niego panaceum na utrzymanie władzy dlatego posunie się daleko wiedząc, że ma zielone światło. Z drugiej strony ma przeciw sobie neosanacyjne władze w Warszawie, które chętnie podejmą rzuconą rękawice nie rozumiejąc, że tego właśnie chce Rosja. Pogłębiający się konflikt z Rosją, to doskonała recepta na kolejną kadencję zarówno dla Andrzeja Dudy jak i dla PiSu w kolejnych wyborach. Swoją drogą to chichot losu, że rodzinnie powiązany z Żydami Duda, mógłby zostać ponownie prezydentem Polski dzięki temu, że Polska musi odpierać ataki o właśnie antysemickość.
 
 
Podsumowują przychodzi mi na myśl maksyma trenera Górskiego, który twierdził, że nie ważne kto z kim gra, bo i tak ostatecznie wygrywają Niemcy. Trawestując to powiedzenie w odniesieniu do ww. dywagacji można powiedzieć, że w światowej geopolityce nie ważne kto z kim i jak walczy, ponieważ i tak ostatecznymi zwycięzcami będą Żydzi.

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • Bielmo na oczach
  No, może ten zmasowany żydowski atak na Polskę jest nam potrzebny żeby przejrzeć na oczy. Powiedziane jest, że nie ma nic ukrytego, co nie miało by być wyjawione. Na nasz rząd raczej w tej sprawie liczyć nie możemy, bo to chyba jest gra wszystkich do jednej bramki. Jedno jest pewne, że nie ma kraju, gdzie by Żydów lubili. Trzeba tylko wyjawić im całą prawdę o II wojnie światowej. Trzeba obnażyć ich kłamstwa, a wtedy ich historia szybko dobiegnie końca. Znowu staną się tułaczami. W Polsce tylko od dołu możemy się oczyścić z tego żmijowego plemienia.
 • Scenariusz może wyglądać jak na mapce pod linkiem:
  .
  https://2.bp.blogspot.com/-zIW0QgAItpY/VVERJfq2yaI/AAAAAAAAReE/VZlq_79xIB0/s400/Selection_001.png

  https://ram.neon24.pl/post/144040,iii-wojna-swiatowa-w-sierpniu
 • autor
  ,,...Putin wie, że kto żyje dziś dobrze z Żydami ten wyjdzie na swoje..."

  Jak można z powyższego wnosić, absolutnie nie zna pan żydów.
  A Putin (?), najprawdopodobniej gra nimi do czasu.
 • "Putin wie, że kto żyje dziś dobrze z Żydami ten wyjdzie na swoje."
  Niestety - Żym nie daje żadnego wyboru - tylko wywija. Putinem też! Ponadto farmą zarządzały zwierzęta - tylko u Orwella.
  Wniosek?
  Przypowieść o człowieku - co to żmiję własną piersią ogrzał się kłania.
 • @RAM 20:59:31
  O pancernych zagonach i przesuwających się frontach jak w IIWŚ to już nieaktualne i bzdurne bajania.

  Dziś wojny prowadzi się atakami z powietrza.
  Jutro ewentualne wojny, gdyby do nisz doszło, będą prowadzone lotnictwem bezzałogowym, morskimi podwodnymi dronami i bronią hipersoniczną.
 • @krzysiekniepieklo 19:54:50
  Dobrze by było uświadamiać światową opinię o roli Żydów w aparacie komunistycznym i w komunistycznej bezpiece. W Polsce i za granicą, np: w ZSRR. A jest tego niemało.
 • Po
  Tej akcji Putina z 20 Grudnia, będą (a w zasadzie już są) antypolskie nastroje Żydów w Rosji i w Izraelu. Pis skakał i się doskakał. Duda, który dostał porządnego kopniaka od swoich semickich przyjaciół w Izraelu w związku z obchodami wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, nadal brnie w odmęty absurdu i opowiada straszne rzeczy o ojcach i krwi żydowskiej w każdym z nas. Czy jest tak głupi, czy tak wredny?
 • @Oświat 21:17:33
  Tez mysle, ze Putin w koncowce ogra Zydow. Na sadze zeby zgial przed nimi karkj, to oni dbaja o utrzymanie jak najlepszych stosunkow. Pamietam, to bylo ze dwa temu gdy Bibi polecial na spotkanie z Putinem w Soczi i tak go zdenerwowal, bo domagal sie zgody na wolnoamerykanke,= na B.W. nawet pozwolil sobie na pokrzykiwanie, ze na skutek tego widzial sie z Putinem pol godziny. Wszystkie MSM w Izraelu napadly na Bibiego, ze nie zna swojej rangi, powinien byc grzeczny. Putin jest typem polityka. ktory nie lubi dzielic sie wladza. Podejrzewam, ze musi wspolpracowac z Szojgu , no ale wiadomo to armia.
 • @zbig71 21:57:10
  Podejrzewam, ze Duda jest po prostu glupi (zgodnie z wypowiedzia G.Brauna na temat Dudy intelektu). Zreszta cala ta polityka zagraniczna III Rzeczpospolitej swiadczy o glupocie i calkowitej slepocie wladz oraz zle swiadczy o elektoracie.
 • Bzdury autorze bzdury
  w wątku "antysemickim .. bzdury.
  PRL nie był antysemicki była tolerancja dla żydów a 1968r to było tylko niezwykle humanitarne odsunięcie mafii żydowskiej od władzy w Polsce.
  To nie był antysemityzm to była walka z wrogą Polsce mafią która obsadził Polskie stołki.
  Antysemityzm w PRL był tępiony i ścigany prawem .. liczne procesy za zbrodnie antysemitów po wojnie.
  Te zbrodnie antysemickie podczas wony dokonywały siły partyzantka prawicowa AK, NSZ jacyś lokalni aktywiści (Jedwabne itp) itp oraz liczni szmalcownicy a do tego policja granatowa...wszyscy byli ścigani za swoje zbrodnie po wojnie.
  PRL nie był antysemicki i nie był filosemicki był Polski.

  Solidaruchy jednak przyjęły spuściznę nie PRLu który odrzucili w całości zrobili z PRLu białą a właściwe czarną plamę w historii Polski...
  a przyjęli spuściznę przedwojennej sanacji i endecji...ze wszystkimi antysemickimi konsekwencjami.
  Jak się hołubi bandytów przeklętych którzy również mordowali żydów jak się hołubi prawicową antysemicką partyzantkę ... AK, NSZ...
  to trudno wykręcić się od oskarżeń o antysemityzm.

  Rosja ma ułatwione zadanie .. solidaruchy same wystawiają się na odstrzał budując pomniki antysemitom... co ciekawe identycznie jak banderowcy.

  To bardzo ciekawa pozycja polityczna solidaruchów i banderowców..
  Bo z jednej strony sprawują władzę dzięki globalnej mafii żydowskiej która im przejęcie władzy zorganizowała .. i praktycznie służą tej mafii
  a z drugiej strony ogłaszają się spadkobiercami politycznym ewidentnych mających żydowską krew na rękach antysemitów.

  .. a raczej to mafia żydowska wybrała te ekstremistyczne środowiska
  polityczne (solidaruchy, banderowcy, ISIS...) na swoje mięso armatnie by przejąć władzę w Polsce, na Ukrainie.. na bliskim wschodzie.

  Taka pozycja polityczna solidaruchów i banderowców jest skrajnie upokarzająca, poniżająca, moralnie zakłamana...nieszczera..
  od strony mafii żydowskiej i od strony potomków antysemitów.
  Z punktu widzenia mafii żydowskiej potomkowie antysemitów to tylko narzędzia od mokrej roboty w rękach mafii...
  Przychodzi czas gdy te narzędzia już nie są potrzebne i jak łatwo zgadnąć pójdą do likwidacji bez najmniejszego żalu ze strony mafii żydowskiej.

  I ta faza chyba właśnie nadchodzi...
  "Narzędzia " swoją brudną robotę w Polsce, na Ukrainie wykonały (zamachy stanu) i teraz nadchodzi czas by pozbyć się tych narzędzi.
  a sposób jest Łatwy i oczywisty... np z powodu antysemityzmu..w przypadku ISIS z powodu dokonanych zbrodni na zlecenie mafii..
  mafia poświęca swoich pachołków bez żalu.
  Pachołki się wiją w klinczu który sami na siebie założyli... 30 lat zakładali.
 • żydo-ukraińska partia PIS otworzyła Puszkę PANDORY !
  Słowianie ! obca nam nacja żydowska otworzyła puszkę Pandory która ma w swoim zasobie niewyobrażalne potworności !

  Na wojnie nie ma czystych reguł ! wszyscy !!!! są umoczeni więc ja się pytam żydów z PISu po jaką cholerę Fotyga w EU pluła na Rosję i dążyła do potępienia Rosji na świecie ?

  Jakim prawem żydówka Fotyga wypowiadała się w imieniu i na rachunek Polski w parlamencie UE przeciw Rosji ???


  Bracia Słowianie ! teraz Polska jest niewinnie grillowana na świecie ! tylko dlatego że wroga nam Słowianom partia żydo-chazaro-ukraińska PIS nienawidzi Rosji i prezydenta Putina ! i dlatego pisowcy są zdolni PODPALIĆ Polskę byle by tylko zaszkodzić Rosji !!!!

  ANTYSEMITYZM JEST ODPOWIEDZĄ NA ŻYDOWSKI SZOWINIZM !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @milusia 05:02:06
  Gdyby to była tylko głupota. To są instrukcje od naszego,, najważniejszego sojusznika,, i PiS wypełnia te instrukcje w podskokach. A Duda? Łazi ze swoim durnowatym uśmieszkiem i się szczerzy do kamer tv. Rzeczywiście jego intelekt jest równy intelektowi Komorowskiego.
 • @Oświat 21:17:33
  "A Putin (?), najprawdopodobniej gra nimi do czasu."

  Myślę podobnie - to nie Putin jeździ bez przerwy do Palestyny, tylko bibi na kreml :-)

  Ukłony
 • @zbig71 21:49:21
  "Dobrze by było uświadamiać światową opinię o roli Żydów w aparacie komunistycznym i w komunistycznej bezpiece."

  I o judenratach współpracujących z holokaustnikami...

  Pozdro!
 • tym "filosemickim" sposobem Putin dyskredytuje Rosję sie w świecie słowiańskim zupełnie
  Poprzez udzielenie przez Rosję Izraelowi kodów do systemu Tor1 dzięki któremu żydzi strącili ukraińskiego "beninga" Rosja udowodniła po raz kolejny że jest PARSZYWA czyli zażydzona. Wyszło na to że Macierewicz miał rację tyle że niepełną.
 • @eradycator 14:55:52
  Rosja nie jest antysemicka co nie znaczy że jest zwasalizowana wobec żydów.
  Tym się różni od Polski że ta jest zwasalizowana przez żydów i jest antysemicka z natury rzeczy jak wszystkie państwa zwasalizowane przez mafię żydowską z UE i USA na czele czyli praktycznie całym zachodem.

  Dzisiaj zachód jest jak Stalinowska Rosja pod względem pozycji globalnej mafii żydowskiej.
  Co ciekawe i propaganda zachodu jest identyczna do propagandy w Stalinowskiej Rosji.. to piętno mafii żydowskiej (umiłowanie kłamstwa jako narzędzia politycznego)... podobnie jest ze stosowaniem przemocy... krwawych dowodów naokoło pełno..
 • @Oscar 08:17:49
  "Te zbrodnie antysemickie podczas wony dokonywały siły partyzantka prawicowa AK, NSZ jacyś lokalni aktywiści (Jedwabne itp) itp oraz liczni szmalcownicy a do tego policja granatowa...wszyscy byli ścigani za swoje zbrodnie po wojnie.
  PRL nie był antysemicki i nie był filosemicki był Polski."

  Jak zwykle-pier...enie o Szopenie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829