Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
170 postów 191 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Obsadą Trybunału policzkiem dla Ziobry i Gowina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwatorzy sceny politycznej i publicyści zachodzą w głowę skąd pomysł u Naczelnika z Żoliborza na zainstalowanie Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym.

Czy to efekt zbyt krótkiej ławki jeśli idzie o osoby zaufane czy może sprawa ma drugie dno?
 
 
Krystyna Pawłowicz była dla PiSu obciążeniem, więc polityczna emerytura w Trybunale Konstytucyjnym w innych okolicznościach jeszcze dwie, trzy kadencje temu byłaby idealnym rozwiązaniem zadowalającym zarówno Pawłowicz jak i PiS. Trybunał jest jednak aktualnie jednym z głównych ognisk konfrontacji więc oczywistym było, że kandydatura ta nie przejdzie niezauważona przez opozycję, zwłaszcza tę tęczową wobec której Pawłowicz dość ostro manifestowała swoją niechęć. Dla Piotrowicza, który przepadł w wyborach, to sytuacja wymarzona, bo bez tej propozycji groziłby mu polityczny niebyt, ponieważ w PiSowskiej centrali nie ma dla niego już miejsca więc jedyne na co mógłby liczyć, to jakaś cieplutka posadka w przedziale między 15-20 tysięcy złotych, w którejś ze spółek skarbu państwa. Wizja Trybunału Stanu spadła więc Piotrowiczowi z nieba.
 
 
Najprawdopodobniej śmiałe i pozornie idiotyczne posunięcie Naczelnika jest tylko mistyfikacją, w której świadomi lub nie świadomi kontrowersyjni bohaterowie mają do odegrania jedynie rolę epizodystów. O planowanych nominacjach nie zostali bowiem poinformowani ani Zbigniew Ziobro, ani Jarosław Gowin. Liderzy skrzydłowych formacji w ramach Zjednoczonej Prawicy, którzy w ostatnim czasie dali odczuć Naczelnikowi, że oczekują więcej partnerstwa wewnątrz neosanacyjnego obozu, który współtworzą z Naczelnikiem. Kaczyński doskonale zdawał sobie sprawę, że jego prowokacyjna decyzja zostanie bardzo źle odebrana zwłaszcza przez Gowina i oto właśnie mu chodziło. Pokazać swoją siłę, pokazać kto jest w dalszym ciągu głównym rozgrywającym w ekipie, która będzie rządziła Polską przez kolejne 4 lata. Teorię tę zdają się też potwierdzać wiadomości TVP, w których pokazano zestawienie poparcia dla potencjalnego lidera Zjednoczonej Prawicy, w którym z ogromną przewagą znalazł się Prezes, a za nim z poparciem około 10 % Ziobro oraz ponad 3 % Gowin. Prezentacja takiego zestawienia, właśnie w takim momencie w telewizji Kurskiego nie była z pewnością przypadkowa.
 
 
Czas pokaże jak Naczelnik z Żoliborza rozegra kwestię Trybunału i wybrnie z propozycji wprzęgnięcia w niego kontrowersyjnych polityków.

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • @Hades 15:36:01
  Dzięki faktycznie przejęzyczyłem się poprawiam :)
 • @Autor
  Nie rozumiem fascynacji.
  TK jest w pełni w ręku Zjednoczonej Prawicy. To w tej chwili tylko dopełnienie, a reszta chyba w styczniu.

  Puste dywagacje.

  Moim zdaniem - bardzo dobry wybór. Zarzuty - bezpodstawne. Czas dokończyć reformę sądownictwa.

  Moim zdaniem zacząć od usunięcia sędziów, którzy nie stawiają się przed komisją dyscyplinarną. To by wyjaśniło sytuację.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:47:01
  "Moim zdaniem" = PIS'owskim zdaniem
  I niech tak pozostanie
  A tzw. reforma nie musi a nawet nie powinna zaczynać się personalnie tylko wszechstronnie organizacyjnie samymi zasadami obsadzania Sędziów, przydzielaniem spraw (bo tylko idiota albo PIS'owiec wierzy w niby automatyczny rozdzielnik), całego przebiegu rozpraw oraz przydziałowi uprawnień i obowiązków, odpowiedzialności karnej i materialnej, itd

  Tylko że do tego czyli REFORMY trzeba chcieć reformować a nie robić samych szumnych ruchów na pokaz dla przyklasku oszołomów
 • Jak to jak?
  --------------
  "Czas pokaże jak Naczelnik z Żoliborza rozegra kwestię Trybunału i wybrnie z propozycji wprzęgnięcia w niego kontrowersyjnych polityków."
  --------------
  Zbliżają się wybory prezydenckie - więc Endriu musi się postarać o elektorat nie ze swojej półki - więc z odpowiednim przytupem nie zgodzi się na tych kontrowersyjnych polityków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829