Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
170 postów 191 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Rzecznik Praw Obywatelskich nieustannie szokuje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Adam Bodnar na polskie nieszczęście Rzecznik Praw Obywatelskich, wybrany łapkami Platformy i Koniczyny, składał ostatnio meldunek w Sejmie ze swoich poczynań w 2018 roku.

Z raportu nie dowiedzieliśmy się niczego czym by nas Pan Bodnar nie raczył w poprzednich latach. Jest więc o brutalizacji działań policji (oczywiście mowa tu o brutalności policji względem tzw. obrońców demokracji i szerzycieli dewiacji, walka z Obozem Narodowo Radykalnym jako organizacji szerzącej rzekomo faszyzm, walka z krzyżem celtyckim jako rzekomym symbolem rasizmu, ksenofobii i znów faszyzmu. Było też o prześladowaniach uciemiężonych feministek, osób z odchyłami seksualnymi marzących o zalegalizowaniu w formie małżeństwa związku z inną osobą z podobnym problemem. Przy okazji tego wystąpienia postanowiłem sobie wejść na stronę internetową Rzecznika Praw Obywatelskich i zapoznałem się z treścią zakładki: Mowa nienawiści, hejt gdzie znaleźć można sporo ciekawych informacji obrazujących czym się zajmuje Rzecznik Bodnar.
Przy informacji dotyczącej Marszu w Hajnówce upamiętniającego Narodowe Siły Zbrojne czytamy, że niepokój Rzecznika wzbudziło skandowane w trakcie marszu hasło: Narodowa Hajnówka, Bodnar uznał ten okrzyk jako okrzyk o skrajnie nacjonalistycznym charakterze. Rzecznik lubi też opierać się na różnych badaniach i sondażach, aby dowieść tego, że jego urząd społeczeństwu konieczny zwłaszcza jeśli idzie o troskę o los określonych grup, które jakoś wyjątkowo leżą na sercu. I tak z jednej z przeprowadzonych ankiet dowiedzieliśmy się, że z danych zebranych od 600 respondentów obcokrajowców żyjących w Polsce wynika, że 18 % Ukraińców, 8% muzułmanów oraz 43% osób pochodzących z Afryki Subsaharyjskiej doświadczyło w latach 2016-17 przestępstw motywowanych nienawiścią. To bez wątpienia niepokojące dane wskazujące jakim jesteśmy strasznym społeczeństwem (sic!). Tylko czy prawdą jest, że niemal co drugi mieszkaniec Północnej Afryki rzeczywiście doświadczył w Polsce przejawów agresji werbalnej czy fizycznej? Śmiem wątpić.

 

 Jeszcze ciekawsze wnioski płyną z przełożenia tych wyników badań na sytuację w skali makro. I tak w wypadku Ukraińców wyliczono, że we wspomnianych wyżej ramach czasowych na terenie tylko województwa małopolskiego mogło dojść do czterdziestu czterech tysięcy przestępstw z nienawiści. Myślę, że to próba wywierania presji przez celem otoczenia określonych grup szczególną troską w postaci wsparcia finansowego dla nich. Zresztą Biuro Bodnara samo sobie przeczy, kiedy kilka stron dalej stara się wykazać że polskie społeczeństwo chce i akceptuje Ukraińców w Polsce opierając się na wynikach, z których rzekomo 75 % Polaków chce ich w Polsce. No więc gdzie tu logika? Z jednej strony 3 na 4 Polaków ich akceptuje, a jednocześnie tylko w samej Małopolsce na przestrzeni dwóch lat doświadczają oni ponad czterdziestu tysięcy aktów przemocy, kwalifikujących się jako przestępstwa. To się Panie Bodnar wszystko kupy nie trzyma! Ale przecież jak wiemy w przypadku Bodnara nie o logikę i prawdę się tu rozchodzi. Cel uświęca środki i tego Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich za rządów tego pana się trzyma. Tradycje wspierania określonych grup i środowisk są u tego osobnika dłuższe niż jego posługa na stanowisku Rzecznika, był darczyńcom homo organizacji pozarządowych, angażował się na rzecz fundacji niemieckich i wreszcie aktualnie współpracuje z jedną z najbardziej odjechanych organizacji promujących edukację LGBT – Stowarzyszenie LAMBDA.

 

 To zastanawiające czemu człowiek reprezentujący interesy wąskich grup społecznych piastował swoje stanowisko przez cztery lata neosanacyjnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego PiS nie doprowadził do jego odwołania? Widać z jakiegoś powodu funkcjonowanie Bodnara w roli Rzecznika jest w interesie PiSu, bo inaczej logicznie tego wytłumaczyć się nie da.
Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • Bodnar nice to have
  .
  Z mego doświadczenia jest RPO, nie mylić z ORP n.p. "Orzeł", bo Bodnar to najwyżej szujka. W Wolnej Polsce musiano utworzyć synekurę RPO, bo tak się w tym systemie niewolniczym należy. Schemat narzucony przez okupanta przewiduje utworzenie przy tzw. żądzie atrapy w rodzaju RPO "Bodnar".

  Jedyną troską Bodnara jest aby nikomu się nie narazić, co mogłoby grozić utratą tej synekury. Bodnar bierze udział w każdej akcji, jaką mu okupant zlecie, raz broni LGBT, raz znowu banderowców. Ot tak drmokratyczna kanalia.

  . https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  Znam jego działalność, prawa obywatelskie nawet mu koło tyłka nie chodzą, typwy produkt tego niewolniczego systemu.
 • @Laznik 15:36:42
  Ten lewak i kryptopedał nawet syna wychować nie potrafił, wyrósł na bandytę nożownika, pobierającego od dzieci w szkole haracze. Już samo to dyskwalifikuje go jako ojca i RPO. On ma kadencję, trudno go usunąć, lecz on tak naprawdę gówno może, swymi postępowaniami tylko PiSowi wyborców nabija.
 • Pan Bodnar jest Ukraińcem.Jednak pewna akcja została skopana.
  https://dorzeczy.pl/kraj/33361/Ostrzegalismy-ze-Adam-Bodnar-to-bomba-z-opoznionym-zaplonem.html

  https://www.tysol.pl/a8467-RPO-Adam-Bodnar-Nalezy-pamietac-ze-polski-narod-uczestniczyl-w-Holokauscie

  Trzeba zapytać pana Bodnara/uka/ o opinię na n/w temat...przekierowywać Rodziny tak potraktowanych Polaków, do pana Bodnara i jeszcze paru redachtorów gazety niepolskiej,polityków żeby tym Rodzinom wytłumaczyli że to w porządku i co i jak.I że teraz muszą ze swoich podatków utrzymywać w więzieniu mordercę ich syna, męża, ojca, brata.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-26/dozywocie-dla-obywatela-ukrainy-za-zabojstwo-polskiego-pilkarza/


  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-09/zmarl-po-w-bojce-z-ukraincami-byl-pewien-ze-obroni-siebie-kolegow-i-kasjerke/

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ubije-jak-na-wolyniu-glupie-polaki-ukrainiec-odpowie-za-napasc-w-centrum-lublina,n,1000212684.html
  ps.został zwolniony z więzienia

  itd

  Czyli.... Polacy mają pracować i wypłacać miliony na emerytury Ukraincom w Polsce / nawet po roku pracy, bez zwrotu składek z ZUSu na Ukrainie/ 500+, 300+,zasiłki, renty,leczenie,mają harować na rozwój rolnictwa, dróg i kolei ,meliorację, służbę zdrowia na Ukrainie i się baaaardzo z tego cieszyć!wg pana Bodnara.

  W zamian mają zakaz ekshumacji i pochówku swoich Rodzin na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.../ chyba że Rodziny pomordowanych odnowią pomniki UPA w Polsce/, niewpuszczenie harcerzy z darami świątecznymi dla Polonii na Ukrainie, Lwy pod paździerzem,oraz marsze ukraińskiej młodzieży z flagami UPA i przy okrzykach UPA w Krakowie.


  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/grupa-ukraincow-wznosila-banderowskie-okrzyki-na-rynku-glownym-w-krakowie/

  KTO z nas robi popychadła, nawet ukraińskie??

  Jakoś Grecy się nie zgadzają na deptanie ich godności i dumy!!

  https://www.magnapolonia.org/ukraincy-zostali-wyrzuceni-z-hotelu-z-powodu-wywieszenia-czerwowo-czarnych-flag/

  Więc "winni" tej niechęci...tym są ci ,którzy kosztem Polaków faworyzują w POLSCE Ukraińców,hojną ręką rozdają polskie podatki,kiedy szpitale padają a razem z nimi Polacy,którzy nie lub słabo reagują na ukr.reagują na przestępstwa na Polakach.
  Pan Gowin stwierdza, że podniesienie płacy minimalnej to chodziło głownie o działanie na korzyść Ukraińców,w których planuje zrobić w Polsce" elitę".No ludzieee, może dosyć!!

  Ps.Kiedy pan Morawiecki zacznie "uszczelniać" niepłacenie ZUSu , podatków i NFZ przez Ukraińców w Polsce.Na ponad 3 mln ich w Polsce ZUS ,podatki i NFZ płaci tylko 420. tysięcy.
  W zeszłym roku na Ukrainę z Polski wytransferowano 4 mld dolarów, w tym roku nastąpił wzrost..Z nieopodatkowanej pracy??

  https://www.spidersweb.pl/2019/02/migracja-zarobkowa-ukraincow.html
 • @trojanka 16:10:16
  Zgadza się to pomiot banderowskiego niedobitka z UPA, ze źle zakończonej Operacji Wisła.
 • Marsze Narodowców i hasła Narodowa Hajnówka... panu Bodnarukowi przeszkadzają ???
  https://www.magnapolonia.org/nazisci-w-antypolskim-marszu-we-lwowie-relacja-filmowa/


  https://kresy.pl/wydarzenia/ss-halyczyna-dywizja-bohaterow-ulicami-lwowa-przeszedl-marsz-z-okazji-75-rocznicy-utworzenia-ss-galizien-video-foto/

  https://www.youtube.com/watch?v=qxHFA5xJgY4

  https://kresy.pl/wydarzenia/kijow-kilkanascie-tys-osob-na-marszu-obroncow-ukrainy-pod-banderowskimi-flagami-i-przy-hymnie-oun-foto-video/
 • @kula Lis 68 16:22:51
  Wyjątkowo złą rękę ma PIS, co do obsadzania niektórych stanowisk...
  Marszałek sejmu / ukrainiec/ oblatuje ukraińskie nastolatki,kolejna osoba na "stanowisku" wsławiona pijacką burdą na lotnisku w Charkowie po wizycie u jurnych wojaków /ukraińskich/.
  Następna ambasador z nazwiskiem po tatusiu,i zapędami wyższej rasy../ po mamusi Ukraince/,która nie wiadomo CO wniosła do polskiej dyplomacji???A wyniosła miliony z budżetu podatków na które harują jak woły Polacy...przelatane najlepszą klasą.
 • @trojanka 16:35:53
  Zapomniałaś dodać peowskiego kreta i nieroba Gowina, bo on przez 4 lata nic nie zrobił tylko pensje wicepremiera i ministra pobierał.
 • @kula Lis 68 16:42:36
  Dokładnie!
  Jak był ministrem w Tuska rządzie to nawet jadł szczaw i mirabelki!z biedy!
  Polacy za to mają dostatek!
  https://wiadomosci.wp.pl/burza-w-sieci-po-slowach-wicepremiera-gowina-wyslij-sms-pomagam-6225145469888129a
 • @trojanka 16:47:00
  No i o Glińskim zapomniałaś, to następny nierób.
 • @kula Lis 68 17:22:35
  e no enie bardzo pracowity, dba o interesy Sorosa!
  https://dzienniknarodowy.pl/glinski-o-wspolpracy-fundacja-sorosa-wspolpracownikiem-poczatku-wideo/

  http://polmedia.pl/prawdziwe-oblicze-fundacji-batorego/
 • Bodnar i jego groteskowy urząd jest
  niezbitym dowodem na to, że Polski nie ma. Nie ma! Jest tylko nie mniej groteskowa jej atrapa.
 • @trojanka 17:45:00
  Jego żona także u Sorosa zatrudniona.
 • @kula Lis 68 16:42:36
  A Gliński?
 • @demonkracja 18:25:01
  Ten groteskowy urząd został stworzony za "Jaruzelskiego" i Kiszczaka, by uwiarygodnić się na Zachodzie i tak to leci do dziś. Ten urząd jak i praw dziec ka jako zbędne i kosztowne do likwidacji po wyborach 13 października.
 • @kula Lis 68 18:56:11
  No to pięknie!
  A to już dyskryminacja gejów.
  Wice prezydent Warszawy z żonem o poranku.
  Cały kraj, z ciekawością oczekuje kolejnego zdjęcia z tej serii....może tym razem lubimy takie noce...
  https://natemat.pl/282383,odwazne-zdjecie-rabieja-i-cessanisa-pokazali-kadr-z-lozka

  https://cdn.natemat.pl/2be4212627fe44ff7e017c714a6183b7,780,0,0,0.jpg
 • To prawie Leper z Giertychem , Rzepliński lub Giersdorf
  Wysłać kryminalistów z gotówką przed służbami Mariusza Kamińskiego choć gruntowe ziobrohaki i kręgi podejrzeń prezessimusa i jego gebelsowskich słupów nadal nie mają sądowej mocy.
 • @kula Lis 68 16:01:21
  "On ma kadencję..."
  Ale zrobił tyle ewidentnych, sprzecznych z treścią ślubowania i oburzających opinię publiczną przekrętów, że można go było odwołać przed kadencją. PiS nawet nie usiłował, bo Bodnar działa po myślli Kaczyńskiego.
  Wyborcy PiS-u znają się na kadencjach jak pies na gwiazdach. PiS przez całą swoją kadencję nie zmienił rygorystycznych zasad odwoływania z różnych kadencji, chociaż taki kodeks cywilny dotykający przeciętnego Polaka zmienia po kilka razy na rok. Dla zmylenia przeciwnika. Niech ludzie klną na sądy.
 • @wercia 10:00:48
  Każdy prezydent łamał przysięgę, posłowie łamią ślubowanie. I oni mieliby kogoś odwoływać?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829