Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Kto odniósł sukces w Trybunale ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy cieszy mnie wczorajsza decyzja Trybunału, patrząc na ideały i normy moralne, które są mi bliskie ?

Oczywiście, że powinna mnie cieszyć, z drugiej strony z czego tu się szczególnie cieszyć skoro Trybunał (niejednogłośnie) stwierdził rzecz oczywistą. Natomiast patrzę na tę sytuację całościowo i tu sprawa wygląda mniej optymistycznie. Po pierwsze sam termin rozstrzygania tej kwestii odbieram bardzo negatywnie. Mam wrażenie, że partia rządząca w swoim cynizmie nawet kwestię obrony życia wykorzystała jak niemal zawsze instrumentalnie. Otóż nadchodzić muszą ciężkie dni skoro afera z Giertychem nie wystarcza do zamaskowania bieżących problemów władzy i w tym celu sięga się po temat obrony życia ludzkiego. Po drugie patrząc na tempo degeneracji umysłowej i moralnej społeczeństwa polskiego łatwo przewidzieć długofalowe skutki wczorajszej decyzji, żyjemy w czasach, w których życie norek jest bardziej w cenie niż życie bezbronnych dzieci. Skutki będą następujące, po zmianie władzy w państwie, liberałowie i lewica w jednej ze swoich pierwszych decyzji odrzucą, to rozstrzygnięcie ale nie wrócą do tego, które było dotychczas tylko znacznie zliberalizują prawo aborcyjne. Dzisiejszy sukces jest więc tylko chwilowy i za trzy lata doprowadzi do wprowadzenia rozwiązań mniej korzystnych. Warto więc czasem pomyśleć nim się nakręci spiralę albo da się wkręcić w grę, która po chwilowym sukcesie przyniesie straty. Po głupocie z norkami Naczelnik się ocknął i odrobił w swoim żelaznym elektoracie straty kosztem Konfederacji, no i na kilka dni zagłuszył kwestię katastrofy w walce z Covidem. Wzmocnił swoją pozycję zarówno względem Konfederacji, ale również względem Ziobrystów, którzy w ramach Zjednoczonej Prawicy zaczęli robić za prawe konserwatywne skrzydło. To posunięcie odbierze również wiarygodność próbom tworzenia inicjatywy politycznej przez T. Rydzyka, który ze względu na dotychczasową postawę PiSu chce ją tworzyć podkreślając wjaki spośób głsował dotychcza  PiS w tej kwestii. 

 

KOMENTARZE

 • @Miksa
  Wyroków TK nie można zmienić bez zmiany Konstytucji.

  Z tego powodu ochrona życia dzieci poprzez wyrok TK - stwierdzający, że aborcja eugeniczna jest niekonstytucyjna - jest niepodważalna.

  Zmianę ustawową można byłoby podważyć.
 • @Rebeliantka 18:28:19 Prezessimus liczy na użyteczną głupkowatość Konfederacji i Kukiza
  raz skuteczny szantaż niektorych poslów Koalicji niesystemowych liberałpasożytow (w tym sekslewicowych) na odrzucenie Konstytucji
 • Autorze...
  "Skutki będą następujące, po zmianie władzy w państwie, liberałowie i lewica w jednej ze swoich pierwszych decyzji odrzucą, to rozstrzygnięcie ale nie wrócą do tego, które było dotychczas tylko znacznie zliberalizują prawo aborcyjne."


  Nie da rady. Orzeczenia TK są ostateczne i nie można ich odwołać. Notabene lewica i liberałowie rządzili po tym, jak w 1997 TK zlikwidował aborcję z przyczyn społecznych jako sprzeczną z Konstytucją, i niczego w tej sprawie nie zmienili.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930