Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Media zatroskane o los ukraińskich pracowników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, że koronawirus stał się tematem politycznym w kontekście wyborów prezydenckich, to żadna nowina.

 

Twórcze organizmy polityczne mediów głównego ścieku postanowiły nam jednak pokazać, że pomysłowość politycznej eksploatacji tematu koronawirusa nie ma końca. Grzechem byłoby nie skorzystać z okazji i nie przyłożyć lewym prostym w temacie naszej polskiej ale i środkowoeuropejskiej rzekomej ksenofobii. Tematyki polskiego antysemityzmu nie da się za bardzo wprząc w temat tej pandemii, ale od czego pomysłowość panów „inteligentów”.
 
 
W dniu 27 marca portal WP.PL publikuje artykuł pt. „Żegnaj Polsko, może kiedyś wrócimy”,autorstwa Konrada Bagińskiego. Artykuł jest jednym wielkim biadoleniem nad losem Ukraińców źle potraktowanych przez Polskę w dobie rozwoju pandemii COVID-19. Bagiński pisze, że Ukraińcy podejmowali się prac których Polacy nie chcieli wykonywać a teraz w dobie rozwoju zarazy w Polsce są wyrzucani na bruk. Polskie państwo żyjące z ich pracy nie powiedziało zostańcie. Ukraińcy wyjeżdżają bo nie mają środków, żeby utrzymać się w Polsce w czasie kryzysu oraz obawiają się czy w związku z tym, że nie mają ubezpieczenia, to będą leczeni bezpłatnie, w wypadku zakażenia. Bagiński stwierdza:Polscy pracodawcy ich cenią: są sumienni, pracują uczciwie, nie są wybredni, jeśli chodzi o pensje. Ukrainiec jest po prostu bardziej opłacalny od Polaka.Tymczasem teraz jak dodaje w upokarzający sposób stoją stłoczeni na granicy w drodze do domu. Dziennikarz jak widać uważa, że sprawiedliwie jest jeśli na rynku pracy konkuruje ze sobą polski pracownik, który oczekuje, że pracodawca opłaci jego składki zdrowotne i Ukrainiec, który mówi, że on decyduje się na pracę bez ubezpieczenia dzięki czemu to on, a nie Polak otrzymuje pracę. Następnie w dobie pandemii w myśl powiedzenia -„jak trwoga to do Boga” - taki Ukrainiec oczekuje bezpłatnego leczenia i redaktor Bagiński zdaje się nie widzieć w tym nic niemoralnego. Poza tym oczywistym jest, że Ukraińcy w Polsce z koronawirusem bez względu na to czy posiadają ubezpieczenie zdrowotne czy nie będą leczeni, bo w dobie zagrożenia życia ludzkiego takie kwestie schodzą na dalszy plan. Dobrze byłoby gdyby autor artykułu podkreślił, że płacenie składek przez 2-3 miliony Ukraińców żyjących w Polsce w znaczący sposób wzmocniłoby system ochrony zdrowia w Polsce. Mielibyśmy teraz więcej potrzebnego sprzętu do leczenia, więcej łóżek w szpitalach oraz więcej pracowników służby zdrowia. Pismak Wirtualnej nie martwi się o los setek tysięcy bezrobotnych Polaków, którym w przeciągu najbliższych miesięcy przyjdzie konkurować na rynku pracy z tańszymi Ukraińcami pracującymi na czarno, tylko bliższy jest mu los obcokrajowców o których powinny dbać władze ich państw.
 
 
Jeszcze bardziej niedorzeczny jest dzisiejszy artykuł Piotra Kozaneckiego na portalu Onet.pl pt. „Szczęście w koszmarze koronawirusa”.To jeszcze jeden z tych artykułów, które ma się wrażenie, że powstają z pustki jaka gnieździ się w umyśle ich autorów.„Byliśmy o włos od najgorszych zamieszek, najgorszej fali nienawiści i najbardziej ponurych zachowań w historii Europy od czasów wojny na Bałkanach. Wystarczyłoby, żeby koronawirusa przynieśli imigranci z Bliskiego Wschodu. Mamy w tym całym koszmarze jako Europejczycy mnóstwo szczęścia”. Autor każe czytelnikowi wyobrazić sobie sytuację, w której za pośrednictwem wyspy Lesbos wraz z emigrantami trafia do Europy koronawirus i rozlewa się po Serbii, Bułgarii czy Węgrzech. „Co zrobiłyby władze tych krajów z setkami tysięcy ludzi koczujących w obozowiskach, albo po prostu śpiących przy drogach, na dworcach, w nielicznych ośrodkach dla uchodźców. Co zrobiłyby społeczeństwa tych krajów?”– retorycznie pyta Kozanecki. Oczywiście dobór państw do zdiagnozowania sytuacji nie jest przypadkowy. Kozanecki daje do zrozumienia, że są to kraje, w których „biednych” emigrantów w tej sytuacji spotykałyby z pewnością pogromy. Tymczasem według szefa działu Wiadomości ONET, to my Europejczycy rozwlekliśmy tę zarazę po Europie i całym świecie. Włochom współczujemy według autora tylko dlatego, że to Włosi, do których z natury czujemy sympatię. Gdyby podobna rzecz się działa w Rumunii czy Szwecji, to nie bylibyśmy już tak empatyczni.
 
 
Dziennikarze najbardziej poczytnych polskich portali mają jak widać przy okazji pandemii garść „serdecznych” przemyśleń pod adresem nas Polaków jak i mieszkańców naszej części Europy. Katastrofalna sytuacja nie zmusza ich do powstrzymania się od głoszenia absurdalnych i krzywdzących teorii, wręcz odwrotnie sytuacja ta jest okazją do jeszcze głębszego brnięcia w ideologicznie ślepy zaułek.
 
Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • No niestet,y ale całkiem obiektywnie mam okazje się przekonać o jakości tej pracy.
  2 tygodnie temu ,skończono malować w moim bloku klatkę schodową.
  Cała ekipa Ukraińcy!Panowie nawet grzeczni , ale takiej fuszery nie widziałam w życiu!Niedomalowane fragmenty tzw."dziady, aż się roi, zacieranie ścian wychodzi spod warstwy farby,smugi na każdym kroku, drzwi do mieszkań obciapane farbą.Szefostwo sp-ni pozamykane na głucho "pracują zdalnie"bo Pandemia"....trwa kłótnia o odbiór tej fuszery!Na pytanie do właściciela firmy czy zatrudnia fachowców, nastąpiło święte oburzenia , że to fachmani.
  W sklepie, nie mogę się dogadać z ukraińska pracownicą,pani nie wie do kiedy data ważności,w ogóle nic nie wie i myli banknoty przy kasie.Trzeba pilnować w sieci tzw.Lewiatan gdzie się roi od ukraińskich pracowników JAKi banknot się daje.Podobnie w Żabce!!Pani przede mną dała 100 zł ona jej wydaje z 50 zł.
  Potwierdzam, ze widziałam ile kobieta daje, a ta drze gębę że dostała 50 zł.Wezwano kierowniczkę, klientka zażądała przeliczenia pieniędzy w kasie..
  Potem klientka prawie zasłabła ze zdenerwowania,itd.Oczywiście okazało sie że dała 100 zł, NIKT jej nie przeprosił.

  Poza tym takie pytanie, na ponad 3 mln Ukraińców w Polsce zatrudnionych w sporej ilości w zachodnio amerykanskich firmach...składki, NFZ,podatki płaciło 460 tys. A co z resztą??z ew. leczeniem??

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ponad-460-tys-Ukraincow-placi-skladki-na-ZUS-7740539.html

  https://www.termedia.pl/mz/Przychodzi-cudzoziemiec-do-lekarza-a-dyrektor-ma-problem,35899.html

  Długi polskich szpitali to ponad 14 mld zł.
  https://www.politykazdrowotna.com/51767,mz-zobowiazania-szpitali-w-2019-r-to-143-mld-zl-zobowiazania-wymagalne-21-mld-zl


  https://kresy.pl/wydarzenia/cudzoziemcy-lecza-sie-nie-placa-i-wyjezdzaja-krakowskie-szpitale-skarza-sie-na-rosnace-zaleglosci/

  Oraz kilkanaście tysięcy Polaków którzy wrócili z zagranicy w obawie przed pandemia!Będą mieli gdzie pracować czy przechodzą na zasiłki z ZUS i Urzędu Pracy.??
  Kto tak nienawidzi polskiego narodu???
 • 5 *
  A czego możemy się spodziewać po kolaborantach pisowskich i peowskich i esldowskich i peslowskich z bander-Ukrainą ?
  Jak darcie pyska przez tą kreature guru z Żoliborza i przelew milionów dolarów z naszych podadków na wsparcie bander-junty która wychwala upa bestialskich morderców naszych Rodaków. 
  Im katyn ? we łbach a 200 tysięcy zakatowanych Polskich dzieci, kobiet, starców, matek , ojców to im zwisa. Nie latają na Wołyń by uczcić bestialsko pomordowanych.

  Pytam kiedy Polacy przejrzą na oczy i pogonią te polskojęzyczne kreatury na 4 strony świata. 

  Żaden djuda i jemu podobni nie mogą być prezydentem. Dość już zaszkodzili nam Polakom czyniąc z Polski wasala USA, Izraela i upa-padliny.

  https://m.youtube.com/watch?v=XbiWSNUiySg 

  Pozdr.
 • @Miksa
  Jaki "pan" taki kram . Salute 5* . https://kresy.pl/wp-content/uploads/2017/02/2e266544e58525594fdd5be5e137f773..jpg
 • Dzieci Kaduka
  przede wszystkim opanowały media pod każdą postacią - bo przerabianie ludzkości na szatańskie odchody zaczyna się od ich szarych komórek.
  Ponadto takie a nie inne wynurzenia dzieci Kaduka uzbrojonych w pióra - wynikają z nienawiści do sierot po Polsce w atrapie Polski i wszystkiego - co z polskością się kojarzy.
  Wniosek?
  Banderssyny - ponieważ opętani są przez Kaduka - są bliscy dzieciom Kaduka - to chyba jasne. Allachy akbary z kolei ucinają chrześcijanom głowy - więc dzieci Kaduka - takich na kosmatych rekach - by nosili.
 • 5 ☆
  Dziś pis i po i sld i psl pokazali czyje interesy są dla nich ważne w sprawie 447. Dla żydowskich uzurpatorów sprzedadzą Polskę.

  Niestety, i kogo my tam w sejmie mamy ! ?

  Pozdrawiam
 • Moim zdaniem realizowany jest tajny plan Polono Ukropii
  .. pod żydowskim zarządem.
  Interes w tym ma również USA oraz UE bo to jest forma realizacji "drank nach osten". To realizacja marzeń Napoleona, Piłsudskiego, Hitlera, UE, NATO oraz USA w w tym Polskich solidaruchów.
  Solidaruchy gloryfikują ewidentnego i zbrodniarza wojennego bandytę Piłsudskiego którego ideę teraz usiłują zrealizować.... środkami nie militarnymi.
  Koncepcja jest prosta ... otwieramy granicę dla banderowców i mieszamy narody..(znowu)...po pewnym czasie wymieszania i przyzwyczajenia ..ogłaszamy "Unię środkowo Europejską" albo "Międzymorze" albo "rzecz pospolitą dwojga narodów"....
  i już mamy Polskę (albo Ukrainą )od morza do morza.
  Ten scenariusz pasuje i UE i USA i NATO w ramach "drank nach osten" czyli spychania Rosji na wschód.
  Ten scenariusz nie podoba się Rosji która twardo stoi na ustaleniach po I wojnie światowej i linii Kerzona jako rozgraniczenia strefy Rosyjskiej i Niemieckiej.. (nie ma tam czegoś takiego jak strefa Polska).
  A najbardziej ten scenariusz podoba się Kaczyńskiemu bo jego rodzina podobno pochodzi z Odessy.

  To wszystko co się dzieje w Polsce z Ukraińcami daje się wytłumaczyć realizacją takiego scenariusza...

  Jedyną przeszkodą są Narody które się niezbyt lubią...ale dla Polityków nie ma to znaczenia...muzą to uwzględniać tylko na poziomie taktycznym...(wyciszanie przywilejów Ukraińców w Polsce)

  "Drank nach Osten" trwa nieustannie..
  Kto za to zapłaci ? jak zwykle Narody agresora i narody obrońców ustalonego po I wojnie światowej porządku w Europie.
  Jak widać z powyższego ( i nie tylko) tzw zachód to państwa bandyckie, zbójeckie od zarania dziejów)..
  a w propagandzie tych zbójeckich państwa państwami bandyckimi są ich potencjalne ofiary.

  Wstyd jest być reprezentantem państwa zbójeckiego...
  Wstyd jest być solidaruchem...
  Za JPII wstyd było być Watykańczykiem ...(obecny Papież jest jest pokojowy i nastawiony a pomaganie ludziom)

  Jak to się skończy ?
  Jak zwykle... jak dla Napoleona, dla Piłsudskiego, dla Hitlera... teraz czekamy na kolejne zakończenia.. jesteśmy jego świadkiem...)
 • @Oscar 08:05:36
  Drang
 • @rowszan 08:34:12
  Zgoda... nie znam niemieckiego.. znam tylko podstawowe "slogany" z czasów Adolfa ... i to fonetycznie..
 • @Oscar 08:05:36
  Zdrawstwuj prijatjel Oskar.(patamu, szyo nawijerna nije padrug)
  Tjebje nie nrawit płan tołkanija Matuszki Rossji na Wastok?
  A kuda była? Kuda jejo wytaszczilil na pohybel Polszy, Litwy, Łotwy Cary i Caricy?
  S pomoszcziju raznych mjestnych izmjennikow(zdrajców)?
  Nu da, tam twaja rodina kuda djengi twaje.
  Sjewodnija u prawitjelstwa "Jewry" "Giermance" "Ukraince" " Russkije" a Paljakow njet.
  Njeskolka ljet tamu polskaja włast tak mocziłaś na swaich kak ukrainska na swaich. Panimaju, eta toże ljudi, chatja s banderowskom pjatnom na duszy.
  Możet i tak byt szto wsjo eta praidjot w mjagkuju anjeksju.
  A kontrol ukraińskich atomnych elektrostancijej możet at nas zawisit.

  (Nie jestem ukrofilem- moja rodzina bardzo ucierpiała z rąk banderowskich bestii. Podzielam dużą część komentów powyżej bo pamięć- jedno. A podejście pragmatyczne- jedno)

  Na koniec dowcip z holułodzkiego produkcyjniaka. Lecz b.na miejscu.
  "Tate, jakie jest odpowiednie blogosławienstwo dla Cara?
  Boże!!! Zachowaj go w zdrowiu. I jak najdalej od nas".
 • @Monaco 21:13:08
  "Długi polskich szpitali to ponad 14 mld zł."

  Tu nasuwa się pytanie. Czy należy trzymać się neoliberalnej ekonomii i pozwolić im na zbankrutowanie oraz zamknięcie? W końcu bogaci i władze się wyleczą, tak jak to było w starych dobrych czasach przed nadejściem komuchów. Będą prywatne kliniki i lekarze dla lepszego sortu.
 • Aha.
  Nie do końca podzielam tezy.
  Jednak tekst napisany sprawnie.
  Oraz czyta się dobrze.
  Dlatego mimo rozbieżności zdań daję *****.
  Nie pierwszy raz tak robię w NEon24.
  Kultura zobowiązuje. Czyż nie?
 • @brian 09:03:48
  "Zdrawstwuj prijatjel Oskar.(patamu, szyo nawijerna nije padrug"

  Hadko czytać, nadmierne akanie, to zła maniera. Chociaż nieakcentowane "o" brzmi dla wielu uszu jak "a", to po polsku pisze się Moskwa a nie Maskwa. Poniali?
 • @Pedant 09:18:08
  Zwuk adno, pismo adno.
  Czyli dużo zależy od sposobu czytania:)
  Osobiście mam do dziś b. często kontakt z rosyjskojęzycznymi Ukraińcami.
  I podejrzewam że ukraińskie mają tylko paszporty.
  A i u nich nie uświadczysz prozy klasycznej:(
  Raczej blokerską i post- kołchozową.
  Takaja żizn.
  Sobacziaja.
  (znaczy bez Huskyego- auuuuu)
 • Autor
  No i po co wchodzić na te szatańskie strony? Po co włączać telewizor?
  Mało tego... Jak można podać rękę czy przejść spokojnie - bez splunięcia - obok kogoś, kto pracuje dla mediów publicznych? Choćby, a może szczególnie jeśli to członek najbliższej rodziny... Już nawet nie wspominam o zakładaniu rodziny z takimi bydlakami.
  Wykląć to, wydziedziczyć i pogonić w pizdu!

  PS: Ostatnio, na chwilę bo dłużej nie wytrzymałem włączyłem TV... Wrażenie ohydne... Mordy mają jakieś powykrzywiane. Oczy jakieś małe, przymrużone jakby - to na pewno od kłamania.
  Oby do końca zbrzydli i wyzdychali!

  Żeby nie powiedzieć:

  "A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie, chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki "

  „Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców. I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich skąd oni was wypędzili (…) Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – taka jest odpłata niewiernym!”.

  Uuah!!!
 • @
  https://youtu.be/GrgIuiSyU3Y
  Ugh!
 • @trojanka 20:46:55
  Potwierdzam to co piszesz droga Trojanko . Na 100%ukraińców to tak że 30%pracuje ok. Reszta to lesery i jeszcze do tego bezczelne.
 • @Monaco 21:13:08
  Wszystko prawda drogi kolego. Tylko, że Kaczyński ze swoją sworą wykonują polecenia Żorżety, oni autentycznie boją się swoich panów. Zresz spróbowaliby warknąć, to by im ambasadoressa pokazała RUSKI zresztą miesiąc.
  Pozdrawiam.
 • @zbig71 17:23:50
  Potwierdzam. Sam z nimi pracowałem. Było paru uczciwych a reszta to lenie idący na łatwiznę. I zarabiali więcej. I to mnie wywalili - choć pretekst był inny...
 • @Franek Ganek 17:44:22
  Tych dobrze pracujących bym zostawił. Bo to jednak wartość. Bezczelnych i obiboków bym wykopał na Ukrainę. Selekcja pozytywna.
 • @zbig71 18:25:44
  Zdecydowanie. Bo jaka korzyść z wyrzucenia wszystkich?
  Uczciwość przed narodowością - to proste. Indywidualnie i dla przykładu.
 • Agora zdecydowała się na olbrzymie obniżki pensji.
  Pieniądze stracą zatrudnieni w „Gazecie Wyborczej” i Radiu Zet. Zarząd Agory obniży na pół roku wynagrodzenia dla pracowników o 20 proc. Wydawca „Gazety Wyborczej” liczy, że da jej to 25 mln złotych oszczędności. Co ciekawe, niektóre spółki grupy Agora chcą dofinansowania z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Natomiast w jej spółce Goldenline najpewniej przeprowadzone zostaną zwolnienia grupowe. Wydawca „Gazety Wyborczej” już w zeszłym roku drastycznie zmniejszył zatrudnienie. W 2019 roku na etatach było w Agorze 2579 osób, a w 2018 roku 2783. Czasowo obniżone zostaną pensje też w Eurozet. To spółka do której należy Radio Zet i inne stacje grupy, którą rok temu przejęła Agora. W starym-nowym Radiu Zet (daw. Radiu Gazeta) wynagrodzenia zostają również obniżone o 20 proc. Niemniej władze zapewniają, że nie planują zwolnień. Obniżki wynagrodzeń o 20 proc. mają objąć wszystkich pracowników – zależnie od formy zatrudnienia. Obniżki obejmą też zarząd. – Przewidywane przejściowe obniżenie wynagrodzeń bezpośrednio wiąże się z sytuacją gospodarczą spowodowaną COVID-19, która negatywnie wpływa na kondycję całej branży medialnej – wyjaśnił Eurozet. Obniżki czekają też niemieckie media dla Polaków. Polska Press Grupa (Verlagsgruppe Passau – wydawca regionalnych gazet w Polsce) obniży pensje od 15 do 50 proc. Niemcy zdecydowali, że zarabiający do 3 tys. złotych brutto tracą 15 proc., do 5 tys. – 20 proc., do 8 tys. – 30 proc., do 12 tys. – 40 proc., a powyżej 12 tys. – 50 proc. Na razie o obniżkach nie mówią Amerykanie (TVN, Newsweek, Fakt, Onet). Źródło: Press.pl
 • „Ogłupiał jak w „pandemię Covid-19” „
  .
  Być może, że przejdzie to jako porzekadło do języka potocznego, bowiem w miesiąc od wywołania przez WHO tzw. „pandemii” coraz częściej spotyka się ludzi, którzy sobie umysłowo z sytuacją nie radzą. Latają po ulicach zamaskowani, jakby się wstydzili pryszczy na twarzy albo przygotowywali napad na kogoś, bo nie na bank, te są zamknięte.

  Media głównego nurtu i różne mydłki i mydełki w roli tzw. polityków wygadują rzeczy, które najlepiej do słynnych sławojek *) pasują. W tej sytuacji nie można mieć żalu do jakiegoś gryzipiórka z WP, który z trudem załapie parę groszy na życie, że „bredzi jak Piekarski na mękach”. Oczekiwanie, że tzw. dzien-nikarze, nicken – niem. potakiwać, i to codziennie, jak nazwa wskazuje, w tych czasach ciężkiego „ogłupienia jak w „pnademię Covid-19” ” publikują tego rodzaju , nazwijmy neutralnie, kał. Czy jak mówił poeta:

  „A usta jego pełne kału były”

  Miliony ukraińskie przyjeżdżają do Polski, bo w krainie z końcową literą alfabetu „U” jest doprawdy jeszcze gorzej, przed 6 laty przejął USRAel część zachodnią krainy jako swą kolonię, którą eksploatują bezwzględnie i w wiadomych celach stara się ją wyludnić, stąd ten napływ. W gruncie potomkowie banderowców i przyzwoitych Ukraińców są jeszcze bardziej w d... niż Polacy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  ale w swym „ogłupieniu jak w „pandemię Covid-19” ” nawet nie wiedzą, komu to zawdzięczają, im kto głupszy, tym łatwiej mu wmówić, że to Polacy są winni ich losu. Co prawda jeden wpólnik usra-elskich bandytów z Polski wył na Majdanie w Kijowie „herojam sława”, ale kto powiedział, że to jest Polak ?

  *) dawna nazwa wychodka, pochodzi od imienia gen. Sławoja Składkowskiego, sławojka była być może jednym z jego najważniejszych osiągnięć dla Polski, moim zdaniem najważniejszym i o wyjątkowym znaczeniu dla higieny społeczeństwa

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awojka#Nazwa


  O zjawisku nazwanym przez WHO „pandemia” wypowiadałem się już.

  - http://spiritolibero.neon24.pl/post/153924,do-czego-potrzebny-jest-korona-swirus#comment_1651231

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930