Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
175 postów 192 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

W Czechach wirus większym problem niż u nas

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od kilku dni śledzę doniesienia czeskich mediów na temat sytuacji epidemiologicznej u naszych południowych sąsiadów.

Analizując sytuację z rozwojem wirusa we wszystkich państwach sąsiadujących z Polską można dojść do wniosku, że dla Polski analizowanie sytuacji w Czeskiej Republice jest najistotniejsze. W Czechach rozwój choroby zaczął się wcześniej ale od kilku zauważyć można pewną prawidłowość miedzy rozwojem choroby w Czechach i w Polsce. Otóż mniej więcej każdego dnia w Czechach jest dwa razy więcej potwierdzonych zakażonych niż w Polsce. Pozwala nam to przewidzieć z dość duża dokładnością ile będzie osób zakażonych w Polsce w kolejnych dniach.
 
Oczywiście sytuacja w Czechach jest znacznie gorsza niż w Polsce, ponieważ w Czechach żyje około 10, 5 miliona ludności a w Polsce ponad 38 milionów. W Polsce mamy aktualnie 123 przypadki zakażeń tymczasem w Czechach 253. Kalkulacja matematyczna obrazuje nam wiec, że w Czechach sytuacja jest kilkakrotnie gorsza. Najwięcej osób zakażonych jest w Pradze w Kraju środkowoczeskim oraz Kraju ołomunieckim. Nie dziwi więc piątkowa decyzja władz czeskich o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju. Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce wydaje się więc już tylko kwestią czasu.
 
W Czechach dwie trzecie chorych zaraziło się poza granicami kraju, z czego blisko 75 % za pośrednictwem Włoch. Doskonale obrazuje to rolę i znaczenie podjęcia jak najszybszych decyzji o zamknięciu granic. Czechy zamknęły granicę w piątek dla obywateli 15 państw, w których jej najwięcej chorych. Słynące z organizacji i racjonalizmu Czechy borykają się już jednak z brakami w zakresie zaopatrzenia medycznego. Czesi od kilku lat starają się budować jak najlepsze relacje z Chinami, dlatego teraz zwróciły się o pomoc właśnie do władz chińskich. Chińczycy jak widać na przykładzie włoskim chętniej niosą pomoc Włochom niż Niemcy czy Francja. Maseczek brakuje na taką skalę, że maseczki szyły będą krawieckie warsztaty teatralne, drugi najbogatszy człowiek w Czechach po premierze Babiszu, Petr Kellner przeznaczył na pomoc 100 milionów koron, a tekstylna firma Adler będzie szyła maseczki po kosztach produkcji. 
 

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • Stan klęski żywiołowej?
  "Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce wydaje się więc już tylko kwestią czasu."

  Lepiej jest wprowdzić stan klęski żywiołowej. Wirusa się nie pokona siłą zbrojną.

  https://oko.press/co-z-wyborami-prof-piotrowski-koronawirus/
 • Niemiecki kierunek
  "Kalkulacja matematyczna obrazuje nam wiec, że w Czechach sytuacja jest kilkakrotnie gorsza."

  Czesi są bliżej Niemiec i mogą mieć też lepsze wykrywanie , więc statystyki mogą być podobniejsze do niemieckich.
 • Polak potrafi! Najnowocześniejszy sposób prognozowania.
  "Otóż mniej więcej każdego dnia w Czechach jest dwa razy więcej potwierdzonych zakażonych niż w Polsce. Pozwala nam to przewidzieć z dość duża dokładnością ile będzie osób zakażonych w Polsce w kolejnych dniach."

  Czyż to nie wspaniały wynalazek?
 • @Miksa
  Mleko się już rozlało , teraz czeka nas prawdziwa depopulacja . Bruksela milczy , czyli plan wykonany .Salute 5*
 • Za to stopień zidiocenia jest u nas wyższy!!Efekty działania paroletniej szczujni, systematycznie prowadzonej przez miejscowe i
  londyńsko kalyfornijskie bandy oraz miejscowe "Gazety"jakoś bynajmniej nie polskie.... przynoszą niespodziewane efekty w postaci prześladowania przez "władze"/opłacane przez podatników, których próbują ratować ci lekarze/ludzi chcących nakarmić ciężko pracujących polskich lekarzy!!
  O to chodziło, szczuć , szczuć i szczuć szczególnie z innych zakątków globu!!
  https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/restauracja-chce-przekazac-jedzenie-lekarzom-wicestarosta-pulawski-wietrzy-spisek,n,1000262541.html
 • @trojanka 22:55:02
  Wybitny gamoń .Salute . https://www.youtube.com/watch?v=cheLte_huag Kto to badziewie promował ?. Kaczelnik ?.
 • NIESAMOWITY TEKST Koronawirus: DLACZEGO MUSIMY DZIAŁAĆ TERAZ - dostępny już po polsku
  https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

  Niesamowity tekst datowany na 10 MARCA BR. – może się wydawać kol. Wojtasowi, że facet ŚWIRUJE ale to jest b. precyzyjne OPRACOWANIE STATYSTYCZNE. TŁUMACZY DLACZEGO NAGLE – W TEN WEEKEND – PRAWIE WSZYSTKIE RZĄDY W KONTYNENTALNEJ EUROPIE NAKAZAŁY LUDNOŚCI SIEDZIEĆ, PRZEZ 2 TYGODNIE, W DOMACH

  W skrócie na http://zakop999pl.neon24.pl/post/153725,koronawirus-dlaczego-musimy-dzialac-teraz

  A przy okazji, dane popierające przewidywania tego Tomasa Pueyo

  Dziś (15 marca) we Włoszech na COVID-19 zmarło 368 osób, a zachorowało +3590 osób
  Rzeczywiście to się robi hiper-poważna afera. W Hiszpanii też jest groźnie, dziś było +1,452 nowych zachorowań i 96 zgonów.

  A w Anglii Borys Johnson powiedział, że nic nie będzie robił. Jak na razie Wyspiarze mają 1,391 chorych, +251 dziś nowych zachorowań i tylko +14 dzisiaj zgonów.

  Zobaczymy kto lepiej na tym wszystkim wyjdzie (lub wyjedzie nogami do przodu)
 • W Illinois wirus pojawil sie w powiatach rolniczych u ludzi
  co nigdzie nie jezdzili i w zasadzie z nikim sie nie stykali, farmerzy. 1 osoba w jednym powiecie, 2 w innym itp. Z powietrza sie zarazili? W moim miescie, 100000 ludzi, tez 1 osoba wczoraj zachorowala. Od kogo sie zarazila a nie podrozowala? W sumie w USA zmarlo ok 96 ludzi od korony a jak dotad ze zwyklej grypy sezonowej zmarlo w tym sezonie 20-45 tys ludzi, szacunkowo. Dzis w kosciele ogloszono, ze mozna do kosciola nie chodzic i ogladac msze w TV, skasowano Droge Krzyzowa i Gorzkie Zale. Restauracje i bary pozamykano, mozna tylko na wynos. Wszyscy przesciguja sie w ostrych pomyslach na walke z wirusem. Zmobilizowano Gwardie Narodowa ale nie ogloszono co oni beda robic. Napewno beda gdzies stac. W sklepach takich jak Walmart i duzych spozywczych otwartych 24/7, skasowali nocna zmiane. Przypuszczam ,ze nastepnym krokiem beda rogatki i sprawdzanie papierow.
 • czy treść notki, a w szczególności, zdanie:
  "Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce wydaje się więc już tylko kwestią czasu."
  ...
  sugerujące wprowadzenie do biegu publicznego, przekazu o rzekomej oczywistości tego zamiaru - który jak było widać, podczas telewizyjnego "wywiadu", wywołał mimowolne zadowolenie jego bohatera - to zaplanowane działanie, kolejnego etapu akcji wirus ???
 • NIe dobre perspektywy
  Wielu przewidywało że jak się ociepli to wirus zniknie.
  Niestety we Włoszech czy w Hiszpanii już jest cieplej i wcale nie jest lepiej a wręcz gorzej epidemiologicznie...w Czechach też jest cieplej (południowa strona Tatr).
  Być może dopiero latem będzie za ciepło dla wirusa...zobaczymy efekty po stanie krajów z południa Europy.

  A na koniec ciekawa mapka ilości łózek szpitalny na 1000 mieszkańców..
  Widać że czołówka to Japonia, Korea ...ale i Rosja, Niemcy, Polska, Europa środkowa... USA, Kanada, Indie to III świat.
  Moim zdaniem to obiektywna ocena jakości systemów społecznych.
  dziki kapitalizm przegrywa a Narodowy kapitalizm (Japonia, Korea) wygrywa a faszyzm (socjalny kapitalizm Europy zachodniej) jest zaraz za nim... nie podali wyników dla Kuby .. ta pewnie była by na pierwszym miejscu.

  https://www.zerohedge.com/s3/files/inline-images/hospital%20beds_0.png?itok=miiLZvYC
 • Nie należy zapominać, że
  PRL rozwalono doszczętnie a tubylców zostawiono bez skarpetek. My tutaj mamy swoisty stan wojenny od czasu przejęcia władzy na tubylcami przez czarci pomiot po 1989 roku. Przecież na tzw. SOR-ach ludzie umierali już przed inwazja ukoronowanego świrusa.
  Wniosek?
  Ponieważ rozwalono wszelkie struktury państwa przydatne tubylcom na wypadek choćby jakiegoś ataku - właśnie bronią biologiczną - ponieważ rozwalono więzi międzyludzkie - może się okazać, że atrapa Polski znajdzie się na podium - co to będzie ono obrazować najtragiczniejsze skutki - jakie w danym państwie poczynił ukoronowany świrus. Przecież atrapa Polski to taka potiomkinowska wioska - o charakterze niegdysiejszej Katangi.
 • @demonkracja 08:37:51
  Dokładnie, a mądrek od puszczania w skarpetkach dotąd się wymądrza,

  owszem, SORy, szpitale, równocześnie leczą i zabijają ludzi, taka nieustanna szarpanina, dać choremu antybiotyk, i przeziębić w przeciągu, albo dać lekartwo blokujące oddawanie moczu i nie dać środka moczopędnego, TO JEST CODZIENNOŚĆ !!!

  Może będziemy mieli szczęście, i przewidywanie się nie spełni.
 • Lokale gastronomiczne , restauracje w całej Polsce, włączają się do akcji darmowych posiłków dla lekarzy walczących z
  koronawirusem, i całej reszty personelu medycznego pomagającego chorym.
  https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-darmowe-posilki-dla-lekarzy-akcje-w-calej-polsce-posilekdlalekarza-gastropomaga-mozna-sie-dolaczyc-i-kupic-posilek/ar/c3-14859367

  Zapewne zgodnie z opinią wicestarosty puławskiego ,Leszka Gorgola z (PiS) to dokarmianie przemęczonych lekarzy zaleciła Moskwa.W imieniu polskich lekarzy bardzo dziękujemy Moskwie !!Polscy / i nie tylko/lekarze musza być zaopiekowani dla naszego bezpieczeństwa!
  https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/restauracja-chce-przekazac-jedzenie-lekarzom-wicestarosta-pulawski-wietrzy-spisek,n,1000262541.html
 • @Oscar 08:26:04
  "Być może dopiero latem będzie za ciepło dla wirusa.."
  Jakoś ciepłota ciała człowieka mu nie przeszkadza, przeciwnie -tu sieje spustoszenie.
 • @wercia 11:08:51
  Też tak myślałem... ale doszedłem do wniosku że ważna jest też wilgotność.
  Wirus pewnie wysycha...i to go zabija.
 • @staszek kieliszek 06:25:41 Epidemie ostatnich lat są wynikiem masowej produkcji zwierząt hodowlanych: świń, kur, krów etc.
  Wszystkie te teorie spiskowe na temat depopulacji-szczepionek-sztucznego wirusa-big farmy są wynikiem słabego kontaktu z rzeczywistością blogerów co w d... byli i g... w życiu widzieli. Krwiożerczy Kapitalizm zabija nie tylko relacje między ludźmi (przykład kultury na neonie24.pl) ale dosłownie poprzez eksplozje zmutowanych wirusów mnożących się w zdegradowanym środowisku (co mamy okazję obserwować a może nawet i poczuć...).
  Matka Natura zrobi porządek z królem korony ewolucji na Ziemi - Człowiekiem.

  "Wirusogenny agrobiznes

  Ale ostatnio, wskutek kapitalistycznego uprzemysłowienia hodowli zwierząt, naturalny monopol Chin w rozwijaniu wirusa grypy został przełamany. Po wielekroć zauważano, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat hodowla zwierząt przekształciła się w coś, co ma więcej wspólnego z przemysłem petrochemicznym niż z radością farmerskiego życia opisywaną w podręcznikach szkolnych.

  Na przykład: w 1965 r. w całych Stanach Zjednoczonych było 53 miliony świń i ponad milion farm świńskich. Dzisiaj jest 65 milionów świń, a tylko 65 tys. zakładów, z których połowa to gigantyczne przedsiębiorstwa liczące ponad 5 tys. zwierząt.

  Ta zmiana typu hodowli polega de facto na przekształceniu dawnych tradycyjnych zagród hodowlanych w piekło pełne ekskrementów, w którym żyją dziesiątki albo setki tysięcy zwierząt o osłabionym systemie odpornościowym, duszących się od gorąca i od smrodu gnojówki, a za to wymieniających się coraz szybciej czynnikami patogennymi ze swoimi towarzyszami niedoli."
  (...)
  Komisja ostrzegała również przed nieumiarkowanym stosowaniem antybiotyków na farmach wieprzowych (tańsze rozwiązanie niż system kanałów ściekowych lub bardziej ludzkie warunki przetrzymywania zwierząt) zwiększają liczbę trudnych do wyleczenia zarażeń gronkowcem złocistym, a wylewanie ścieków powoduje katastroficzne w skutkach gromadzenie się bakterii Koli i alg Pfiesteria [2].

  Wszelkie próby zreformowania tego nowego patogennego ekosystemu rozbijały się jednak o ogromną władzę, jaką mają przedsiębiorstwa hodowlane, takie jak Smithfield Foods (wieprzowina i wołowina) albo Tyson (kurczaki). Członkowie komisji, na której czele stał dawny gubernator Kansas, John Carlin, donosili o systematycznych próbach utrudniania ich pracy ze strony tych firm, w tym również otwarte groźby odebrania finansowania badaczom, którzy zgodzą się współpracować."
  https://monde-diplomatique.pl/kapitalizm-i-swinska-grypa/?print=print

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930