Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

USA - kolejny prezydent, kolejna wojna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy wojennym tradycjom amerykańskich prezydentów stanie się zadość?

Na rozkaz prezydenta Trumpa we czwartek w godzinach wieczornych zabici zostali Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej jednostki Al Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis. Atak był odpowiedzią USA na atak na ambasadę USA w stolicy Iraku Bagdadzie, która z kolei została zaatakowana w odwecie za amerykański atak na bazy Kataib Hezbollahu w Iraku na skutek których śmierć poniosło 25 osób, a kolejnych 55 zostało rannych.
 
 
Światowe agencje prasowe donoszą, że Kasem Sulejmani był dowódcą Al-Kuds - irańskiej jednostki specjalnej Gwardii Rewolucyjnej, natomiast skrzętnie pomijają, że to on, nadzorował wojsko syryjskie w bitwie o Aleppo oraz operacje odbicia Faludży z rąk Państwa Islamskiego w Iraku. Trump, który podkreśla często, że jest chrześcijaninem likwiduje człowieka, który szedł w Aleppo z pomocą również mordowanym tam bestialsko chrześcijanom. Kasem został zaproszony do Iraku przez Muktada As Sadra, który wygrał demokratyczne wybory w tym kraju czego najwyraźniej nie jest wstanie przełknąć ekipa Trumpa. As Sadr od początku swoich rządów nie ukrywał swojej niechęci do amerykańskiej polityki wobec jego kraju, polegającej na ordynarnym traktowaniu Iraku, jako swoistej amerykańskiej półkolonii na Bliskim Wschodzie.
 
 
Rejwach zapanował wśród izraelskich agencji prasowych, które cieszą się na myśl o potencjalnej wojnie z Iranem, w której ochoczo wezmą udział. Inicjatywę tę wspierają środowiska żydowskie w Europie i obu Amerykach.
Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif za pośrednictwem Twittera oświadczył dziś, że dokonane przez siły USA zabójstwo dowódcy elitarnej jednostki Al Kuds Kasema Sulejmaniego było "wyjątkowo niebezpieczną i fałszywą eskalacją".
 
 
Trump rozpoczął swoją prezydenturę od ataku rakietowego na wojska syryjskie, które w tym samym czasie walczyły z Państwem Islamskim, odpowiedzialnym za masowe zbrodnie na ludności cywilnej, w tym syryjskich chrześcijanach, a kończy ją jak na prawdziwego amerykańskiego prezydenta przystało wojną. Wojna staje się już pewną formą tradycji w systemie sprawowania rządów w tym kraju. Każdy kolejny prezydent czuje się niejako zobowiązany do wywołania choć jednego konfliktu, oczywiście w imię demokracji i obrony wartości bliskich obywatelom USA i tzw. Wolnego Świata. Od czasów rozpadu ZSRR i zakończenia zimnej wojny Stany Zjednoczone okazują się być największym agresorem w świecie. Dzięki przewadze technologicznej i gospodarczej dotychczas bezkarnie prowadzą swoją agresywną politykę wciągając w nią kraje pełniące rolę ich watażków i mające za zadanie uwiarygadniać politykę hegemona w świecie. Iran może być jednak pierwszym państwem na którym Stany połamią sobie zęby, co zmartwić może tylko jego wyżej rzeczonych watażków, bo reszta świata ma już serdecznie dość pustych frazesów o obronie demokracji i praw człowieka. Na to się już nikt nie nabiera poza samymi obywatelami USA, z których część rzeczywiście wierzy, że Ameryka ma szczególną misję do odegrania, ta misja nazywa się „Strażnik Ameryka”.
Arkadiusz Miksa
 

 

KOMENTARZE

 • Nie będzie wojny z inicjatywy Iranu.
  Warto zauważyć że to żydowskie media krzyczą że Amerykanie zabili Irańczyka na polecenie Trampa.
  Tramp tego publicznie nie powiedział.
  Moim zdaniem do ewidentna prowokacja mafii żydowskiej w celu wymuszenia na USA wojny z Iranem.
  Oni jak widać w mediach cieszą się że ta wojna w końcu wybuchnie.
  Oni o tej wojnie Iranu z USA marzą od lat.
  Teraz prze tą kolejną już prowokacją zabezpieczyli się traktatem z USA że USA ma obowiązek ich bronić.
  Ten traktat to przygotowanie gruntu pod tę ostatnią prowokację.

  USA nie są gotowe do wojny w regionie nie mają sił lądowych mogą jedynie bombardować Iran i tego chce mafia żydowska...zaorania Iranu bombardowaniami.
  Iran zagroził że każdy atak na Iran spowoduje odpowiedź Iranu w postaci zmasowanego ataku na Izrael.
  Rosja nie chce tej wojny będzie dyplomatycznie rozładowywać napięcia.
  Iran też nie chce tej wojny. USA też nie chcą jedyny który chce tej wojny to Izrael.

  Iran może wykorzystać swoje możliwości proxy do wyrównania rachunków. Teraz cały Irak popiera Iran..
  Amerykanie będą mieli piekło w Iranie ..będą mieli odcięte dostawy do baz w Iraku.... Ambasadę będą musieli zamknąć .. lub otoczyć swoimi wojskami...
  To będzie stan jaki mieli w Wietnamie gdzie ewakuowali swoją ambasadę helikopterami.
  Iran w przeciwieństwie do Wietnamu nawet nie wkroczy do akcji.
  Wszystko załatwią Irakijczycy.
  Jak USA wycofa się z Iraku to jednocześnie automatycznie straci bazy w Syrii.. bo bazy w Syrii zaopatrywane są z baz w Iraku..

  I tak to się skończy
  Wystarczy że Iran będzie grał proxy..
  Rosja wykorzysta zadymę i wyczyści Syrię d czysta.

  Opcja wojenna oznacza gigantyczne straty dla Iranu i dla całego Bliskiego wschodu z Izraelem na czele.
  Iran nie jest szaleńcem w odróżnieniu od Izraela.
 • Prezydent Trump zrobił to aby wygrać następne wybory.
  Całe wojsko będzie na niego głosować, a Ameryce zaczną poważnie rosnąć długi.
  Macron szykuje się na króla Europy, po odejściu Merkel, już dzwonił do Putina. Ameryka, oprócz Polski, już nie ma więcej przyjaciół w Europie.
 • „Strażnik Ameryka”.
  Bufony. Jak się to mawia, pycha idzie przed upadkiem.
 • Rola Rosji rośnie wraz z cenami na ropę naftową i złoto.
  Putin będzie za to dziękował Trumpowi.
 • @Anna-PK 17:22:57
  Nie zgadzam się z panią. Zagłosować na niego mogą generałowie i ludzie powiązani z lobby zbrojeniowym. Ale nie masy żołnierzy, bo to oni będę ginąć. Ja mam do czynienia z ichnim wojskiem bo w mojej okolicy się szarogęszą. Oni oraz Niemcy (a obecność wojsk niemieckich na Ziemi Lubuskiej, odbieram jako niebezpieczną). To ludzie,któzy nie mają wyjścia. Wielu jakby z marginesu aspołecznego, a przez to szczerzy też. I orgaznowane były różne festyny dla ludności, aby zyskać sympatię dla nich. I oni mówią, że jest kilka miechów w Korei, następnie w Rumunii, potem w Japonii, następnie urlop a potem do Polski. I nie mają nic do gadania. Nawet urlopów okolicznościowych tam nie ma. Poza śmiercią żony, rodziców i dziecka. Ślub córki nie jest okolicznością dającą urlop.
  Zwykli żołnierze wcale nie chcą eskalacji, wszak wiedzą, że w USA jest ponad 50 000 bezdomnych żołnierzy. Właśnie z traumami po róznych wojnach, lub z jakimś inwalidztwem.
 • @Oscar 16:33:46
  Trump to na tt chyba napisał. To element układanki syjonistycznej i tylko naiwniak może wierzyć w jego pokojowe nastawienie. Ma wsparcie swojej zbrojeniówki, czyli musi dążyć do konfliktów.
 • @Anna-PK 17:46:18
  A my będzie brac wszystko co najdroższe od Jankesów.
 • @Wican 17:51:00 Jak jest wojna, to naród skupia się na
  Wodzu, a żaden dziadek z Partii Demokratycznej na wodza nie wyrośnie.
  Pamięta Pan Busha Młodszego, było podobnie, wojna dała mu drugą kadencję.
  To jest działanie Pentagonu, dostaną swoje miliardy i będzie tak jak było, ale wojny się nie wygra pożyczając pieniądze.
 • @Anna-PK 17:46:18
  Trump to show man. Na tym się dorobił plus na hotelach.
  Ekonomia to dla niego czarna magia. Ma swoich doradców ekonomicznych aby uczynić znów Ameryka the first.
  Jednak widać, że woli fajerwerki jako szołmen niż spokojnie rozwijać USA.
  A tak się składa, że inne mocarstwa też chciałyby być "the first". Bo niby dlaczego ma być to USA? Inni ludzie na świecie są gorsi od Amerykanów?
  Jeśli tych ambicji USA się nie rozwiąże, będzie kiepsko.
  Chyba czas zająć się na poważnie wspólnie kosmosem, kuźwa, politycy mieliby zajęcie!
 • @Anna-PK 17:56:15
  ALe wtedy była wojna po ataku na WTC. teraz nic takiego spektakularnego się nie wydarzyło. Nie da się tego przedstawić jak konttry, ale jak czystą agresję. Lyndon. Jonhson poległ w wyborach przez Wietnam.
  Ale demokraci mają problem z kandydatem. Niemniej, ja mam tam sporą rodzinę i znajomych. Oni zwykle głosowali na demokratów, poza ostatnimi wyborami prezydenckimi. I Trump zawiódł ich oczekiwania. Nawet wizy tego nie zmienią, bo to bardziej zasługa kongresu. I jeśli nie będzie Hilarzycy, to zagłosują na kogokolwiek poza Trrumpem.
  Ale jeżeli Demokraci chcą powalczyć, to powinni wystawić kogoś z dalszej linii, nie z partyjnej elity. Albo całkiem z zewnątrz jak Blomberg.
 • @lorenco 18:00:53
  On wielokrotnie bankrutował. Ma magików wokół, a nie ekonomistów. Normalnie jak z Hogwartu jakiegoś. A tak naprawdę, to musiał zawsze mieć plecy u "starszych i ważniejszych". I chyba jego niektóre wnuki będą żydami, o ile jakaś synagoga (ortodoksyjna lub konserwatywna) uznała konwersję Ivanki. Wtedy nawet w Izraelu będą uchodzić za żydów. Konwesrje w synagodze postępowej, w Izraelu nie są uznawane, bo nie wszyscy rabini z tej grupy, domagają się obrzezania u mężczyzn. W Polsce rabin się domaga. Ale tu konwersja jest najłatwiejsza.
 • @Wican 18:02:08 W każdym razie, Trump liczy na to, że ten zamach
  mu pomoże, Pentagon tak doradził i tak to wykonał. Co będzie to ja nie wiem, dyskusja w zgadywanki nie ma sensu.
 • @Wican 18:02:08
  Albo Bernie Sanders. Ciekawe, jaki byłby wynik Sanders -Trump.
 • @zbig71 18:08:24
  Sanders by poległ. Zbytnio lewicowy, jak na USA. Nawet część podżegaczy wojennych z Partii demokratycznej, wolałabyTrumpa. Wg mnie, musi być alter ego. Też biznesmen. Bloomberg był burmistrzen Nowego Yorku i chyba brał tylko dolara pensji, bo nie mógl nie brać żadnego wynagrodzenia
 • @Anna-PK 18:08:19
  Tylko, że chyba tym razem przedobrzyli. Już coraz mniej ludzi daje się nabierać na odczłowieczanie takich ofiar.
  Wg mnie, to może też chodzic o inną kwestię Trump chce uciec od impeachmentu. Gdy Clintonowi grożono za krzywoprzysięstwo to rozwalił Jugosławię, gdy Obamie grożono pokazaniem jego aktu urodzenia to stał się proizraelski
 • @Wican 18:05:41
  Z tego co donosiły media, Ivanka to jest już teraz żydówka.
  Ciekawe, że jakbyśmy wszyscy na świecie stali się żydami, czy byłby pokój na świecie? Hehehe:)
 • @Wican 18:13:55
  Możliwe, Bloomberg? No w sumie.... Albo innego Żyda znaleźć.
  A Clinton to nie był lewicowy? A dwie kadencje pociągnął.
 • @Wican 18:15:52 Oczywiście, że impeachment tu ma znaczenie,
  ale proces jeszcze nawet nie dotarł do Senatu, więc w razie większych problemów z Iranem, to można uznać, że to z impeachmentem jest już koniec.
 • @lorenco 18:23:37
  Ale która synagoga jej taki status przyznała. Czy to się liczy w Izreaelu. Mąż chyba ortodoks, to pewnie się liczy. Czyli wnuki Trumpa z tej linii to żydzi.Z prawem do zamieszkania w Izraelu
 • @Wican 18:15:52
  Od początku mu grożono, wręcz nawet nazywano go "ruskim agentem".
  Chora jest ta Ameryka, bardzo chora!
 • @zbig71 18:23:38
  Ale CLinton nie był lewicowy w kwestiach społecznych. Sanders to trybun ludowy a Clinton to tamtejszy liberał. Wyobrażasz sobie CLintona przemawiającego na wiecu robotniczym, czy idącegodo bezdomnych? To tak jak u nas. Biedroń lewica i Ikonowicz lewica. Który z nich umuje się za biednymi?
 • Jak BIbi podkusi to wojna będzie.
  Nie sprawdzałem jeszcze mediów w USA ale z tego co piszą na WP i jak odpowiedział na groźby Trump sytuacja jest poważna.
  "Iran nigdy nie wygrał wojny, ale nigdy nie przegrał negocjacji!" (Trump)
  Jednymi słowy, po tym co się stało czyli bezpardonowym ataku rakietowym, odbieram to w ten sposób iż Trump jest zdecydowany na wszystko ale daje pole dyplomacji jako jego alibi czyli "nie gryź wąski tylko zamiaucz bo dostaniesz w ryja".
  Teraz powinno się bacznie śledzić postępowanie Bibi. To stamtąd należy spodziewać się największej prowokacji.
 • @Wican 18:25:44
  Możemy się domyślać i tyle: zięć Trumpa to wysoko postawiony men. Taki co trzyma psa za ogon.
 • @lorenco 18:26:23
  Bo Żydzi i żydzi też są podzieleni. To nie żaden monolit, ale w jednym bywają zgodni (poza marginesem lewicowym oraz religijnym). Jak bodaj Rotschild powiedział do jedego z polskich polityków Hipolita Śliwińskiego: "Mnie z panem Bronsteinem dzieli wiele, ale łączy jedno. Oddanie domowi Izraela". Czy jakoś tak to szło. Bronstein to Trocki.
  I tutaj też wojują i Soros Trumpa zwalcza a konserwa i nacjonaliści żydowscy Trumpa wspierają.
 • @Wican 18:27:17
  Ikonowicz, Biedroń? Tylko Mateusz Piskorski to prawdziwa lewica, w pierdlu siedział bez wyroku, teraz dozór policyjny.
 • @lorenco 18:29:16
  Pracował u Sorosa., co ciekawe. Prowadzi dzine interesy a 40-stki jeszcze nie ma. W 2017 jego firma otrzymała 90 baniek od nieznanych inwestorów. Kasa przeszła przez jakiś fundusz zarejestrowany na Kajmanach i przez Goldman Sachs. Wg Guardiana, część funduszy przyszła z Arabii Saudyjskiej (stą następca tronu może mordować w brutalny psosób swoich przeciwników i jest bezkarny).
  To jest firma Cadre, w której Kushner zachował udziały w wysokości 50 milionów a resztę wcześniej sprzedał. A przecież pewien punkt w konstytucji USA, zabrania przyjmowania pieniędzy od obcych państw, w tym też zaprzyjaźnionych. Jaki jest "plan pokojowy" Kushnera - Trumpa dla Bliskiego Wschodu? Odmówienie własnego państwa Palestyńzykom.
  Kushner to tak szemrana postac, że nie chciano dać mu certyfikatu bezpieczeństwa uprawniającego do wstępu do Białego Domu.
  Trump miał też afere z Dustche Bankiem. Gdy znowu bankrutował to szefowie banku kazali pomniejszym dyrektorom aby udzielac mu kredytów, gdy ci nie chcieli. Ten bank z różnymi szemranymi biznesmenami miał do czynienia i kilka kar poniósł.
 • @Wican 18:31:43
  Było przecież nieraz, że żydzi przeciwstawiali się wojskom żydowskim, które nacierały aby pomóc osadnikom zydowskim zabrać ziemie palestyńskie.
  W Izraelu jest 3/4 ludności, którzy chcą pokoju i spokoju, chcą powstania państwa palestyńskiego, być normalnym krajem a nie, że jak jest teraz, wiele narodów na świecie ich nienawidzi i znów pojawi się nowy Hitler i wymorduje ich a nie tych co są winni i co uciekną gdzieś na z góry zaplanowane pozycje.
 • @lorenco 18:32:13
  Biedron również to lewicowiec. Czy Piskorski zbierał bezdomnych po kanałach? Czy walczył z eksmisjami na bruk? Ikonowicz to lewica społeczna, Piskorski zajmuje się raczej geopolityką i lewicowcem stał się popierając państwa nie będące w układze z Jankesami
 • @Wican 18:42:43
  To niech się połączą.
 • I perspektywa na kolejne rabunki i sprzedaż na ebayu,kolejne zniszczenie wielowiekowych pamiątek cywilizacyjnych
  N ale czego oczekiwać po bandziorach i zwykłych prostakach???
  http://www.indrayanikaathi.com/2014/07/cultural-suicide.html

  wszystko w Iraku wieki historii,zostało rozkradzione i zniszczone reszta rozwalona czołgami!
  https://pbs.twimg.com/media/DLmqfatVoAAp4O7.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DMolFDAVwAAyQ8o.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DMpyVymUQAEzFsr.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DLmrrr-U8AA4vu0.jpg
 • @lorenco 18:45:39
  Niestety, Ikonowicz ma przechył "antyfaszystowski". I to jego minus.
 • @trojanka 18:46:26
  https://pbs.twimg.com/media/DMzfgVPVoAAb9tn.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DMod3eRVAAE3lHD.jpg
 • @lorenco 18:32:13
  Ikonowicz coś się udzielał w sprawach komorników i nielegalnych przejęć. Bo Stronka to już upadek wszystkiego.
 • @Wican 17:51:00
  "Zwykli żołnierze wcale nie chcą eskalacji, wszak wiedzą, że w USA jest ponad 50 000 bezdomnych żołnierzy. Właśnie z traumami po róznych wojnach, lub z jakimś inwalidztwem."- Rosja boryka się z problemem od dawna /od zawsze?//min. Bender/ , sądzę więc, że inni też. Gdyby "wojsko" przeciwstawiło się "generałom"... no, to byłoby coś, takie coś na miarę buntu Żydówek. :)
 • @trojanka 18:46:26
  *5!!!!
 • @JimA 18:51:38
  Możliwe. To u nas wojsko mają jak pączki w maśle. Jak jakieś manewry to część rzuca L4. I tak np. ze 3 razy z rzędu. W wojsku sprzątaczki i firmy ochroniarskie. Czasami żałuję, że nie wybrałem kariery trepa. Już byłby emerytem, ale mógłbym sobie dalej pracować tak piknikowo. Mam sporo kolegów, którzy pracują w wojsku, ale oni akurat nie "chorują". Ale przez większość roku i tsak mają piknik. Dzień pracy jednego z moich kumpli (jak maurlop to robi to samo). Przyjeżdża na 7 do Wędrzyna. Pije kawę, je śniadanko. Potem idzie sobie pobiegać. potem jakieś papiery wypełnia. Następnie je drugie śniadanie, a po tym siłownia. Po siłowni znowu coś powypelnia i basenik. Potem fajrant
 • @Wican 17:51:00
  Wydaje sie, ze wazna bedzie opinia amerykanskich weteranöw, zaröwno wojskowych, jak cywilnych. Jest to znaczna grupa obywateli, z ktorymi trzeba sie liczyc ze wzgledu na ich doswiadczenia.
 • Spokojnie - odstrzelili
  tego generała - bo mogą sobie na to pozwolić. Ludzkość jest kompletnie ubezwłasnowolniona - więc mogą odstrzelić - kogo tylko zechcą z ludzi stworzonych przez Boga. Teraz proponuję się zastanowić - dlaczego nie odstrzelili prezydenta Syrii - bo przecież mogli to zrobić - miast obracać całą Syrię w perzynę.
  Wniosek?
  Ludzkość z Szatanem nie ma żadnych szans - jeżeli chodzi o konfrontację siłową. Jedyny sposób na Szatana - to taki abyśmy my ludzie dzieciom Złego na Ziemi - swoim postępowaniem nie pozwolili od nas samych - czerpać mocy - i tym samym owej mocy pozbawiać się sami.
 • @morgan 18:57:46
  A to tak. Oni potrafili powstrzymać już agresję na Iran. Oni znają stan armii i pewnie nastroje w wojsku również.
 • @demonkracja 19:00:22
  A ja mam pytanko. Komentowałeś kiedyś na prawica.net? Pod innym nickiem?
 • USA ma następnego kryminalistę w zestawie prezydentów. "Brawo" !
  USA, kolejny prezydent to zbrodniarz i kolejna zbrodnia. Smutne ale prawdziwe.

  A co najgorsze, że wszystkie popełnione zbrodnie przez prezydentów USA są bezkarne.

  Tolerancja Świata jest przerażająca.

  I kto tu jest tyranem, terrorystą, zbrodniarzem ?

  Gdzie jest międzynarodowa potępiająca społeczność międzynarodowa ?

  Gdze sa sankcje ?, gdzie jest bojkot ?

  Gdzie jest trybunał do osądzenia amerykanskich zbrodniarzy wojennych ? prezydentów kryminalistów .
 • @Wican 18:56:42
  Zł ciekawości pytam, ile ma do ręki i jaki ma stopień?
 • Państwowy TERROR z rozkazu prezydenta USA.
  Terror z rozkazu prezydrnta.

  Czy USA to państwo bandyckie ?
  Wojska USA zajdują się na terenie obcych państw jako okupanci.

  Na jakiej podstawie są Amerykanie jeszcze ciągle w Iraku, Afganistanie, w Syrii ?
  Przecież rząd syryjski nie zapraszał ich do siebie.
  Więc są 100% okupantami i na dodatek złodziejami ropy ! 

  ONZ ? To beznadziejna organizacja, która nigdy nie powinna mieć siedzibę na terenie przestępczego USA, państwa prowadzącego od 1945 bezprawne notoryczne wojny z dala od swojego terytorium.
 • @lorenco 18:41:32
  "W Izraelu jest 3/4 ludności, którzy chcą pokoju i spokoju" być może tak jest ... Ale wszyscy w tym kraju chcą żyć na cudzy koszt, a tego bez wojen nie idzie zrobić, bo nie wszyscy chcą oddać swoje dobra "narodowi wybranemu". Nie wybielaj tych parszywców, za wrodzoną chciwość i mordowanie innych narodów powinna ich spotkać zasłużona kara. Wszystkich !
 • @zbig71 19:03:19
  do ręki nie wiem. Ale plutonowy.
 • @Drab61 19:11:07
  nieprawda. Nie wszyscy chcą żyć na czyjś koszt. W sumie wielu Polaków też chciałoby żyć na cudzy koszt. Stąd poparcie zasiłkowego PiSu.
 • @Wican 18:56:42
  Nooo to tak jak ja, tylko papierów nie muszę wypełniać :)
  Do rzeczy: jeśli zbuntują się armie- wojsko, i jeśli zbuntują się żony... tych łotrów i kretynów, to będzie "po wojnie". Proste. Cywile są zbuntowani od zawsze:)
 • @morgan 18:57:46
  Oni podobno już "przejrzeli na oczy".
  Pozdrawiam
 • @Wican 19:17:20
  to czemu wymuszają coraz nowe pieniądze od Polski - biednym chcą rozdać. Izrael to jedna wielka patologia, kraj złodziei, oszustów, łapowników i bandytów !
 • Żeby ty amerykańskich zbrodniarzy szlak z nieba trafił.
  Ta u władzy od czasów Linkolna to sami zbrodniarze u władzy.

  Ten kraj który został stworzony na ludobójstwie Indian jest zbudowany na fundamentach przybyłych z Europy kryminalistów morderców Indian i
  na niewolnictwie Afrykanów. Na przemocy i wyzyzku i tyranii.

  Najwyraźniej powinni ci amerykańscy zbrodniarze w końcu dostać nauczkę. Od Chin i Rosji.
 • Syria tak jak Iran kolebki cywilizacji,zaatakowana w 2011 roku i od tego roku niszczona i rozkradana.
  https://petapixel.com/2016/08/02/26-photos-show-war-changed-syria/

  Wszędzie po zaprowadzaniu "demokracji" czyli zwykłym parszywym złodziejstwie...zostają miliony zabitych w tym dzieci,okaleczeni ludzie bez rąk i nóg, miliony sierot,ruina, zgliszcza, zrujnowane zabytki, przemysł, rolnictwo.

  https://www.google.com/search?rlz=1C1TEUA_enPL499PL516&q=dead+children+in+Palestine&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwimz7LBhujmAhWO-KQKHV3iAyMQsAR6BAgKEAE
 • @Leonardo da Vinci 19:32:27
  Chiny czekają. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Ale uderzą :) też.
  No. Fajnie się gada, ale skoro idzie na wojnę... to czas się pzrygotować.

  https://www.youtube.com/watch?v=QQzRfF6ZP6g

  zna Pan jakieś izraelskie wojenne pieśni? irańskie? :)))
 • @Leonardo da Vinci 19:32:27
  Historia uczy że każde imperium kiedyś się kończy. Kwestią czasu jest kiedy imperium zła USA i Izrael upadnie. Tym bardziej że na wschodzie prężnie powstaje nowe imperium: Chiny i Rosja.
 • @Oscar 16:33:46
  "...Opcja wojenna oznacza gigantyczne straty dla Iranu i dla całego Bliskiego wschodu z Izraelem na czele.
  Iran nie jest szaleńcem w odróżnieniu od Izraela...."

  Amerykanie atakując sami (czy z polecenie Israhella) "Pana A z państwa X" na terytorium "państwa B" (w dodatku swojego ponoć sojusznika) przy użyciu "środków technicznych" stworzyły pewien PRECEDENS...

  Do tej pory wojna znaczyło czołgi, samoloty, piechota, okręty.
  A tu wystarczą "byle drony"... Nie koniecznie kosmicznie zaawansowane (i drogie) jak ten, który Irańczycy przechwycili parę lat temu (na pewno z pomocą Ruskich lub Chinoli, bo to informatyka nie Kałasznikow).
  Wystarczy profesjonalna zabawka do robienia filmów (udźwig, zasięg, osiągi) lub planowane przez "dostawców świata" maszynki do dostarczania paczek. Za (licząc polską produkcję - Robocopter - użyty choćby do filmowania Marszu Wolności) nie pamiętam teraz, 20-40tys zł dostajemy coś co może przenieść spory ładunek (kilogramy) w zasięgu rzędu km... (czyli np granice tego samego miasta).

  I możemy "nie lubianemu Y" dostarczyć choćby bombę kulkową... do obiadu.

  Amerykanie mogą tym spowodować zmianę spojrzenia na słowo "wojna". "Polowanie na generałów" wszystkim by w sumie wyszło na lepsze (zwłaszcza "zwykłym żołnierzom" i cywilom)...
 • @Anna-PK 17:22:57
  Ameryka nie ma przyjaciół w Polsce. Ma jedynie sługusów, którzy akurat rządzą.
 • @JimA 19:39:47
  https://www.youtube.com/watch?v=gt9Bor3_XFk

  https://www.youtube.com/watch?v=QkgD_9yW6yI

  :)
 • @Wican 18:02:08
  Ten "atak" na WTC to była ordynarna, syjonistyczna prowokacja, żeby zrobić burdel na BW.
 • @lorenco 18:23:37
  Żyd, Polak czy Papuas to stan umysłu i ducha. Jest wielu, którym okaleczono siusiaka i zdołali się ogarnąć.
 • @Drab61 19:27:58
  Bzdura. Zwykli Żydzi i żydzi tego nie zobaczą. Niedobitki z holocausto, żyją w Izraelu w biedzie. Są robotnicy, którzy biedują
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:55:53
  ? Niemożliwe... jesteś pewien?
 • @Stara Baba 18:29:11
  Dla Bibiego teraz jedynym wyjściem, żeby nie iść do pierdla jest wojna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:52:21
  A to ja wiem. Ale teraz nie ma czegoś tak bezprecedensowego. I 2 razy bezkarnie taki numer by nie przeszedł
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:58:12
  Nie tylko dla niego.
 • @Monaco 19:02:41
  "USA ma następnego kryminalistę w zestawie prezydentów. "Brawo" !"
  Następnego ???
  Noam Chomsky powiedział kiedyś: „Jeśli prawo trybunału norymberskiego zostałoby zastosowane, wówczas każdy powojenny prezydent Stanów Zjednoczonych byłby powieszony. Moralność w sprawach międzynarodowych w USA jest zasadniczo na poziomie nie wyższym niż za czasów Dżyngis-chana".
  Każdy powojenny prezydent Stanów Zjednoczonych !!!
 • @Wican 19:56:32
  to co Izrael robi z kasą którą rabuje i wymusza na całym świecie ? biednym rozdaje ? nie rozśmieszaj mnie !
  Gdy ten kraj zniknie z powierzchni ziemi to i wojny się skończą. Przy czym nie chodzi o teren, tylko o ludność, także tą obrzezaną hołotę co to w innych krajach dla nich kradnie.
 • @Drab61 20:03:55
  A czytałeś co ja napisałem? Biednym nie rozdaje. Dlatego nie jest prawdą, ze wszyscy żydzi żyją z rabunku innych. Czytaj dokładniej
 • @JimA 19:57:29
  Jestem. To co prawda jakieś 0,000001% ale zawsze :)
 • @Drab61 19:11:07
  Drab, i co ja widzę? Tak jak wybrani zarzucają Polsce holokaust, tak i zwykłym żydom zarzuca się, że żyli, żyją i będą żyć na cudzy koszt.
  Dziel i rządź.
 • @Drab61 19:27:58
  Jaki wróg lichwiarski był od wieków, sprowadzony do Polski bo w krajach zachodnich mieli ich dość, to chyba powszechnie wiadomo.
  A to, że obecnie spływa do nas miliony Ukraińców, to oczywiście to są "bracia".
  Żyd nas zawsze wykiwał bośmy się dawali kiwać i nadal dajemy, jednak żyd nie obcinał Polkom piersi, nie wkładał kotów brzemiennym po wyjęciu dziecka z brzucha i nabiciu go na płot, rozrywanie końmi polskich żołnierzy, wydłubywaniu oczu, ucinaniu genitaliów itd. itd.
  Jednak żyd zawsze używał obcego do swoich celów, zatem kochaniutki trzeba też mieć oczy dookoła głowy i nie dać się zwieść swojej nienawiści, trzeba myśleć a nie z szabelką.
 • @lorenco 21:09:11
  Polecam warto posłuchać . https://www.polskieradio24.pl/9/301/Artykul/2430874,Dr-Szewko-Iran-ma-bardzo-duzo-opcji-odwetowych-W-Iraku-jest-kilka-tysiecy-zolnierzy-USA Salute.
 • @Oscar 16:33:46
  "USA nie są gotowe do wojny w regionie nie mają sił lądowych mogą jedynie bombardować Iran.."

  USA właśnie wysłało dodatkowy transport 3000 żołnierzy na Bliski Wschód.


  "Teraz cały Irak popiera Iran.."

  Nie, cały Irak nie popiera Iranu. Uważam, że Trump niepotrzebnie zareagował w taki sposób. Gdyby poczekał jeszcze trochę to Irakijczycy sami usuneliby Irańczyków, którzy byli nielubiani i wielokrotnie atakowani w Iraku.

  Jest to dobra wiadomość dla ISIS, ponieważ Irańczycy wspomogli USA w ich usunięciu. Stosunki w tym rejonie są bardzo skomplikowane i momentami trudno je zrozumieć
 • @AgnieszkaS 22:33:38
  " Stosunki w tym rejonie są bardzo skomplikowane i momentami trudno je zrozumieć " Dla niektórych zrozumieć to , jest wprost niemożliwe . :)))))
 • @AgnieszkaS 22:33:38
  Zrozumieć łatwo, ale nie przeciętnym Amerykanom. Kiedyś jakiś generał miał w Iraku adiutanta (chyba adiutanta, ale może to był żołnierz z inną funkcją-już nie pamiętam) z plemienia Dakotów. I stacjonowali sród jakiegoś plemienia. I ten Indianin momentalnie zorientował się kto jest kim w plemieniu (mimo formalnych funkcji), z kim mają jakie relacje. "Ogarnął" to szybko. Ale większość wojskowych tego nie rozumie . I nie chodzi tylko o Amerykanów. Polacy mogli mieć w Iraku wsparcie jednego plemienia, ale szejk chciał zdjęcia z polskim politykiem z rządu. I zdjęcie tylko na potrzeby swojego plemienia, bo po długiej emigracji, miał rywali do władzy. I nasi tego nie zrozumieli. W Afganistanie, mogliśmy mieć Gurków na usługi. Ponoć niedrogo.
 • @AgnieszkaS 22:33:38 Zabity generał zostawił sieć partyzancką,
  którą budował przez dwie dekady i finansował tak w Iraku, Libanie, Jemenie. Dlatego ani Bush, ani Obama go nie ruszali. Tak piszą z Izraela, a oni wiedzą co piszą. https://www.marketwatch.com/story/here-are-irans-armed-allies-if-it-carries-out-retaliation-on-the-us-2020-01-03?mod=mutual-funds
 • @Anna-PK 22:54:01
  A więc sama Pani wyjaśnia logikę amerykańskiego ataku. Oddziały te są odpowiedzialne za śmierć wielu Amerykanów, nie tylko w Iraku, ale w różnych rejonach Bliskiego Wschodu:

  "Iran szkolił, finansował i zaopatrzał szyickie bojówki w Iraku, które walczyły z siłami USA w latach po inwazji w 2003 roku..." (cytat z Pani linku)

  Mimo wszystko, wolałabym aby Trump się wstrzymał.
 • @AgnieszkaS 23:04:39
  Ale kto tam zapraszał Amerykanów? Oni strzelali do nich jak AK do Niemców.
 • @AgnieszkaS 22:33:38
  "Nie, cały Irak nie popiera Iranu. Uważam, że Trump niepotrzebnie zareagował w taki sposób. Gdyby poczekał jeszcze trochę to Irakijczycy sami usuneliby Irańczyków, którzy byli nielubiani i wielokrotnie atakowani w Iraku."- czas aplikować na doradcę prezydenta USA! Proszę się pomodlić za wieloryby i pokój na świecie. :)
 • @AgnieszkaS 23:04:39 Jak w czasach Busha zaatakowano
  w Iraku Brytyjczyków, to uprosili aby im pozwolono po cichu się wyprowadzić i już dzisiaj Johnson szybko ogłosił, że wojna w Iraku ich nie dotyczy.
  Amerykanie też powinni byli się wyprowadzić. W Afganistanie już są prawie 20 lat i nie wygrywają wojny. W Iraku będzie gorzej, bo mają przeciwko sobie władze tak Iraku jak i Syrii. A Kurdów pilnuje Erdogan.
 • @AgnieszkaS 22:33:38
  3k wysłał? Całe 3000?
  Jagienko nie ośmieszaj się...
  Tych parę ćpunów to kibole irakijscy śmiechem zabiją :)
  Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.
 • Jest już następca generała Solejmaniego.
  A tzn.Korpus Strażników Rewolucji, jest stabilną organizacją i zamordowanie generała, niewiele da. Ciekawe, jaką Rudy Donald będzie musiał mieć ochronę, gdy przestanie być prezydentem USA. Solejmani osierocił piątke dzieci.
 • @JimA 23:07:39
  Jagienka to taki prototyp Grety szwedzkiej :))))
 • @JimA 23:07:39
  (...) czas aplikować na doradcę prezydenta USA! Proszę się pomodlić za wieloryby i pokój na świecie. :)

  ----------------------------------

  Najwyższy czas na poprawienie własnej orientacji na temat tego, co się dzieje na świecie.

  Poniżej link do artykułu na temat ataku Irakijczyków na irański konsulat w mieście Karbala, w Iraku. Protestujący zaczęli palić opony i niszczyć irańskie flagi, które po usunięciu zostały zastąpione flagami irackimi. Podobnych wystąpień było dużo w w 2019 roku. Brało w nich udział wielu irackich studentów.

  https://www.nbcnews.com/news/world/iraqi-protesters-attack-iran-consulate-karbala-n1075926
 • @AgnieszkaS 23:04:39
  "żeby Trump się wstrzymał"
  A twój funfel, takie bydlę co uciekło ze Szmulek do londynka właśnie z tego się cieszy i jak by mógł to zatańczyłby jakiś chazarski taniec na grobie zamordowanego Generała.

  Nie ustaliliście zeznań czy należycie do innych kahałow?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:14:46
  "Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj."

  Ja to szczerze polecam niektórym komentatorom-propagandystom.


  Rzecznik Pentagonu poinformował , że 3000 żołnierzy zostanie wysłanych do Kuwejtu. Żołnierze pochodzą z 82 Dywizji Powietrznodesantowej w Fort Bragg, w Północnej Karolinie.

  https://www.usatoday.com/story/news/world/2020/01/03/qasem-soleimani-killing-us-send-more-soldiers-middle-east/2805493001/
 • @AgnieszkaS 23:31:14
  A, zapomniałem że Kuwej też okupują. W sumie stworzone państewko, aby Irak nie był zbyt mocny.
 • @AgnieszkaS 23:31:14
  A ty dalej Jagienko brniesz w śmieszność. Ja wiem, że ten dureń wysłał tych chłopaków na zatracenie.
  Wiesz co znaczy 3000 żołnierzy w takim kraju jak Irak, że o Iranie nie wspomnę?
  Jeszcze raz cię proszę, nie ośmieszaj się...
 • @AgnieszkaS 23:22:35
  Chce Pani "wszcząć" "dyskusję" na temat "irackich studentów"?- ok. Proszę słucham- chętnie posłucham na temat irackich uczelni. Dawaj Agnes! kłus i galop! :)
 • @AgnieszkaS 23:22:35
  Ja bym się zastanowił i bronił jednak humbaków! ... Do rozumu przyjdź księżniczko moja!
 • @JimA 00:02:09
  Tylko żeby się nie ochwaciła :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:05:57
  Będziemy leczyć. Co tam ochwat w porównaniu z głupotą?! :)
 • @Monaco 19:02:41
  Gdzie jest międzynarodowa potępiająca społeczność międzynarodowa ????

  :))

  Czy to jest tłumaczone na polski przez Google?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:05:57
  Nie ochwaci się od biegania :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:05:57
  Ale Admin mógłby zdjąć z "jedynki" post tego od wiatraków... Przecież autor nie istnieje na tym portalu a zajawka "wali po oczach" jak mało.
  tytułem peesea.
 • @JimA 00:12:37
  To gadaj z adminem.
  Ja tylko zwykły bloger jestem...
 • @Jarek Ruszkiewicz, JimA
  "A ty dalej Jagienko brniesz w śmieszność."


  Podaję tylko informację, nie analizuję, ani też nie oceniam.

  Jeśli wdaję się w dyskusję, to z ludźmi kulturalnymi, którzy mają jakie takie pojęcie na czym ona polega. Hultajstwa spod budki z piwem raczej unikam.

  Informacja na temat wysłanego wojska dotyczyła bezpośrednio wypowiedzi Oskara.
 • @SZS 20:01:22
  SZS . ja napisałem dając do zrozumienia jako ironię "brawo" . 
  Tak ja wiem doskonale że od 1945 szatanami ameryki północnej rządzą zbrodniarze. Przecież od 1945 roku nie było ani jednego roku w którym uSSa by nie mordowało jakiegoś obcego narodu. 
  Najwięcej okrutnych zbrodni poza Hiroshimą i Nagassaki amerykanie popełnili w Wietnamie, używając tam broni chemicznej, biologicznej i napalmu. Po dzień dzisiejszy rodzą się tam dzieci zdeformowane, kaleki.

  Wszystkie ich zbrodnie przeciwko ludzkości i wszyscy amerykańscy zbrodniarze pozostali bez karni. 

  Dlatego uważam że kraje będące w NATO są także moralnie współwinne wszystkim przez amerykanów popełnionych na obcych narodach zbrodniom. Ponieważ należą do zbrodniczej militarnej organizacji NATO która jest pod dyktaturą USA.
 • @AgnieszkaS 00:07:29
  Niech się pani nie ośmiesza ze swoją koślawą polszczyzną.
  Czasem jak czytam AgnieszkiS teksty to mam wrażenie że pisze je jakś po 3 klasach podstawówki.

  Że o angielskiej gramatyce nie wspomnę.

  Tu jest kilku blogerów popełniajacych błędy stylistyczne , ortograficzne ale nie wielu jest czepiających się ponieważ liczy tu się merytoryczna treść. A AgnieszkaS udowadnia bardzo często że przepisuje cudze teksty i umieszcze je jako swoje robiąc także byki. A gdy nie zgadza się z cudzą opinią o przygryza złośliwościami jak przekupka na placu targowym.

  Zauważyłem że złośliwość AgnieszkiS to oręż którym atakuje przeciwników.
  Tylko zapomina że jest to broń kij który ma dwa końce.
 • @Leonardo da Vinci 00:48:18
  // A AgnieszkaS udowadnia bardzo często że przepisuje cudze teksty i umieszcze je jako swoje robiąc także byki. //


  Proszę uzasadnić swoje kłamstwo.

  Czekam na dowody - przykłady przepisanych przeze mnie tekstów i podanych jako moje.


  //Że o angielskiej gramatyce nie wspomnę. //

  Oczekuje również na dowody w języku angielskim. Jeśli ich komentatorze nie dostarczysz będę zmuszona napisać notkę na temat twoich oszczerstw.
 • @AgnieszkaS 00:29:07
  Unikasz?
  To dlaczego zadajesz się z takim Huskym i jego "przyjaciółmi"?
  Sama sobie przeczysz.
  Pod budką z piwem znajdziesz bardziej kulturalnych rozmówców. No ale zew plemiennej krwi...
 • @Leonardo da Vinci 00:48:18
  Nie ma sensu wdawać się w polemikę z tą agnieszkąs, wielu blogerów ją ignoruje i ja także zaliczam się do tego grona.

  Jak jest zgryźliwa i sfrustrowana to tylko świadczy o niej samej, takich wrednych ludzi jest w realnym życiu pełno w okół nas. Szukają tu ze względu na virtualny świat nie sprowokoanej zaczepk i myślą że tym dowartościowują się a w praktyce to tylko pokazują jakimi są miernotami i ośmieszają się niestety publicznie.

  Należy ich olać i tyle.
 • @Wican 19:01:54
  -------------
  "A ja mam pytanko. Komentowałeś kiedyś na prawica.net? Pod innym nickiem?"
  -------------
  Tak - szkoda, że ją zwinięto. Szkoda!
 • @demonkracja 09:29:09
  Chłop jag? ja tam byłem jako Skanderbeg.
  Szkoda tamtego portalu, PiSiactwo zmusiło Andrzeja Szcześniaka do zamknięcia.
 • @Oscar 16:33:46
  "Warto zauważyć że to żydowskie media krzyczą że Amerykanie zabili Irańczyka na polecenie Trampa.
  Tramp tego publicznie nie powiedział.
  Moim zdaniem do ewidentna prowokacja mafii żydowskiej w celu wymuszenia na USA wojny z Iranem."

  TRUMP TO ZAGORZAŁY SYJONISTA. TAK NAPRAWDĘ JEST MARIONETKĄ RODZINY KUSHNERÓW, WIĘC TEN MORD NIE ODBYŁ SIĘ BEZ JEGO APROBATY

  DOWÓD NA TO ŻE TRUMP TO SYJONISTA:

  https://orbo.neon24.pl/post/134126,donald-trump-zdemaskowany
 • @Paulus Aquarius 14:28:13
  Zwłaszcza, że wnuki Trumpa z tej lini to już żydzi.
 • ...
  "Na to się już nikt nie nabiera poza samymi obywatelami USA, z których część rzeczywiście wierzy, że Ameryka ma szczególną misję do odegrania, ta misja nazywa się „Strażnik Ameryka”." + szczekaczki z krajów nadbałtyckich z Polską na czele. Niestety

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930