Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Władimira Putina pod adresem Polski i roli jaką odegrała ona podczas II wojny światowej.

 Wypowiedź ta, to doskonały prezent dla PiS od Moskwy. To doskonałe paliwo polityczne , które zasili zarówno eleganckie silniki benzynowe stajni Gowina, jak j i stare kopcące smrodem dieslowskie kaszlaki z fabryki Maciarewcza. Antoni bredzi jak zawsze, ale Gowin postanowił ścigać się z Kurskim oto kto znajdzie bardziej wyszukane połączenie słów:PiS i sukces: Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej, w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny światowej - stwierdził rzeczony Gowin. Trudno nawet komentować tę błyskotliwą w swej złożoności myśl. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie racjonalne spojrzenie na całą sytuację prof. Adama Wielomskiego, który dostrzega w całej sprawie drugie dno, bardzo niebezpieczne dla Polski twierdząc:Wygląda na to, że powstaje wspólny front państw oskarżających nas o wywołanie II wojny św. lub o współudział w Holocauście: Stany Zjednoczone-Izrael-Rosja. Przed tymi oskarżeniami mogą nas bronić obecnie jedynie Niemcy. Tylko czy niemiecka obrona uwiarygodni nasze pozycje? Prawda jest taka, że zostaliśmy całkowicie osamotnieni i nie mamy już żadnych sojuszników w świecie. Dyplomacja PiS-u właśnie zbankrutowała. Mamy dyplomatyczny sierpień 1939.

 
 
Tak jak wspomniałem wypowiedź Putina uznaje za skandaliczną i długo można by wyliczać grzechy i winy ZSRR zarówno w kontekście jej polityki względem kwestii żydowskiej jak i wsparcia surowcowego, technicznego czy wojskowego jakiego udzielało ZSRR w latach trzydziestych III Rzeszy nie przerwanie do świtu 22 czerwca 1941 roku. To temat znany podobnie jak polityka ZSRR w tamtym okresie względem Polaków oraz innych narodowości więc chciałbym się skupić na zupełnie innym aspekcie tej sprawy, a mianowicie na pobudkach, które targnęły Putinem i jego ekipą do podjęcia tak ryzykownej gry, której ostrze wymierzone jest w Polskę.
 
 
W co gra Putin chciałoby się zapytać? Otóż reakcja Putina, to po pierwsze pokłosie nie sukcesów polskiej dyplomacji jak chcieliby tego Jarkowie Gowin i Kurski, lecz efekt agresywnej i nie przebierającej w środkach propagandy antyrosyjskiej, która stała się wyznacznikiem polskiej zagranicznej od objęcia rządów przez PiS. Śmiem twierdzić, że odkąd Ukraina ma nowego prezydenta, to Polska prowadzi bardziej antyrosyjską politykę niż Ukraina. Polska wyrosła na czołowego bulteriera, który z powodu niewydarzonych kłów miast gryźć obsikuje rosyjską nogawkę . Jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród państw szukających pola konfrontacji z Rosją. Putin, mówiąc kolokwialnie przez dłuższy czas olewał temat, skupiając się na tematach i państwach dużo bardziej istotniejszych z punktu widzenia interesów Rosji niż Polska. Polski obsikiwacz sikał jednak tak długo, aż znalazł czuły punkt, Rosji od tego sikania nabrało się do buta. Momentem przełomowym była rzeczywiście wspomniana przez Gowina inicjatywa w PE zrównująca odpowiedzialność obu totalitaryzmów za wybuch II wojny. I tu miarka się przebrała, Kreml mógł znosić niemal każdego dnia kłamliwe i pogardliwe informacje na temat Rosji i Rosjan, przekazywane przez TVP, ale odpowiedzialność za II wojnę, to wyjątkowo wrażliwa sfera na rosyjskim organizmie nie tyle nawet na jego stronie fizycznej, co duchowej.
Wielka Wojna Ojczyźniana i rola ZSRR w pokonaniu „niemieckich faszystów”, to jeden z najistotniejszych wyznaczników tożsamości nie tyle nawet Rosjan, co tzw. człowieka rosyjskiego. Etniczni Rosjanie stanowią przecież dziś mniejszość we własnym państwie. Jeszcze za caratu wyznacznikiem rosyjskości było prawosławie, dziś Kościół Prawosławny choć powoli odbudowuje swoje dawne wpływy, to z pewnością nie ma już takiej siły oddziaływania, aby mógł być zwornikiem wzmacniającym jedność społeczeństwa i poczucie tożsamości, tym bardziej, że w Rosji religią numer jeden pod względem liczby wyznawców staje się islam. W Armii Czerwonej okresu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej walczyli nie tylko Rosjanie, ale zdecydowana większość nacji zamieszkujących ówczesny ZSRR. Nie ważne czy jesteś narodowości rosyjskiej, gruzińskiej, ormiańskiej czy reprezentujesz któryś z ludów turańskich ważne jest to, że twoi przodkowie walczyli w zwycięskiej wojnie z Hitlerowcami, to była wojna dobra ze złem, a Sowieci stali po właściwej stronie. Jeśli dziś jest z czegoś dumna zdecydowana większość obywateli Rosji, to z pewnością właśnie ze zwycięstwa na faszyzmem, które uratowało nie tylko ZSRR, ale cały świat. Dla większości obywateli Rosji wojna nie wybuchła 1 września, ale 22 czerwca 1941 roku kiedy, to zdradziecko niemiecki szatan zaatakował niewinnego sowieckiego gołębia, który humanitarnie we wrześniu dwa lata wcześniej postanowił przygarnąć polskich rozbitków z tonącego okrętu, rzucając im koło ratunkowe, w postaci nie wolontariuszy Czerwonego Krzyża, ale sołdatów Czerwonej Gwiazdy (sic!).
 
  
Na takim połączeniu praw, półprawd i mitów buduje się dziś rosyjską jedność, jedność która jest gwarantem tego, że kraj się nie rozpadnie, że w chwili zagrożenia obywatele Rosji bez względu na swoje pochodzenie etniczne i wyznawaną religię, staną się jednością. Działania podejmowane przez Polskę zaczęły więc godzić mocno w rosyjską rację stanu, pomimo tego, że dotyczą przecież aspektów historycznych. Jeśli dodamy do tego bazy amerykańskie w Polsce, próby budowania przez Polskę koalicji antyrosyjskiej czy zachęcanie innych państw do śrubowania embarga, to mamy pełny obraz tego skąd wzięła się agresywna polityka Putina w ostatnim czasie. Choć Putin kłamie i manipuluje faktami używając przy tym ordynarnego i chamskiego języka, to obawiam się niestety, że w dłuższej perspektywie, ta skrajnie agresywna kontra Putina przyniesie dla nas przykre efekty, które z pewnością postara się na swój sposób wykorzystać nasza władza.
 
Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • 5*
  To nie wynika z głupoty PiS. PiS to najczystszej wody żydowska agentura realizująca syjonistyczne interesy.
 • Czy ktoś wie z jakiego powodu polskie władze walczą z NS2?
  Jakie jest tego racjonalne uzasadnienie?
 • 5*
  „powstaje wspólny front państw oskarżających nas o wywołanie II wojny św. lub o współudział w Holocauście”

  Co gorsza, rząd okupacyjny, dla niepoznaki zwany polskim, jest czynnym uczestnikiem tego frontu. W razie czego uratuje się haniebną ucieczką, tak samo jak, uciekając jak szczury z tonącego okrętu, uratował się polski rząd w ‘39.

  P.S. Rozumiem, że „człowiek post-radziecki” ma w genach człowieka radzieckiego, uformowanego poprzez generacje poddane propagandzie sowieckiej i w związku z tym, według niego, historia jego kraju, bez znaczenia jak krwawa, jest nieskazitelna. Ale dlaczego, u licha, wielu Polaków myśli tak, jak nakazywała - i nakazuje - propaganda Kraju Rad i jego dzisiejszy umiłowany przywódca?
 • To już prędzej chodzi o ukrycie prawdy, że
  II WŚ to była ustawka światowego, czarciego pomiotu. W pierwszych dniach owej wojny najważniejsze - to zamordować Polskę za 1920 rok. Dlatego te dwa potężne totalitaryzmy mordowały Polskę i Polaków do pospołu w pełnej komitywie. Dopiero potem napuszczono Hitlera na Stalina a wojną tak kierowano - aby zginęło jak najwięcej Rosjan i jak najwięcej Niemców. Ponadto to jednak grandziarze zza wielkiej wody - spowodowali, że to Stalin wygrał a nie Hitler a w konsekwencji pomalowano na czerwono Europę Wschodnią z częścią Niemiec włącznie - więc jakby wyprawie bolszewickiej w 1920 roku stało się po części - zadość. Zadość! Potem pomalowano na czerwono znaczną część świata a czerwona Kuba stała się czarcim batem na Jankesów - gdyby ci chcieli odbić Amerykę dla siebie.
  Wniosek?
  Putin też tańczy w takt bulgotu smoły i siarki w piekielnym, globalnym kotle - zgodnie z obowiązującym etapem mądrości wyznaczonym przez dzieci Złego.
 • "Marsz wyzwolicieli"
  https://www.youtube.com/watch?v=34jOf-NFMlM

  Film dobrze pokazuje mentalność wielu sowieckich weteranów - oni nadal święcie wierzą że 17 września 1939 roku nie byli na żadnej wojnie oraz indoktrynację młodego pokolenia w duchu "miłującego pokój" ZSRR.
  Ponadto film traktuje o przygotowaniach ZSRR do ataku na Niemcy w 1941 roku i o wyprzedzającym (o około 2 tygodnie) uderzeniu Hitlera.
 • @Jwu 18:08:41 Ja lubię oglądać w internecie kabaret - Kvartal 95,
  którego twórcą jest dzisiejszy prezydent Ukrainy, Władimir Zełenski.
  Kabaret jest niezwykle ostry politycznie, głownie skierowany przeciwko własnym politykom. Mimo wojny, przez ostatnie 5 lat, nie było żadnego chamskiego wystąpienia ani przeciwko Putinowi, ani przeciwko Rosji.
  Polacy nawet nie zdają sobie sprawy, jak bardzo związana jest Ukraina z Rosją. Zelenski nie palił mostów. W zespole ma również Rosjan, nawet główny autor jest Rosjaninem.

  Był raz skecz o tym, że małżeństwo Kijowa z Moskwą poszło do poradni małżeńskiej bo im się nie układa.
  - a przy wyłączonym świetle próbowaliście,
  - nie, tylko przy wyłączonym gazie.

  Innym razem Zelenski miał monolog w reakcji na słowa Putina, że "Kijow
  jest matką miast rosyjskich",
  "To tak starą matkę córeczka Moskwa traktuje? Gazu matce żałuje, a sobie nawet wzięła najlepszy pokój mieszkalny, z widokiem na morze!"

  Kabaret jest antybanderowski. Jak Ukraincy jechali na olimpiadę do Soczi, to biatlon był przygotowany na wojnę z Rosją.
  - Jedziemy do Rosji, będziemy tam strzelać...
  - Będziemy was wspierać...
  - Najlepiej z powierza...

  Generalnie nawet przeciwko Donbasowi nie było nic wrogiego, tylko raz pokazali, że liderzy wojskowi na froncie lubią popić.
 • @Anna-PK 17:05:06
  a jakich Pani chce argumentów - prawdziwych czy PiS-owskich ?
 • G.Braun o sowieckich kłamstwach
  cz1.
  https://www.youtube.com/watch?v=O-qHVp4HvtI

  cz2.
  https://www.youtube.com/watch?v=Zix62I9UYY0
 • @Drab61 18:53:19 Takich jakimi władze uzasadniają swoją politykę.
  'argumentów - prawdziwych czy PiS-owskich ?"
 • @demonkracja 18:29:57
  Czy to była ustawka ? Nie sądzę. Proszę się zastanowić nad tym, że istnieje wiele innych, bardziej humanitarnych (to znaczy tańszych) sposobów depopulacji. Np grypa hiszpanka ...
 • @Jwu 17:54:47
  Wybacz ale doprawdy mnie nie interesuje kto i czym tobie zwisa. Pisz o czym chcesz i nie narzucaj innym tematów, a przede wszystkim staraj się zrozumieć komentarz, na który odpowiadasz.
 • @Drab61 18:58:24
  ----------
  "Czy to była ustawka ? Nie sądzę. Proszę się zastanowić nad tym, że istnieje wiele innych, bardziej humanitarnych (to znaczy tańszych) sposobów depopulacji. Np grypa hiszpanka ..
  ----------
  Przecież chodziło o późniejsze malowanie znacznej części globu na czerwono i przerabianie ludzi na szatańskie odchody za pomocą tzw. zimnej wojny.
 • @Anna-PK 18:57:32
  Istnieją dwa takie argumenty:
  NS2 dostarcza pieniędzy Rosji, które z pewnością zostaną wykorzystane zbrojenia
  NS2 ograniczy tranzyt przez Ukrainę przez co Ukraina będzie miała mniej pieniędzy (na wspieranie banderyzmu) i ktoś jej te pieniądze będzie musiał dać, na to mało kto się pisze, ale Andrzej Duda zawsze na ten zbożny cel kasę znajdzie (proszę zauważyć że nikt nie wspomina o tranzycie przebiegającym przez Polskę rurociągiem Jamalskim.)

  Poboczny argument, którego waga jest śmieszna - Polaka ma się stać hubem gazowym dla dystrybucji amerykańskiego gazu skroplonego dla Europy - w to wierzą już tylko Kaczyński, Morawiecki i Naimski, cała reszta już nie wierzy, chociaż udaje że wierzy by zachować posady
 • @demonkracja 19:04:16
  III Rzesza była autentyczną rebelią antyżydowską, społeczeństwa, które postanowiło się wyrwać z okowów żydowskiej giełdy, żydowskiej lichwy, żydowskiej mentalności. I pewnie by im się udało gdyby ich przywódca, zwany Furerem nie dostał na głowę gdzieś na jesieni 1941 roku (istnieje możliwość że ktoś mu coś podał), w każdym razie sfiksował i przerżnął coś co było łatwe do wygrania. Bo żydostwo wcale nie jest takie mocne, to po prostu ci którzy siedzą w ich okowach uważają że nie istnieje inne wyjście.
 • @Drab61 19:14:46 Ja czarno widzę polskie inwestycje
  Baltic Pipe i następny gazoport. Jest prawdopodobieństwo, że Polska będzie kupować gaz z Niemiec. To Niemcy będą hubem, gazu rosyjskiego, bo gaz ciekły będzie jednak droższy.
 • @Drab61 19:14:46 Na zbrojenia Rosja wykorzystuje dochody
  ze sprzedaży broni. Indie też kupują S-400, dostawa w przyszłym roku, a przedpłata $ 800 mln. już zrobiona. W sumie będzie to zarobek dla Rosji $ 5 mld.
  https://www.aljazeera.com/news/2019/11/india-advance-payment-russian-400-missile-system-191118094700059.html
 • @Anna-PK 18:37:12
  Kiedyś, ambasador Rosji przy ONZ Czurkin, odpowiadając na zarzuty, że separatyści odnoszą sukcesy w walce z armią ukraińską tylko dlatego, że pomaga im Rosja, odpowiedział, że siły rządowe ponoszą same porażki bo pomaga im NATO....
  Czy to nie znamienne ?
 • @Anna-PK 19:40:42
  Od dłuższego zastanawiam się nad tym hubem, skoro Polska jest rodzaju żeńskiego to chyba powinno się użyć żeńskiej formy, czyli że Polska będzie hubą gazową ... jak na przykład Ukraina, gdzie rosyjski gaz dziwnie znikał podczas "tranzytu"
 • @Anna-PK 19:40:42
  pytała pani o argumenty rządu w walce z NS2 więc niech Pani nie szuka w nich logiki, bo jej tam nie ma
 • @Lotna 17:17:46
  To typowo polackie, szlachecko-gołodupe wiszenie u pańskiej klamki.
  Później przejęte przez gołodupego inteligenta, urzędnika etatysty na posadzie.
  Szukanie sobie na siłę nie sojusznika, tylko patrona, mecenasa, którego buty się liże za ochłapy i poklepanie po plecach.
  Jest to tak głupie i obrzydliwe, że z przykrością trzeba się w tym babrać, bo przecież nie można odrzucić wielkiej części własnego narodu.
  Oczywiście ani Rosjanie, ani Amerykanie nie będą szanować ani brać na poważnie takich ludzi.
  Będą nami gardzić, co jest zrozumiałe.
 • @demonkracja 18:29:57
  Przecenia Pan siłę i zdolności "czarciego pomiotu".
 • @Piotrx 18:33:10
  Moim zdaniem nie chodziło o tygodnie, ale o dni. Co najwyżej tydzień.
 • @Drab61 19:30:15
  -----------
  "I pewnie by im się udało gdyby ich przywódca, zwany Furerem nie dostał na głowę gdzieś na jesieni 1941 roku (istnieje możliwość że ktoś mu coś podał), w każdym razie sfiksował i przerżnął coś co było łatwe do wygrania."
  -----------
  Idąc tym tropem - towarzysz Stalin też dostał na głowę - więc coś za dużo tych przypadków.
 • @AlexSailor 20:18:51
  ---------
  Przecenia Pan siłę i zdolności "czarciego pomiotu".
  ---------
  Czy zdaje Pan sobie sprawę - jaką mocą trzeba dysponować - żeby np. lansować narodom z powodzeniem patologię polegającą na wielofunkcyjności męskiego odbytu i to w wymiarze globalnym? A przecież to nie jest jedyny sposób przerabiania ludzkości na szatańskie odchody.
 • @demonkracja 21:36:17
  Towarzysz Stalin nigdy nie "dostał na głowę", wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że pod koniec 1952 roku przejrzał na oczy i dlatego na początku marca 1953 roku musiał go Beria zabić.
 • @Drab61 21:45:37
  --------
  "Towarzysz Stalin nigdy nie "dostał na głowę", wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że pod koniec 1952 roku przejrzał na oczy i dlatego na początku marca 1953 roku musiał go Beria zabić."
  --------
  Różnice w sterowaniu panem, towarzyszem Hitlerem i towarzyszem Stalinem z pewnością były - jednak liczy się sterowanie - także poprzez fakty dokonane.
 • Dobry prawdziwy artykuł.
  Wielka Wojna Ojczyźniana jest dla Rosjan święta.
  Putin musiał zareagować na oszczerstwa oszczerców.
  Dzisiaj już wiemy wbrew historycznym oszczercom jak było przed II wojną światową kto z kim i kiedy się układał.
  To całkiem inny obraz od tego który rysują nam oszczercy.

  Piłsudski układał się z Hitlerem w 1934 co do stref wpływów na wschodzie Hitler miał dostać "Pribałtyki" a Piłsudski wolną rękę na Ukrainie.
  Kilka lat później Polska układała się z Hitlerem w Monachium na temat rozbioru Czechosłowacji... Polska miała dostać Zaolzie a Hitler Czechy.

  Rosja by powstrzymać Hitlera w Czechach proponowała Francji, Anglii i Polsce akcję wojskową mającą na celu ochronę Czech.
  Polska tę propozycję odrzuciła nie pozwalając na przejście wojsk Rosyjskich przez terytorium Polski ... i sama wzięła czynny wojskowy udział razem z Hitlerem w rozbiorze Czechosłowacji.

  Rosja dopiero na skutek Polskiej odmowy przeciwstawienia się Hitlerowi we własnym interesie podpisała z Hitlerem pakt o nieagresji oraz o strefach wpływów (pakt niemal identyczny jak Piłsudski podpisał z Hitlerem w 1934r albo później w Monachium Polska podpisała z Hitlerem w sprawie rozbioru Czechosłowacji).
  Polska sanacyjna podpisała dwa takie pakty z Hitlerem...
  Rosja podpisała taki pakt z Hitlerem dopiero po odmowie Polski w zakresie wspólnego powstrzymania Hitlera.

  Taka jest pełna historia paktów rozbiorowych przed II wojną światową.
  Polska jak widać kolaborowała z Hitlerem przecie i Rosji (1934r) i Czechosłowacji (Monachium).. że nie wspomnę zbrojnej wyprawy Piłsudskiego na Kijów.

  I w takiej obiektywnej sytuacji "historycy" pokoju IPN czy innego Morawieckiego...twierdzą że to Polska została ofiarą zmowy ...zdrady..
  To jest wręcz niewiarygodne zakłamanie.. to historia wybiorcza ...
  historia wybiórcza nie jest historią a jest bezczelną propagandą.
  I taką kłamliwą propagandą solidaruchy trują Polski Naród od 30 lat.

  To kolejna gigantyczna zbrodnia solidaruchów na narodzie Polskim.

  Art. 286.§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
  § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

  Przecież te kłamstwa historyczne są klasycznym wypełnieniem wymogów w/w artykułu... i to na skalę ogólnonarodową... okłamywanych jest 38 mln ludzi od 30 lat..

  Taka skala zbrodni to już nie zwykłe oszustwo ale zdrada narodowa.
  a za zdradę Narodową kara jest inna adekwatna do skali zdrady.
 • @Oscar 10:14:51
  Poniżej inny opis tej samej historii tym razem bardziej profesjonalny.
  http://www.mysl-polska.pl/2138?fbclid=IwAR2IdDXj-5IDyxa3LHAWCVHeiWHmIUOVVqZtNA9xSbIOzSV2quikNB43h2o
 • @Oscar 10:26:45
  Jeszcze trochę historii "przeoczonej" przez solidaruchów..

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/10/21/zbrodnicze-niemieckie-korporacje-kto-sfinansowal-dojscie-hitlera-do-wladzy/#3

  http://www.mysl-polska.pl/1686?fbclid=IwAR0w87VZ08iWRJv5DUC5e5jQQ14t7mzwJ3ivFkHnvc1DuBQ72L82hpCtnXU

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930