Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
170 postów 191 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Rząd finansuje tęczowy festiwal

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS krytykuje Trzaskowskiego za 7 milionów na promocję LGBT i innych odchyłów, a sam razem z Trzaskowskim i Sorosem robi to samo.

W Warszawie trwa właśnie Festiwal Filmów Dokumentalnych Watch Docs. Festiwal ma długoletnią tradycję. Wątki homoseksualne pojawiały się na Festiwalu już w poprzednich edycjach, ale nigdy na taką skalę jak w trakcie tegorocznej edycji. Odrębny blok tematyczny o nazwieKto się boi tęczy?oraz tęczowa flaga będąca symbolem propagandy, w festiwalowym logo, nie pozostawiają złudzeń co do tegorocznego festiwalowego przesłania. Komu mało niech przeczyta notkę o przewodniczącym festiwalowego jury, którym jest Polak Jacek Dehnel, który wyszedł na Wsypach Brytyjskich za mąż, a teraz propaguje małżeństwa homoseksualne w Polsce.
 
 
Wśród patronów medialnych cała lista kontrowersyjnych mediów i instytucji: Parlament Europejski, Rzecznik Praw Obywatelskich, Gazeta Wyborcza, Polityka, OKO. Press, periodyk Replika zajmujący się promocją LGBT czy lewacka Krytyka Polityczna. Wśród instytucji finansujących przedsięwzięcia znalazła się Ambasada Holandii, Miasto Stołeczne Warszawa, które jak wiemy bardzo chętnie finansuje takie przedsięwzięcia, Fundacja Open Society finansowana przez Georga Sorosa, Rada Nordycka zrzeszająca państwa skandynawskie oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Polski Instytut Sztuki Filmowej jest instytucją finansowaną i w znacznej mierze kontrolowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W radzie Instytutu zasiada rzekomo konserwatywny Mateusz Matyszkowicz, aktualnie Członek Zarządu TVP, a w przeszłości publicysta Frondy Lux czy Republiki. I tu należy zadać sobie pytanie, czy to efekt niedopatrzenia zwyczajnego dziadostwa i niechlujstwa ze strony reprezentujących PiS aparatczyków, czy może celowe działanie, które będzie alibi w Parlamencie Europejskim, kiedy PiS będzie atakowany za rzekomo homofobiczną politykę państwa polskiego? Pytanie jest tym bardzie zasadne jeśli weźmie się pod uwagę, że wśród pozostałych prezentowanych filmów jest produkcja uderzająca w Węgry za rządów Orbana czy produkcje uderzająca w polskie środowiska narodowe i konserwatywne oraz produkcja będąca laurką dla środowisk skrajnej antypisowskiej opozycji. Odrębny blok filmowy tworzą filmy uderzające we władze rosyjskie.
 
 
Jak to się dzieje, że Sorosowa Fundacja Open Society, której pozbyły się i Węgry, i Rosja, uznając jej działalność na swoim terytorium za szkodliwą, działa sobie w najlepsze w Polsce, atakując za pośrednictwem przychylnych jej polskich władz samorządowych i państwowych, władze wspomnianych wyżej państw? Czy psucie relacji z państwami, z którymi powinniśmy mieć jak najlepsze relacje jest w polskim interesie? Czemu PiSowskie władze państwowe wspólnie z samorządowymi władzami rodem z PO, finansują promocję postaw osłabiających polską rodzinę, której ochronę gwarantuje polska konstytucja? Czy dotowanie filmu uderzającego w reformy PiSu, przez ludzi podległych ministrowi Glińskiemu, to celowe działanie mające pokazać, że przysłowiowa cnota krytyki się nie boi, czy tak jak wspomniałem, to raczej efekt niemocy i niewydolności aparatu państwowego stworzonego przez PiS?
Arkadiusz Miksa
 

 

KOMENTARZE

 • Durna zmiana
  walczy z pedalstwem tylko werbalnie, żeby otumanić swój żelazny elektorat. Tak naprawdę wspiera jak może wszelkie zboczenia bo taka jest teraz żydowska "mundrość etapu". A idioci dają się nabierać i na nich głosują.

  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:18:14
  Z pedalstwem nie należy walczyć. Pedałów należy wyłapać i zrobić karne roczne przeszkolenie wojskowe na poligonie w w Orzyszu.
  Prymusów nagradzać dowożąc im po sobotnim capsztyku lesbijki.
 • @tańczący z widłami 18:40:08
  W Orzyszu są już "sojusznicy".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:42:26
  To wyślijmy Amerykańcom na przeszkolenie transów, a lesbijki z pedałami zindoktrynujmy religijnie i wyślijmy do mieszanych zamkniętych zakonów.
 • @ Autor - 5*
  A czy może być inaczej w kraju, w którym szefem rządzącej partii jest pederasta?

  https://rafzen.files.wordpress.com/2019/03/kaczynski-rabiej.jpg
  CO ROBIŁ RABIEJ KACZYŃSKIEMU W B. JUGOSŁAWII. - https://rafzen.wordpress.com/2019/03/20/co-robil-rabiej-kaczynskiemu-w-b-jugoslawii/?fbclid=IwAR0aee_VkvSZQ2bfadNHPmcKI-WhaRWl4TGpZ2pYCzTWoovUAsGBLHXQp1w

  więcej na: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/148244,kaczynski-schetyna-rabiej-biedron-a-jaka-to-roznica
  __________________________________

  Poniżej J.Dehnel (z prawej) z mężo-żoną P.Tarczyńskim

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/12/6bbf4451bde9576fa1419799a6705a87072205a0.jpg
 • @Rzeczpospolita 18:50:47
  Proszę o precyzyjność. Nie pederasta, tylko jeżeli już to pedał.
  W 1993 Rabiej był już pełnoletni, miał 22 lata.
 • @tańczący z widłami 18:46:49
  Wśród "sojuszników" dużo jest kochających inaczej to się ucieszą :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:04:50
  Mało, że kochający inaczej, to jeszcze co drugi to górnik z zawodu. Ciekawe dlaczego
 • Po
  Kiego wała państwo subsydiuje tzw. kulturę? Niech sobie szukają sponsorów.
 • @tańczący z widłami 18:40:08
  Wyjął mi Pan to z ust. Tak powinno się robić...tępić wszędzie gdzie się da. Powinno też zamykać się ich w Ośrodkach dla Psychicznie Chorych bez możliwości wychodzenia na przepustkę.
 • @Kwal 19:22:11
  //Wyjął mi Pan to z ust.//

  Hmm....
 • @Husky 20:30:38
  Ale z Pana zbeeźnik...
 • "Rząd finansuje tęczowy festiwal"
  Sperma ludzi stworzonych przez Boga - ma powszechnie lądować w g*wnie - w ramach walki Szatana z Bogiem - i wszystko wskazuje na to, że tak będzie.
 • Oswajanie.
  Rząd finansuje również i promuje poprzez ministerstwo oświaty tzw. "tęczowe piątki" w szkołach. Polega to między innymi na tym, że uczeń (chłopak) który nie chce być pytany, przychodzi na lekcje w damskich ciuchach, umalowany i na wysokich obcasach. To daje mu immuniten osoby niepytanej.
  W ten sposób w biały dzień oswaja się nasze dzieci z genderyzmem i LGBT.
  To jest dopiero festiwal cynizmu, zakłamania i zwykłego kur***wa.
 • @Husky 20:30:38
  Znów wsadzasz komuś coś w usta ;))) ............nieładnie i niehigienicznie :))
 • @demonkracja 21:28:29
  Niektórym pewnie niestety wydaję się, że nie ma to jak spermą zagonić szatana do piekła .
 • 1*
  "Rząd finansuje tęczowy festiwal"
  /Arkadiusz Miksa/


  To jest kłamstwo, Autorze!

  Kto finansuje i sponsoruje festiwal:
  -Zakochajcie się w Warszawie
  -Polski Instytut Sztuki Filmowej
  -Open Society Foundation
  -Kingdom of Netherlands

  Organizatorzy:
  -Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  -U-jazdowski

  Partnerzy:
  - długa lista (na dole strony pod "Partners")
  https://watchdocs.pl/2019/a/en/article/83/the_call_for_entries_to_the_19th_watch_docs_is_now_open

  Panie Miksa, w Polsce mamy wolność wypowiedzi zagwarantowaną przez Konstytucję. Dlatego różne instytucje mogą organizować, sponsorować i finansować festiwale filmów dokumentalnych.

  Mam nadzieje, że napisze Pan notkę ze sprostowaniem swoich oskarżeń.
 • @AgnieszkaS 22:11:12
  Czytam na stronie PISF ( Polski instytut Sztuki Filmowej), że to przedsiębiorstwo państwowe finansowane z kieszeni podatnika, a więc nie do końca Miksa ma co prostować.
 • @AgnieszkaS 22:11:12
  W regulaminie jest informacja, że w festiwalu mogą brać udział wszyscy zainteresowani producenci, filmowcy i dystrybutorzy. A tematem 19 edycji Watch Docs są prawa człowieka. Filmy biorące udział muszą być wyprodukowane w latach 2018-2019. Ograniczeń ze względu na cenzurę nie ma.
 • @AgnieszkaS 22:11:12
  A z kolei Helsinska Fundacja Praw Człowieka, która też figuruje jako sponsor festiwalu jest z kolei dofinansowana przez MSZ
  Na przykład
  Współfinansowanie projektów
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  Dyplomacja publiczna 2019 – Promocja polskich doświadczeń wykorzystywania amicus curiae jako instrumentu wzmacniania działań prawnych – program dla Rosji – 1 kwietnia 2019 – 30 listopada 2019 –
  119 680 PLNrzez - czytamy na stronie HFPC
 • @tańczący z widłami 22:16:55
  Tak, jest to finansowanie publiczne ale koszty w większej części podlegają zwrotowi. Poza tym w, w finansowaniu jest wiele ograniczeń. Tylko produkcja o walorach artystycznych ale z ograniczonymi walorami komercyjnymi może być finansowana z podatków do 70 %, nie więcej. A koprodukcja krajowa tylko może być finansowana do 50%. Przy czym producenci, którzy osiągnęli zyski muszą zwrócić jeśli nie całą to część otrzymanej sumy.
  http://www.pisf.pl/instytut/infografika/w-jaki-sposob-pisf-wspolfinansuje-produkcje-filmowa

  https://www.pisf.pl/zachety/informacje-podstawowe
 • @AgnieszkaS 22:51:07
  To wszystko prawda. Nie mniej jednak, publiczne pieniądze w ten czy inny sposób mają swój obrót w tym festiwalowym przedsięwzięciu, a ponieważ festiwal nie jest żadnym "samograjem", część tych pieniędzy jest zwracana (w przypadku osiągniętego zysku przez producenta) a część nie.
  Tak więc dzięki Ci wielkie za przybliżenie problematyki finansowania festiwalu, ale wychodzi na to, że Miksa też ma swoje racje.

  Najmniej pozytywne jest w tym wszystkim to, że pomimo oficjalnej bogoojczyźnianej narracji o katolickiej moralności, tego typu imprezy mają rządowe błogosławieństwo, pomoc i sponsoring.
 • @tańczący z widłami 23:08:21
  Owszem pieniądze publiczne mają swój "obrót" i dotyczy to szeroko rozumianego promowania sztuki filmowej. Przy czy, jak wspomniałam powyżej, nie ma w Polsce tematów, które byłyby objęte cenzurą (Konstytucja).

  Należy spodziewać się filmów dokumentalnych z wątkami homoseksualnymi na festiwalu, którego mottem są prawa człowieka.

  Jednak każda okazja wydaje się być odpowiednia na manipulację faktami i w rezultacie rzucenie oskarżenie w stronę rządu PiS. O to w tym wszystkim chodzi.
 • @tańczący z widłami 23:08:21
  "Najmniej pozytywne jest w tym wszystkim to, że pomimo oficjalnej bogoojczyźnianej narracji o katolickiej moralności, tego typu imprezy mają rządowe błogosławieństwo, pomoc i sponsoring."

  To też jest manipulacja.

  Rząd PiS, podobnie jak inne rządy przed nimi, przeznacza pewne sumy z budżetu państwa dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Czy wie jak PISF je zużyje? Nie. Wie tylko, że środki zostaną wykorzystane zgodnie z obowiązującym prawem. Z całą pewnością rząd nie błogosławi i nie rzuca klątw na uczestników tego czy innego festiwalu, ponieważ rząd nie ma prawa niczego narzucać placówkom kulturalnym i szkolnictwu. Polska to nie Iran, jeszcze nie.
 • @AgnieszkaS 23:48:31
  "Poloze sie Rejtanem, jezeli ktos bedzie próbowal na uczelniach ograniczyc wolnosc slowa zwolennikom ideologii gender"
  - Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyzszego w rzadzie Prawa i Sprawiedliwosci, Jaroslaw Gowin
 • Rozmowa z Agnieszką Odorowicz, dyrektorem PISF
  – No tak, ale wrażenie jest takie, że wyszedł premier z ministrem kultury i powiedzieli, że za pieniądze państwowe nie będą powstawać filmy fałszujące historię, a instytut musi się temu podporządkować, bo jest zawieszony w strukturach.
  – Przede wszystkim, trzeba wyjaśnić, że udział państwa w finansowaniu produkcji filmowej jest bardzo niski. Zaledwie niecałe 15% środków pochodzi z budżetu państwa (15 mln zł na 120 mln zł). W tym część stanowią środki na funkcjonowanie PISF. Pieniądze na dotację filmu „Tajemnica Westerplatte” pochodzą więc ze źródeł pozabudżetowych. Nie są to zatem pieniądze państwowe, lecz publiczne. Instytut wydatkuje je na zasadach ustawy o finansach publicznych.

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/pozytywne-wibracje-polskiego-kina/
 • Tęcza nie zasłoni zdrady i hańby PiSu.
  Jaki rząd taki wróg Polski i zdrajca.

  https://forumemjot.wordpress.com/2019/12/05/polska-elita-rzadzaca-chce-przekazac-30-nieruchomosci-mieszkalnej-ocalalym-z-holokaustu/

  https://forumemjot.wordpress.com/2019/12/03/w-polsce-sa-dwa-miliony-ukraincow-szmuglowana-jest-przez-nich-bron-ostry-spor-dziennikarzy/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:18:14
  Ci co głosują na PiSzlam, to za 500 plus zdradzaja Polskę bo głosują na żydo - bolszewie.

  Klamczynski z żydami czuje się wspaniale. ...

  Ŕofdexēýş... .:)))
 • @AgnieszkaS 23:29:24
  Jagienko... Wszystkiego bym się po tobie spodziewał ale, że będziesz bronić pedalstwo?
  Chyba zbyt blisko holyłudu mieszkasz... :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:06:51
  Zorientuj się w temacie zanim napiszesz coś bezsensownego. Media, te z prawdziwego zdarzenia, ponoszą odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Uważam, że należałoby zrobić porządek z portalami i blogerami, którzy celowo upubliczniają oszczerstwa.
 • @AgnieszkaS 22:18:30
  -----------
  "A tematem 19 edycji Watch Docs są prawa człowieka.
  -----------
  Jakie - no jakie te prawa człowieka? Pytam się jakie? Kto je wymyślił dla człowieków - czy aby niesamozwańcze nadczłowieki? Czy prawa człowieka - to afirmacja zboczeń seksualnych, mordowanie dzieci nienarodzonych - propagowanie antykultury, wszelkiego rodzaju brzydactwa i obrzydlistwa, etc. - czy to raczej są prawa - samozwańczych nadczłowieków. W przyszłości - tzw. prawa człowieka to - składanie szatanowi dzieci w ofierze (obecnie namiastką tego jest oddawanie owych dzieci na tzw. wychowanie - zboczeńcom - to rozszerzenie wachlarza tzw. orientacji seksualnych z zoofilią, nekrofilią i pedofilią włącznie - to powszechny kanibalizm, etc. , etc. Nawet szczere, ludzkie intencje Alfreda Nobla zaprzęgnięto do szatańskiego rydwanu w efekcie czego mieliśmy hucpę z niejaką literatką Olgą T. - która dopiero teraz będzie promować z odpowiednim szwungiem - tzw. prawa człowieków z rozkazu samozwańczych nadczłowieków.
  Wniosek?
  Trwa budowa Piekła na Ziemi - która polega także na narzucania praw - samozwańczych nadczłowieków - człowiekom - z kolei owe prawa człowieków stają się nie prawem a bezwzględnym nakazem (niedługo także pod groźbą śmierci) dla człowieków - i szalalala-la makabryczna zabawa w oparach smoły i siarki trwa.
 • @AgnieszkaS 23:48:31
  Cyt : "Rząd PiS, podobnie jak inne rządy przed nimi, przeznacza pewne sumy z budżetu państwa dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Czy wie jak PISF je zużyje? Nie. Wie tylko, że środki zostaną wykorzystane zgodnie z obowiązującym prawem. Z całą pewnością rząd nie błogosławi i nie rzuca klątw na uczestników tego czy innego festiwalu, ponieważ rząd nie ma prawa niczego narzucać placówkom kulturalnym i szkolnictwu. Polska to nie Iran, jeszcze nie." kon.cyt

  TO POWYŻSZE TO TEŻ MANIPULACJA

  Oczywiście, że PIS wie na co dotacje przeznacza PISF. PISF robi przecież coroczne sprawozdania budżetowe i żeby było śmieszniej wydatkuje dotacje jak koleżanka wspomniała zgodnie z obowiązującym (PISowskim) prawem, chorym, kulawym genderowskim prawem, modląc się przy tym zawzięcie i bogoojczyźniano.
 • @demonkracja 08:18:46
  Cyt : "A tematem 19 edycji Watch Docs są prawa człowieka".

  Za rok 20 edycja Watch DOCS będzie mieć już pełny tytuł, który będzie brzmieć :

  Prawa człowieka DO ZBOCZEŃ.
 • @tańczący z widłami 08:50:19
  O ile Konstytucja RP jest uznana przez Pana za "pisowskio prawo", to rzeczywiście rząd wydając swoje 15% na PISF trzyma się tego prawa i niczego na tej placówce nie wymusza.
 • @demonkracja 08:18:46
  Szanowny Panie,

  Ja nie organizuję tego festiwalu. Nie musze go popierać, ani oglądać filmów tam wyświetlanych. Przyjmuję, iż są osoby tym wydarzeniem zainteresowane.

  Jeśli chodzi o prawa człowieka znajdzie Pan informację tutaj:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_człowieka
 • @AgnieszkaS 09:02:26
  To bardzo źle, że nie wymusza, a powinien wymuszać.
  Dziwne, że za PiS-u obowiązuje poprawność polityczna a nie obowiązuje poprawność moralna.
 • @AgnieszkaS 09:06:03
  Każdy człowiek ma prawo do: kolczyka z numerem identyfikacji podatkowej, swojego urzędu podatkowego blisko miejsca koczowania i szczepień ochronnych ze związków rtęci.
 • @AgnieszkaS 09:06:03
  Ilustracja wideo, YT popsuł dźwięk robiąc kanały w przeciwfazie (zaleca się odsłuch w słuchawkach) https://www.youtube.com/watch?v=Bu1QXOkTVg8
 • @tańczący z widłami 09:07:14
  Sugeruje Pan, że rząd powinien zignorować Konstytucję?

  Cóż, rząd coś tam próbował narzucić PIFS, jednak nic z tego nie wyszło. Proszę przeczytać rozmowę z Agnieszką Odorowicz powyżej. Od rządu, czyli podatników, PIFS otrzymuje trochę poniżej 15% swojego zapotrzebowania na fundusze.
 • @AgnieszkaS 07:25:10
  Masz rację, z niektórymi "blogerami" trzeba by zrobić porządek :)

  Ale pal sześć jakiś festiwal, mnie przeraża najbardziej, że "zjednoczona" prawica będzie broniła gender "jak Rejtan".
 • @Oracz 09:09:38
  Ja akurat jestem za szczepieniami ochronnymi. Poza tym nie wiem w jaki sposób to zdanie nawiązuje do finansowania festiwalu filmów dokumentalnych Watch Docs.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:23:56
  Polska Zjednoczona PRawica.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:23:56
  Będzie broniła wolności badań naukowych (patrz Konstytucja!)
 • @AgnieszkaS 09:28:06
  Agnieszka Es, wie co to błędne koło!

  https://www.youtube.com/watch?v=Uw1FbKJRqtI

  Strofuje nas jak ta pani z kołchoźnika.

  Dziękujemy Pani!
 • @AgnieszkaS 07:25:10
  PS. A jak to w końcu jest z tymi lotniskowcami? Wszystkie są "w służbie"?
  Gdyby tak rygorystycznie "robić porządek" z blogerami, którzy rozpowszechniają fejk njusy to gdzie ty byś z Huskym pisała? Chyba tylko u Gavrylenki :))
  A tak nawiasem mówiąc, znowu przysłał mi mejla, żebym wrócił :)
 • @tańczący z widłami 18:40:08
  "Pedałów należy wyłapać" - Panowie, co Państwu spokojne i przeważnie miłe homosie przeszkadzają?

  Penalizować nalezy promocję z-bą-czeń, szwanc-parady itp - tu Pisdzielce robią z wszystkich wariata.
  A biednych homosiów ostawmy w spokoju, bo i tak maja często przerabane ;)
 • @AgnieszkaS 09:06:03
  ----------
  "Ja nie organizuję tego festiwalu. Nie musze go popierać, ani oglądać filmów tam wyświetlanych. Przyjmuję, iż są osoby tym wydarzeniem zainteresowane."
  ----------
  Wyszło tak - jakby Szanowna Pani usprawiedliwiała afirmacje zboczeń i w ogóle - totalną, obligatoryjną i niejako z urzędu demoralizację - tzw. prawami człowieków. Prawami człowieków - do których należy także - a jakżeby inaczej - wkładanie na lekcji belfrowi na głowę - przez uczniów - kosza na śmieci.
  Wniosek?
  Tak na marginesie - to jeżeli chcemy nadal być ludźmi - to żadne samozwańcze nadczłowieki nie mogą ludziom narzucać swoich praw wymyślonych przez siebie dla tychże ludzi - tylko dlatego, że wydaje im się, iż właśnie posadzili oni swoje śmierdzące smołą i siarką zady - na boskim tronie.
 • @AgnieszkaS 09:30:48
  Tak tak... Tak to się zaczyna.
  A dlaczego np. zabronione są rzetelne studia nad tzw. holokaustem? Jak ktoś się dotknie tematu to idzie siedzieć, traci pracę albo życie jak śp. Pan Dr Ratajczak?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:15
  Ja nie rozpowszechniam fałszywych informacji, a raczej wprost przeciwnie. Proponuje zacząć oględziny od siebie i przyjrzeć się bliżej blogerowi Monaco.
 • @AgnieszkaS 09:36:56
  https://m.trojmiasto.pl/historia/Nieznane-zdjecia-z-egzekucji-oprawcow-ze-Stutthofu-n103389.html#Slider

  Prawdziwa informacja z przebiegu egzekucji nadzorczyń obozu edukacji i pracy.
 • @demonkracja 09:35:26
  "Wyszło tak - jakby Szanowna Pani usprawiedliwiała afirmacje zboczeń i w ogóle"
  ----------------
  Nie, ja dementuje fałszywa informację, że rząd PiS sponsoruje i afirmuje festiwal.

  Należy jednak przeczytać notkę, a później cały ciąg wypowiedzi aby zorientować się o co chodzi w dyskusji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:36:15
  Jeśli chodzi o pana Ratajczaka, to ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat.
 • To wpływ wawelskiej damy dla kopulacji in vitro łaskawej
  Trzeba wychować u selekcjonować misiaków Macierewicza i rycerstwo Rydzyka.
 • @AgnieszkaS 09:45:49
  Jednej z nadzorczyń egzekucja złamała kark przez to głowa jej opadła całkiem na pierś i wisiała na skórze i mięśniach, bo już nie trzymały jej przerwane kręgi. Poszukać? W końcu to dokument!
 • @Oracz 09:09:38
  ...jak i również ma prawo do donosów na drugiego człowieka na wypowiedzi mające daleko idący pozór antysemitniczności.
  Wolność wypowiedzi w przeciwieństwie do wolności przedstawień tęczowych festiwalów podlega reglamentacji.
 • @AgnieszkaS 09:28:06
  Przeciw wściekliźnie (macicy) też?
 • @MacGregor 09:34:46
  Skąd to wszystko wiesz?

  Opowiesz nam coś jeszcze?
 • @AgnieszkaS 09:36:56
  Rozpowszechniasz. Ostatnio gdy napisałaś, że WSZYSTKIE lotniskowce USA "są w służbie" co, jak udowodniłem, jest ewidentnym kłamstwem.
  Jak znajdziesz jakiegoś mojego fejka to krzycz głośno i udowodnij :)
 • @AgnieszkaS 09:45:49
  A jakie Jagienka ma zdanie na temat śp. Dr Ratajczaka? Mogę je poznać?
 • @AgnieszkaS 09:43:21
  -----------
  "Nie, ja dementuje fałszywa informację, że rząd PiS sponsoruje i afirmuje festiwal."
  -----------
  Kto płaci - ten wymaga - a fakty jakie są - każdy widzi.
  Wniosek?
  Dwulicowość (w tym wypadku PiS) nie polega na tym, że jedno lico jest cały czas w cieniu a drugie cały czas oświetlone.
 • @wercia 09:53:58
  Holoreligia jest najważniejszą i jedynie słuszną religią na planecie Ziemia. Ręka podniesiona na holoreligie zostanie odcięta!
 • @demonkracja 10:01:52
  "Kto płaci - ten wymaga"


  Jeszcze raz powtarzam, że fundusze rządowe wynoszą trochę poniżej 15% budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowego. Instytucja ta nie jest jedynym sponsorem, który sfinansował festiwal. Tu są pozostali:

  -Zakochajcie się w Warszawie
  -Open Society Foundation
  -Kingdom of Netherlands

  Rząd musi postępować zgodnie z Konstytucją RP i nie powinien niczego narzucać placówkom naukowym i kulturalnym.
 • @demonkracja 10:01:52
  "Dwulicowość (w tym wypadku PiS) nie polega na tym, że jedno lico jest cały czas w cieniu a drugie cały czas oświetlone."

  Czy da się jakoś symbolicznie przestawić ludzką ignorancję, niedoinformowanie i generalnie złą wolę?
 • @AgnieszkaS 10:12:36
  ,,Jeszcze raz powtarzam, że fundusze rządowe wynoszą trochę poniżej 15% budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowego. Instytucja ta nie jest jedynym sponsorem"


  Kiedy musi to musi a kiedy nie musi to..

  Nie musi!!!

  Pani brunetka Agnieszka Es, ma te wyczucie owej subtelności.

  Pani Jagienka wtłacza nam to z uporem maniaczki (,,wścieklizna macicy") - wtłacza w nasze gojskie łby metafizykę, której żadne bydle nie jest w stanie pojąć! Zaraz będzie film który to udowodni!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:04:35
  Wczoraj w mediach narodowych na y.t obejrzałam rozmowę z mec.Ewą Rzeuską, na którą gmina żydowska doniosła do prokuratora, IPN oraz do Okręgowej Izby Radców Prawnych z żądaniem wyciągnięcia konsekwencji za antysemitniczność tj. zacytowanie wypowiedzi byłego więżnia obozu niemieckiego w Oświęcimiu, Polaka (żyjącego jeszcze), że obóz ten na początku był przeznaczony do zagłady Polaków. Prawda jest zdecydowanie antysemicka.
  Chciałam podać link, ale jutub gdzieś - w ramach konstytucyjnych wolności i praw człowieka przytaczanych wyżej- zachachmęcił, chociaż to nowe nagranie.
 • @AgnieszkaS 10:12:36 @Oracz 10:21:37
  ,


  https://www.youtube.com/watch?v=Tyyi-NimsJU  Jagienko Es! My wiemy co to jest owo zderzenie! Ale że ty tego nie wiesz?
  Podobne potknięcie jak z tłumaczeniem z angielskiego na ,,nasze".
 • @AgnieszkaS 10:21:03
  ,,Czy da się jakoś symbolicznie przestawić ludzką ignorancję, niedoinformowanie i generalnie złą wolę?"

  Mówią: ,,jak się da to się da", a ja mówię: jak się nieda, to też się da!

  P.S. co z moimi 50USD za lekcję?
 • @Oracz 10:39:51
  50$? Niezła stawka! Mam nadzieję, że to za godzinę.
  Gdybym brał tylko 10 dolców za douczanie trolli to bym już był milionerem :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:57:27
  Kochajmy się jak bracia, ale liczny się jak.. Czesi!
 • Dobrze czynią!
  Czy finansowe wspieranie zboczeńców jest moralne?
  A jakże:
  http://www.pospoliteruszenie.org/Panstwo%20nowoczesne,%20obyczajowo%20wyzwolone.htm
 • @AgnieszkaS 22:11:12
  A kto finansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej? Pani wciąż kłamie, zarzucając kłamstwa innym.
 • @AgnieszkaS 22:51:07
  Jakiemu zwrotowi koszty podelgają? ja wiem, żePiSiaccy sekciarze to ekonomii uczyli sie w Hogwarcie, ale tam nawet nie była pani prymuską?
 • @AgnieszkaS 07:25:10
  Które ponoszą odpowiedzialność?
 • @AgnieszkaS 09:22:20
  Ależ z pani hipokrytka. piSiory już przywykli do łamania konstytucji
 • @AgnieszkaS 10:21:03
  Przychody PISF
  dotacja podmiotowa na funkcjonowanie i działalność własną z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
  dotacje celowe z budżetu państwa na realizację zadań inwestycyjnych;
  przychody z eksploatacji filmów, do których autorskie prawa majątkowe przysługują Instytutowi;
  darowizny, spadki i zapisy;
  przychody z majątku Instytutu;
  środki przyznawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego z Funduszu Promocji Kultury;
  danina publiczna pobierana na mocy art. 19 ustawy o kinematografii, która jest głównym elementem mechanizmu współfinansowania produkcji filmowej w Polsce.

  I to mialoby być ledwie 15 %? Przychody z eksploatacji filmów nakręconych za szmal podatników? A to powyżej to ze strony PISF.
  Zatrudnienie w PISF na 2018 to 70 osób
 • @AgnieszkaS 10:21:03
  ------------
  "Jeszcze raz powtarzam, że fundusze rządowe wynoszą trochę poniżej 15% budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowego."
  ------------
  Fundacji - to mamy w atrapie Polski mnóstwo - a jakoś dziwnym trafem mają jeden wspólny mianownik - capiący niemiłosiernie smołą i siarka.
  Gdyby tak mieć wgląd w przepływy pieniądza skumulowanego niemal w całości w kosmatych łapkach - to cobyśmy zobaczyli? Ano zobaczylibyśmy - jak Szatan zamienia ten świat w szatańskie odchody - właśnie za pomocą forsy.
  ------------
  "Czy da się jakoś symbolicznie przestawić ludzką ignorancję, niedoinformowanie i generalnie złą wolę?"
  ------------
  Do kogo Szanowna Pani pije? Jeżeli rząd służy Polakom - to powinien wiedzieć co robić - albo podać się do dymisji - jeżeli natomiast służy Piekłu - to robi to - co robi - i nie nazywajmy tego ignorancją czy złą wolą. Po owocach ich poznacie.
 • @Wican 12:04:22
  "I to mialoby być ledwie 15 %? Przychody z eksploatacji filmów nakręconych za szmal podatników?"

  Bzdury Pan pisze.

  Należałoby się zorientować o co chodziło w dyskusji, bo krytykować i obwiniać rząd każdy może, nawet prostak z ulicy, a cóż dopiero mówić o ekonomistach.

  Z tzw. pieniędzy rządowych PISF finansowany jest w około 15%, o czym wspomina dyrektor tej instytucji, co zacytowałam powyżej, ale zacytuję jeszcze raz:

  "– Przede wszystkim, trzeba wyjaśnić, że udział państwa w finansowaniu produkcji filmowej jest bardzo niski. Zaledwie niecałe 15% środków pochodzi z budżetu państwa (15 mln zł na 120 mln zł)."
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/pozytywne-wibracje-polskiego-kina/

  Wspomniałam również powyżej, że ze swojej strony PISF nie daje funduszy na projekty filmowe bezzwrotnie. Pieniądze te są w części lub całości zwrócone do PISF, jeśli filmy jakieś przyniosły zyski. Proszę się zapoznać z informacjami powyżej.
 • @Wican 11:58:42
  "Ależ z pani hipokrytka. piSiory już przywykli do łamania konstytucji"

  Pan świadomie kłamie albo jest zupełnym ignorantem.
 • @demonkracja 13:24:45
  "Gdyby tak mieć wgląd w przepływy pieniądza skumulowanego niemal w całości w kosmatych łapkach - to cobyśmy zobaczyli? Ano zobaczylibyśmy - jak Szatan zamienia ten świat w szatańskie odchody - właśnie za pomocą forsy."


  Tak właśnie wyglądają "rzeczowe" dyskusje z pewnymi osobami. Nie o budżecie, Konstytucji i prawie ogólności tylko o siarce, smole i szatanie. Ciekawe też, że szatan napisał Pan wielką literą.

  Za co rząd ma się podać do dymisji? Za wykonywanie tego, co do rządu należy, a co jest zapisane w Konstytucji?
 • @AgnieszkaS 19:09:12
  -----------
  "Tak właśnie wyglądają "rzeczowe" dyskusje z pewnymi osobami. Nie o budżecie, Konstytucji i prawie ogólności tylko o siarce, smole i szatanie. Ciekawe też, że szatan napisał Pan wielką literą.
  -----------
  Niby jaką szansę Szanowna Pani widzi w dyskusji o Konstytucji, etc. Trzeba pisać jak jest a nie wpisywać się w chocholi, demonkraturowy taniec czarciego pomiotu na - głowach sierot po Polsce i zwłokach Polski. Dyskusja na tematy, które Szanowna Pani proponuje - to dyskusja z lat 50-siątych ZMS-owców z czerwonymi książeczkami w rękach o tym - co też miał na myśli towarzysz Lenin - a co ujęto na 10-tej stronie wspomnianej książeczki.
  Szatan piszę z dużej litery - ponieważ szatan to też kawa czy chłopak z siódmej klasy.
  ------------
  " Za co rząd ma się podać do dymisji? Za wykonywanie tego, co do rządu należy, a co jest zapisane w Konstytucji?"
  ------------
  Do rządu należy służenie Polakom - tymczasem rząd robi coś zupełnie przeciwnego - a jednocześnie wrzeszczy co innego.
 • @demonkracja 08:02:10
  W takim razie do czarta z Konstytucją i innymi prawami. Obierzcie sobie Polacy króla i utwórzcie monarchię absolutną. Oby tylko głowy wolnomyślicieli nie potoczyły się pewnego dnia po bruku.
 • @AgnieszkaS 20:15:15
  Mają, królowa Polski i nieba która modli się za nimi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829