Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Wolę pracowitego Ukraińca niż Polaka nieroba!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wypowiedzi Krzysztofa Bosaka dotyczącej rynku pracy i ściągania do Polski obcokrajowców rozgorzał spór zarówno w łonie samej Konfederacji, jak i na forach społecznościowych.

Spór w łonie Konfederacji na tym tle, był do przewidzenia i stanowił tylko kwestią czasu. Stanowisko konserwatywnych liberałów od Korwina jest takie, że nie ma w tym nic złego, że przyjeżdżają do Polski i osiedlają się tu setki tysięcy Ukraińców i Hindusów, ponieważ rzekomo nacje te pracują na bogactwo nas Polaków. Innego zdania w Konfederacji jest środowisko Ruchu Narodowego oraz Grzegorza Brauna, które dostrzega dalekosiężne zagrożenia dla narodu i państwa polskiego płynące z takiej polityki.
 
 
Na forach internetowych w prymitywny sposób zwolennicy napływu Ukraińców i Hindusów do Polski zadają następujące pytanie: Kogo wolicie Polaka nieroba czy pracowitego Ukraińca?Tak postawione pytanie jest oczywiście celowo spłyconą formą przedstawienia problemu. Ponieważ na pierwszy rzut oka wypadałoby oponować za pracowitym Ukraińcem. Próba ukazania problemu jako żywo przypomina rozprawę z tematami najpierw becikowego a potem 500+. Tam też mieliśmy przekaz mówiący o tym, że rodzice te pieniądze przepiją i przehulają na zbytki. To wygodna teoria bazująca na stereotypach. Pół biedy w tym, że bazująca na stereotypach najgorsze, że te stereotypy uderzają w Polaków i wygłaszane są przez ludzi mieniących się polskimi patriotami. Jak to jest, że oburza nas rozpowszechniany w świecie stereotyp Polaka antysemity, a sami rozpowszechniamy stereotyp Polaka pijaka i Polaka nieroba, a wszystko dla uzasadnienia własnych teorii?
 
  
  Skoro sami uważamy się za naród, który przepija pieniądze otrzymywane na dzieci i za naród nierobów, nie dziwmy się potem, że mówi i pisze tak o nas cały świat. I nie żebym uważał, że nie ma w Polsce ludzi, którzy przepijają pieniądze na dzieci albo Polaków cwaniaków żyjących z zasiłków. Badania dowodzą jednak , że nie jesteśmy narodem pijącym więcej od innych, powiem więcej nie jesteśmy nawet w ścisłej czołówce. W krajach Europy Zachodniej i w USA daliśmy się poznać jako pracowici, zaradni i przedsiębiorczy ludzie. Ukraińcy pracujący w Zachodniej Europie choć tańsi nie mają tak dobrej opinii jak Polacy, ponieważ Polacy bardziej się przykładają, są bardziej sumienni, zaradni, pomysłowi, rzadziej kradną i piją w pracy. Nie budujmy więc sami stereotypów o pracowitych Ukraińcach i nierobach Polakach, bo zakompleksieni Ukraińcy tylko czekają na takie interpretacje rzeczywistości z naszej strony. 
 
 
Na odrębną analizę zasługuje postawa tych Polaków, którzy uważają się za patriotów i w imię wspomnianych wyżej stereotypów zatrudniają Ukraińców nie bacząc na dalekosiężne skutki takiej postawy zarówno dla państwa polskiego i jak i narodu polskiego. Rozumiem, że nie mogą znaleźć polskich pracowników ale niech nie mówią, że nie będzie miało to negatywnego wpływu na sytuację Polski za lat dwadzieścia czy trzydzieści, ale z tym problemem podobnie jak z wieloma innymi, które zostawimy po sobie zmagać się już będą j nasze dzieci i wnuki. Tylko poczucie solidaryzmu narodowego bedącego esencją polskiej idei narodowej jest gwarancją przetrwania naszego narodu, w stanie którym pozwoli mu przetrwać kolejne tysiąc lat.
 

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • Królowa nieba - królową Polski
  Czuwa nad wami, co widać i słychać!

  http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=685

  Czy wasza odpowiedź na słowa proroka Jeremiasza, jest tożsama z tym co zawarte jest w wierszu 16 tego rozdziału?
 • Akurat
  Ukraińcy tak dobrze nie pracują. Widziałem to przez ostatnie 3lata aż nadto. Także takie teksty korwinowców są o kant dupy potłuc.
 • @Oracz 22:26:20
  Jedność ,,ka-to-lic-ka"

  Deklaracja tutejszego Korwinowca:

  Grzegorz GPS Świderski
  GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.


  Deklaracja tutejszego PiSowca:

  krzysztofjaw
  krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B


  Deklaracją Właściciela (członka klubu Rotary)

  Szanowny Panie,

  Myślę, że Neon24 jest nadal portalem katolickim, prawicowym oraz patriotycznym - przynajmniej taki jest mój/nasz punkt widzenia.

  Oprócz tego istnieje jednak wolność słowa - i każdy może wyrażać swoje
  poglądy - w dyskusji. Nie widzę w tym nic złego.

  Najgorzej...byłoby się zamknąć na swoim własnym podwórku i nie słuchać innego zdania.
  Wolność słowa i dyskusji - to podstawa demokracji.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara 29.11.2019 12:47:55


  Wszyscy jednacy - katolicy, a jednak każdy ciągnie plutno w swoją stronę!

  Pan Miksa wprawdzie nie podał deklaracji, ale ogólnie wiadomo że członkowie MW z tym których składa się cześć tzw Końfederacji są ULTRAka-to-lic-cy. Dlatego sylabizuję gdyż co i raz wykrzykują ,,wol-na Pol-ska ka-to-lic-ka!"

  Bibliografia www:

  http://www.duchprawdy.com/krolowa_polski_o_juliusz_mancinelli.htm

  https://www.pch24.pl/maryja-krolowa-niebios-i-ziemi,5160,i.html

  https://www.ksiegarniajasnagora.pl/452,maryja-krolowa-nieba-i-nasza-pamiatka-jubileuszu-300-lecia-koronacji-obrazu-matki-bozej-jasnogorskiej-1717-2017
 • @zbig71 22:33:14
  Kościół grecko-katolicki podlegający pod Rzym:

  https://www.youtube.com/watch?v=5F1gI0GjLBE
 • @Miksa
  Ciekawy jestem jaka Polska racja stanu nakazuje takie notki napisać ?. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go Wielka szkoda że oceniać mi się akurat nie chce . Po prostu wstyd .
 • @Oracz 23:09:15
  Dokładnie tak .Salute .
 • Kogo wolicie Polaka nieroba czy pracowitego Ukraińca?
  Podobną logiką posługują się zwolennicy tzw. "małżeństw" jednopłciowych.
  Która rodzina jest lepsza?
  Składająca się z kobiety i mężczyzny którzy są pijakami i biją oraz głodzą swoje dzieci, czy taka która składa się z dwóch mężczyzn/kobiet w której kocha i troszczy się o "swoje" dzieci?
  Oczywiście w ten sposób można "udowodnić" wszystko!
 • @Robik 07:28:26
  To się chyba nazywa retoryka.

  Ja tam wolę milionerów i ceny umowne. Wyobrażam sobie to tak: przychodzi JKorwin-Mikke do mnie na zakupy, jako że doskonale wiem, że to multimilioner kapitalista, to za serek, czy kefirek liczę mu powiedzmy nie 5zł, jak biednej pani emerytce, ale od razu robię cenę - ,,jak dla Pana" 54.99zł. Oczywiście uczciwie odprowadzam podatek od większego zysku.
 • Przed laty 2 Ukraincow na wakacjach w Chicago zatrudnilo sie u
  polskiego kontraktora od dachow. Przepracowali tydzien a w piatek ten im mowi ,ze forsy nie ma, ze zaplaci im pozniej. Nastepny tydzien to samo. Dowiedzieli sie gdzie polski kontraktor pija i zaczekali na niego na parkingu za tawerna w nocy. Tam mu dali kilka smiertelnych ciosow nozem. Nigdy ich nikt nie znalazl bo pracowali na gebe. Rozgorzala dyskusja: Czy postapili dobrze? Ja mysle ,ze dobrze postapili. A co Wy myslicie?
 • "Kogo wolicie Polaka nieroba czy pracowitego Ukraińca?"
  -----------------
  Tak tylko mógł powiedzieć przedstawiciel okupanta - okupujący sieroty po Polsce w atrapie Polski. Wśród każdej nacji są nieroby i ludzie pracowici - i okupant wypowiadający słowa - jak w cytacie - dobrze o tym wie.
  Wniosek?
  Ponieważ sieroty po Polsce jak i ryby - głosu nie mają - nietrudno rozpoznać - kto co mówi i do kogo to się odnosi. Ponadto zbrodnię na narodach świata związaną ze zorganizowana podmianką etniczną w ich krajach - jakoś należy uzasadniać.
 • Interes prywatny i interes Narodowy często stoją w sprzeczności.
  Większość ludzi myli te dwa interesy lub stosuje naciąganą argumentację by te interesy się pokrywały.

  Ściągania obcokrajowców do Polski to niszczenie Narodu Polskiego.
  Argument że to jest pożyteczne dla zatrudniających Ukraińców jest
  niczym bo prywata nie może przesłonić interesów Narodu jako całości.

  Do tego są to działania kolejnych rządów Solidaruchów które ściągają do Polski Ukraińców stwarzając im dogodne (lepsze niż mają Polacy) warunki egzystencji w Polsce (edukacja, opieka zdrowotna).
  To jest wprost zdrada Narodu Polskiego nie pierwsza i nie ostatnia w wykonaniu solidaruchów... ta zdrada układa się w logiczną całość..
  ich polityki od 89r i działania przed 89r.

  Państwo Polskie powinno pozbyć się Ukraińców z Polski (poza turystami i wybitnymi specjalistami).
  Niestety Państwo Polskie nie jest wcale Polskie... to jest od 89r dyktatura globalnej mafii żydowskiej oraz jak teraz widać wyraźnie V kolumny banderowców w Polsce.

  PIS się z tej polityki coś słabo wyłamuje...a powinien.
  Węgrzy są dużo bardziej zdecydowani, odważni.

  Kary za zatrudnianie Banderowców na czarno powinny być surowe
  a zatrudnienie legalne tylko na czas określony (sezon letni..itp) bez prawa zamieszkania na stałe w Polsce.
  Ukraińców którzy łamią takie prawo powinno się karać finansowo i deportować do Ukrainy.

  Tego nie da się zrobić gdy wielkimi Polskimi miastami rządzi PO czyli sojusz mafii żydowskiej i banderowskiej.
 • O problemie Robert Winnicki.
  https://wrealu24.pl/robert-winnicki-o-atakach-na-konfederacje-systemie-pegasus-i-ukrainizacji-polski/

  https://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/posts/1247576878620247?comment_id=1247610471950221&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%22%7D
 • @Oscar 08:24:24
  Holandia zgodziła się otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, po groźbach ze strony tzw nacjonalistów ukraińskich - aktami terroru, oraz po zestrzeleniu nad Ukrainą samolotu z holenderskimi pasażerami (groźby okazały się być nie rzucone na wiatr). Natomiast naczelnik Polin, czyli szeregowy poseł Kaczyński, tylko czekał na taką okazję. W końcu, skoro stał obok Frotmana aka Tiahnyboka i ryczał na całe gardło banderowskie pozdrowienia w kierunku tłumu robiącego pucz na Ukrainie, to musi dokładnie ta kanalia wiedzieć jaki jest plan i go skrupulatnie realizuje. A tak poza tym, po tym wydarzeniu tzw służby polskie - gdyby takie tylko istniały to wzięłyby Balbinę na taśmociąg. Skoro nie wzięły, to znaczy że nie istnieją. Bo zstąpił duch twój i odnowił oblicze ziemi. Tej ziemi.

  Natomiast pan powienien nieco dalej kalkulować niż do 500+. Bo co z tego że pana wnuki będą wypasione, skoro głowę podłożą pod topór.
 • @Oracz 09:01:25
  "
  Holandia zgodziła się otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców,
  "
  Tego przyznam się nie rozumiem.

  Co do polityki zagranicznej PIS mam oczywiste wątpliwości.
  Zadaje sobie jednak pytanie która twarz PS jest prawdziwa...
  ta od 500+ czy ta od polityki zagranicznej czy historycznej..

  Różni ludzie dają różne odpowiedzi na to pytanie.
  Mafia żydowska ta Europejska czyli UE oraz PO i mafia Amerykańska ta popierająca "demokratów" w USA dają jasną odpowiedź (podpowiedź) poprzez swój stosunek do PIS.

  Nic tutaj nie jest czarno białe...i nie wiemy do końca co jest tylko przykrywką a co jest realnym celem.
  W przypadku PO wiemy na pewno co w środku siedzi i w jaką grę gra.
  W przypadku PIS nie jest to jednoznaczne ...i to jest znaczące.

  Takie czasy.
 • @Oscar 09:15:16
  Z punktu widzenia strategii, decyzja o zaglosowaniu na PiS przez pana była.. słuszna. Ale już gdy pokłada pan nadzieję, to tu robi kardynalny błąd. Ja to staram się dość przystępnie tłumaczyć i to wielopoziomowo. Ale zaskoczyć to trzeba już samemu.
 • @zbig71 22:33:14
  Przy różnych inwestycjach trochę się o tą nację otarłem. Piszę oczywiście o robotnikach a nie o informatykach czy tym podobnych. Ani oni pracowici, ani inteligentni, a co do alkoholu to Polacy też ich nie przebiją. W wielu znajomych firmach Ukraińców przyjmują głównie żeby Polakom pokazać że nie trzymają pracodawcy za jaja i bez nich też będzie się kręciło. Pracowników rzeczywiście brakuje, ale zatrudnianie imigrantów też przyniesie negatywne skutki, głownie przez te pomysły płacowe PiS. Skutkiem tego będzie obniżenie wydajności i olewanie pracy przez polskich pracowników. To już było przerabiane za PRL - czy się stoi czy się leży dniówka się należy.
 • Chcesz przeżyć, czy wolisz, aby na tym świecie zastąpił Cię
  bardziej pracowity od Ciebie Ukrainiec?
 • Ukrańców zatrudnia się przede wszystkim dlatego,
  że żywi się nieuzasadnione przekonanie, iż przysługują im mniejsze prawa pracownicze.

  Takie przekonanie, o większej swobodzie zatrudniającego, żywią wyszyscy, nie tylko ci, którzy zamierzają pracowników oszukać na wynagrodzeniu, czasie i warunkach pracy, itd.

  Ukraińcy, pracując u obcych też czują się mniej pewnie, a więc bardziej się starają. Tak jak Polacy za granicą.

  Z punktu widzenia kapitału emigracja zarobkowa jest korzystna, bowiem zwiększa motywację do pracy, równocześnie zmniejszając jej koszty.
 • @staszek kieliszek 07:52:40
  śmierć za zwłokę z wypłatą o dwa tygodnie,

  to nie polska norma zachowania.
 • @Oscar 08:24:24
  Solidaruchy to obca agentura, nie raz udowodnili.

  Problem w tym, że nie potrafimy do władzy wypchnąć swoich.
 • @Oracz 09:01:25
  Dlaczego uważasz, że zestrzelenia samolotu nad Donbasem to ukraińska sprawka, a nie holenderska?

  Problem tylko w tym, że nie potrafimy uzgodnić innego kandydata na naczelnika państwa, niż ten z banderowskimi okrzykami w ustach.
 • @Oscar 09:15:16
  A po czyjej stronie gra komitet przyznający nagrody nobla, zwłaszcza w literaturze ?
 • @interesariusz z PL 10:21:40
  Może tak było na początku tej fali imigracji zarobkowej. Teraz Ukrainiec za małą stawkę nie przyjdzie do roboty. Stawka często jest nie dużo mniejsza niż Polaka. Powoduje to obniżenie wydajności Polaków. Skąd ja znam teksty w stylu: jak ci Ukraińcy maja taką stawkę to niech zapieprzają sami, ja mogę się starać ale jak mi da z dychę więcej niż tym banderowcom. Tak że powoli wracamy do czasów kiedy w Polsce 20 ludzi robiło to co na zachodzie 5.
 • @interesariusz z PL 10:28:58
  Niczego nie przesądzam, ale: w szukaniu winnych wypracowano zasadę-pytanie: kto odniósł korzyść?

  I teraz tak: Holendrzy stracili swoich obywateli.
  Ukraińcy: ich groźba terroryzmu została potwierdzona czynem, a czyn dodatkowo posłużył do oskarżenia Rosji.

  Kto odniósł korzyść?
 • @marek500 10:37:19
  Znam przypadki, że Ukraińcom płaci się więcej, niż Polakom, a dlaczego nie? Zwłaszcza na czarno. Płaci się i wymaga.

  Znam wiele przypadków, gdy Ukrainki najmuje się jako pomoce domowe, sprzątaczki, bo one kłaniają się w pas, a Polki nie, taka polska pomoc domowa potrafi być harda.

  Ja bym Ukrainki mającej dostęp do moich osobistych rzeczy nie zatrudnił. Polki też pewnie nie. Ale są jacyś odmienni ludzie, którzy nie widzą problemu w tym, że inni im dooopę podcierają.
 • @Oscar 09:15:16
  CZY MAMY POCZĄTEK KRYZYSU, CZY KATASTROFY SPOŁECZNEJ I GOSPODARCZEJ ?
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/11/czy-mamy-poczatek-kryzysu-czy-katastrofy-spolecznej-i-gospodarczej/
  "Z opłatami za mieszkanie zalega jedna czwarta Polaków. Czy po fali podwyżek w 2020 r. będzie jeszcze gorzej?
  Według GUS aż 25,5 proc. Polaków nie radzi sobie z opłatami mieszkaniowymi. Najgorzej jest w mieszkaniach gminnych, gdzie odsetek zadłużonych lokali sięga miejscami 62,4 proc.
  Według raportu Szlachetnej Paczki w 2018 r. liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie wzrosła o 400 tys. osób, osiągając wartość aż 2 mln osób.
  Aż 45 proc. gospodarstw domowych w naszym kraju nie ma żadnych oszczędności, a spośród tych, którzy je mają, 40 proc. wydałoby je na bieżące opłaty w zaledwie trzy miesiące.
  Niestety, już wiadomo, że w 2020 r. nasze portfele będą musiały znieść jeszcze większe obciążenia. Już wiadomo, że podrożeją podstawowe media takie jak prąd i woda, jak również żywność – przede wszystkim wieprzowina oraz owoce i warzywa."
 • @Oracz 10:48:25
  O ile pamiętam, nie tylko oni stracili obywateli. Pytanie, dlaczego tak ściemniają w prowadzonym przez siebie śledztwie?

  Kto ma większy interes w oskarżeniu Rosji, Holendrzy, czy Ukraińcy? Kto decyduje w tej sprawie?
 • @zbig71 22:33:14
  Doładnie. W mojej okolicy jest fabryka. Zatrudniła ponad 300 Ukraińców. Ale jak transport towaru za 2 czy 3 miliony wrócił, to wszystkich wylali. A stawki mieli takie same jak Polacy, z tym że byli promowani przy nadgodzinach. I mieli dopłaty do mieszkań. Kiepscy pracownicy.
 • @Oscar 08:24:24
  Interz prywatny to też interes narodowy.
 • @Robik 10:58:25 Nasze kamienice, wasze ulice
  Komuna dokonała skoku na mieszkania wprowadzając stan wojenny.

  Solidaruchy dokonały skoku na mieszkania wprowadzając łapkami Balcerka hiperinflację.

  Popis dokonał skoku na mieszkania wprowadzając ustawę "o ochronie lokatorów".

  I wszystko to odbyło się za naszym przyzwoleniem.

  W stosunku do lokatorów bardziej bezwględny od gmin jest skarb państwa. Lokatorzy dawno już spłacili rynkową wartość mieszakań w czynszu, a skarb państwa dalej pobiera haracz. W naszym imieniu. To MY skazujemy biedaków, którzy dawno spłacili naszą własność, na wygnanie spod dachów pod most.
 • @interesariusz z PL 11:14:08
  A samolot malezyjski. I Malezja żadnego wpływu na śledztwo nie miała.
 • @interesariusz z PL 11:14:08
  Możliwości jest wiele: od strachu, przez kombinację strachu i ,,poprawności politycznej". Ukraińcy w sumie znani są z tego, że są dość bezwzględnymi i jednak jako Rusini są wrew pozorom bardzo inteligentni - dążą do swoich celów wszelkimi środkami. Np ZSRR miał też problemy z ich dyscyplinowanem, choć poradził sobie w końcu z banderowskimi bandami, wywożąc rodziny banderowskich partyzantów na Syberię. Holendrzy zdają sobie sprawę że należy być poprawnym politycznie i z tego, że nie mają Syberii. W II WŚ wprawdzie bronili się bardzo dzielnie przed Niemcami, ale zapłacili za to wielką ofiarę: nalot dywanowy na Rotterdam w skutkach był podobny do zrzucenia bomby atomowej.

  Dodanym zdjęcie poglądowe, ale może oszczedzę wam widoku ludzi spalonych do kości. Chetni poszukają sobie odpowiedniej ilustracji sami.
 • @Jwu 11:43:48
  I pomyśleć, że staszek uważa się za "katolika".
 • @marek500 09:43:10
  Dokładnie tak.
 • @Jwu 11:43:48
  Dokładnie. SPuścić wpier..., spalić auto, itd. Ale nie zabijać.
 • @Oracz 11:28:54
  Najbardziej dzielnie broniła się ta holenderska dywizja SS,, Nederland,,
 • @Jwu 11:43:48
  Dokładnie tak. A ci od razu wyciągają kosy i ....po kłopocie.
 • @interesariusz z PL 10:29:57
  hahaha po czyje stronie gra komitet Noblowski...
  to retoryczne pytanie...
  wszyscy chyba znają odpowiedź.

  i to jeden z wyznaczników roli "Bolka" w polityce.

  Można powiedzieć że Nobel pokojowy czy literacki jest tylko "dla wybranych".
 • @Robik 10:58:25
  Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
  To chyba statystyki robione przez totalną opozycję.
  Co ciekawe za totalnej opozycji nie było takich alarmów o biedzie Polaków.. a przecież PIS mocno podratował biedotę 500+ , emeryturami i płacą minimalną... praktyczną likwidacją bezrobocia.
  To mi się nie zgadza z tym co widzę dookoła.
  To tylko propagandowa pożywka dla totalnej opozycji...
 • @Wican 11:18:05
  Nie pochlebiaj sobie...
  Interes 10% a interes 90% Narodu ... "miej waść proporcjum"
  Prywata zawsze niszczyła Polskę aż do rozbiorów włącznie.

  Prywata zniszczyła USA bo koncernom czyli ich właścicielom opłacało się wyprowadzić produkcje do Chin... przeważył interes prywatny...
  tacy byli patriotyczni...

  Ty jak widać masz wyznajesz podobny typ "patriotyzmu".

  Ale przynajmniej jesteś szczery chłopa .. to ci muszę oddać.
 • Ci co karmią praca Ukraińców ......
  ....podziela los wszystkich tych , którzy dostrzegają to ogromne zagrożenie -spowodowane najazdem na Rzeczpospolita i przeprowadzeniem wojny hybrydowej !
 • @Oscar 13:09:48
  Bzdura. Ty mylisz państwo z narodem. nacjonalizacja to oddanie majątku w ręce narodu, a nie urzędników państwowych. Tzw. komuniści to tak sprytnie nazwali, zresztą naruszając normalne znaczenie wielu pojęć.
  I bzdura. Państwo ma za zadanie organizować tak życie gospodarcze, aby ludziom opłacało się działać w kraju. I tylko tyle. Oczywiście, musi być też prawodawstwo antymonopolowe i antyoligopolowe. Po prostu.
  Ale już przywykłem do tego, że ty nie rozumiesz podstawowych pojęć.
 • @zbig71 12:35:57
  Wtedy jeszcze jej nie było. U nas też byli Goralenvolk.
 • @Oscar 13:04:54
  Poczekamy - zobaczymy...
 • @Oracz 07:48:25
  Nie retoryka a erystyka.
 • Autor - 5*
  Co gorsza ten typ, który już od dawna propaguje możliwość współpracy nacjonalistów polskich z nacjonalistami ukraińskimi (!!!) został wystawiony jako jeden z kandydatów na prezydenta. (Chyba niedługo zaczną kandydować przedszkolacy?) Ciarki przechodzą, jak się czyta pod każdym filmikiem z udziałem Bosaka nawoływania trolli - albo pożytecznych idiotów „Bosak na prezydenta!”.

  Polityka rozmywania polskiej tkanki etnicznej idzie pełną parą, a w końcu to nie Polacy, a Ukraińcy mają być przyszłymi polskimi elitami pod zarządem żydowskim. Jego wystąpienie jest jak najbardziej po linii rządów okupacyjnych w Polsce.
 • @Repsol 23:26:34
  Czytał Pan w ogóle moją notkę czy tylko sam tytuł i na tej podstawie wyciąga Pan wnioski ?
 • @Oscar 13:09:48
  Patriotyzm zielonego koloru - jak $$$.
 • @Robik 10:58:25
  Ja tam nie wiem jak wyglądają statystyki. Wokół siebie widzę jednak wielki boom budowlany, ludzie budują na potęgę , wszędzie rosną okazałe rezydencje wyglądające na wyroby sztuki jubilerskiej, a nie budowlanej. Fachowcy nie mają terminów, nie ma chętnych do prac fizycznych. Ukraińską imigrację trudno jednoznacznie ocenić. Ma dobre i złe strony. Które przeważają? Nie wiem. Znam ludzi ich zatrudniających - jedni są zadowoleni nawet bardzo, inni nie. Zależy na kogo trafili. Jedno jest pewne . Gdyby nagle wyjechali polska gospodarka doznała by szoku.
 • @zadziwiony 16:19:28
  Stoisz w odległości 15 cm od słonia i opisujesz jego wygląd. Nie, słoń tak nie wygląda.
 • @Wican 13:18:44
  Po co prawodawstwo antymonopolowe?

  Wystarczy, aby zasady gry były tak ustawione, aby nie opłacało się mieć monopolu, i gospodarczo, i wizerunkowo.
 • @rumpelsiltskin 16:34:19
  USA rozwalili imigranci czy oligarchia eksportując przemysł i produkcję do Chin?
 • @Jwu 16:52:16
  Każda gospodarka dozna szoku jeśli z dnia na dzień straci 2mln pracowników. Jeśli tego nie rozumiesz, to nic na to nie poradzę.
 • @rumpelsiltskin 16:34:19
  Poza tym nie jest problemem imigracja, tylko cele polityczne za nią stojące.
 • @zadziwiony 17:33:31
  Były sobie dwa tramwaje. Jeden pojechał w prawo, a drugi też był zielony.
 • @Miksa 15:45:15
  Czytałem , po co ta szpila w Konfederację ?. Jeszcze się docierają .Salut .
 • @Repsol 18:03:20
  Oni się już dawno dotarli, tylko że to do niektórych nie dotarło. Bosak już niejedną jaskółkę wypuścił, nie on jeden zresztą - należy słuchać ich „wykładów” i przemówień. Teraz będą docierali coraz bliżej do koryta.
 • @zadziwiony 17:33:45
  30 lat to nie jest z dnia na dzień.
  Raczej każda gospodarka dozna szoku gdy nałożyć na nią ścisłe embargo na wszystko i uruchomić wewnątrz terrorystów paraliżujących strajkami gospodarkę od środka.
  (Solidaruchy od 80- 89r)
  oraz
  Każda gospodarka dozna szoku gdy Świadomie doprowadzać do bankructwa fundamenty tej gospodarki oraz wyprzedawać ją w ręce konkurentów tej gospodarki.
  (solidaruchy po przejęciu władzy w Polsce po 89r)

  Cała reszta to konsekwencje tych dwóch opisanych szoków Polskiej gospodarki.
  Oba ciosy gospodarce Polskiej zostały zadane przez solidarchów za namową ich zagranicznych głównie żydowskich "największych przyjaciół" Narodu Polskiego.

  Teraz wiemy niemal wszystko na temat szoków w Polskiej gospodarce.
  ..i związanej z tym gigantycznej zdradzie narodowej.
  Zdrajcy (twórcy tych szoków) ciągle mają się dobrze.
  a ci którzy usiłowali zdrajców powstrzymać ... są prześladowani.

  Co za czasy...
 • @Jwu 18:04:54
  2 mln realnie a 600 tys oficjalnie.
  A Wrocław to miasto żydowsko banderowskie.
  w sensie władzy miejskiej i coraz bardziej w sensie etnicznym...
 • @Lotna 18:14:51
  Czyli , lepiej popierać magdalenkowe dziadostwo ?. Ukłony.
 • @Oscar 18:29:18
  Co za czasy...

  Takie są czasy, że niby trójka daje równowagę systemowi demokratycznemu w Polsce.

  Niby, omijasz konstytucję jak narzekasz.
 • @interesariusz z PL 17:22:34
  Na wszelki wypadek.
 • @Jwu 18:04:54
  Raczej 2 miliony. We Wrocławiu ze 100 000. Moje miasteczko powiatowe ma 10 000 ludzi, a w okolicy niemal 1000 Ukraińców.Z czego część już jeździ do Niemiec a w Polsce ma bazę.
 • @Jwu 18:07:59
  Sam wiesz, że sto domysłów jest na ten temat. Niestety nie siedzę pod stołem w czasie dysput decydentów. Na moje oko to nic dobrego dla nas.
 • @Wican 20:33:23
  Są nieduże miasta z rozwiniętym przemysłem, gdzie co czwarty pracownik jest Ukraińcem. Po prostu brak ludzi- nikt nie chce zasuwać fizycznie , a już z pewnością gardzi taką robotą najmłodsze pokolenie- pokolenie smartfonu i fb.
 • @zadziwiony 21:14:57
  W 2006r oceniano wg badań (pewnie GUS) liczbę emigrantów z Polski na 2 mln ludzi i tak do 2019r ciągle to jest 2 mln ludzi. Ktoś najwidoczniej musiał w tzw międzyczasie zamknąć granicę i zabrać paszporty, albo.. to jeden wielki kit na kółkach z tą liczbą emigrantów. Ponieważ poznikało mnóstwo moich znajomych, to skłaniam się ku tej drugiej możliwości, tym bardziej że o zamknięciu granic nic nie słyszałem.
 • @Repsol 18:52:57
  Gdzieś Ty to wyczytał? Nie, Konfederacja to jest ta brzytwa, której tonąc się chwytamy.
 • @Oracz 21:36:54
  To jest jeden wielki kit, nie tylko jak chodzi o imigrację z Polski, ale i do Polski, bo przecież, szczególnie tej ostatniej, nikt ani nie sprawdza, ani nie liczy, ani nie kontroluje.
  Wsie zostały wyludnione, z kim nie porozmawiać to albo pracuje, albo pracował zagranicą, albo ktoś z rodziny wyemigrował, emigracja staje się normą. Ja te 2 miliony między bajki włożę, podobnie jak tych kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy żydów w Polsce.

  Jakiś czas temu zapytałam mojego sąsiada Ukraińca, czy wie o tym, że mnóstwo Ukraińców wyjechało do Polski. Odpowiedział mi bez wahania: tak, cztery miliony. Z pewnością nie wszyscy na stałe, niektórzy wrócili, niektórzy pojechali dalej, ale tak czy owak, jest to liczba bardzo daleka od oficjalnych danych o ilości legalnych imigrantów pracujących w Polsce. A to tylko Ukraińcy, a co z przybyszami z krajów trzeciego świata?
 • @zadziwiony 21:14:57
  U nas jest problem, ze wolą zatrudniac Ukrainców. Tzn. woleli i woleli ich promować przy nadgodzina. Dofinansowują im też koszta wynajmu. Polak na to liczyć nie może, jedzie więc do Niemiec czy Holandii. A gdyby dostawał tyle co Ukrainiec (około 3500 zł na rękę z nadgodzinami, nawet bez dopłat do mieszkań), to by został.
 • @Wican 12:11:40
  Dlatego uważam, że ten cały bajzel migracyjno-imigracyjny ma głęboki kontekst polityczno społeczny i jest sterowany w określonym kierunku - z pewnościa antynarodowym. Uważam też , że przy silnym państwie stojącym na straży narodowych interesów kontrolowana imigracja może być pozyteczna..... A jakie piękne kobiety rodzą się z tych mieszanych związków?
 • @Repsol 18:03:20
  Chyba mnie Pan z kimś pomylił, to że bliżej mi do Konfederacji niż dalej, to nie znaczy, że będę ich głaskał oni byli już głaskani przez kilka lat w efekcie rozbisurmanili się i wg mnie, to co teraz ugrała Konfederacja to dokładnie tyle ile mógł mieć sam Ruch Narodowy, gdyby trochę bardziej ogarnięci ludzie tym zarządzali.
 • @Miksa 18:48:52
  Proszę w takim razie pokazać innego żyjącego polityka , który tak potrafi pojechać ?. https://www.youtube.com/watch?v=C0lXQUB4YiU Salute.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930