Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Terytorialsi na celowniku antypolskich mediów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Choć wydawać by się mogło, że wdrożenie inicjatywy polegającej na budowie Wojsk Obrony Terytorialnej spotkać się powinno tylko z pozytywnym odbiorem społecznym, to rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie inaczej.

Owszem rozumiem krytyczny stosunek co do formy i struktury tej formacji, ale bezdyskusyjnie w zakresie zadań jakie stoją przed tą formacją, wzmacniających system bezpieczeństwa państwa jest to formacja potrzebna.
 
 
Tymczasem po pierwszych atakach ze strony przeważającej części opozycji w postaci liberałów i lewicowców na sam fakt powstania formacji, przystąpiono do bardziej wysublimowanej metody obrzydzania społeczeństwu ochotniczego wojska. Do nagonki ruszyły czołowe media głównego ścieku, reprezentowane przez pełniącą stały dyżur Gazetę Wyborczą, do której ochoczo dołączył portal Wirtualna Polska.
Wirtualna Polska uraczyła nas artykułem, w którym rzekomo zbulwersowany ojciec podzielił się uwagami ze spotkania z żołnierzami WOTu które miało m miejsce przypadkiem w jednym z fast foodów. Zbulwersowany mężczyzna był świadkiem wejścia żołnierzy WOTu, którzy stali w kolejce po porcje frytek czy kurczaka, a na ich plecach znajdowały się karabiny. Mężczyzna okazał się być ojcem, który był w barze z własnymi dziećmi, u których widok żołnierzy z bronią wywołał przerażenie. Wściekły ojciec był zbulwersowany tym, że widok żołnierza z bronią w miejscu publicznym może być traumatyczny dla jego dzieci. Stwierdził również, że żołnierz z bronią w knajpie stanowi zagrożenie dla otoczenia. Oczywiście to absurdalne zarzuty, ponieważ żołnierz ma obowiązek nie rozstawać się z przydzieloną mu bronią, a w czasie pokoju chodzi z bronią ale nie naładowaną. W takim Izraelu czy Szwajcarii, to widok powszedni tam z bronią przemieszczają się nie tylko żołnierze ale również cywile. Rodziców nie szokuje, to że ich dzieci grają w gry komputerowe w których króluje przemoc ale szokuje ich widok żołnierza z bronią w miejscu publicznym.
 
  
  Wyborcza natomiast przybliżyła czytelnikom donosy do redakcji oburzonych swoich czytelników, którzy są oburzeni i zniesmaczeni faktem, że w weekendy żołnierze z bronią pojawiają się w mieście, ćwiczą, strzelają i pytają policję czy to legalne. Ćwiczenia budzą niepokój i denerwują pieski oraz kotki wiernych fanów Wyborczej. Trudno stwierdzić na ile, to prawdziwe przykłady społecznych zachowań świadczące o głupocie i znieczulicy społecznej, a na ile historie wykreowane przez dziennikarzy z wyobraźnią, którzy otrzymali polecenie, z góry żeby pokazywać, iż społeczeństwo nie jest zadowolone z funkcjonowania tej formacji.
 
 
Czytając dawno temu wspomnienia żołnierzy wojny obronnej z 1939 roku, zszokował mnie w nich fragment, który mówił o tym, że w II RP były takie przepisy z których wynikało, że wojsko umocnienia polowe może budować na terach prywatnych tylko za zgodą właściciela. Ci ciekawe jeszcze w sierpniu 1939 roku przepis ten mimo tego, że wybuch wojny był już oczywisty dalej obowiązywał utrudniając wojsku właściwe przygotowania, ponieważ nie wszyscy właściciele ziemscy się zgadzali na to. Byłem wówczas zszokowany, że wówczas zdarzało się takie podejście i przykłady egoizmu. Nie przypuszczałbym wówczas, że za jakiś czas będę sam świadkiem podobnych postaw. Część społeczeństwa poświęca swój wolny czas, kosztem wypoczynku czy życia rodzinnego bierze odpowiedzialność za obronę Ojczyzny, a druga część zamiast okazać życzliwość i z uznaniem traktować patriotycznych rodaków, drwi z nich, szydzi, okazuje dezaprobatę dla tego co robią. Przecież ciTerytorialsi przygotowują się do obrony nie tylko swoich rodzin i swoich domostw, ale chcą bronić całego państwa i wszystkich obywateli, bez względu na ich poglądy polityczne. Ponadto poza czasem wojny, przygotowywani są do niesienia pomocy w trakcie klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków czy poszukiwań. Idiotyzmem jest torpedowanie cennej inicjatywy tylko dla tego, że została wdrożona przez partię polityczną, z którą komuś nie po drodze. Wyciągnijmy wnioski z wojny oraz wspomnień rozgoryczonych Żołnierzy Września i jeśli czynnie nie pomagamy, to chociaż nie przeszkadzajmy. I nie sugerujmy się opiniami gazet czy portali działających w interesie obcych.
 

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • Dla ostrzeżenia
  "Czytając dawno temu wspomnienia żołnierzy wojny obronnej z 1939 roku, zszokował mnie w nich fragment, który mówił o tym, że w II RP były takie przepisy z których wynikało, że wojsko umocnienia polowe może budować na terach prywatnych tylko za zgodą właściciela."/Arkadiusz Miksa/

  Tak, to rzeczywiście może szokować biorąc pod uwagę wymóg i tragizm sytuacji w 1939 roku. To była prywata i egoizm. Indywidualne widzimisię postawiono ponad dobro ogółu. Przy tej okazji chciałabym zwrócić uwagę na jednego bardzo się w mediach udzielającego przedstawiciela Konfederacji, Grzegorza Brauna, w którego wypowiedziach święta własność prywatna zajmuje miejsce na samym szczycie liberalnych wartości.
 • RZĄDY żydowskie to system oparty na DONOSICIELSTWIE !!!
  30 lat rządów syjonistów globalistów to rządy oparte na Kłamstwie ! Donosach ! Wyzysku ! na straży tego żydo-rasistowskiego państwa stoi 110 tyś policja [ 31 tyś przed II wojną w Polsce ] plus chyba 8 formacji tajniaków !

  Słowianie ! Każdy żyd ma obowiązek donosić na policje prokuratury na Polaka ! i każdego dnia Salcie Srule Icki donoszą na Polaków bo żydostwo zoologicznie nienawidzi Polaków !

  Polska krajem wolna od żydów ! Polska krajem neutralnym !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Grzegorz Braun na sejmiku podkarpackim.
  https://youtu.be/Ja4OoNuRY_0
 • Z punktu widzenia mojego i moich kolegów z Konfederacji Wojsko Polskie ma być filarem doktryny bezpieczeństwa państwa –
  Z punktu widzenia mojego i moich kolegów z Konfederacji Wojsko Polskie ma być filarem doktryny bezpieczeństwa państwa – powiedział Grzegorz Braun.

  Źródło: Radio Plus
  https://nczas.com/2019/11/22/grzegorz-braun-z-konfederacji-za-budowaniem-polskiej-sily-nie-mozna-opierac-bezpieczenstwa-na-sprowadzaniu-do-kraju-obcych-wojsk/
 • może lepszym odporem dla krytyki
  byłoby gdyby WOT po prostu uzbroić. Nawet na stronie internetowej tej formacji przyznaje się ( !) iż formacja nie ma broni a ma to dopiero nastąpić.
  To jest absolutnie sensacyjna sprawa.
  https://terytorialsi.wp.mil.pl/faq/wyposazenie-i-uzbrojenie

  Uzsykałem wreszcie z wiarygodnego źródła potwierdzenie moich dotychczasowych podejrzeń iż "wojska" WOT nie są uzbrojone. Informację podają same wojska na swoje stronie internetowej gdzie zamieszczają następujące informacje ( podkreślenia moje ):"Jaki sprzęt będzie na wyposażeniu wojsk OT dla żołnierzy zawodowych TSW?
  Planuje się, aby pododdziały Wojsk Obrony Terytorialnej wyposażane były w sprzęt indywidualny, jak i zespołowy dotychczas wprowadzony do użytkowania oraz występujący na wyposażeniu Wojska Polskiego, a przede wszystkim nieodbiegający swoimi parametrami i standardami technicznymi od tego, który używają pozostałe rodzaje wojsk.
  Zarówno żołnierze zawodowi, jak i żołnierze TSW wyposażani będą w ten sam typ sprzętu bez względu na czas czy rodzaj pełnionej przez nich służby wojskowej. Dotyczy to przede wszystkim indywidualnego wyposażenia i uzbrojenia. Wyposażenie pododdziałów ze względu na specyfikę prowadzenia działań w zróżnicowanym środowisku geograficznym (np. obszary wysoko zurbanizowane, górskie, leśne, wodne) będzie się różnić w pewnym zakresie.
  Jak wygląda plan zagospodarowania strzelnic cywilnych i wojskowych na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej?
  Strzelnice wojskowe będą wykorzystywane na zasadach określonych przez odrębne przepisy wojskowe. Planuje się korzystanie z obiektów niebędących w zasobach MON. Wówczas odbywać się to będzie na podstawie stosownych porozumień.
  Czy ustalono już, gdzie będzie przechowywana broń, którą będą się posługiwać żołnierze WOT?
  Broń należącą do pododdziałów WOT planuje się przechowywać w magazynach jednostek wojskowych oraz Wojskowych Oddziałach Gospodarczych."

  Tyle cytatów z podaniem źródła ( u samego źródła ). Wszystko jest w "planach" i w przyszłości z czego jednoznacznie wynika iż OBECNIE WOT NIE JEST UZBROJONY.
  Wydaje się zatem iż prawdziwa jest informacja iż na przysięgach pozują z atrapami broni typu ASG.
  Nie podaje się kiedy plany zostaną zrealizowane potwierdza się natomiast, że o ile broń dostaną to będzie przechowywana w magazynach jednostek albo oddziałów gospodarczych .
  Za moich czasów jednostki gospodarcze mogły przechowywać najwyżej kalesony .
  Atrapa wojska z atrapami broni !
  Chyba norma dla trapy państwa !?
 • Czy ci tzw terytorialsi są powoływani do obrony Polski i Polaków?
  czy jest to kolejny sposób na wyeliminowanie kolejnych odradzających się, mimo usilnych starań okupanta, pokoleń młodych Polaków.

  Ktoś kto nie był w wojsku to nie wie, że powołany pod rozkazy młody człowiek odcięty jest od informacji i zdany na wtłaczaną mu demagogię (czyli informację pod konkretne polityczne zapotrzebowanie) i rozkazy przełożonych.

  Okaże się nagle, że jakiś wróg czyha u naszych granic i trzeba wojsko przerzucić w inny rejon a tym rejonem może się okazać np front walki z Rosją gdzies na Ukrainie naszym teraz sojuszniku walki z Rosją.

  I Polacy nawet nie wiedząc będą znowu mięsem armatnim, tym razem na froncie dobierania się do bogactw Rosji...

  Kiedy wy w koncu zaczniecie myśleć...

  P.S. a tak na marginesie, to czy te piękne dziewczyny powinny zaciągać się do wojska czy innych służb mundurowych, czy być polskimi matkami polskich dzieci i ostają polskich rodzin?
  "Kupa wariatów..." jak kiedyś w roli filmowej mówił nieodżałowany Bogumił Kobiela...
  Dodałbym "kupa wariatów" i skończonych tragicznych dla siebie i Polski idiotów
 • Wojsko jest oczywiście potrzebne ale zależy jakie, czyje, po co , komu , za ile
  Mogą być liczba i rodzaje wojsk mnożone jak policje. Nawet ze Staży Marszalkowskiej zrobiono formację zbrojną. Może zacząć od nadania stopnia marszałka Macierewiczowi.
 • Jeżeli...
  --------------
  "Wściekły ojciec był zbulwersowany tym, że widok żołnierza z bronią w miejscu publicznym może być traumatyczny dla jego dzieci."
  --------------
  Jeżeli nie jest to debilna prowokacja - to kiedyś wierszy wariata się nie spisywało - a teraz jest to powszechna i obowiązkowa lektura.
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura z założenia uaktywnia:
  bandytów, złodziei, k*rwy - te najbardziej bezczelne i nachalne, świrów ciężkich i świrów pospolitych, kłamców w żywe oczy, psychopatów, wszelkiej maści zboczeńców seksualnych i intelektualnych, kanalie jakich świat nie widział, etc, etc. - i ten cały rynsztok czarci pomiot winduje na świeczniki w państwie - roztacza nad nim parasol ochronny - i szalalala-la-la marsz do Piekła trwa.
 • @Jan Paweł 09:41:51
  Zgadzam się z tobą. Znów bezkrytycznie ściągają rozwiązania z USA. Zamiast osłabiać WP wydatkami na WOT, przywrócili by przysposobienie obronne do szkół i zaczęli wspierać ZHP które de facto było jednostką paramilitarną uczącą młodzież jak się zachować w warunkach zagrożenia lub konfliktu. Zresztą na tych ,,zbiórkach'' WOT niczego innego ich nie uczą niż to co kiedyś uczyli w ZHP.
 • @
  przykro mi to pisać, ale trudno o bardziej pozbawione refleksji dywagacje.

  WOT w obecnej postaci, pozbawione oparcia w silnej własnej armii, pozbawione uzbrojenia, stworzone z półamatorów - nadają się do jedynie dwu zastosowań:

  Pierwsze to złożenie tragicznej darmowej daniny krwi w rodzaju powstania warszawskiego - pchnięte do działań pod byle spreparowanym powodem/pretekstem/prowokacją - gdyż nie są w stanie stawić czoła żadnej formacji zbrojnej, zaś przywoływany przez Macierewicza Specnaz mógłby zostać zrzucony nagi i bez broni - a i tak byłby zbyt silny dla terytorialsów

  drugie zastosowanie jest łatwiejsze do wyobrażenia, zwłaszcza jeżeli się pamięta, że OT miały podlegać nie Armii, tylko bezpośrednio ministrowi obrony, czyli politykowi - trudno o lepszą formację do inwigilacji i zastraszenia obywateli, niż wrośnięta w społeczności lokalne grupa naiwnej młodzieży związana rozkazem nie wiadomo właściwie kogo - na czas budowy i wdrażania POLIN i wszystkich operacji z tym związanych - wywłaszczeń, zaboru bogactw itd

  Formacja podległa nie armii, tylko politykom, którym wiadomo kto wydaje w Polsce polecenia. A jeżeli podległa jakiejś armii - to nie polskiej, tylko tej drugiej, co być może ma pilnować, by nikt tu zanadto w globalnej rozgrywce nie przeszkadzał...

  zachęcam do refleksji w tym kierunku, zamiast tworzenia tanich panegiryków
 • Lewackie podrygi są świadome-celowe
  Mają na celu, żeby Państwo było jałowe
  Szkolenie to podstawa i to musi wzrastać
  By szkolony do perfekcji mógł wroga chlastać
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • TAKIE
  Z PUNKTU WIEDZENIA TEATRU DZIAŁAŃ WOJENNYCH 80 LAT PO WOJNIE GDZIE CAŁKOWICIE ZMIENIŁO SIĘ POLE WALKI WOT TO BZDURA DLA NAIWNIAKÓW WYMYŚLONA PRZEZ ANTONIEGO ,KTÓREMU SIĘ MARZY PARTYZANTKA NIEZLOMNA PO LASACH.KTÓRA W RAZIE KONFLIKTU ZBROJNEGO PRZECIWNIKA BYŁA BY NAMIERZANA DRONAMI I LIKWIDOWANA PUNKTOWYMI UDERZENIAMI BĄDZ MASAKROWANA PRZEZ GRUPY JEDNOSTEK SPECJALNYCH.POTEM MALINIAKI MOGŁY BY KARMIĆ NASTEPNE POKOLENIA KOLEJNYMI NIEZŁOMNYMI ,KTÓRZY BOHATERSKO ODDALI ŻYCIE ZA OJCZYZNE A ZOSTALI BY WYSTAWIENI JAK PROSIAKI NA RZEŻ.TYPOWE DLA MNALINIAKA ZAMIAST OCHRANIAĆ TKANKĘ NARODOWĄ NAJCENNIEJSZA RZECZ JAKĄ MA NARÓD MALINIAKI LUBIĄ ROMANTYCZNE OPOWIEŚCI I ROCZNICE MASKAR NA NICH.
 • Nie wiem skąd pochodzi pomysł WOT, kiedyś wspomniano o
  Szwajcarii, gdzie ludzie mają broń po domach. Tylko, że Szwajcaria ma tą broń i tradycję od stuleci przekazywaną z pokolenia na pokolenia. To już stało się szwajcarską tradycją i kulturą.

  Kiedy się patrzy i czyta na współczesne wojny, to takie polskie przygotowanie, bardziej pasuje do obrazu jaki jest w Afganistanie. Jest obca siła, która ustaliła nową władzę, ukrytą dla bezpieczeństwa za murem, a partyzantka robi zamachy. Można powiedzieć, że ta partyzantka,to są afgańskie "siły wyklęte".

  To w Polsce jest przygotowanie do jakieś okupacji,( rosyjskiej? niemieckiej?) i WOT będzie stanowić ten opór. Niemcy na Polskę nie napadną, bo mają już to co mieć chcieli, a Rosja też nie, skoro już brać nie ma co.
  Właśnie to pytanie jest najważniejsze. Przed kim WOT będzie Polskę bronić?
 • Dear Mr Mixa
  Widzę że szanowny autor zaszalał z nożycami, długości od 15 do 20 cm. Jak ja tego nie lubię! Widzi autor, ja swoje komentarze piszę wyłącznie na trzeźwo i uważam, by z powodów ostrożności procesowej nikogo za mocno nie uszczypnąć. Więc upraszam o, raczej, nałożenie bana niż stosowanie tej obrzydliwej cenzury, gorszej niż ta z minionej epoki ze słynnej ulicy Mysiej.

  A czy my czasem nie znamy się z LPRu? Bo coś mi ten brunet czarnooki ze zdjęcia przypomina działacza, którego hasło brzmiało jakoś tak: Radosław Parda - kiełbasa i musztarda! I który do mnie wypalił kiedyś per ,,ty, gościu!", A potem próbował naprawić złe wrażenie mówiąc do mnie: ,,cześć".
  Czy Roman Dmowski musiał uciekać się do stosowania cenzury?
 • a kwestia braku broni
  dalej bez komentarza. Przecież to jest sensacja, powołuje się formację a potem na oficjalnej stronie internetowej informuje iż ona nie ma broni i nie za bardzo wiadomo czy i kiedy będzie miała .
  Skoro nawet nie ma bo ojcowie założyciele o tym drobiazgu zapomnieli to po diabła się przyznawać . Dlaczego każe im się składać przysięgę w mundurach polowych z atrapami broni ? Dlaczego daje się szablę oficerską dziewczynce która nawet nie jest kapralem !? Dlaczego ?!
  Na urągowisko ?
 • @dżaro 12:38:19
  Spoko loko.
  Już był proponowany system mobilizacyjny w którym terytorialsi i rezerwiści byliby średnią kadrą dowódczą.
  W każdym Powiecie miałoby być ok 10 standardowych kontenerów z pełnym wyposażeniem dla Pospolitego Ruszenia od butów po granatniki, lekkie wyrzutnie p-lot i wkm-y. Nie miałyby one jednego stałego miejsca ani oznakowania. Mogłyby być przeparkowywanie np. co dwa tygodnie ze zmianą numerów i wierzchniego oznaczenia z Coca -Coli na na dajmy na to Whiskas. W razie zagrożenia w ciągu nieco ponad godziny byłby uzbrojony wszechstronnie oddział ok. 500 żołnierzy, dodatkowo umotywowanych do walki obronnej.
  Ale to był jeden z pomysłów, bo oczywiście tam chodziło o uzbrojenie strzeleckie te niedobre AK47...
 • KOBIETY W ARMII !
  Gdzie diabeł nie może tam babę poślę !
  Pan Bóg powołał kobiety do macierzyństwa ,ale feminizm , pycha i głupota prowadzą ich tam gdzie chce diabeł i jego najlepsi słudzy na ziemi masoni .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930