Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Polski MSZ na straży interesów USA w Chinach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwując ostatnie wydarzenia w Hong Kongu zastanawiać się możemy czy jest to rzeczywiście niezależny oddolny protest przeciwko dominacji władz w Pekinie, czy może kolejną próbą wywołania rewolty przez stronę trzecią.

Kto mógłby być zainteresowany osłabieniem Chin za pośrednictwem wspierania tendencji odśrodkowych? Na gruncie lokalnym ograniczeniem wpływów umacniającego się w Azji Południowo-Wschodniej Państwa Środka zainteresowanych byłoby kilka państw: Japonia, Korea Południowa czy Wietnam.

Żadne z tych państw nie ma jednak zarówno środków ani doświadczenia do samodzielnego przeprowadzenia operacji na taką skalę. Za organizacją masowych protestów stoi więc raczej gracz globalny Stany Zjednoczone albo Rosja. Rosji oczywiście nie można wykluczyć, ale mało realne aby chciała osłabić Chiny, które są jej sojusznikiem w konfrontacji z Waszyngtonem. Jest to tym bardziej mało realne, że Rosja jest już zaangażowana w konflikty w Donbasie oraz w Syrii. Co innego USA, które za prezydentury Trumpa zdecydowanie poszerzyły pole konfrontacji z Chinami.

Stany próbowały oddziaływać na Chiny w okresie zimnej wojny próbując rozgrywać radziecko-chiński konflikt ideologiczny do wzmocnienia swojej pozycji w konfrontacji z ZSRR. W czasie rozpadu Bloku Wschodniego Stany próbowały wykorzystać globalne rozprzężenie do przejęcia kontroli nad Chinami. Departament Stanu USA po zdobytych doświadczeniach w organizowaniu rewolucji i przewrotów wziął udział w zorganizowaniu rewolty chińskich studentów w roku 1989, kojarzonej w świecie z wydarzeniami na Placu Tiananmen. Chiny zachowały czujność i nie dały się podporządkować. Stany szukały słabych punktów w chińskim systemie bezpieczeństwa w tym postanowiono wykorzystać kwestię Tybetu. Nakręcono globalną spiralę rzewnych opowieści o Dalajlamie i buddyjskich mnichach będących symbolem dobra, mądrości i empatii. W tym celu uruchomiono całą propagandową machinę z kinematografią i beletrystyką włącznie. Dekadę po wydarzeniach na Tienanmen USA zorganizowały w Urumczi zamieszki, w które zaangażowana została muzułmańska mniejszość ujgurska. W latach 1999-2006 Stany przekazały sto dziesięć milionów dolarów na realizację programów szerzących produkt eksportowy USA czyli tzw. amerykańską demokrację w Chinach . Do realizacji tego przedsięwzięcia wykorzystywano agendy rządowe kierowane przez specjalnie dobranych urzędników, którzy przekazywali środki finansowe organizacjom pozarządowym oraz zaprzyjaźnionym think-tankom.

Gwałtowny rozwój gospodarki chińskiej spowodował, że Chiny zaczęły penetrować Afrykę w poszukiwaniu państw, które stałby się chińskimi przyczółkami na tym kontynencie ułatwiającymi pozyskanie surowców naturalnych jak i udział w ich przetwarzaniu. To oczywiście nie spodobało się Amerykanom, którzy do walki z Chinami postanowili wykorzystać religijną sektę Falun Gong, która co zastanawiające od kilku miesięcy działa bardzo aktywnie w Polsce. Przedstawiciele sekty w każdy weekend odstawiają swój antychiński teatrzyk pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. Polska zamiast pogonić niebezpiecznych sekciarzy z kraju pozwala im na swobodne działanie oddając im do stałej dyspozycji jedno z najbardziej eksponowanych miejsc w Polsce. Na tym nie koniec jeśli idzie o naszą głupotę. Trump nie tylko skierował swój kraj na pole konfrontacji gospodarczej z Chinami, ale zaczął oczekiwać konfrontacji lub zaniechania bliższej współpracy z Państwem Środka od swoich sojuszników. Jednym z najbardziej gorliwych i posłusznych wykonawców woli Wuja Sama jest oczywiście Polska. Dlatego za rządów Platformy Tusk nie pojechał na olimpiadę do Pekinu działając tym samym na szkodę interesu narodowego. Rządy PiSu nie są pod tym względem lepsze. Najpierw na życzenie USA storpedowano koncepcję nowego Jedwabnego Szlaku, którego koniec miałby znajdować się w Polsce. Polska mogłaby zarabiać krocie na swoim pośrednictwie między Chinami a Europą. Skończyłoby się też biadolenie, ze nasze położenie geopolityczne jest naszym przekleństwem. w końcu moglibyśmy zarabiać na swoim położeniu. Poza tym paradoksalnie Chiny stałyby się gwarantem bezpieczeństwa Polski. Z szansy tej nie skorzystano, co przyniesie straty gospodarcze i i geostrategiczne. Na tym jednak nie koniec ponieważ zamieszki w Hong Kongu stały się okazją do dania upustu swoim serwilistycznym ciągotom wobec Waszyngtonu. Zamiast czekać na rozwój wypadków Polska ustami szefa MSZu stwierdza, że solidaryzuje się z walką o wolność w Hong Kongu. Czy można być ministrem spraw zagranicznych i złożyć bardziej idiotyczną deklarację? Otóż, to co na pierwszy rzut oka wydaje nam się głupie w rzeczywistości głupie jest tytko z naszego punktu widzenia, bo z punktu widzenia interesów USA głupim się nie wydaje. Zastanawiam się jak długo przyjdzie nam czekać na szefa MSZu, który reprezentowałby polskie interesy narodowe, a nie interesy innych państw, nacji czy korporacji.

 

KOMENTARZE

 • Nad
  ,, naszym,, MSZ cały czas aktywny jest duch drogiego Bronisława. Minister Czaputowicz to aż nad wyraz podkreśla swoją służbą. Co z tego ma Polska? Rachunki za amerykański szrot , a niedługo będzie kwota za bilion złotych.
 • Bardzo dobry tekst, zgadzam się z Pańską oceną sytuacji.
  Jest brak polityków, którzy by mieli odwagę myśleć pragmatycznie.
  Węgry mają własną oryginalną politykę i nic sobie nie robią z ograniczeń jakie im są narzucane, ale Orban nie boi się ruszyć z Budapesztu i sam osobiście przedłożyć swoje racje.
 • Polecam...
  John Pilger - We Are in a WAR SITUATION with China!
  https://www.youtube.com/watch?v=qYaPEu9Apl8
 • @zbig71 21:42:52
  Ostatnio poszedłem do sklepu XXX z reklamacją obuwia, miła ekspedientka odmówiła przyjęcia reklamacji gdyż nie posiadałem pudełka do tegoż.
  I tak sobie myślę że te pudełka to towar deficytowy bo zmienia szybko przeznaczenie, 18 baniek $ w pudełkach dla przykrycia talibów w Klewkach, sowiecka pożyczka dla komuchów a teraz tak sobie domniemywam, że w fajnych pudełkach po butach z usa niekoniecznie muszą być fajne buty, niektórzy to chyba mają całe garderoby samych pudełek.
  Można by się zapytać, czy polityka w obecnym wykonaniu ma na celu ratowanie i ochronę Polski czy też jedynie powiększanie garderób ?
 • @provincjal 09 08:32:43
  Trzeba było kupić drugą parę identycznych, dla pozyskania pudełka. Potem ew sprzedać gdzieś na aukcji, funkiel nówki z paragonem, jako nietrafiony prezent.
  Rolą opakowania jest ochrona wyrobu na czas przewozu. Można zastosować opanowanie zastępcze. Sprzedawca nie powinien odmówić przyjęcia wyrobu do reklamacji.
 • Już jawnie się pisze że to kolejny Majdan organizowany przez USA
  I tak jak polskie sługusy skakały na Ukraińskim Majdanie tak teraz są wysyłane by wspierać Majdan w HongKongu.
  To już stało się takie przewidywalne, trywialne i skrajnie wredne... na tle wrzasków zachodnich (żydowskich) i Polskich (żydowskich) mediów o wszędobylskiej ingerencji Rosji.

  Polski MSZ nie jest Polski on jest żydowski i tak jest od 89r... co okazuje czyją kolonią stała się Polska solidaruchów.

  A wszystko to zawdzięczamy pożytecznym spod ambony idiotom oraz KK z JPII na czele.
 • @Oracz 09:07:08
  Odmawiają. Dlatego zawsze przechowują pudła na zakupy troszkę droższe. Czy to buty, czy telewizor
 • @provincjal 09 08:32:43
  Dokładnie!!!
 • @ Autor - 5*
  DK
  ________________

  https://programwps.files.wordpress.com/2017/01/trasa_yiwu_-_madryt.png
  Tak prezentuje się koncepcja chińska: połączenie Chin, Rosji, wszystkich państw słowiańskich (dawny blok wschodni), w tym państw powstałych po rozbiciu Jugosławii, z Europą zachodnią aż do Madrytu.

  https://programwps.files.wordpress.com/2017/01/mapa-szlaku.jpg
  Powyższą koncepcję preferował reżim IIIRP – szlak biegnie przez Ukrainę – interesy Ukrainy to strategiczny cel żydowskiego reżimu IIIRP. Koncepcja ta umożliwiała eliminację Rosji w dowolnym momencie, np. ogłoszenie kolejnych restrykcji wobec Rosji przez syjonistów z Waszyngtonu za przegraną w Syrii.

  https://programwps.files.wordpress.com/2017/01/2016-02-17-mapa1.jpg
  Tymczasem musiała ulec zmianie strategia USA wojny z Rosją oraz z Chinami (wojna z Chinami była zapowiadana przez prezydenta elekta, D.Trumpa), bo Ukraina zaproponowała ChRL budowę Międzymorza (nowy jedwabny szlak doskonale się w nią wpisuje) bez udziału Polski. I jak widać tę nową strategię realizuje już także rząd PiS poprzez swojego ministra obrony interesów USA, Macierewicza. Przypomnę, że koncepcja Międzymorza polega na odcięciu Rosji od Europy – taką to ambitną politykę zamierza realizować syjonistyczna banda PiS.

  więcej: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/136190,syjonistyczna-banda-pis-wiezi-m-piskorskiego-za-co

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/16/nowy-jedwabny-szlak/
 • @
  "...Zastanawiam się jak długo przyjdzie nam czekać na szefa MSZu..." (i nie tylko)

  Aż wprowadzimy KARĘ ŚMIERCI dla ZDRAJCÓW wszelkiej maści. I zaczniemy ją WYKONYWAĆ. Wtedy chętnych do reprezentowania interesów różnych "unych" przez polskich urzędników / polityków będzie znacznie mniej.
  Bo teraz to "kolega sędzia uniewinni" albo nawet odsiedzi trochę...
 • @
  W obłednej głowie Miksy nie mieści się pojęcie, że oprócz „Stanow Zjednoczonych” są również ludzie mieszkający w innych krajach. Czyżby wychodził z założenia, że Amerykanie są nadludźmi odpowiedzialnymi za wszystko co się dzieje na świecie?
  A przecież te same ośrodki liberalne głoszą również „ksenofobię Amerykanów”. Obłęd!
 • @ Autor, All.
  Szanowni Komentujący napisali już dużo rzeczy z którymi się zgadzam. Od siebie dodam zatem tylko ten cytat i komentarz:

  "Departament Stanu USA po zdobytych doświadczeniach w organizowaniu rewolucji i przewrotów..."
  ------
  "Solidarność! Solidarność!"
  "Habemus Papaaaam!"

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @laurentp 14:04:20
  "Aż wprowadzimy KARĘ ŚMIERCI dla ZDRAJCÓW wszelkiej maści."

  Zlikwidowanie tej kary w zasadzie pozbawiło nas państwa.

  Pozdro!
 • @Zdzich 19:03:03
  "A przecież te same ośrodki liberalne głoszą również „ksenofobię Amerykanów”. Obłęd!"

  Jeśli porzuci się błędne utożsamianie Amerykanów z usraelitami to wszystko stanie się dla Pana prostsze.

  Pozdro!
 • @Anna-PK 04:04:10
  "ale Orban nie boi się ruszyć z Budapesztu i sam osobiście przedłożyć swoje racje."

  Myślę, że jak tak dalej nie będzie się bał ruszać to i jemu może przydarzyć się jakiś "Smoleńsk".
  Ale obym się mylił.

  Ukłony
 • Uznanie od Trumpa
  Na poważanie trzeba zapracować. Wg niemieckich mass mediów aktualnie Polska jest po Wielkiej Brytanii najważniejszym sojusznikiem USA i Trumpa w Europie.

  W nagrodę dostaniemy następnych 1000 Jankesów na utrzymanie z polskich podatków.

  Yankee go home!

  Jak widziany jest wpływ USA w Unii Europejskiej.
  Polska zajmuje w "kochaniu" Trumpa i USA pierwsze miejsce!
  Wg Eurobarometer 2018

  https://iddd.de/rys/AntyUSAwUE.png
 • ...
  Zażydzony MSZ III RP wysługuje się swoim panom nie tylko na kierunku chińskim, rosyjskim czy irańskim (że o ukraińskim czy białoruskim nawet nie wspomnę), ale robił to też w odległej Wenezueli. W 2012 r., w trakcie trwania tam kampanii przed wyborami prezydenckimi, wenezuelska telewizja państwowa nagrała materiał, jak przeciwny Chavezowi kandydat Syjonu, niejaki Radonski (Żyd z pochodzenia), jest wożony na wiece wyborcze przez limuzynę ambasady RP.
  https://www.dailymotion.com/video/xu09yb
 • @adevo 20:47:39
  Widac wyraznie, ze im bardziej Socjalistyczny kraj, tym mniej "milosci" dla Trumpa. W samych Stanach tez: 50/50.
 • @adevo 20:47:39
  Cześć adevo!
  Przeszedł ci już smutek, że nie możesz mnie do klatki zamykać? :)))))
 • @Jasiek 20:12:22
  Orban jest partnerem dla frakcji żydowskich nacjonalistów. Sam Nathanyahu go kryje. Naszymi pachołkami to pomiata sierżant
 • Falun Gong nie jest "niebezpieczną sektą"
  Tak to propaguje reżim chiński. W Chinach ich mordują, więc pokojową protestują na całym świecie. Nic w tym "niebezpiecznego".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930