Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Czy jądrowy Iran jest rzeczywiście zagrożeniem dla świata?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Praktycznie od pierwszego dnia sprawowania władzy przez prezydenta Trumpa nie ukrywał on, że dąży do konfrontacji z Iranem.

 Nowo wybrany prezydent USA zrobił  z tego państwa swojego osobistego wroga. Czemu Persowie stali się solą w oku prezydenta USA? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Pierwsza to fakt, że USA dąży do możliwie pełnego kontrolowania jak największej ilości państw, które posiadają największe zasoby surowców, zwłaszcza energetycznych. Drugi łączy się z pierwszym - dzięki irańskiej ropie i gazowi, rośnie w siłę potęga Chin, która stanowi zagrożenie dla amerykańskich interesów gospodarczych jak i poczucia bycia wiodącą potęgą światową, zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i militarnym. Kolejną kwestią jest sztab doradców Trumpa. Jedną z najbardziej zaufanych osób w sztabie prezydenta USA jest jego zięć Jared Kushner, żydowski biznesmen, mianowany w 2017 roku doradcą do spraw umów handlowych i Bliskiego Wschodu. Kushner jest w zażyłych relacjach z władzami Izraela, a te jak wiemy traktują Iran jak wroga numer jeden, grożąc mu regularnie prewencyjnymi bombardowaniami, które miałby powstrzymać Iran przed budową własnej broni jądrowej.


Persowie nie mają powodu do pałania sympatią do Stanów Zjednoczonych, które od drugiej połowy XX wieku po dziś dzień traktują ten kraj jako potencjalną kolonie amerykańską, którą należy sobie podporządkować i eksploatować. Tymczasem Irańczycy to spadkobiercy starożytnej cywilizacji perskiej. Lud indoeuropejski, stojący na wysokim poziomie kulturowym, dumny i nieskory do pełnienia roli giermka. Z Irańczyków próbuje robić się takich samych fanatyków i ekstremistów islamskich, jakimi są takie organizacje jak Państwo Islamskie czy Al- Kaida. W Arabii Saudyjskiej, gdzie dominuje najbardziej skrajny odłam islamu wahabizm, zakazane jest praktykowanie innych wyznań poza islamem, mimo tego, to właśnie kraj Saudów jest sojusznikiem USA. Tymczasem w Iranie funkcjonują katolickie parafie, kierowane przez miejscowych księży. W Iranie dominuje szyicki odłam islamu zwalczany przez sunnitów, którzy stanowią większość wyznawców w świecie islamu. To nie szyici stanowią problem dla Świata Zachodu, tylko radykalni sunnici, przez kilka dekad otrzymujący wsparcie ze strony Waszyngtonu.

 

 

Nie wszyscy Amerykanie to nieprzejednani wrogowie Iranu. Jednym z nich był zmarły w 2013 roku naukowiec, który na łamach opiniotwórczego dwumiesięcznika "Foreign Affairs" poświęconego stosunkom międzynarodowym oraz amerykańskiej polityce zagranicznej, skrytykował politykę świata Zachodu wobec jądrowych planów Iranu. Wbrew powszechnej opinii stwierdził on, że wejście w posiadanie broni jądrowej przez Persów to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia bezpieczeństwa globalnego, ponieważ poprawi się dzięki temu poziom stabilności i równowagi w całym regionie. Przedstawił trzy możliwe warianty rozwoju sytuacji. W pierwszym Iran przyparty sankcjami odpuszcza sobie dalsze plany w ramach swojego programu nuklearnego. Taki wariant uważa jednak za nierealny. Ponieważ uważa, że jeśli Iran uważa, że od posiadania broni nuklearnej zależy jego bezpieczeństwo, to sankcje nie odwiodą go od dalszych badań i prób nuklearnych. Zwiększenie sankcji jedynie spotęguje skalę zagrożenia przez co Persowie będą jeszcze bardziej zdeterminowani do posiadania, w swoim arsenale odstraszania głowic jądrowych.

 

W drugim wariancie Iran zamraża swój program nuklearny po wcześniejszym osiągnięciu takiego poziomu wzbogacania uranu, który pozwoli mu w dowolnej chwili przeprowadzić próbny wybuch nuklearny i testować nosicieli ładunków jądrowych. Wówczas przypominałby Japonię, która również jest na etapie, w którym w dowolnym momencie jest wstanie wyprodukować broń jądrową. Wariant ten w znacznym stopniu zadowoliłby zarówno religijnych przywódców Iranu, jak i centralny aparat kierowniczy państwa. taki rozwój sytuacji zaakceptowałaby również Zachodnia Europa i Stany gdyby prezydentem był ktoś inny niż Trump. Natomiast Izrael nie zgodzi się na taki stan rzeczy i podejmie działania sabotażowe. W efekcie tych działań Iran z pewnością dążyłby jednak do sfinalizowania programu.

 

W wariancie trzecim Iran nie ustaje w pracach nad pozyskaniem własnej broni nuklearnej. W tej sytuacji Izrael i USA, że taki stan rzeczy stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa. Jest normalna reakcja wszystkich potęg nuklearnych na wieść, że jakieś kolejne państwo dołączy do elitarnego grona. Z czasem jednak oswajają się z zaistniałym status quo. Waltz w oparciu o doświadczenia historyczne dostrzegł, że paradoksalnie każde nowy posiadacz broni jądrowej podnosił poziom regionalnej i globalnej stabilności. Chiny, Pakistan i Indie, po wejściu w jej posiadanie złagodziły retorykę Zwrócił jednocześnie uwagę na fakt, iż to właśnie monopol Izraela w regionie na broń atomową jest od 40 lat przyczyną destabilizacji na Bliskim Wschodzie. Izrael, to jedyny kraj o którego potencjale nuklearnym praktycznie nic nie wiadomo i to właśnie ten fakt jest przyczyną kryzysu, a nie plany w tym względzie jakie ma Iran. Każde zaburzenie równowagi wymaga podjęcia działań celem jej wyrównania i irański program jest krokiem w tę stronę. Izrael jest zdeterminowany do utrzymania swej atomowej przewagi w regionie, o czym świadczą bombardowania Iraku w 1981 r. i Syrii w latach 2007 i 2018. Brak reakcji społeczności międzynarodowej dla poczynań Izraela, rodzi potrzebę podjęcia działań kontrofensywnych. Amerykański naukowiec, twierdził, że taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie i z czasem równowaga na Bliskim Wschodzie zostanie wyrównana.

 

W propagandzie USA Iran przedstawiany jest jako kraj autodestrukcyjny, rządzony przez szalonych mułłów. W rzeczywistości rządzą nim pragmatyczni ludzie którym zależy na przetrwaniu i rozwoju własnego państwa więc nie ma mowy o podejmowaniu przez nich działań, które mógłby spowodować obrócenie własnego kraju w popiół na skutek wzajemnej wymiany atomowych ciosów. W ataku na Iran wezmą udział połączone siły USA i Izraela, mimo gigantycznej przewagi militarnej, będzie to niezwykle ryzykowny krok, który może słono kosztować obu najeźdźców, bo Iran to nie Afganistan czy Irak.

KOMENTARZE

 • Dla świata nie..
  ale już dla Izraela tak.
  A że Izrael to cały świat....
 • @Mind Service 22:54:45
  Oooo... taaak... dlatego u nasz, czyli w polin, w Redzikowie będą rakiety do zwalczania irańskich rakiet...
  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah...
  ushraelska soldateska to gołąbki niosące jedynie POkój ...
  Zabawny pan.
 • "Czy jądrowy Iran jest rzeczywiście zagrożeniem dla świata?"
  Na Ziemi mamy ludzi stworzonych przez Boga i dzieci diabła - więc kto jest zagrożeniem dla ludzi? Czy po owocach jeszcze nie zdołano poznać - kto zacz?
  Wniosek?
  Dzieci diabła zawsze są zagrożeniem dla ludzi stworzonych przez Boga bez względu na poziom technologiczny i związany z nim rodzaj broni. Natomiast ludzie stworzeni przez Boga nigdy nie są zagrożeniem dla siebie ani dla dzieci diabła. Dzisiaj groźną bronią w kosmatych łapkach dzieci diabła jest męski odbyt ubrany przez owe dzieci w laurowy wieniec.
  Słowem - dzieci diabła wykańczają zawsze ludzi za pomocą ich kuszenia, totalnej, obligatoryjnej i niejako z urzędu demoralizacji, wszechobecnego kłamstwa, podjudzania na siebie, etc. Dzisiaj odbiornik TV jest bronią masowego rażenia w kosmatych łapkach - dzieci diabła.
  Na koniec - Iran powinien posiadać broń "A" - bezdyskusyjnie - dla jego dobra.
 • @Autor
  Dobre opracowanie.
 • @Mind Service 22:54:45
  Prezentujesz żydowski punkt widzenia... absurdalny, jawnie sprzeczny z rzeczywistością.
 • Jak to mówią jeden obraz jest wart tysiąca słów.
  http://gazetagazeta.com/2015/03/polska-persja-jak-siostry-dwie/

  Polskie dzieci w Iranie uratowane z II wojny, przygarnięte w Iranie..

  Dzieci Ishafanu.

  https://gazetagazeta.com/wp-content/uploads/2015/03/Dzieci-polskie-w-Persji-2.-663x336.jpg

  https://gazetagazeta.com/wp-content/uploads/2015/03/dzieci-polskie-w-Persji-4..jpg

  https://gazetagazeta.com/wp-content/uploads/2015/03/Dzieci-polskie-w-Persji-5..jpg

  i z mamusią na Wołyniu!!
  https://pbs.twimg.com/media/D--qfF1XsAAEShE.jpg


  bez komentarza.
 • To nasi "wrogowie".W Iranie czułyśmy się jak w domu”. Poznaj historię kilku Polek i ich dwóch ojczyzn.
  https://youtu.be/ZNdfrM2Ykb0

  https://nczas.com/2019/02/17/iranczycy-chca-nadal-byc-przyjaciolmi-polakow-wzruszajacy-film-iranskiego-rezysera-wideo/

  Irańczycy chcą nadal być przyjaciółmi Polaków. Wzruszający film irańskiego reżysera [WIDEO]

  https://wolnosc24.pl/2019/02/17/iranczycy-chca-nadal-byc-przyjaciolmi-polakow-jasny-przekaz-z-tamtej-strony/


  https://youtu.be/r7eqKhBteGM
 • Zniszczyć im to wszystko, co cenniejsze sprzedać na Ebayu...
  https://youtu.be/23Ws0Xy4QjE
 • @trojanka 09:29:13
  Nowa mapa Izraela po zajęciu Iranu i okolic.
  https://i.sadistic.pl/pics/af530696f665.gif

  szantażowanie Europy!

  https://i.sadistic.pl/pics/07e17e27e3b9.jpg

  za hubpages.com
 • @trojanka 09:34:36
  Zasięg opcji samsona z silosów w izraelu, nie wliczając tu ładunków na atomowych łodziach podwodnych i atomowych bomb samolotowych.
 • @trojanka 09:34:36
  Chyba w tym trochę przesady.
  żydzi nie mają tylu nośników zwłaszcza o takim zasięgu.
  Mogą jedynie punktowo wymordować jakieś jedno czy drugie miasto..
  Opcja Samsona to klasyka terroryzmu.
  Izrael i jego wasale oraz sojusznicy to jedyni na świecie "państwowi" terroryści.
 • @Oscar 10:00:16
  Moim zdaniem Izrael zostanie "pokojowo" zdemontowany zaraz po upadku głównego i najsilniejszego wasala czyli USA.
  A upadek (bankructwo) jest zapowiadany na wrzesień.

  Pokojowy demontaż odbędzie się w drodze negocjacji rozbrojeniowych z Rosyjskimi gwarancjami... a jak nie to w trybie bliskim Izraelowi czyli w trybie embarga na wszystko... aż do uzyskania zgody na pokojowe rozbrojenie... podobnie z Arabią Saudyjską gdzie zostanie wprowadzona "demokracja" w stylu choćby Irańskim, Syryjskim...(tolerancja religijna )
  Po rozbrojeniu Izraela pozostanie tylko wyłapanie zbrodniarzy wojennych współczesnego świata i ich osądzenie w nowej "Norymberdze".
  "Norymberga" powinna odbyć się w odpowiednio Waszyngtonie, w Telawiwie, Rijadzie orz w Brukseli (regionalne Norymbergo dla regionalnych zbrodniarzy).
 • @Mind Service 22:54:45
  Jesteś albo żydem, albo kryptożydem na ich usługach. I dlatego nienawidzisz wszystkiego co żydom stoi na drodze, a dla Polaków korzystne.
 • @ Autor
  "W ataku na Iran wezmą udział połączone siły USA i Izraela, mimo gigantycznej przewagi militarnej, będzie to niezwykle ryzykowny krok, który może słono kosztować obu najeźdźców, bo Iran to nie Afganistan czy Irak."

  Ale też Iran to nie cały Blok Wschodni, który usraelowi udało się swojego czasu (lata 70-80 XXw) wywrócić i to dość skutecznie, chociaż nie mógł zrobić tego militarnie. Zastosował więc szereg programów (na różnych płaszczyznach - w tym i S-F...), które osłabiły ów blok ekonomicznie. I Blok padł. Były to programy:

  - Star Wars
  - Mudżahedin
  - Tian'anmen
  - Olimpiada
  - Solidarność
  - Habemus Papam
  - Radio Wolna Europa

  Są też pszlaki, że również Agca i Zabić Księdza...

  Jeśli taka niemilitarna taktyka zostanie zastosowana wobec Iranu to bez pomocy Chin, Indii i Rosji (takowa pomoc "chyba" już jest - vide przejecie i zestrzelenie drona) Iran pogrąży się w chaosie. Dość przypomnieć, że w Iranie podnoszą się głosy jakoby za powtarzające się na przemian od kilku lat klęski susz i powodzi były odpowiedzialne usa i ich broń klimatyczna...
  Jeśli to prawda, to taktyka usraela została wzbogacona o nowy program.
  Myślę, też że nie możemy zapominać o "teorii spiskowej" dotyczącej Fukushimy i potencjalnej tajnej współpracy pomiędzy Iranem a Japonią, za którą to Japonia została być może ukarana.
  W dodatku (un)hollywood ciągle pracuje pełną parą.
  Może nawet nakręcą film o tej katastrofie - wtedy będziemy już wiedzieć, że było odwrotnie niż nam pokażą ;-(

  Jednak z ogólną wymową wpisu całkowicie się zgadzam - to bardzo ważny temat.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Oscar 10:00:16
  "Chyba w tym trochę przesady."

  A jak chyba nie? ;-(

  Pozdro!
 • @zadziwiony 10:32:35
  "Jesteś albo żydem, albo kryptożydem na ich usługach."

  Jest jeszcze opcja bycia nieświadomym syjonistą, któremu media głównego ścieku zrobiły z mózgu totalne szambo ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 15:01:06
  Dziękuję za pozytywny odbiór, te akcje o których Pan pisze dobrze opisuje amerykański dziennikarz William Engdahl w dwóck swoicj ksiązkach: Nieświęta wojna. Grzech pierworodny Ameryki oraz Absolutna dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku światowym.
 • @provincjal 09 06:47:54
  Mind Sevice to ma mentalność Jak Moczar. "Dla nas partyjniaków, prawdziwą ojczyzną jest Izrael (czy USA)". Ewentualnie jak Alfred Lampe: 'na uj nam wojsko polskie, skoro mamy armię amerykańską"
 • Blad Iranu.
  Podobnie jak Husain w czasu rzadow w Iraku,tak od kilku lat rzadzacy Iranem, wypowiedzieli sie o wymazaniu Izraela z mapy. Od 100 lat sa poczynione wszelkie dzialania istnienia i rozbudowy Izraela. Aby zrozumiec dlaczego tak sie dzieje,kazdy kto interesuje sie polityka miedzynarodowa musi przeczytac ksiazke Iluminaci ,Henry Markow.Tam jest opisana polityka, ktora nie miesci sie w glowie.Dziwie sie,ze ta ksiazka nie jest zakazana(jest w j.polskim i innych).Prezydent Tramp,nie chce wojny ale musi,bo go zlikwiduja,tak jak 7 poprzednikow.Szukajcie on line Synagoga szatana,Andrew Carrington Hitchcock,tam jest jakby wstep do w/w.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930