Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
143 posty 164 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Obrończyni roszczeń żydowskich polskim ambasadorem w Rzymie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisałem nieco ponad rok temu o skandalicznej postawie senator Anny Marii Anders z PiS, która w krytycznym dla Polski momencie stanęła w obronie polityki Izraela i USA, wymierzonej w Polskę.

Pani Anders znalazła się w świecie polityki dzięki swojemu nazwisku i cynizmowi Prawa i Sprawiedliwości. Spin doktorzy partii rządzącej postanowili wykorzystać nośne patriotyczne nazwisko w celu zrobienia dobrego wyniku wyborczego. Następnie, kiedy już pani Anders została senatorem, postanowili wykorzystać ją do pacyfikowania jej osobą i rzekomym autorytetem, niezadowolenia polityką PiSu, które narasta w środowiskach kombatanckich. Senator Anders pełni rolę strażaka gaszącego PiSowskie pożary, w tym celu przypomina, że jest córką generała Andersa dając do zrozumienia, że jej ustami przemawia do kombatanckiego ludu głosem jej ojciec generał Andersa. Mija kolejna rocznica zdobycia Monte Cassino, te kolejne rocznice i związane z tym obchody, to właściwie podstawa dla uzasadnienia funkcjonowania w życiu społecznym i politycznym tej kobiety.

Córka generała Andersa, to osoba na wskroś cyniczna, bo wykorzystująca nazwisko Anders do realizacji swoich prywatnych celów i ambicji. To osoba o mentalności amerykańskiej, słabo znająca język polski słabo osadzona w polskich realiach w dodatku mówiąca wprost, że jej syn nie zna języka polskiego w ogóle. Pełniła i pełni rolę maskotki na wydarzeniach o charakterze patriotycznym. Jak informują media z pieniędzy podatników, a więc każdego z nas wydała ponad pół miliona złotych na loty do Stanów, gdzie na stałe mieszka. Posiada obywatelstwo amerykańskie i brytyjskie. Przez dwa i pół roku omijała obowiązkowy rejestr korzyści, który powinna była przesłać do Państwowej Komisji Wyborczej.

 Dzięki temu, że podczas zmasowanych ataków na Polskę w światowych mediach stanęła w obronie Izraela i USA, zagraniczne media mogły pisać, że nawet w szeregach partii rządzącej są tacy, którzy wspierają izraelsko-amerykańską wizję holokaustu. Wydawać by się mogło, że PiSowska wierchuszka wyciągnie z tego wnioski. Uzna, że ta osoba przynosi partii rządzącej wstyd i kłopoty. Tymczasem PiS zamiast kary, postanowił nagrodzić panią Marię Anders ciepłą, prestiżową posadką. To co, że pani Anders nie ma bladego pojęcia ani o Polsce, ani o Italii, ani o meandrach polityki zagranicznej. Przez trzy dekady III Rzeczpospolitej w taki właśnie sposób prowadzi się i kształtuje polską politykę zagraniczną, która ma przecież odzwierciedlać naszą rację stanu. Najbardziej prestiżowe i decyzyjne stanowiska obsadza się albo wprost tzw. „starszymi braćmi” w wierze, albo polskimi sługusami realizującymi politykę USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Izraela. Nie ważne czy rządził AWS, SLD, PO czy PiS, bo zawsze i tak MSZ oraz podległe mu placówki dyplomatyczne opanowują ludzie niekompetentni lub agentura wpływu, która na pierwszym miejscu stawia interes swoich mocodawców.

Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • W czasie okupacji...
  tacy "Polacy" chodzili z ogolonymi głowami.
 • @Miksa
  http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum27/ccvcni7pqpe.jpg Jakoś z Gosiewską z pisuaru mi to się kojarzy . Jak Pan myśli znowu wytną nas ?. Salute . 5*
 • @gerro28 21:59:44
  Jako niedojda , bez znajomości historii kraju niedługo tu pożyjesz . Przykro mi . Salut.
 • @gerro28 22:34:23
  Jako niedouczony troll , szybko wylecisz z portalu . Zakład ?. Łajzy raczej ciebie spłodziły , powiedz nam kim oni są , a pomszczę ciebie . Salut :)))))
 • Oraz kolejny spad "doradca", ponoć polskiego rządu.
  https://twitter.com/i/status/1132982487351791616
 • Anders, znakomite imię dla zdrajcy i zparzańca
  .
  Gen. Anders zadbał o to, że jedynie w dwóch oberacjach
  pod Monte Cassino niespełna 1000
  pod Loreto przeszło 1000
  wybito ok. 2000 powierzonych mu polskich żołnierzy.

  Stąd przez swych podwładnych nazywany miał być miłośnie "Rzeźnik".

  Jak widać i następna generacja Andersów ma Polaków równie glęboko w .... i jest gotowa równie ochoczo ich poświęcić.

  Refleksja na temat pochodzenia tych ponoć żydowskich majątków:

  - http://sanocki.neon24.pl/post/149124,cimoszewicz-nie-jest-glupi#comment_1552123
 • @Laznik 22:55:35
  Polecam . https://www.salon24.pl/u/albatros/865847,ck-dezerterzy Pozdrawiam .
 • Ostatnia żona Andersa ps "Renata Bogdańska". była córką grekokatolickiego popa."
  Gen Anders protegowany przez Piłsudskiego za dowodzenie oddziałami broniącymi Rządu RP Witosa przed jego zamachem majowym zdobył zaufanie Berii i Stalina jako ich "bratnia dusza" Cenili go bardziej niż Berlnga gdyż w czasie I wojny jako kornet tj. podporucznik carskich dragonów kazał wymordować niemieckich jeńców by nie opóźniali odwrotu jego oddziału. W II RP miał być sądzony za korupcyjną sprzedaż koni wojskowych lecz świadek oskarżenia został przed procesem znaleziony jako smobójca- w co powszechnie nie wierzono. Ranny pod Zaleszczykami w 1939r poprzez przesłuchujących go śledczych NKWD zyskał sympatię i przychylność Berii i Stalina i podobnie jak Berling , ks Peszkowki u inni lokatorzy "willi szczęścia" niknął śmierci w Katyniu. Po mianowaniu dowódcą Korpusu wykonywał istotne polecenia NKWD i władz stalinowskich nawet sprzeczne z ich werbalną propagandą. Epatował formalnie pogardą dla władz sowieckich propagując przekonanie o szybkiej klęsce ZSRR i rol Korpusu jako jedynej ile militarnej zdolnej do działania po tej klęsce. Obozy Korpusu przed ewakuacją otoczone były koczowiskamni ludności żydowskiej polskiego pochodzenia. Anders im mówił, że władze sowieckie nie dają ich przyjmować do Korpusu (na 120 tysięcy skierowanych do Korpusu przez NKWD ( w tym dużo dzieci umierających z głodu i starców było dostarczane 30 tysięcy racji żywnościowych).
  Rząd Sikorskiego wysłał do Kazachstanu Komisję do zbadania sprawy skazania dwudziestu żołnierzy Korpusu na karę śmierci za drobne przestępstwa w tym nieletniego syna policjant z Kresów, aresztowanego z ojcem i skierowanego do sierocinca z obozu w czasie dokonywania zbrodni katyńskiej. Skazanych przeważnie znanych z patriotyzmu , altruizmu i koleżeńskości rozstrzelano na drodze do kołchozu i pogrzebano pod koleinami. Komisja stwierdziła , że bylo to spowodowane fascynacją Andersa dla osobowości prokuratora i umiłowaniem dyscypliny i regulaminów. Raczej chodziło o podtrzymmanie zaufania Berii i Stalina.
  Bez niemal chwili zastanowienia i konsultacji gen Anders skierował Korpus do bezsensownej i masakrycznej kampanii apenińskiej wbrew stanowisku pozostalych 26 polskich generałów i Rządu RP. Wcześniej jego żandarmeria i rozkazy chroniły zbiorowe dezercje ponad 3 tysięcy żołnierzy żydowskiego pochodzenia w Palestynie. Wygłaszał sentencje o walce o państwo żydowskie w Palestynie jako nakaz religii żydowskiej i katolickiej oraz żydowską i polską racje stanu, które zamieścił w książce "Bez ostatniego rozdziału"
  Od ppłk Dorotycz Malewicza ps "Hańcza" dysponującego 8 milionami $ pozostałymi po rozwiązaniu AK z 12 wynegocjowanych przez Mikołajczyka i gen Tatara na działalność AK od prezydenta USA Rosewelta (występowali o 120 ale dał 12 choć to nie byla jego strefa wpływow) żądał wydania tych dolarów swoim służbom wbrew rozkazom Eządu RP i Wodza Naczelnego gen Bora Komorowskiego. Gdy ppłk "Hańcza " oszukując gen Andersa o zamiarze przekazania dolarów jemu przekazał je na teren dywizji gen Mazka a ostatni milion ukrył nieskutecznie przed gen Andersem w klasztorze katolickim na wyspie na Morzu Środziemnym został przez prokuraturę Anders (pochodzącą z NKWD() aresztowany pod zarzutem zakazanych przez Andersa konszachtów z reżimem warszawskim i znaleziony jaKO SAMOBÓJCA. Likwidowany Rząd RP powołał komisją do zbadania sprawy lecz było już za późno. Anders wystąpił do dowództwa alianckiego o nie przekazywanie jeńców Dywizji Galicyjskiej SS do ZSRR zgodnie z umowami a w 1965 r odznaczył Krzyżem Virtuti Militari dowódcę tej dywizji. Korpus zamienił w przedsiębiorstwo ochroniarskie tj. kompanie wartownicze. Za przechwycony milion dolarów jego zaufani kupowali nieruchomości we Włoszech , Francji, Hiszpanii i w Palestynie (prawdopodobnie od Palestyńczyków), które szybko drożały. Patronował gimnazjum polskiemu i "Kulturze" Paryskiej Giedroycia ale nie dzieciom polskim z Korpusu np w Nowej Zelandii, które zostaly przez władze rozdane luterańskim rodzinom. Nie wystąpił też w obronie rotm. Witolda Pileckiego skazywanego n śmierć pod absurdalnym dla jego oprawców zazutm zpiegostwa na rzez Andersa.
 • Ta osoba jest emanacją kompleksów kaczelnika,
  który się chowa za znanymi nazwiskami i tytułami. Kompetencje, patriotyzm się nie liczą.
 • @
  Anders - wygląda na dziwna postać.
  Pełny ogląd powinien być przedstawiony przez historyków we wszystkich aspektach.
  Czy jego 2 żona była córką popa, czy z pochodzenia Żydówką - to także powinno być wyjaśnione..
  Mój śp. teść , wychowywał się w domu będącym już w strefie żydowskiej w Warszawie - a jego kolegami z podwórka byli Żydzi. (Przyjaźnił się z nimi i po wojnie).
  Zawsze mi powtarzał, że Żydzi w sferze biznesu zrobią wszystko, aby przejąć majątek Polaka i uzyskać nań wpływ. Jeśli trzeba - "podeślą" córkę lub nawet własną żonę.

  Tymi metodami uzyskują wpływy. Wygląda na to, że taka sama metoda względem Piłsudskiego, Andersa i wielu, wielu innych.
  Z kolei Żydówki są (ponoć) dobrymi żonami, więc z punktu widzenia danego gościa - indywidualnie jest to korzystne.

  W tym świetle warto wyjaśniać wiele decyzji jakie podejmują politycy.
  Obroną jest tylko transparentność.
 • @telewidzacy 23:56:00
  Proszę!... jaki gagatek! wynoszony na piedestał!...
  Zgroza wielka, nawet gdy się to czyta...
 • "Obrończyni roszczeń żydowskich polskim ambasadorem w Rzymie"
  -----------------
  Gen. Anders dostał rozkaz od światowego dziecka diabła - wyprowadzić inne dzieci diabła z terenu bolszewickiej Rosji - bo już wtedy zaczęto budować Izrael w Palestynie. Aby całą operacje przykryć - dokooptowano do tego Polaków, których potem Anders starał się wytracić.
  Wniosek?
  Jak widać agentura Piekła przechodzi w tym wypadku - z ojca na córkę.
  Na koniec - a jaką historię związaną z Andersem zapodano sierotom po Polsce w którą do dzisiaj wierzy większość owych sierot. Dotyczy to także historii Ziuka.
 • Piękny życiorys!!mamusi też!!tradycje banderowskie w jej rodzinie także ,prezes na Majdanie też był na kursie i ścieżce.Wszyscy
  zostali w domu!!

  10 pytań. Kim jest Anna Anders vel Costa.


  https://wirtualnapolonia.com/2016/01/17/10-pytan-kim-jest-anna-anders-vel-costa/

  Anna Maria Costa vel Anders kandydatką PiS do Senatu!

  Czy Jarosław Kaczyński połknął haczyk?

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17585&Itemid=100

  No więc dalej Polacy płacić rosnące podatki bo pani senator ,obecnie ambasador musi żyć na najwyższym poziomie i latać po świecie klasż dla milionerów.
  Może pokaże synka, wnuka pana generała ,ciekawe czy mówi juz "dzień dobry" po polsku!Może po ukraińsku!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:54
  Mój dziadek przed wojną handlował także z żydami. Zawsze powtarzał - trzymaj się od żydó z daleka , bo Cię oszukają. Niezbyt powaznie jako dziecko to traktowałem i jako dorosły niestety przekonałem się o słuszności jego słów.
 • @trojanka 22:50:58
  https://pbs.twimg.com/media/D7ks87fX4AEpfY7.jpg
 • @kula Lis 68 08:57:51
  https://gloria.tv/article/Cw7rhSX2e9hr2oUWi6QKNCQPd

  Finkelstein: o polskim antysemityzmie mówi się dla pieniędzy.

  https://www.wykop.pl/wpis/29882949/polska-i-jej-slynna-samokrytyczna-inteligencja-lud/

  Polska i jej słynna samokrytyczna inteligencja. Ludzie, którzy uważają, że każda krytyka Żydów to antysemityzm, a jednocześnie cały czas ostro krytykują swój własny naród. Mówią, że robią to z chwalebnych pobudek, ale w rzeczywistości robią to dla kasy. Wyleją kubeł pomyj na Polskę, a potem pędzą do USA, aby przeczytać pochwalne recenzje w tutejszych gazetach, zostać poklepanym przez tutejsze „autorytety”.
 • @kula Lis 68 08:57:51
  sierżant może nie ale kapral bolesław bryluje na salonach ostatnio jako volksdeutsch prosił niemcy aby nadal byli przewodnią siłą w europie
 • @trojanka 09:59:49 - 5*
  "Ludzie, którzy uważają, że każda krytyka Żydów to antysemityzm, a jednocześnie cały czas ostro krytykują swój własny naród"

  - muszą być traktowani jak antypolskie szumowiny.
 • @ Autor - 5*
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2018/11/dvbo93xx0aazo-w.jpg

  Relacja z USA: Na obchodach Dnia Pamięci Gen. Pułaskiego 11 października 2018 roku w USA Polskę reprezentował Jonny Daniels.
 • Samobójstwo jako technika dowodzenia Andersa
  .
  @telewidzacy 23:56:00

  Samobójstwo było ważnym elementem metody dowodzenia Andersa, już w czasie pobytu w ZSRR znikały osboby, niewygodne dla niego i jego kliki, nagle ze stanu personalnego korpusu.

  Opsane przykłady tlewidzącego to dość typowe zjawisko wśród kondotierów, tzn. najemników wojskowych.

  Znamienny jest dobór bohaterów narodowych w ostatnich latach w Polsce

  . https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  Ten dobór tłumaczy też takie zjawiska jak ustawę JUST Act 447 w USA, którą obecnie zarządzająca grupa zaprzańców PiSu otrzymała do zrealizowania. Jest rzeczą oczywistą, że ci zaprzańcy dołżą wszelkich starań, aby obrabować Polaków. Nazwisko Anders pasuje do działań jak ulał.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930