Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 163 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Narodziny cywilizacji śmierci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakiś czas temu obiegła świat dość szokująca informacja, z której wynikało, iż we Francji postanowiono wprowadzić rozporządzenie zakazujące pokazywania w przestrzeni publicznej uśmiechniętych dzieci z Zespołem Downa.

Jak inicjatorzy pomysłu argumentują ten z pozoru co najmniej dziwny zakaz? Mianowice uśmiechnięte dzieci z Zespołem Downa w przestrzeni publicznej zostały uznane za promowanie działań antyaborcyjnych i zachęcanie do nie usuwania ciąży u kobiet, które wiedzą że urodzą niepełnosprawne dzieci. Według władz francuskich taka postawa w nowoczesnym laickim państwie jakim jest Francja jest nie do pomyślenia. Stykając się z takim myśleniem normalny człowiek ma wrażenie, że współczesny świat wywrócił się do góry nogami a Francja niegdyś określana mianem najstarszej córki Kościoła od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej z każdą kolejna dekadą oddala się od ideałów, które kiedyś stanowiły o jej sile tak duchowej jak politycznej.

 

 Słowo "eugenika" wywodzi się od greckiego słowa eugenes oznaczającego kogoś dobrze urodzonego. Przekładając to na odniesienie do pewnego systemu wartości moglibyśmy powiedzieć, iż eugenika jest sztuką czy nauką "dobrego urodzenia". Jej początki sięgają jeszcze czasów starożytnej Grecji kiedy to wybitny filozof Platon, który postulował postrzegać rozmnażanie się człowieka pod kątem jego interesów i przydatności dla państwa. Wg niego kobiety jak i mężczyźni w sile wieku powinni się rozmnażać tylko pomiędzy sobą. Natomiast po tym okresie mięliby prawo obcować fizycznie już wedle swojego uznania z tym jednak zastrzeżeniem, iż ewentualne potomstwo z tego okresu zostałoby uznane za nie w pełni wartościowe skazane byłoby na śmierć. Choć przez kolejne wieki w ten czy inny sposób próbowano oddziaływać na jakość rodzącego się potomstwa, to dopiero na skutek poglądów jakie niosła ze sobą Wielka Rewolucja Francuska oraz rewolucja przemysłowa, możemy mówić o planowym i zorganizowanym promowaniu prądów naukowych i filozoficznych według, których wartość człowieka miała być oceniana pod względem przydatności dla interesów państwa czy rodzaju ludzkiego jako takiego.

 

 Wszystko zaczęło się od badań przyszłych armijnych rekrutów. Badania te dowiodły, iż młodzi chłopcy, którzy masowo byli zatrudniani w XIX wiecznych fabrykach i kopalniach, pracując ponad swoje siły w okresie dorastania doprowadzali do nieodwracalnych zmian fizycznych, byli niżsi i bardziej wątli niż ich rówieśnicy nie pracujący w fabrykach. Wyniki te były więc bardzo nie na rękę przemysłowcom, którzy na skutek ograniczenia pracy dzieci, straciliby by na tym finansowo. Postanowiono więc niewygodny temat zatuszować wymyślając inne naukowe uzasadnienie dla stanu fizycznego młodych rekrutów pracujących wcześniej ponad siły. Wykorzystano do tego celu środowisko zwolenników teorii Karola Darwina, wśród których był Francis Galton, kuzyn i przyjaciel Darwina oraz Karl Pearson radykalny socjalista zafascynowany marksizmem, zaangażowany również w ruch emancypacji kobiet czy kontrolę urodzeń. Darwiniści uznali, że wątłe zdrowie poborowych to efekt degeneracji rasy ludzkiej, która z kolei wzięła się z niekontrolowanego doboru kobiet i mężczyzn na skutek którego rozmnażały się słabe jednostki, którym wedle darwinistów powinno się zabronić posiadać potomstwo. Darwiniści odpowiedzialność za taki stan rzeczy widzieli w etyce chrześcijańskiej, którą zwalczali już wcześniej. Chrześcijaństwo które broniło słabe i niedostosowane społecznie jednostki przyczyniło się wg nich najpełniej do degeneracji białej rasy. Darwiniści uznali więc praktycznie za swoją misję zaradzenie problemowi degeneracji populacji ludzkiej. Obaj wspomniani darwiniści uznali, iż w ciągu kilku pokoleń pozwalając się rozmnażać tylko najwybitniejszym jednostkom ludzkim, w znaczący sposób podniesie się poziom rodzaju ludzkiego zarówno w wymiarze umysłowym jak i fizycznym.

 

 Prowadzone przez darwinowskich eugeników działania poszły w dwóch kierunkach pierwszy określony został mianem eugeniki negatywnej, w ramach, której zamierzano wyeliminować ze społeczeństwa jednostki słabsze, tak intelektualnie jak i fizycznie. W tym celu postanowiono przeciwdziałać ich reprodukcji poprzez zakazywanie małżeństw, rozbijanie małżeństw już istniejących, sterylizację, przymusową aborcję oraz eutanazję w ramach której "eliminowane" miały być najpierw jednostki a następnie w wypadku nazistowskich Niemiec całe grupy ludzi czy narody, Drugi kierunek określany mianem tzw. eugeniki pozytywnej miał zakładać wsparcie ze strony państwa dla reprodukcji najbardziej wartościowych jednostek poprzez kontrolę zapłodnień. Pierwszym etapem była ścisła kontrola doboru małżeństw. Drugim elementem było utworzenie specjalnych ośrodków przypominających dzisiejsze ośrodki inseminacji zwierząt hodowlanych, w których odpowiednio dobrani młodzi mężczyźni zapładniali by tylko odpowiednio wybrane młode kobiety. Już po II wojnie działania te były kontynuowane, w ramach projektu banku spermy laureatów Nagrody Nobla, który powstał w 1971.

 

 Choć już badania z początku XX wieku dowiodły, że eugeniczne teorie darwinistów nie znajdują potwierdzenia naukowego to poglądy nie straciły na atrakcyjności ponieważ darwinizm był nie tylko nauką a również metafizyką tym samym stając się ideologią, która choć absurdalna i niebezpieczna to znalazła swoich żarliwych wyznawców. Od 1905 r., w kolejnych państwach powstają instytucje propagujące eugenikę albo pierwsze ustawy eugeniczne. Co warte podkreślenia prawa eugeniczne zostały przyjęte wyłącznie w państwach protestanckich, ponieważ Kościół Katolicki od początku stanowczo potępiał eugeniczną ideologię. W 1930 r. papież Pius XI wydał encyklikę Casti Conubi, w której potępił eugenikę i promowane przez nią rozwiązania.
Jak więc widać niebezpieczne dziś poglądy nawołujące do upowszechniania aborcji czy eutanazji mają swoją historyczną ciągłość z której czerpali i czerpią ateiści, socjaliści, marksiści, naziści czy feministki. Te antychrześcijańskie i antyludzkie idee znalazły najpierw podatny grunt w krajach protestanckich oddziałując następnie negatywnie również na kraje katolickie. Kościół Katolicki choć sam stał się celem agresywnych ataków ze strony zwolenników cywilizacji śmierci to znalazł siłę aby jednoznacznie potępić tę chorą i zgubną ideologię, której skutki odczuwamy zwłaszcza dziś.

Arkadiusz Miksa
 

KOMENTARZE

 • W realizacji cywilizacji śmierci Polki i Polacy są na czele.Prawie mistrzowie świata
  Dane demograficzne są bezwzględne.
  Czy one są wynikiem zachwytu eugeniką , zachodem , czy wynikają z miłości do konsoli komputerowej ?
  Nie wiem.
  Ale w uśmiercaniu narodu widać skuteczność, możliwe , że
  niedoszacowaną- w 2050 roku czyli w ciągu następnych 32 lat ( jak to jest szybko , proszę zauważyć , ze od stanu wojennego minęło 37 lat) liczba Polaków zmniejszy się do 34 milionów.
  Są prognozy wskazujące na większą afirmację cywilizacji śmierci:

  "...Według szacunków naukowca zawartych w ekspertyzie - o ile nie nastąpi silniejsza imigracja z zagranicy lub reemigracja osób, które wyjechały z Polski po 1990 r. - ludność naszego kraju może spaść nawet do 31 mln w ciągu 30-35 lat. „Spadek o 6-7 mln, czyli o jedną piątą, to będzie katastrofa. Proporcjonalnie będzie to jeden z największych spadków na świecie” ..."
 • @Zbigniew Jacniacki 20:02:45
  "Dane demograficzne są bezwzględne."

  Rzeczywiście.
  Prognoza na rok 2100 - 12 mln Polaków.

  I nie jest to wina konsoli czy zachwytu nad eugeniką lub zachodem.
  To kwestia prawa i podatków. A raczej ich doprowadzonej do poziomu debilizmu patologii.

  Ukłony
 • @ Autor
  5*

  Ukłony
 • @ Autor
  "Co warte podkreślenia prawa eugeniczne zostały przyjęte wyłącznie w państwach protestanckich"

  Kurde... nie wyszło. Miało być tak pięknie, zdrowo, eugenicznie, a wyszła.... Szwecja ;-(
 • @jasiek
  Stwierdzasz ze spadek populacji polakow ,gdzie zasadniczym elementem sa podatki to debilizm. Zauwaz ze jesli polaczymy to np z wypowiedziami Bronislawa Geremka ze polakow bedzie tylko 12 milionow .to polaczenie tych dwoch faktow przestaje byc debilizmem tylko scisle realizowanym planem i to z powodzeniem . przy calkowitej niewiedzy wiekszosci spoleczenstwa polskiego ze takie programy sa wdrozone i dzialaja,slowem pewien rodzaj geniuszu a nie debilizmu,oszukac miliony ludzi i sprowadzic ich do przekonania ze sa to procesy przypadkowe i wtorne wymaga geniuszu ,Co prawda jest to rodzaj geniuszu w stosunku do polakow negatywny ale jednak geniusz. Wprowadzenie w to miejsce ukraincow i innych narodow to tez mistszostwo przebieglosci i zimnej intelektualnej karkulacji. Majace na celu pacyfikacje woli przetrwania wiekszosci polakow. No ale w koncu jestesmy poddanymi londynskiego city i tej starszej damy ktora to juz wielopokoleniowo ma doswiadczenie jak rozgrywac takie kolonie tubylcow jak polacy
 • Zbigniew jacnicki -obawa ze spadek populacji polakow zagrozi czemukolwiek to zludzenie
  Co nie znaczy ze wprost pochwalamtakie dzialania,bo dlaczego akurat polacy a nie inne nacje ktore maja wieksza dynamike wzrostu populacji[ tu odpowiedz jest chyba prosta] . Wraporcie z Zelaznej Gory mowi sie ze przy obecnej technologi 20 procent populacji jest w stanie utrzymac caly obecny system [ A gdyby wykasowac wiele zeczy niepotrzebnych -zbytku to jeszcze mniej ] w sprawnosci.pana obawy wynikajaz tego ze przyjol pan zaslyszana wersje tlumaczenia swiata podsunieta spoleczenstwu przez zawodowych dezinformatorow. Ograniczenie podazy pieniedzy i tym samym towarow [np tzw skapywanie rzywnosci] jest elementem tego samego planu
 • @jan 22:22:32...obawa ze spadek populacji polakow zagrozi czemukolwiek to zludzenie...
  Ależ moja obawa sprowadza się tylko do jednego, że spadek populacji zagrozi tylko Polakom. Reszta przyrody będzie żyła sobie dalej w spokoju...
 • @jan 22:12:46
  Czemu piszesz słowo "Polacy" z małej litery a "Geremek" z dużej?
 • @Jasiek 21:46:33
  Dziękuję to miłe jeśli to co się pisze spotyka się z pozytywnym odbiorem.
 • @jan " polaczenie tych faktow... (to) scisle realizowanym planem i to z powodzeniem"
  .  Związek Radziecki (Sowiecki) nigdy nie upadł.

  "LEWA NOGA MUSI MIEĆ PRAWĄ" jaBolek Wałęsa.

  Dwie nogi mają tylko jednen mózg! - Ja.  Dzięsięć głów smoka też ma tylko JEDEN MÓZG~!!
  http://m.neon24.pl/8a586197b32a4939c48db98dda7383d1,14,0.png

  .
 • Eugenika to proces naturalny i kulturowy.
  Każdy człowiek stara się znaleźć jak najlepszego partnera.
  Podobnie jak każde zwierzę.
  Na poziomie biologicznym ten dobór to analiza zapachowa u człowieka podświadoma.
  Na poziomie cywilizacyjnym to wartościowanie partnera poprzez jego pozycję społeczną.
  "Słabi" partnerzy są nieatrakcyjni...nie mają powodzenia..nie rozmnażają się
  Nie potrzeba tu żadnych praw czy przepisów.

  Dodatkowo aktywną eugenikę prowadzi się na wielką skalę w stosunku do zwierząt do roślin. (hodowla ras czy odmian roślin ....)
  Monsanto stosuje wręcz agresywną eugenikę .. poprzez genetyczne manipulacje tworzy rośliny niszczące inne zdrowe naturalne rośliny.

  Od eugeniki nie ma ucieczki bo to naturalny proces ewolucyjny.

  Można tylko zakazać brutalnych metod przyspieszających ewolucję poprzez fizyczną eliminację jednostek słabszych.

  Zastanawiam się jaki cel ma artykuł pisany przez żyda.
  Gdzie to drugie dno... jaki jest cel...
 • Przypadek eugeniki, tzw. „holokaust“
  .
  Eugenika ma pewne związki z selkcją rasową, która jest podstawą norm żydowskich.

  Są pewne wskazania na to, że tzw. „holokaust“, finansowany przecie przez koszerny kapitał i realizowany przez samych Żydów,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  rzecz znamienna, został wprowadzony w ruch dopiero w 1942 roku, a więc naziści ociągali się przynajmniej 2 i pół roku z realizacją tego zadania, miał na celu dokonać selekcji wśród ludności, eliminując w pierwszym rzędzie elementy słabe i skażone moralnością wstrętną dla talmudu.

  W istocie wyselekcjonowano w ten sposób elementy najbardziej zbrodnicze, wystarczy wskazać na zbrodnicze elementy żydowskie, które później dokonały okupacji Palestyny czy takich zbrodniarzy finansowych jak Soros. Przy tej okazji można przytoczyć przykład bohatera izraelskiego, Aby Kovnera, który przygotował zamach na niemieckich jeńców wojennych, usiłując chlebem otruć ok. 2000 jeńców w Norymberdze, plan wykonano pod jego nieobecność.

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Aba_Kowner

  żydowska „encyklopedia“ dla Polaków Wikipedia kłamie, że ten zamach nie został wykonany, został, doprowadził jednak tylko do mniejszych zatruć, ponoć bez przypadków śmierci.

  Naturalnie plan tego eugenicznie wyselekcjonowanego Żyda była likwidacja 6 milionów Niemców, co sprytniejsi czytelnicy zauważą zbieżność z rzekomymi 6-cioma milionami ofiar „holokaustu“, ta liczba została najwyraźniej ustalona już w roku zamachu 1945, a być może nawet dużo wcześniej.

  „Plan A was to kill a large number of German citizens by poisoning the water supplies of Hamburg, Frankfurt, Munich, and Nuremberg, Nakam intended to kill 6 million Germans”, angielska Wikipedia.

  Naziści zastosowali eugenikę także wobec umysłowo chorych, a także w selkcji rasowej patrz Lebensborn.

  Jak na razie nie podają źródła historyczne, skąd otrzymali naziści polecenie przeprowadzenia selekcji eugenicznej na Żydach, jak też, kto ustalił wysokość strat żydowskich na 6 milionów i kiedy tego dokonano. Jeśli jedna przyjąć słuszność niemieckiego przysłowia:

  „Żyd kłamie, nawet jak sią modli“

  to chyba i tym razem mijają się źródła żydowskie bardzo poważnie z prawdą.

  Przykład słynnej żydowskiej eugeniki na Gojach

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  udokumentowany przez nich samych.

  Podstawy ekonomiczne eugeniki opracował Thomas Robert Malthus, jego brak w tym opisie jest pewnym niedopatrzeniem, gdyż ten rodzaj eugeniki jest ważnym elementem naszej obecnej cywilizacji. Jej zastosowanie przeżyliśmy, naturalnie nie wszyscy, w dwóch wojnach światowych.
 • @Oscar "Od eugeniki nie ma ucieczki, to naturalny proces ewolucyjny" Humanidy tekie jak to urodzni zbrodniaże - Psychopaci
  bawiący się w bogów~~!!!  Twoja bezmyślość nie zna granic.


  !!!!!!!!!!!!!
  1) "Od eugeniki nie ma ucieczki bo to naturalny!!?? proces ewolucyjny..."


  Komentaż zbyteczny!  2) "Można tylko zakazać brutalnych metod przyspieszających ewolucję poprzez fizyczną eliminację jednostek słabszych."  Pomijając wszystkie inne brednie RZĄDZĄCYCH zbrodniarzy - Rasy panów. (zobacz: bóg Pan)!!!!!


  To:


  - Czy kiedokolwiek jakikolwiek POLITYK DOTRZYMAŁ SŁOWA?


  - Czy kiedokolwiek jakikolwiek RZĄD PRZESTRZEGA PRZEZ SIEBIE NARZUCONYCH ZAKAZÓW i NAKAZÓW na obywateli?  - Czy kiedokolwiek jakikolwiek MOCAESTWO nie złamało PRZEZ SIEBIE NARZUCONYCH PRZEPISÓW MIĘDZYNARODOWYCH ??


  NAJWIĘKSZYMI ZBRODNIAŻAMI SĄ CI, KTÓRZY TE WSZYSTKIE

  "DOBRODZIEJSTWA" CYWILIZACJNE jak również wszystkie ZAKAZY,

  NAKAZY, OGRANICZENIA,.... WYMYŚLAJĄ i BRÓTALNĄ SIŁĄ oraz

  WYRAFINOWANĄ ZAKŁAMANĄ PROPAGANDĄ WMUSZAJĄ WYSTRASZONEMU i OGŁUPIONEMU SPOŁECZEŃSTU.
  - Eugenikę wymyśliła i konsekwentnie realizuje RASA PANÓW -

  ŻYMSKO FRANCYJSKA ARYSTO-KRACJA ~~~!!!!  Oscar, tu jest opis diagnozy twojego przypadku.


  Oscar, ty masz syndrome ROLNIKA KAINA - CAINA = żmijowego nasienia!!


  Kain zabił Abla pasterza - Ulubieńca Boga.  Kain Baal = KaniBal = RASA PANÓW do dnia dzisaiejszego katuje i okrutnie morduje niewinnych ludzi jako rytualne ofiary i oczywiście niektórych zjada i wypija ich krew.


  Eugenika jest też tym rytuałem - Jej zadaniem jest GENETYCZNA

  ELIMINACJA NIE-ARYSTOKRATÓW --- GOJÓW ~~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  http://m.neon24.pl/389bcce62840472e948960dc92343170,14,0.png
  .
 • @Krystyna Trzcińska 05:59:09
  Nie byłabym taka pewna, że Kain był z gruntu zły, ze żmijowego nasienia. Przecież Abel był jego bratem.
  Problem w tym, że Kain był rolnikiem i składał ofiary z płodów rolnych, a Abel był pasterzem i składał ofiary ze zwierząt. Jahwe woleli swąd palącego się mięsa niż spalanych roślin i stąd ta przychylność dla Abla.

  Najwidoczniej Jahwe zawsze mają jakichś swoich wybranych - ludzi czy narody, których traktują lepiej niż innych i którym wolno więcej niż innym, a wszystko według znacznie nowszego niż biblijne powiedzenia, że „wszystkie zwierzęta są równe, a niektóre równiejsze.” Taki układ nie podoba się nie tylko Kainowi.
 • @Lotna, Cain (tzn. wężowy) był synem Ewy i węża o imieniu Saton. - Ojcem jej drugiego syna Abla i trzeciego Seta, był Adam.
  .  (Ja nie wiem jak było! Przytaczam jedynie to, co jest napisane w księgach.

  A jest w tych pismach zapisana wielka wiedza (nie mylić z faktami historycznymi))
  Abel w swoich darach wyraził skromność, pokorę i wdzięczność przed Stwórcą, Ojcem wszystkiego (on wiedział komu to wszystko zawdzięcza i komu należy się podziękowanie).


  Cain pokazał swoją pychę i dumę (szatański gen, nasienie) chwaląc się przed Najdoskonalszym Stwórcą swoimi niedoskonałymi płodami rolnymi (wykonanymi ręką niedoskonałego człowieka).  Do ponownego zastanowienia się przytoczę powtórnie fragment powyższego tekstu:
  "Dopóki nie było zboża, niewolników nie było. ~~~~~~~~~~~~~!!!


  Fryderyk Engels (tzw. ojciec komunizmu~!!!!) napisał:


  „Zboże, które początkowo używane było wyłącznie jako pasza dla

  bydła, wkrótce stało się pożywieniem ludzi, i wynaleziono wówczas

  bydło ludzkie, niewolników”. ~~~!!!!!!!


  _____________ On to nie tylko napisał, ale i udowodnił~!!!"

  "Każdy wie, w zależności co zje" ---- "Każdy jest tym co zjada)~~!!!  Zwierzyną odżywiają się gepardy, lwy, wilki, sowy, kruki, orły, ... i orki.


  Zieleniną odżywiają się osły, kozy, barany, owce, ... i gęsi.


  Na diecie mieszanej są ŚWINIE~!!


  Niejaki bóg "Jahwe".....


  Bogów jest wielu, ale Stwórca jest tylko JEDEN ~!


  I NIKT NIE ZNA imienia Stwórcy~!!!!!  Stwórca wszystko stworzył najdoskonalsze, w tym żywność i odzież i ofiarował te bogactwa wszystkim swoim stworzeniom za darmo ~!


  Lasy, stepy i dzika zwierzyna rosną same - Bez ludzkiego doglądania, pilnowania, nawozów, spryskiwania, dokarmiania paszą, witaminami i bez SZCZEPIONEK i CHORMONÓW.


  Myśliwy zjada zwierzęta przy których nie musiał nic robić ponieważ dbały o siebie i rosły same, tak jak zostały stworzone i podarowane mu przez Stwórcę.


  Rolnik musi na swoją paszę jak niewolnik ciężko harować cały rok.


  Inni niewolnicy też muszą harować na swoją paszę by móc ją KUPIĆ~!
  Czy uważa pani, że żywność uprawiana i hodowana przez ludzi jest doskonalsza albo przynajmniej dorównuje tej prawdziwej, pierwszej stworzonej przez Najdoskonalszego Stwórcę?


  Dla mnie najdoskonalsza żywność jest ta, która nie została „udoskonalona” przez ludzi (zarozumiałych Kainów).


  Wszystko !!!!!! co człowiek "ulepszył / poprawił", zmienił okazało się

  KATASTROFĄ dla całej ludzkości i dla całej Ziemi ~!!!
  .
 • @Lotna "Firmy, które wykorzystują usunięte komórki płodowe jako aromat"
  .  Companies That Use Aborted Fetal Cells As Flavour

  https://steemit.com/health/@sensistar/comprehensive-list-of-companies-that-use-aborted-fetal-cells-as-flavour
  .
 • @Lotna, "Pielęgniarka miażdży szczepionki""
  .
  "Watch Nurse Blow Up Flu Shot"
  http://vaccineliberationarmy.com/2018/10/30/watch-nurse-blow-up-flu-shot/


  .
 • @Lotna "Większość świata zjada robki;Firma "Nordic Food Lab" uważa, że ty ​​powinieneś również"
  .
  "Most Of The World Eats Bugs; The Nordic Food Lab Thinks You Should, Too"

  https://www.forbes.com/sites/christinatroitino/2017/08/30/unearthing-the-buzz-behind-eating-bugs-with-the-nordic-food-lab/#1485501c6364


  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930