Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 163 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Nie dla dualizmu politycznego w samorządzie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdecydowałem się na start w nadchodzących wyborach samorządowych lokalnego Komitetu Wyborczego Akcja Narodowa, który utworzył swoje listy tylko na terenie województwa łódzkiego.

 Zdaje sobie oczywiście sprawę z niewielkich szans na końcowy sukces. Swoje kandydowanie traktuję raczej jako formę sprzeciwu przeciwko próbie budowania układu politycznego opartego na dwóch rzekomo przeciwstawnych siłach politycznych w postaci PiS i PO z przyległościami.


Wybór między rezydentami interesów amerykańskich a rezydentami interesów niemieckich, jest żadnym wyborem tym bardziej, ze oba ugrupowania zgodnie reprezentują interesy światowego syjonizmu. Ruch narodowy w Polsce, który 100 lat temu przyczynił się walnie do odzyskania przez Polskę niepodległości, jest w stanie głębokiej zapaści, niemniej jako narodowiec uważam za swój obowiązek manifestować istnienie ośrodków politycznych pochylających się nad Polską centralną jak i tą lokalną przez pryzmat interesów narodowych. Polska potrzebuje uczciwego i gospodarnego samorządu, który nie będzie oparty na rywalizacji dwóch pozornie wrogich sobie ośrodków realizujących mniej więcej taką samą politykę. Mimo, iż znam wartościowych ludzi kandydujących z list PiS i a nawet PO, ludzi o poglądach narodowych, zachęcam wszystkich do głosowania na inne komitety wyborcze, niech to będzie nasza forma protestu przeciwko próbie doprowadzenia w Polsce do sytuacji, w której w rzeczywistości nie będziemy mieli żadnego wyboru. Uważam ponadto, że społeczeństwo w ramach pluralizmu zasługuje na możliwość swobodnego, szerokiego wyboru spośród wielu opcji politycznych, tej najbliższej sobie i swoim przekonaniom formacji politycznej. Kolejne plany reformy ordynacji wyborczej zmierzają w niebezpieczną stronę dualizmu politycznego na wzór tego panującego w Niemczech czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludziom daje się wybór polityczny między dżumą i a cholerą.


Źle się dzieje, że w tych wyborach ludzie o poglądach narodowych kandydują z tylu różnych komitetów bo przecież idą i z list Kukiza, Ruchy Narodowego, PiSu, PSLu czy nawet PO oraz lokalnych komitetów takich jak właśnie Akcja Narodowa czy Jedność Narodu-Wspólnota. Środowisko jest mocno rozbite i podzielone. Stoją oczywiście za tym czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Najistotniejszym wewnętrznym czynnikiem niszczącym jedność ruchu narodowego jest egoizm samych potencjalnych liderów, z których każdy uważa, że to właśnie on jest predestynowany do objęcia roli głównego „wodza” ruchu narodowego. Pokolenie młodych działaczy przez kilka lat bezskutecznie próbowało tworzyć struktury najpierw stowarzyszenia a następnie partii Ruch Narodowy w oparciu o ludzi młodych, z pychą i butą odnosząc się do dorobku działaczy starszej generacji i uważając, że tylko 20-sto i 30-sto latkowie wystarczą do budowy formacji politycznej obecnej zarówno w parlamencie jak i samorządach. Nie można budować ruchu narodowego, który przecież z założenia opiera się na solidaryzmie narodowym z pominięciem średniego i starego pokolenia. W efekcie mamy zmarnowanych kilka lat i zniechęcenie do działania. Podobny los spotkał Stowarzyszenie Endecja, które posiadało najsilniejsze zaplecze intelektualne wśród środowisk narodowych po roku 1989. Cześć liderów Endecji wykorzystała szyld organizacji do załatwiania własnych interesów w PiSie w zamian za kanalizowanie ruchu narodowego jako takiego.
Wśród zewnętrznych czynników należy dopatrywać się działalności służb specjalnych zarówno tych krajowych jak i zagranicznych, a jeśli obce służby specjalne to również obce ambasady oraz media. które w znacznej mierze są w Polsce w niepolskich rękach. Kolejnym czynnikiem jest niechęć partii aktualnie rządzącej Polską, która uważa ruch narodowy śmiertelne zagrożenie dla formacji sterowanej przez Naczelnika z Żoliborza i jego oddanych pomagierów.

W nadchodzących wyborach samorządowych zachęcam więc do głosowania, na komitety wyborcze narodowe, a więc na pewno nie do głosowania na dwie najsilniejsze partie PiS i PO, które próbują zagospodarować cały elektorat wyborczy między sobą.

Arkadiusz Miksa

tekst opublikowany na portalu prawy.pl

 

 

KOMENTARZE

 • Witaj
  Może jednak stanie się jakiś cud?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:43
  Oby .Salut.
 • WPS
  Panie Arku, to jest dobry krok na drodze do wspólnej listy i jednego wspólnego kandydata polskich narodowców w wyborach do Sejmu, Senatu i na urząd prezydenta. Trzeba jedynie odłożyć na bok kościelnych recenzentów oraz zaprezentować mądrość i pragmatyzm polityczny. Życzę sukcesu w wyborach do sejmiku województwa łódzkiego ( tzn. możliwie dużej liczby głosów poparcia, gdyż na razie na nic realnie większego nie może pan liczyć przy POPiSowej ustawce). Mój głos ma pan na pewno. Przyszłość jest nasza - polskich narodowców!
 • @stanislav 22:57:28
  https://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo
 • @stanislav 23:01:32
  Pięknie Pan pisze i mówi o uruchomieniu świadomości ruchu narodowego, o zimnej analizie dualizmu politycznego, o zimnym rachowaniu.

  Bez możliwości równowagi w systemie demokracji jest możliwa tylko dyktatura a nie jest możliwe policzenie narodowców.

  Brak równowagi systemu demokracji gwarantuje nam konstytucja pijaną równowagą, czyli domniemaną równowagą trójpodziału, czyli 3 liczby nieparzystej.

  Bez zimnej matematyki.
  Gorące słowa musimy być świadomi, rozumni, strukturą zsynchronizowaną są puste
  .
  Przy konstytucyjnym obowiązującym błędzie matematycznym w systemie demokracji mamy wybory, ale do czteroletniej dyktatury, bez możliwości odwołania złego polityka.
  Pozdrawiam
 • @stanislav 23:01:32
  Dla wyjaśnienia, a także w jakimś sensie w odpowiedzi do p.goodness.Ostatnie zdanie mojego komentarza po doprecyzowaniu winno brzmieć:
  Przyszłość, w drodze parlamentarnego bądź pozaparlamentarnego przesilenia, jest nasza- polskich narodowców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930