Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
143 posty 164 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Kto nas uczy historii ruchu narodowego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tygodniku Przegląd ukazał się jeden z wielu w ostatnim czasie, artykułów straszących Polaków rosnącym w siłę ruchem narodowym.

 Tytuł artykułu – W stronę faszyzmu – oraz jego pod tytuł – Narodowcy czują się w Polsce pewnie, zbyt pewnie – nie pozostawiają złudzeń co do treści artykułu. W sumie nie pierwszy to i pewnie nie ostatni artykuł w którym czytamy, że ruch narodowy to niebezpieczna choroba, która się stale odnawia i takie tam dyrdymały. Moją uwagę przykuł zupełnie inny aspekt tego artykułu a mianowicie to, że jego autor powołuje się opisując historię ruchu narodowego na profesora historii Uniwersytetu Warszawskiego Szymona Rudnickiego. To ulubiony profesor lewicowych i feministycznych środowisk, które stronnicze wypociny stają się pożywką przy pisaniu artykułów i prac naukowych w których w mniejszym bądź większym stopniu ktoś odnosi się do historii ruchu narodowego w Polsce.

Korzystała z dorobku Rudnickiego inna gwiazda lewicowej pseudonauki, w osobie Elżbiety Janickiej, która w swej monografii próbowała obrzydzić czytelnikom wybitnego artystę i działacza narodowego czasu wojny Andrzeja Trzebińskiego. Rudnicki staje się więc formą całodobowego pogotowia antynarodowego. Postanowiłem więc przyjrzeć się kto zacz. Okazuje się, że Szymon Rudnicki, którego monografię poświęconą ONRowi czytałem jeszcze w trakcie studiów, to w latach 90. nie kto inny jak redaktor naczelny Biuletynu Żydowskiego Instytutu Historycznego a następnie Kwartalnika Historii Żydów, co w znacznej mierze odpowiada nam na pytanie skąd ta zwierzęca niechęć do narodowców u tego pana.

Jeszcze ciekawiej przedstawia się sytuacja jeśli się spojrzy na to pod czym kierunkiem Rudnicki obronił pracę magisterską i doktorską a był to Henryk Jabłoński. Przed wojną działacz PPS, a po wojnie gorący orędownik połączenia PPS z PPR. Za zasługi dla komunistów błyskawicznie zrobiony profesorem. Był członkiem Komitetu Centralnego PZPR, członkiem Marksistowskiego Zrzeszenia Historyków oraz przez 9 kadencji zasiadał w peerelowskim Sejmie. To zaledwie część dorobku tego zagorzałego komunisty, który wśród wielu swoich „zasług” obdarzył nas swoim uczniem Szymkiem Rudnickim, którego stronnicze prace poświęcone ruchowi narodowemu uchodzą dziś dla części środowisk w Polsce, za Biblię.


Polska potrzebuje pilnie wielu reform ale według mnie jedną z najistotniejszych jest reforma systemu szkolnictwa wyższego. Nie będzie dobrej kadry nauczycielskiej w szkołach podstawowych i średnich jeśli nie będzie normalnej kadry uniwersyteckiej i żeby było jasne nie chodzi mi o zawłaszczenie uczelni tylko dla poglądów jednej opcji politycznej. Uczelnie powinny uczyć studentów samodzielnego myślenia a więc powinna na nich istnieć możliwość organizacji spotkań z ludźmi o różnych poglądach a studenci sami powinni mieć możliwość decydować z którymi poglądami chcą się utożsamiać. Aktualnie większość uczelni opanowały lewacko-liberalne „elyty”, które pchają młodzież w jedynie słuszną stronę. Doskonale obrazuje sytuację próba zorganizowania koncertu węgierskiego zespołu rockowego Hungarica, który wykonuje w swoim repertuarze utwory patriotyczne, po węgiersku i polsku, poświęcone wydarzeniom z historii obu bratnich narodów. Koncert Hungarici był planowany z okazji naszego listopadowego święta niepodległości na terenie UMCSu w Lublinie, niestety wystarczyła interwencja marksistowskich mutantów z partii Razem, żeby koncert został odwołany. Propagowanie poglądów liberalnych czy skrajnie lewicowych na uniwersytetach jest normalnością i rzekomo zaszczepianiem wśród młodzieży demokratycznych ideałów. Poglądy narodowe czy konserwatywne to albo faszyzm, albo nazizm (bo przecież nikt tym studentom nie wyjaśni nawet różnicy między jednym a drugim systemem), lub po prostu ciemnogród, który można i trzeba bez pardonu zwalczać. Z mojego rocznika doktorantem na historii w Instytucie Historii UŁ został były szef młodzieżówki żydowskiej na Polskę Mikołaj Mirowski, w czasach studenckich jawny zwolennik opcji trockistowskiej a dziś co może wielu zaskoczyć pracownik Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (sic!) oraz publicysta rzekomo katolickiego Tygodnika Powszechnego. Tacy ludzie o takich poglądach pracują w Muzeum Tradycji Niepodległościowych i uczą nas katolicyzmu!

 Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • Chazarzy
  wszędzie się wkręcą i będą chcieli podporządkować każdą partię. Są nawet w stanie stworzyć nowy "ruch narodowy" po to tylko, żeby skompromitować samą ideę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:09:54
  Nie tylko są w stanie, ale już stworzyli. Obserwując działalność niektórych tzw. "narodowców" ma się wrażenie, że jedynym ich celem jest kompromitacja idei narodowej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:09:54
  Znowu powtórzę, nieco w innej formie,
  z żydkami jak z rakiem, najważniejsze, wystarczająco wcześnie ROZPOZNAĆ,
  a potem to już Polacy poradzą z tą "naroślą złośliwą".

  Marzy mi się lista "bogatych i wpływowych żydów (i ich rodzin) w Polsce" szeroko rozpropagowana w Internecie.
  No i posiadaczom paszportu Izraela ODEBRAĆ obywatelstwo Polski, jak nie czują się Polakami, tylko żydami, to "fora za dwora"!
 • @Jabo 13:48:33
  Niestety to prawda.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930