Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
143 posty 164 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Czy Rosja kontroluje PiS?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słuchając polityków PiS i PO, albo czytając doniesienia prasowe odnieść można wrażenie, że Rosja z Putinem nie jest odpowiedzialna jeszcze tylko za trzęsieniami ziemi, natomiast cała reszta nieszczęść tego świata to już ich sprawka.

 Kilka lat skrajnie agresywnej polityki PiS-u wymierzonej w naszego wschodniego sąsiada przyniosło efekty w postaci deklarowanej przez polskie społeczeństwo niechęci do Rosji na poziomie 60-70 %. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, jak głosi maksyma. Skoro więc PiS wykorzystuje wątek rosyjski to budowania napięcia oraz tłumaczenia się ze swojej nieudolności to dlaczego by nie wykorzystać wątku rosyjskiego do uderzenia w PiS.

 

Tak też postanowił zrobić Donald Tusk widząc jak jego platformerski okręt nabiera wody, osiągając poziom grożący zatopieniem. Mamy więc posądzenie najpierw Macierewicza a teraz już całego szefostwa PiS-u o działalność na rzecz Rosji. O ile oskarżenia pod adresem Macierewicza, choć mocno naciągane, mogą na kilku płaszczyznach wydawać się racjonalne, to takie same oskarżenia pod adresem naczelnika z Żoliborza, są już według mnie czystą złośliwością i elementem cynicznej walki politycznej. Co w tej sytuacji pozostaje PiS-owi? Ano musi on odrzucić odium zdrajcy i putinowskiego kolaboranta, co też ochoczo czyni atakując Rosję jeszcze mocniej. Najpierw Macierewicz na Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa w Kanadzie mówi, że Rosja nie szykuje się do obrony tylko do ataku a następnie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w osobie bezbarwnego Pawła Solocha stwierdza, że co prawda Rosja nie zaatakuje jeszcze w tym tygodniu ale atak jest już tylko kwestią czasu. Także Rosja zaatakuje i z pewnością jedną z pierwszych ofiar będzie Polska.

 

Te irracjonalne i skandaliczne wypowiedzi, długofalowo będą bardzo szkodliwe dla Polski. Z drugiej strony przy tak nakręconej spirali nie pozostaje PiSowi już nic innego jak tylko licytować się z PO we wzajemnym oskarżaniu się o pracę na rzecz Rosji. Te dwie koterie będą walczyć na śmierć i życie a dla uzyskania zadowalającego je poparcia w sondażach, będą gotowe narażać interes Polski na arenie międzynarodowej.

 


Żeby jednak nie było, że pije w tym temacie tylko do krajowego ogródka, to powiem, że na Zachodzie jest tylko nieco lepiej bo i tam Putin jest odpowiedzialny za wszelkie niepowodzenia a zwłaszcza za przebieg wyborów w kolejnych unijnych demokracjach. I tak możemy się dowiedzieć, że to nie prawda że pragmatyczni Brytyjczycy mając dość eurokochłozu zagłosowali za wystąpieniem z tej chorej struktury. W rzeczywistości brytyjskie negatywne nastawienie do Unii to efekt działania rosyjskich trolli. To dzięki tysiącom rosyjskich cyber żołnierzy i hakerów Rosja o mały włos miała by własnego prezydenta w osobie Marine Le Pen. Czyli nie udało się rosyjskim służbom powtórzyć sukcesu z wyborów w Stanach, gdzie dzięki prowadzonej przez nich walki informacyjnej udało im się rzekomo zrobić swojego człowieka prezydentem. Co potwierdzają kolejne tysiące amerykańskich żołnierzy wysłanych przez tego prezydenta na granice z Rosją. Najpewniej mają oni stanowić wsparcie dla wojsk rosyjskich (sic!). To Rosja również za pośrednictwem swoich internetowych trolli próbuje doprowadzić do oderwania Katalonii od Hiszpanii, bo w dłuższej perspektywie, pewnie po tym jak już podbije Litwę i Polskę rzuci desant na Półwysep Iberyjski. To Rosja doprowadziła do kryzysu w relacjach polsko-ukraińskich, bo przecież to Rosja wspiera kult Bandery na Ukrainie i to Rosja przekupuje ukraińskich celników na granicy z Polską, żeby Ci nie wpuszczali na Ukrainę tych Polaków, którzy mają odwagę nazywać ukraińskie mordy ludobójstwem i wyrażać się pozytywnie o słuszności przeprowadzenia operacji „Wisła”.

 

Gdyby więc traktować serio wszystkie te teorie o wszechobecnych wpływach rosyjskich służb i sile oddziaływania ich cyber propagandy to należałoby przyjąć że jest to niesamowicie liczna struktura posiadająca kosmiczny budżet dzięki, któremu przekupuje ona establishment polityczny wielu państw oraz utrzymuje dywizje trolli piszących przychylne dla Rosji komentarze. Rosnącą niechęć i frustrację społeczeństw UE i USA trzeba sobie jakoś wytłumaczyć a Rosja idealnie się nadaje do roli chłopca do bicia, któremu można nawtykać na wszelkie sposoby. Demonizowanie Rosji jest panaceum na wszystko, czekam więc tylko na to żeby usłyszeć z ust polityków PO, że za programem 500+ stoi Rosja, która chce w ten sposób pogłębić nasz deficyt budżetowy a z ust polityków PiS, że Tusk pomawia PiS o kolaborację z Rosją na zlecenie samego Putina, który chce w ten sposób skompromitować nam naczelnika z Żoliborza.

 

Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • żydo -mafia judzi narody przeciw sobie ! to ich stara taktyka !!!
  Wszelkiemu nieszczęściu świata są żydzi w ramach rasowo-plemiennej
  syjonistycznej mafii !

  Słowianie ! żydo-UE to mafia wyalienowana od społeczeństwa europy !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska Krajem Neutralnym .
 • Rosja kontroluje PIS i innych Solidaruchów i nie tylko ale inaczej niż krzyczą.
  Jest to jednak inna kontrola niż ta o której krzyczą globalne żydowskie media (w USA, w UE i w Polsce).

  Ta kontrola polega na zrozumieniu psychologii "patrioty" i wyprzedzaniu jego myśli działaniami które go zachęcą, sprowokują do takich reakcji jakie potrzebne są Rosji (treserowi).
  Te działania to polityka, wypowiedzi, jakieś działania na polu gospodarczym...
  a "patriota" nie nadąża za intencjami autora działań (Rosji) i w prostych "patriotycznych" odruchach reaguje tak jak zaplanował "treser" który zna psychologię "patriotów" z danego regionu świata.

  Pod pojęciem "patriota" można odstawić ekstremistycznych "patriotów" z każdego zakątka ziemi (tacy są Amerykanie, banderowcy, islamiści, żydzi... i wiele innych słabo wyedukowanych ale mocno zindoktrynowanych religijnie czy politycznie grupek, plemion czy nawet narodów.

  To się nazywa ruska gra w szachy.
  Szach mat w kilku ruchach... tego "patriota" zaślepiony patriotyzmem czy inną ideologią, nie widzi.
 • @Oscar 18:02:07
  Można to ładniej ująć.
  To jak zaganianie bydła do zagrody.
  Tu się postraszy tam się skusi ... i bydło które reaguje tylko na bezpośrednie bodźce reaguje powtarzalnie na te bodźce i nie zdaje sobie sprawy że krok po kroku zmierza do zagrody.

  Na tym polega polityka.
  Tylko bodźce są troszkę bardziej wyrafinowane.
  I nie trzeba jakiejś wielkiej agentury wystarczą oficjalne wypowiedzi i "przecieki".
  Agentura może tylko wzmocnić przekaz gdy informacja pojawia się np od strony "sojuszników" czy koalicjantów...
 • @Oscar 18:02:07
  Putin pokazuje jak oprzeć się żydolewactwu w skuteczny sposób. Szkoda, że PiS ma wpojoną rusofobię. W zasadzie ocena zgniłego zachodu jest taka sama w PiS jak w Rosji, dogadajmy się!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930