Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 121 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Duda, sądy i fundacje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Próba realizacji przez PiS jednej ze swoich planowanych sztandarowych reform choć zantagonizowała nasze społeczeństwo do niebezpiecznych granic to przyniosła też zmuszające do refleksji wydarzenia towarzyszące.


Próba realizacji przez PiS jednej ze swoich planowanych sztandarowych reform choć zantagonizowała nasze społeczeństwo do niebezpiecznych granic to przyniosła też zmuszające do refleksji wydarzenia towarzyszące.

Planowaną przez PiS reformę sądownictwa, obok reformy prokuratur i urzędu komornika uważam za słuszną i konieczną. Niestety podobnie jak przeprowadzone dotychczas reformy w zakresie funkcjonowania prokuratur i komorników nie przyniosły przełomowych pozytywnie zmian tak i reforma sądownictwa w wersji pisowskiej nie byłaby udana, ponieważ jej celem było wyczyszczenie przez PiS sądowniczego wrzodu i zaszczepienie w tym samym miejscu własnych destrukcyjnych bakterii.

Ta determinacja PiS-u wywołała jednak chore reakcje opozycji, jak to ktoś dobrze ujął rozległ się kwik zarzynanego wieprzka upasionego na złodziejstwie i cwaniactwie. Ponadto okazało, że tak jak w XVIII wieku, tak i dziś istnieją w Polsce siły, które w obronie swobodnego dostępu do koryta gotowe są zawezwać na pomoc obcy aparat przymusu. Niemcy, Jankesi czy cała ta brukselska żulia, wszystko jedno kto, byle obalić rząd.

I tu też po raz kolejny okazało się, że demokracja jest wtedy kiedy w Polsce, na Węgrzech czy na Białorusi, wygrywają ośrodki polityczne, którymi Zachód może swobodnie kierować i sterować. Wszelkie próby usamodzielnienia się i wyrwania z „przyjacielskich” kleszczy Niemca czy Amerykańca traktowane są i będą jak przykład nielojalności, którą trzeba w zarodku zdusić. W takich momentach wychodzi najpełniej iluzoryczność naszej niepodległości.

Dowiedzieliśmy się również, że „bratnia” Ukraina w ramach podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu Majdanu, w którego następstwie zginęło już kilka tysięcy ludzi, tysiące ludzi straciło dach nad głową a stopa życiowa Ukraińców drastycznie spadła, postanowiła z niezwykłą serdecznością wspomóc organizację warszawskiego odpowiednika Majdanu. Deklaracja ta, która zszokowała wielu Polaków popierających nasz udział w organizacji przewrotu zbrojnego na rzecz obalenia demokratycznie wybranych władz na Ukrainie, powinna dać im do myślenia. Mieszanie się w taki sposób i na taką skalę w wewnętrzne sprawy sąsiada wcześniej czy później odbija się czkawką. Dwa miliony Ukraińców będzie teraz na stałe pilnować demokracji w Polsce, aby na niemieckie skinienie kiedy trzeba odpowiednio zareagować, wszak Niemiec to dla Ukraińca największy przyjaciel na zachód od Bugu.

Decyzją prezydenta są rzekomo zaskoczeni i rozczarowani wyborcy PiS-u. Prawda jest jednak taka, że Duda nie miał innego wyjścia. Poparcie tych spartaczonych ustaw mogło pogłębić społeczne postrzeganie jego osoby jako człowieka bez charyzmy i kręgosłupa, skrzętnie podpisującego to co prezes karze. To był ostatni moment na pokazanie choć odrobiny swojej niezależności. Jednocześnie zawetowanie ustaw spowodowało, że chcąc nie chcąc stał się on trzecim ośrodkiem politycznym, zawieszonym pomiędzy PiS-em a wesołą gromadką od Grzesia i Rycha z dziewczynami. Choć wyważoną decyzję głowy państwa doceniło wielu Polaków, to od strony poparcia partyjnego, decyzja Dudy żadnej ze obu zwartych sił politycznych nie jest na rękę. Tylko ugrupowanie Kukiza i PSL utożsamiają się z posunięciem prezydenta.

Ekipa Kukiza podkreśla, że to właśnie ona przyczyniła się do takiej a nie innej decyzji prezydenta, spotykając się z nim wcześniej i sugerując potrzebę wprowadzenia reform sądownictwa w oparciu o szerokie konsultacje społeczne. PSL, lansując się od pewnego czasu na umiarkowaną partię miłości i pokoju, deklaruje ustami swojego bezbarwnego prezesa gotowość wsparcia prezydenta w przygotowaniu lepszej reformy sądownictwa. Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby któreś z tych ugrupowań zamierzało poprzeć Dudę w jego walce o reelekcję.

Duda zdecydowanie zyskał zwłaszcza w oczach zdroworozsądkowych Polaków kierujących się racjonalizmem, ale zdecydowanie ograniczył szanse na swoje poparcie ze strony PiS-u w kolejnych wyborach prezydenckich. W tej sytuacji Prezes będzie wolał wystawić nawet swój podnóżek w postaci Mariusza Błaszczaka niż pozwolić sobie na utratę kontroli na stanowiskiem prezydenta. W strukturach PiS istnieje pewna grupa polityków, którzy mogliby stać się zapleczem politycznym Dudy, są to jednak ludzie albo będący tłem w klubie PiS albo są to politycy samorządowi posiadający silną pozycję w strukturach ale tylko na gruncie lokalnym. Prezydentowi do rozpisania kolejnych wyborów zostało trochę czasu może więc podjąć się budowy własnego środowiska politycznego, ale będzie to przedsięwzięcie niezwykle trudne. Wyborców, którzy chcieliby poprzeć bezpartyjnego kandydata Dudę będzie zbyt mało żeby zagwarantować mu reelekcję.

Sposób organizacji antypisowskich spędów, sposób w jaki są one reżyserowane oraz wparcie tych wieców przez różne podejrzane fundacje i fundacyjki powinny dawać do myślenia. Kilka miesięcy temu w swoich artykułach i felietonach pisałem zarówno o zagrożeniu płynącym ze strony działających w Polsce fundacji amerykańskich, jak i niemieckich. Szokujące jest to że Polska pozwala na działanie na swoim terytorium organizacjom, które nie ukrywają swojej proweniencji jak i tego w czyim interesie działają. Nie dość że Polska pozwala im działać, to jeszcze je finansuje i pozwala ze swojego terytorium na szkodliwą działalność wobec państw trzecich , co wpływa również negatywnie na relacje Polski z tymi państwami.

Polska powinna więc wyciągnąć szybko wnioski ponieważ, jak się okazuje, nie tylko Ukraińcami można sterować jak stadem baranów, ale i pogłowie krajowej rogacizny jest większe niż mogłoby się wydawać. Jak to mniej więcej powiedział Volta, tytułowy bohater najnowszego filmu Juliusza Machulskiego – 95 % społeczeństwa to szara masa, którą bez problemu można zmanipulować i urobić wedle własnego uznania. Co zdawało się potwierdzać zachowania tłumu protestującego pod Sejmem i sądami.

Arkadiusz Miksa
//prawy.pl/54814-duda-sady-i-fundacje/
 

KOMENTARZE

 • Iść na kompromisy z łajdakami ?
  Jeżeli będzie to "ustawka" odbiegająca od pierwotnej zawetowanej ustawy to PiS powinien przegłosować w sejmie te zawetowane i uchwalić, to co powinno być konieczne i potrzebne Polsce. Iść na kompromisy z łajdakami - to będzie bajzel i likwidacja Państwa, przy pomocy dziczy islamskiej. O co zabiega EU i siły nieczyste. W tej całej zagrywce, brakuje brakuje dwóch bardzo wpływowych czynników - jeżeli już mówimy językiem niepewnym, że Prezydent chce zjednoczyć jak najszersze rzesze Polaków, i zadowolić niezadowolonych bo są różnice? nie 100% procentowych poglądów - a jednocześnie pomija się SOLIDARNOŚĆ, i prawa Polskich Katolików, na rzecz obcych totalnie kultur i wierzeń.

  kula Lis 67
 • Jaki ma Pan plan Panie Prezydencie?
  Po pierwsze

  Zdrajcy nawołują do jakiegoś nowego Okrągłego Stołu - i Pan chce w to wejść - dobrze to zrozumiałam?

  Panie Prezydencie, ze złem się nie paktuje, nie siada się do stołu. I my wszystkie pisiory do takiego stołu nie usiądziemy! NIE MA POKOJU ZE ZŁEM! Jest uzasadnione podejrzenie, że niektórzy z chętnych, mają krew na rękach - Pan wie co mam na myśli. Czy Pan chce się układać ze zdemoralizowaną nadzwyczajną kastą - jak to siebie określa jedna z jej przedstawicielek? Z ludźmi takimi jak Milewski i Tuleja czy prokuratorka od Amber Gold? A może Pan już zapomniał, co Pan obiecał Polakom, np. w moim mieście, w temacie naprawy wymiaru sprawiedliwości? Czekam na te Pana ustawy o SN i KRS - a człowiek honoru, powinien wiedzieć co obiecał i co te ustawy powinny zmienić. No chyba że człowiekiem honoru nigdy Pan nie był, i chce Pan aby nadal było tak jak było. Jeśli tak jest, to poradzimy sobie i bez Pana, Polski tylko szkoda. Nie damy się omamić kolejnym przepoczwarzeniem się łotrów i wszelkiej maści złodziei.

  Po drugie

  W kuluarach mówi się, że Pan i Pańscy ludzie, podejmują próbę zorganizowania się w nową siłę polityczną - ujmę to delikatnie - w kontrze do rządzącego Obozu Patriotycznego. Kto w to wejdzie: kukizowcy, ludzie Gowina i resztki po Platformie, PSL i KODzie? Czy planuje Pan ze zdrajcami i po sowieckimi plemnikami znów oszukać Polaków jakimś nowym rozdaniem? Odpowiem krótko: Chce się Pan przekonać, że bez nas (wyborcy Obozu Patriotycznego), bez PiS nic Pan nie znaczy? Paru polityków już się przekonało o tym, doskonale Pan wie. Jeśli tak się stanie, będzie Pan wyłącznie gwiazdą TVN i GWna oraz jak Tusk, pupilkiem Makreli. Tusk już się zużył, więc Makrela potrzebuje nowej polskiej gwiazdeczki w zamian za koronę królika Europy. Panie Prezydencie, Polacy nie dadzą się na to nabrać, zwłaszcza młodzież. Nic Pan w ten sposób nie ugra.

  Po trzecie

  Jeżeli jednak jest Pan człowiekiem honoru, to powinien Pan wiedzieć, że ta wojna, to wojna o niepodległość Ojczyzny. A w takiej wojnie własne ambicje schodzą na drugi plan. Umów się dotrzymuje i nie osłabia się własnych szeregów. No chyba że stanął Pan po ciemnej stronie mocy - i marzy się Panu odsunięcie Kaczyńskiego i PiS od władzy? To już Pan przegrał. Powiemy Polakom dlaczego nie możemy podjąć tej najważniejszej dla Polski reformy wymiaru sprawiedliwości. Pokażemy wyraźnie palcem kto chce aby było tak jak było. Czy Pan wie, że Polacy na to nie pozwolą? Pójdziemy pod Belweder i przypomnimy Panu co Pan obiecał. Czy Pan wie, że możemy przegrać nadchodzące wybory samorządowe i kolejne do Sejmu, bo to co Pan robi zniechęca Polaków? Tego Pan chce? Nie uda się Panu zmarginalizować PiS i Kaczyńskiego - a Pan i jego ewentualnie nowa siła polityczna, nie wygra już nic. Jaki ma Pan Plan Panie prezydencie? Komu dzisiaj chce Pan służyć? Chce Pan rozbić Obóz Patriotyczny i na jego gruzach zbudować ze zdrajcami, łotrami i złodziejami nową siłę polityczną? Chce Pan aby było tak jak było, mamiąc Polaków jakimś okrągłym stolikiem, przy którym byłe SB, Rosja i Niemcy rozdają nam Polakom śmierdzące karty? Człowiek honoru powinien wiedzieć co ma zrobić i jak się zachować.
  http://naszeblogi.pl/47605-jaki-ma-pan-plan-panie-prezydencie

  Ps...Dobrze to Szanowna Pani wyłożyła ! Brawo dla Wielce Szanownej Pani !Jaki prezydent ma plan? Ten obmyślony przez reżyserkę chazarkę Holland: żeby było tak jak było. Do nowej drużyny prezydenta wejdą jeszcze samorządowcy wdzięczni za odrzucenie ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (już ci z Lublina uchwalili poparcie), oraz wszelkie nieusunięte przez PiS złogi platformerskie - polska odmiana "deep state". Komu prezydent chce służyć? - biorąc pod uwagę, że nie wymienił ludzi Komorowskiego w Kancelarii Prezydenta i udaje, że nie ma Aneksu - pytanie chyba retoryczne. Czy to jest plan zatrzymania Polski ? Realizowany rękami prezydenta. Ale w interesie nowej Targowicy i pewnej liczby malkontentów, nie wspominając o nieprzychylnej zagranicy. Zatrzymanie może demoralizować. Sprawa powinna być wyjaśniona szybko. Jeżeli nie będzie wyjaśnień, to oznacza mocny zakamuflowany atak na Polskę. Trzeba będzie protestować. Zauważyłem wiele głosów, które takiemu rozwojowi naszej historii przyklaskują. Wielu "prawicowych" dziennikarzy i wiecznych przebierańców. Czy młody i niedoświadczony polityk, któremu być może zamarzyło się błyszczenie na salonach międzynarodowych, który o sobie mówił w kampanii wyborczej, że jest "niezłomny", czy wzgardzi patriotyczna połową narodu i i prezydentem Kaczyńskim? Co gorsze, może tegoż Prezydenta wstawi jako swojego mentora w tej zdradzie, twierdząc, że on by tak postąpił? nie wierzę w to, bo w ten sposób ogłosiłby koniec Polski suwerennej i niepodległej. Pytanie jest:
  Kiedy Jarosław Kaczyński powie A.Dudzie - "Nie wycieraj sobie gęby imieniem mojego brata". Jeżeli sytuacja będzie się rozwijała tak jak dotychczas to może to nastąpić prędzej niż się spodziewamy.

  kula Lis 67

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31