Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
170 postów 191 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Dziś Turcy w Holandii a jutro Ukraińcy w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie zachowania mniejszości tureckiej w Holandii i w Niemczech pokazują, do czego doprowadzi niekontrolowany napływ setek tysięcy ludzi na terytorium państwa, z którym te masy się nie utożsamiają.

Kilka milionów Turków w Niemczech i pół miliona w Holandii wystarczy, żeby zdestabilizować słabe struktury państwowe. Był czas kiedy Turcy budowali (przynajmniej w swojej pierwszej fali) niemiecki dobrobyt, ale teraz Niemcy będą musiały za to zapłacić, choć właściwie już płacą, bo finansują przecież socjal dla Turków.

Jednym z niewielu pozytywów sytuacji w jakiej znalazła się Polska po II wojnie światowej była jej struktura narodowościowa. W porównaniu do sytuacji po I wojnie światowej, kiedy to w granicach Polski znalazły się liczne mniejszości narodowe, które praktycznie poza Ormianami i Tatarami były wrogo nastawione do odradzającego się państwa polskiego, teraz Polska była krajem niemal jednolitym narodowościowo. Mordercze zapędy Ukraińców udało się spacyfikować dzięki sprawnie przeprowadzonej Akcji Wisła, której okrągłą 70. rocznicę obchodzimy w tym roku. Pozostali jeszcze tylko wrogo nastawieni do Polaków Żydzi, którzy zainstalowali się w aparacie komunistycznym. Byli to nadgorliwi sędziowie i kaci, choć nie rozliczeni po dziś dzień to w roku 1968 definitywnie odsunięci od władzy.

Z tego błogosławieństwa od losu, postanowiły nas odrzeć najpierw PO a teraz PiS. Były plany obdarowania nas tysiącami agresywnych islamistów, ale na skutek protestów społecznych odstąpiono przynajmniej na razie od tego niebezpiecznego pomysłu. Za to w głowach politycznych ułomków zrodziła się idea zasilenia Polski kilkoma milionami obywateli Ukrainy. Przyjęcie ich do Polski to według partii rządzącej kolejnych odcinek wojny ideologicznej z Rosją. Nikt nie zastanawia się jakie skutki gospodarcze, demograficzne, zdrowotne oraz dla bezpieczeństwa państwa przyniesie przyjęcie setek tysięcy ludzi, z których spora część kultywuje tradycje banderowskie, jest wrogo nastawiona do Polaków i państwa polskiego. A przecież jak pokazują historyczne doświadczenia Ukraińcy są dość specyficzną nacją, która nie potrafi zadbać o swoją państwowość we własnych granicach ale sprawnie i skutecznie organizuje się poza jej granicami czego przykładem jest diaspora ukraińska w Kanadzie, Polsce, na Słowacji, w Czechach czy na Białorusi. Wszędzie tam jest to społeczność roszczeniowa, ekspansyjna, agresywna i wyznająca zasadę cel uświęca środki.

Praktycznie od zawsze obce jest tej nacji poczucie honoru, za to bardzo bliskie makiaweliczne”Cel uświęca środki”. Jaka będzie postawa Ukraińców mieszkających w Polsce za lat 10, 20 czy 50? Czy jest jakiś ośrodek strategiczny w Polsce, który zająłby się monitorowaniem tego problemu? A służby bezpieczeństwa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Służba Kontrwywiadu Wojskowego biorą pod uwagę i analizują zagrożenia jakie niesienie ze sobą napływa takiej masy ludzkiej, która choć dzięki pracy u polskiego pracodawcy ma co do garnka włożyć, to jednak z pogardą mówi, że musi pracować u polskiego pana, domagając się przyłączenia Przemyśla do Ukrainy a Gdańska do Niemiec?

Czy dopiero kiedy ukraińscy radykałowie zaczną rozrabiać na polskich ulicach, to zdamy sobie sprawę, że na własne życzenie tak jak kiedyś Konrad Mazowiecki Krzyżaków, tak my dzisiaj banderowskich Ukraińców? Prawda jest bowiem taka, że większość Ukraińców, którzy są w Polsce, na Ukrainę nie wróci bo do czego tam wracać? Do kraju, który istnieje już tylko na papierze, karmiony kroplówką z Zachodu. Brak pracy albo głodowe pensje a w wypadku młodych mężczyzn zagrożeniem jest jeszcze wcielenia do istniejących resztek armii ukraińskiej. Owszem część tych Ukraińców ,zwłaszcza tych ze wschodniej Ukrainy mówiących po rosyjsku się zasymiluje, część wyjedzie na Zachód zabierając tam miejsca pracy Polakom, bo będą jeszcze tańsi niż nasi rodacy. Większość jednak zostanie w Polsce na stałe, korzystając z Programu 500+, darmowej nauki, darmowych studiów i całej masy innych ulg, jakie zaoferuje im państwo polskie, które od lat ma w większym poważaniu obcokrajowców niż Polaków.

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • Akcja Wisła byłaby
  przeprowadzona dobrze gdyby ich wywieźli za Bug a nie na Mazury. Już wtedy ktoś dobrze pomyślał, żeby nam podrzucić kukułcze jajo.
  To co się dzieje teraz to przechodzi ludzkie pojęcie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:38:49
  No własnie dochodzimy do sytuacji w której paradoksalnie zamiast krytykować akcję Wisła to musimy jej bronić bo rzekomo biedni Ukraińcy strasznie z jej powodu ucierpieli.
 • No niestety, oprócz pracujących legalnie Ukraińców, ściąga również do Polski rzesza niebieskich ptaków, kombinatorów,
  chcących żyć poza polskim prawem.Za ich pobyt w więzieniach również płaci polski podatnik!To kolejny "przyjacielski wydatek" który fundują umęczonemu Polakowi "rządy".Polscy emeryci natomiast dostali po 8 zł waloryzacji!
  https://justice4poland.com/2017/01/03/wraz-z-naplywem-pracownikow-ze-wschodu-znaczaco-wzrasta-przestepczosc-w-polsce-informuje-rzeczpospolita/


  http://prawicowyinternet.pl/ukraincy-nie-szanuja-naszego-prawa-wraz-z-naplywem-pracownikow-ze-wschodu-rosnie-przestepczosc/
 • @trojanka 21:45:44
  A warunki mają bardzo dobre!!
  https://www.wprost.pl/kraj/10008095/34-letni-morderca-z-Ukrainy-uciekl-z-wiezienia-i-otworzyl-restauracje-w-Sopocie.html
 • 5 mln Ukraińców zaleje polski rynek pracy?
  No cóż, komentarz zbędny!!

  https://youtu.be/E33oJEA0dHs
 • @trojanka 22:47:07
  Ten filmik warto obejrzeć. Dokument z lata 2016 roku:
  Reportaż. Zbrodnia UPA w Baligrodzie.

  To miasteczko jest mi bliskie sercu. Niedaleko są Jabłoni i pomnik Gen. Świerczewskiego potem Cisna, symbol ciężkich walk z UPA w Bieszczadach.
  Na co chciałbym zwrócić szczególną uwagę z rozmów ze świadkami zdarzeń z sierpnia 1944 roku:
  Ukraińcy, mieszkańcy Baligrodu, zapewniali Polaków mieszkańców Baligrodu, że są bezpieczni, zapewniali też o tym watażkowie UPA.
  Jednak jak przyszła niedziela 6 sierpnia 1944 roku, Polacy przekonali się, jak można "ufać" Ukraińcom. Ponad 40 Polaków zostało zamordowanych tylko w tak małym miasteczku. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
  Film do oglądnięcia "gorącym głowom" , którzy myślą o sojuszu z Ukrainą Zachodnią, tworzenia z banderowcami międzymorza i inne niebezpieczne głupoty.

  https://youtu.be/Mz5DKLgPmSo

  PS. To Trojanko nie do Ciebie oczywiście, Ty wiesz od dawna o co chodzi:)
 • @trojanka 21:45:44
  Czesi wzięli się za nielegalnych imigrantów, zatrzymano 85 cudzoziemców pracujących nielegalnie w Pradze w jednym z magazynów Rohlik, prawie wszyscy to Ukraińcy.
  74 osoby zostaną deportowane, do reszty zostaną przeprowadzone procedury administracyjne, jednak i ta reszta imigrantów zostanie prawdopodobnie deportowana.
  Firma, która zatrudniała Ukraińców, tłumaczyła, że zostali oni skierowani z polskiej firmy, niby zgodnie z prawem europejskim.
  Jednak ta polska firma była dopiero co w budowie, zatem nie miała prawa wysyłać pracowników.
  Za: АнтиМайдан
 • @lorenco 00:17:38
  Ja też bardzo bym pragnęła żebyśmy stali się silniejsi jako państwo i bardziej niezależni od różnych "wujów" , którzy wtykają bezustannie swoje gęby do Polski !Ale mam coraz większe obawy , że to jest coraz trudniejsze!!Jeżeli chodzi o "związywanie się z Ukrainą, zwłaszcza w obecnym stanie ,to najgorszy z możliwych pomysłów i trudny do wyobrażenia.Pod każdym względem!
  Gospodarczym- kraj zalany korupcją, zadłużający się w tempie podobny do naszego / w tej chwili na żądanie MFW, tną i wywożą tysiące sztuk bali drewnianych, lasy padają jak zapałki/.Niestety również z okolic Czarnobyla.Drewno jedzie również do Polski!

  http://wschodnik.pl/ukraina/item/7373-wycinka-lasu-w-zamian-za-pomoc-ultimatum-ue.html

  -kompletnym niedowładem administracji lokalnych , przykład utylizacja śmieci.Władze Lwowa najpierw próbowały zarażone pałeczkami duru i setkami szczurów śmieci ,wrzucić Polsce.Jak, mam nadzieję ,dostały odmowę, rozwożą je po całej Ukrainie zamaskowanymi ciężarówkami, i są awantury w innych rejonach z tego powodu.
  http://www.wsensie.pl/polska/20664-sprowadzimy-smieci-z-ukrainy-mer-lwowa-zadne-polskie-miasto-partnerskie-nie-odmawia

  -z tragicznie funkcjonującą służba zdrowia, i złym stanem epidemiologicznym,Gruźlica lekooporna,dużo przypadków żółtaczki typu C, HIVa. Ostatnio było kilka przypadków polio u dzieci.Plus ptasia grypa miesiąc przed pojawieniem się w Polsce na fermach drobiu na południu Polski!
  Pytanie, czy badani są w Polsce pracownicy z Ukrainy????pracują często przy produkcji żywności!
  http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Ukraina-wzrasta-zachorowalnosc-na-gruzlice-brakuje-szczepionek,164420,8.html

  http://www.pomorska.pl/styl-zycia/zdrowie/art/6473622,gruzlica-nadal-jest-jedna-z-najczestszych-chorob-zakaznych,id,t.html

  http://www.polandia.cba.pl/UKRAINA.htm
  itp. itd
  Oprócz tego,mimo iż wielu Ukrainców to są przyzwoici ludzie, uważam że , obecne elity ukraińskie to są źli ludzie.Ograbiają własny naród, robią im jak sami Ukraińcy to określają "genocyd ekonomiczny", skorumpowani , nastawieni wyłącznie na własny zysk.
  Spora część Ukraińców ,jest zwolennikami ruchu probanderowskiego i silnie nacjonalistycznego zahaczającego o nazizm.Chcą Ukrainy tylko dla Ukraińców, ale Polski też chcą dla Ukraińców.
  Dochodzi do tego, ze swoje czarno czerwone UPOwskie szmaty , kierowcy z Ukrainy pracujący w Polsce , bezczelnie wtykają za przednią szybę w samochodzie.I to postępuje ponieważ ustawa o zakazie promowania banderyzmu w Polsce , jest przez obecne władze , głęboko spychana i chowana do zamrażarki.Specjalnie, jak sądzę!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz15-pis-blokuje-ustawe-ws-penalizacji-banderyzmu-w-polsce
 • @trojanka 08:26:03
  Granica polsko- ukraińska.
  https://youtu.be/BXi0QB43Ei8
 • Broń też można u "braci" łatwo kupić ..prost z torby od pani na ulicy! świeżynka z frontu!!
  https://youtu.be/5eBk4RuYmmU
 • Kierowca z Ukrainy pracujący w Polsce,wozi sobie za szyba flagę UPA!
  https://youtu.be/DHxcnaWav-s
 • Czy można dopuścić myśl
  .
  @trojanka 15.03.2017 22:47:07

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  że tzw. ORGANIZACJA PAŃSTWA MA CHARAKTER PRZESTĘPCZY. Przykład, już św. Tomasz z Akwinu utrzymywał, że podatek jest zalegalizowaną formą rabunku.

  Inny przykład:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/372czegowg/#Vinc

  Czy może państwo może mieć cel przestępczy, zgoła rabunkowy ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel
 • Brigitte Gabriel Interview
  "Europę zaleje kolejna fala uchodźców?"
  Brigitte Gabriel Interview, A survivor of Islamic terror warns all!
  Warning to the USA & Europe - Brigitte Gabriel Speaks About radical Islam, plans for America
  Brigitte Gabriel Exposes Muslim Brotherhood Plan To Destroy America
  Donald Trump doesn't want to ban Islam!!!
  Brigitte Gabriel destroys press media
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
 • Europę zaleje kolejna fala uchodźców?
  Europę zaleje kolejna fala uchodźców? Turcja straszy anulowaniem porozumienia z UE...Wobec napięć w stosunkach z Holandią turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził w środę w wywiadzie telewizyjnym jednostronnym anulowaniem porozumienia, na mocy którego ograniczony został napływ migrantów przez Turcję do Unii Europejskiej.
  „Możemy jednostronnie położyć kres temu porozumieniu. Nie poinformowaliśmy jeszcze naszych (europejskich) interlokutorów, wszystko jest w naszych rękach” powiedział Cavusoglu w wywiadzie dla stacji 24 TV. „Począwszy od teraz możemy powiedzieć: nie będziemy już stosowali porozumienia i to będzie koniec” dodał minister. Chodzi o zawartą 18 marca 2016 roku umowę między Turcją a Unią Europejską, która doprowadziła do znaczącego zmniejszenia liczby migrantów przedostających się z Turcji przez Morze Egejskie na greckie wyspy i dalej do UE. Wypowiedź Cavusoglu nastąpiła, gdy na linii Turcja-Holandia doszło do bezprecedensowego kryzysu dyplomatycznego wokół zakazania przez holenderskie władze udziału przedstawicieli rządu w Ankarze w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji. W tym zaplanowanym na 16 kwietnia plebiscycie ma zapaść decyzja w sprawie zmiany ustroju Turcji z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki.
  Ps..Najśmieszniejsze jest to, że Europa ma wszelkie siły i środki, by zamknąć granice lądowe i morskie. Tylko nie ma woli. Mury są niedobre. Dobre jest dewastowanie własnej kultury. Turcja stawia takie warunki na skutek upadku Europy i braku prawdziwych mężów stanu (poza bardzo nielicznymi państwami). Nie mam nic przeciwko Turcji - oni mają wspólną wiarę i popierają własne Państwo. Obecnie robi to na co Europa im pozwoliła, a kiedyś wprost zachęcała. Europa ma to na co zasłużyła. Kanclerzyca była katalizatorem wędrówki ludów i wymiany ras a Europka poszła wyznaczoną przez nią drogą. Reakcję wywołano. Turczyny atuty mają, warunki stawiają. Bo mogą. Ps..I Holandia to już Kalifat. Tureccy imigranci w Europie stali się narzędziem tureckiej polityki zagranicznej, przy pomocy których europejskie rządy są poddawane naciskom ze strony Erdoğana.Przychylne prezydentowi tureckie gazety zaczęły porównywać liczbę tureckiej mniejszości w Holandii (400 tysięcy) z liczebnością holenderskiego wojska (48 tysięcy), posyłając Holendrom niedwuznaczny przekaz. Podobnie jak Bizancjum nie udało się przekształcić Turków z Sułtanatu Rum na chrześcijańskich poddanych, tak też europejskim krajom nie udało się zintegrować tureckich mas.)Podczas gdy europejscy politycy walczą o miejsca parlamentarne w Brukseli i innych stolicach, turecka mniejszość w Europie ślubuje wierność Erdoğanowi.
  Czy historia się powtórzy? Ps...II To holenderskie wojsko to lesby, pedały, etc..na ćwiczeniach z braku amunicji bawią się jak my gdy bawiliśmy się za młodu w wojny, krzyczą jeden do drugiego pif paf ty nie żyjesz. Toż to kupa śmiechu z takiej armii, Turcy w Holandii nakryli by ich czapkami i pokonali śmiechem.
 • Operacja inwazji
  .
  @kula Lis 66 10:24:36

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  przytaczana już w tym forum. Kelly M. Greenhill wyjaśnia zagadnienie "broni masowej migracji", zastosowanej także wobec Turcji, warto dodać.

  Willi Wimmer, były sekretarz w Min. Obrony RFN potwierdził, że NATO, siły zbrojne USRAela, w każdej swej operacji planują liczbę uchodźców, które ich operacje powinny spowodować.
 • @Laznik 10:03:37
  No cóż niestety się zgadza, prof. Kieżun to podsumował.
  https://youtu.be/qAf8LpK_ZGA


  https://youtu.be/48eT3AS46EM
 • @trojanka 11:54:04
  Prof.Kieżun o UE.
  https://youtu.be/QPtV5qVmhis
 • @trojanka 12:03:36
  Komentarz zbędny!!
  Absurdy unijnych funduszy: Polska musi wydać ponad 2 mld zł na remont torów kolejowych, które remontu nie potrzebują!
  wpis z dnia 15/03/2017

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03651-Kolejowe-marnotrawstwo-unijnych-srodkow.htm
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Założona przez trockistę organizacja Reporterzy bez Granic to dziś narzędzie zakulisowej walki politycznej Francji, Niemiec i USA. Organizacja Reporterzy bez Granic (RBG) wezwała Komisję Europejską (odpowiednik rządu Unii Europejskiej) do nałożenie na Polskę sankcji, w myśl art. 7 traktatu o UE. Artykuł ów przewiduje sankcje dla kraju naruszającego wartości unijne. Na Polskę mają być nałożone sankcje z powodu zwolnienia około 200 dziennikarzy z mediów publicznych, a także niestwierdzenia przez prokuraturę, że przestępstwem był transparent wywieszony na jednym meczów warszawskiej Legii, zapowiadający szubienicę dla dziennikarzy.

  Na podkreślenie wagi swoich słów Reporterzy bez Granic podali, że Polska spadła w ich rankingu wolności mediów o 29 miejsc na 47 pozycję. Fakty są takie, że w kwestii wolności mediów niewiele się w Polsce zmieniło. Ani dobrego, ani złego. Po prostu PiS po przejęciu władzy wymienił dziennikarzy sprzyjających PO, SLD czy PSL, na tych, którzy są bliżsi obecnej władzy. Szczytem hipokryzji jest natomiast – w ramach obrony wolności słowa – domagać się karania państwa za niezbyt mądre i przesadne teksty pseudokibiców na stadionach.

  Tajni sponsorzy

  Założycielem (w 1985 r.) i wieloletni liderem Reporterów bez Granic był Robert Menard (w czerwcu skończy 64 lata). W młodości był trockistą, czyli zwolennikiem radykalnej, „czystej” odmiany komunizmu. Nazwa tego odłamu pochodziła od zbrodniarza Lwa Trockiego, wygnanego ze Związku Sowieckiego przez Józefa Stalina, a później zamordowanego na jego rozkaz na emigracji w Meksyku. Menard był członkiem partii socjalistycznej, ale przez ostatnie 30 lat zmienił poglądy i obecnie deklaruje poglądy prawicowe. Wybory na mera francuskiego miasteczka Bezier wygrał z poparcia Frontu Narodowego Marie Le Pen.

  Początkowo Reporterzy bez Granic zajmowali się pomocą prześladowanym dziennikarzom, nagłaśnianiem łamania ich praw itp. W ostatnich latach dokonała się jednak wolta w tym stowarzyszeniu, kontrolowanym jest przez dziennikarzy, których w Polsce określilibyśmy salonowymi (ew. lewicowymi). Wzywające do przejrzystości w życiu publiczny RBG samo ma kłopot z podaniem opinii publicznej, za czyje pieniądze działa. Organizacja zwyczajnie nie ujawnia swoich sponsorów. Według lewicowego niemieckiego portalu Junge Welt (Świat Młodych) RBG finansowane jest m.in. przez amerykańskiego miliardera Georga Sorosa, słynącego z głoszenia pseudowolnościowych haseł. W Polsce Soros nie tylko próbuje zarabiać miliardy na polskich bogactwach naturalnych (gaz łupkowy), ale sponsoruje środowisko kojarzone z „Gazetą Wyborczą” (m.in. Fundację im. Stefana Batorego). Parę miesięcy temu głośno było o fakcie, że związane z Sorosem fundusze zainwestowały duże pieniądze w akcje Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”. Ten koncern przeżywa obecnie trudne chwile na rynku, pozbawiony został bowiem wsparcia dużej części państwowych funduszy, które otrzymywał za rządów PO.

  Ukrywanie sponsorów RBG od początku było świadomą polityką szefów tej organizacji. W kwietniu 2005 r. Robert Menard potwierdził, że RBG bierze pieniądze od amerykańskiego think-thanku National Endowment for Democracy (NED – Krajowe Przygotowanie do Demokracji, w Polsce znane jako Narodowy Fundusz Wspierania Demokracji). Co ciekawe, gdy Menard przyznawał się do związków z NED, w oficjalnych raportach RBG nie było słowa o tych finansowych związkach. NED ma opinię organizacji wspierające działania amerykańskiej polityki zagranicznej. Sam NED jest wprost finansowany z amerykańskiego budżetu. W tym kontekście mocna akcja RBG z 2003 r. „Kuba – największe więzienie świata dla dziennikarzy” wygląda na realizację wprost zleconego działania z Waszyngtonu.

  Oczywiście na Kubie więzi się dziennikarzy i nie ma tam mowy o żadnej wolności słowa. Wciąż jednak akcja RBG, finansowa najpewniej z pieniędzy USA, trąci polityką, a nie bezinteresowną obroną wolności. Zresztą Kuba nigdy nie była największym prześladowcą dziennikarzy. Dla porównania, według najnowszych danych Komitetu Ochrony Dziennikarzy (Committee to Protect Journalists) w więzieniach obecnie przebywa 259 dziennikarzy. W tym najwięcej w Turcji – 81 (do niedawna największym regionalnym sojuszniku USA), Chinach – 38, Izraelu (wraz z okupowanymi terytoriami palestyńskimi) – 7, Arabii Saudyjskiej – 6. Dwa ostatnie państwa to oczywiście znani sojusznicy USA.

  Zestawienie nie podaje liczby dziennikarzy więzionych w USA, aczkolwiek szacowana jest ona na kilkadziesiąt osób. Dzieje się tak dlatego, że w USA sędziowie pochodzący z wyborów powszechnych mają zwyczaj wsadzać dziennikarzy do aresztu „za obrazę sądu”. Owa obraza polega na tym, że dziennikarz, powołując się na tajemnicę zawodu, odmawia ujawnienia swoich informatorów. W takich aresztach „wydobywczych” potrafią oni spędzać miesiące. Najgłośniejszą taką sprawą było aresztowanie w 2003 r. dziennikarki „New York Timesa” Judith Miller i trzymanie jej w więzieniu przez 85 dni, dopóki nie zdradziła informatora, który przekazał jej tajemnicę państwową. NYT to taki odpowiednik „Gazety Wyborczej” w USA, proszę wyobrazić sobie, co by się działo w Polsce i w Unii Europejskiej, gdyby aresztowano dziennikarza GW i domagano się od niego, aby ujawnił źródła przecieku, np. takiej informacji, że prof. Mariusz Muszyński jest byłym oficerem wywiadu, co z satysfakcją odnotowała GW w listopadzie 2016 r.

  Sądowy knebel

  Granicą wolności mediów w Polsce nie są bynajmniej działania polityków, ale układy sądowe. W Polsce sądom zdarzały się absurdalne wyroki naruszające wszelkie standardy wolności słowa. Dla przykładu wyrok na dziennikarza i reżysera Grzegorza Brauna za ujawnienie, że prof. Jan Miodek był zarejestrowany jako współpracownik bezpieki. Braun ogłosił to w 2007 r. W 2009 r. Sąd Najwyższy w Polsce nakazał Braunowi przeprosiny, ten konsekwentnie odmawiał, podlegając upokarzającej i niszczącej życie egzekucji komorniczej. Dopiero w 2014 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła wobec reżysera Grzegorza Brauna artykuł 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka, gwarantujący wolność słowa i nakazała zapłacenie mu 14 tys. euro odszkodowania. Było to tylko symboliczne zadośćuczynienie, nijak się nie mające do realnych strat, jakie poniósł, przez 5 lat żyjąc jako wyjęty spod prawa. W podobny sposób „Gazeta Wyborcza” użyła sądów do kneblowania Jacka Kurskiego, który zwrócił uwagę na układ medialny między nią a kontrowersyjną paliwową spółką J&S. Tu nie chodzi o żadną reklamę. To jest finansowanie przez układ, który jest zagrożony przez PiS, zmasowanej propagandy przeciwko PiS – stwierdził Kurski w 2006 r. Argumentował, że reklama tej spółce nie jest potrzebna, bo to monopolista na polskim rynku. W ubiegłym roku ETPC w Strasburgu przyznał, że wyrok z powództwa „Wyborczej” był złamaniem wspomnianej konwencji i zasądził odszkodowanie w wysokości 12,5 tys. euro. Takich przykładów sądowego knebla nakładanego przez salonowych dziennikarzy na ludzi, którzy mają odwagę mówić niewygodne rzeczy, było więcej. Dość przypomnieć pozwy Adama Michnika przeciw Rafałowi Ziemkiewiczowi czy prof. Andrzejowi Zybertowiczowi, czy pozew „Wyborczej” przeciwko poecie Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi. „Reporterzy bez Granic” wówczas milczeli. A to właśnie sądy w Polsce „mordują” wolność słowa w majestacie prawa, wydając często wyroki oparte na sympatiach politycznych i układach towarzyskich, a nie na prawdzie.

  Last but not least cały słynny ranking „wolności słowa” publikowany przez RBG oparty jest na anonimowych ankietach dziennikarzy, naukowców i osób z fundacji pożytku publicznego, czyli kompletnie subiektywny. Nie znam żadnego konserwatywnego działacza, publicysty, dziennikarza, który kiedykolwiek byłby zapytany w jakiejkolwiek ankiecie o wolność słowa w Polsce. Mam niejasne wrażanie, że większość ankiet wypełniana jest w siedzibie „Wyborczej”, tudzież Fundacji im. Stefana Batorego. Najbardziej aktywna w „jechaniu na Polskę” jest niemiecka filia RBG. Jej członkowie – dziennikarze pracują dla niemieckich koncernów, które też straciły finansowo na zmianie rządu w Polsce, a na dodatek oczekują w nerwach na ustawę o repolonizacji mediów, która może ich zmusić do sprzedania części aktywów. Do całości tego przedsięwzięcia bardziej pasuje więc określenie Hipokryci bez Granic. http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4653-zalozona-przez-trockiste-organizacja-reporterzy-bez-granic-to-dzis-narzedzie-zakulisowej-walki-politycznej-francji-niemiec-i-usa
 • Związek Ukraińców w Polsce , zażądał od MSWiA pieniędzy na obchody rocznicy akcji "Wisłą" , które maja zamiar zorganizować
  na terenie Polski!!Na szczęście MSWiA odmówiło finansowania "obchodów"...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/mswia-odmowilo-wsparcia-obchodow-rocznicy-akcji-wisla
  Ministerstwo nie uzasadniło swojej decyzji – mówi nam Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce.

  Organizatorzy przypominają o wspólnym oświadczeniu w 60. rocznicę akcji sygnowanym przez prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Wiktora Juszczenkę. - W roku obecnym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, współfinansujące działania organizacji mniejszości narodowych i etnicznych nie przyznało żadnej dotacji na ten cel. Do dnia ogłoszenia niniejszej informacji, Ministerstwo nie zmieniło decyzji o nieprzyznaniu środków na rocznicowe obchody – napisali organizatorzy w liście. Pod listem podpisali się Danuta Kuroń, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Iza Chruślińska, Anna Dąbrowska, Piotr Tyma.

  =========================================

  W związku z tym mam pytanie . Czy na terenie Ukrainy odbywające się skromne uroczystości np. w Hucie Pieniackiej, są dofinansowywane z pieniędzy budżety Ukrainy???Czy Związek Polaków na Ukrainie jest dofinansowywany z budżetu Ukrainy???czy jakakolwiek działalność Polaków żyjących tam, jest w najmniejszym stopniu finansowana z budżetu Ukrainy???
  jeżeli państwo ,Danuta Kuroń, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Iza Chruślińska, Anna Dąbrowska, Piotr Tyma, chcą tak bardzo wesprzeć braci Ukraińców , to niech z łaski swojej robią to ze swoich własnych pieniędzy. A nie rządzą się budżetem kraju, gdzie ludzie odbierają sobie życie z powodu długów, egzekucji komorniczych czy braku opieki medycznej.
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02364-Dramat-polskich-emerytow.htm

  http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/krakow-samobojstwo-podczas-interwencji-komorniczej-wideo,10016660/

  http://www.sii.org.pl/10288/aktualnosci/felietony/57-polakow-nie-posiada-zadnych-oszczednosci.html
 • @trojanka 16:42:25
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/mswia-odmowilo-wsparcia-obchodow-rocznicy-akcji-wisla

  MSWiA odmówiło wsparcia obchodów rocznicy Akcji Wisła.
  Związek Ukraińców w Polsce prowadzi zbiórkę na społeczne obchody, przy wsparciu „Gazety Wyborczej”/ sponsorowanej przez G.Sorosa/ i Komitetu Obrony Demokracji
 • Podstawy "transformacji ustrojowej"
  .
  @trojanka 11:54:04

  to pierwszy link cytowany przez trojanka, powtarzam

  - https://youtu.be/qAf8LpK_ZGA

  Bez tej podstawowej wiedzy nie powinien Polak nawet zabierać głosu na temat "transformacji ustrojowej" i obecnego stanu nie mówiąc o procesach na terenach dziś nazywanych jescze Polską.

  O roli mas w przygowotwaniu upadku polskiej państwowości

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  wspominano już wielokrotnie. Znakomity kolejny przykład politycznego bezsensu, jak to już od wieków należy do tradycji, że wspomnię jednym tchem powstania: Październikowe, Styczniowe, Warszawskie. Wiele zachować społeczeństwa polskiego nosi cechy amoku, nie pez znaczenia jest tu działalność pasożydów, żerujących od wieków na polskim społeczeństwie.

  Wchłonięcie Polski przez UE oznacza prawnie i faktycznie likwidację państwa polskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829