Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
143 posty 164 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Absolutna Dominacja - USA chce rządzić światem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatnim numerze kwartalnika „Opcja na prawo” z ubiegłego roku, trafiłem na przedruk fragmentu książki F.Wiliama Engdahla pt. „Absolutna Dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku świata”.

Książka została wydana w tym roku nakładem wydawnictwa Wektory. Muszę powiedzieć, iż fragment tej książki ,z którym się zapoznałem zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Przysłowiowy włos się na głowie jeży kiedy człowiek zapoznaje się z informacjami przekazanymi  przez autora publikacji. Autor nakreśla nam bowiem plany oraz metody przejęcia przez USA kontroli nad światem.

 

Nim przejdę do omówienia treści parę zdań o samy autorze. Wiliam Engdalh jest autorem William Engdahl jest autorem światowego bestsellera o ropie naftowej i geopolityce A Century of War: Anglo American Politics and the New World Order. Jest szeroko komentowanym analitykiem obecnych wydarzeń politycznych i gospodarczych. W książce Seeds of Destruction: The Hidden Agenda behind Genetic Manipulation zajmuje się agrobiznesem i próbami kontrolowania światowych zasobów żywności, a tym samym kontrolowania populacji.

W omawianej przeze mnie książce a przynajmniej w kilkunastostronicowym fragmencie z którym się zapoznałem pokazuje w jaki sposób świat amerykańskiej polityki przy wsparciu Pentagonu i CIA stara się przejąć zupełną kontrolę nad światem. Kontrola ta ma charakter nie tylko ustrojowy ale przede wszystkim gospodarczy i surowcowy.

Autor podkreśla, iż to USA wydają na zbrojenia sześć razy więce3j niż Chiny, dziesięć razy więcej niż Rosja i sto razy więcej niż demonizowany Iran. Budżet Pentagonu to 48 % całych światowych wydatków na wojsko.

Enghdal pisze: „(…)Pentagon czynił użytek ze wszystkich rodzajów broni w swoim arsenale: brutalnego podboju wojskowego w Iraku, zmiany reżimów na sprzyjające USA dyktatury przy wykorzystaniu „miękkiej siły” w byłych republikach sowieckich, na Ukrainie i w Gruzji, oraz wspieraniu upadłych państw takich jak Kosowo. Strategicznym celem tych wielkich przygotowań wojskowych USA było zdobycie kontroli nad potencjalnymi rywalami na kontynencie euroazjatyckim, przede wszystkim nad Rosją i Chinami.”

Następnie autor opisuje szczegóły przejęcia kontroli nad Kosowem zwracając uwagę na fakt iż premierem rządu Kosowa został Hasim Thaci,  poszukiwany przez Interpol i niemieckie służby specjalne za przemyt narkotyków, wymuszenia i czerpanie korzyści z prostytucji, który jednocześnie był protegowanym sekretarz stanu Madeleine Albright, która wg informacji wywiadowczych miała romans z tym dwukrotnie od niej młodszym gangsterem.

Ciekawie też przedstawia okoliczności konfliktu gruzińsko-rosyjskiego z 2008 roku: „(…) W sierpniu 2008 roku, po miesiącach narastającego napięcia , prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili wydał rozkaz inwazji na separatystyczną prowincję Osetii Południowej. Jego decyzja nie była w żadnym razie działaniem w pojedynkę. Na trzy tygodnie przed inwazją spotkał się na Ukrainie z byłym strategiem Busha Karlem Rovem i utrzymywał w tym okresie częste kontakty telefoniczne z republikańskim kandydatem na prezydenta Johnem McCainem, którego podobno dobrze znał.(…)Parę dni po rozpoczęciu wojny Saakaszwili i jego minister obrony Dawid Kezeraszwili, podwójny obywatel z izraelskim paszportem i biegłą znajomością hebrajskiego powiedział prasie, że gruzińskie wojsko ma dług wobec Izraela za wytrenowanie oraz uzbrojenie jego żołnierzy.”

Mamy również opis przejęcia przez rosyjskie wojsko tajnych dokumentów NATO dotyczących wysoce tajnej technologii satelitarnej oraz całej masy innych tajnych dokumentów, które wieźli amerykańskim samochodami uciekający gruzińscy żołnierze. Raport Głównego Zarządu Wywiadowczego Rosji ujawnił, iż sprzęt elektroniczny, który był na wyposażeniu gruzińskim produkowany był na Ukrainie na licencji amerykańskiej. Następnie raport stwierdza, iż gruzińskie wojsko porzuciło znaczne ilości wartościowego sprzętu ale również skompromitowało amerykańskie i izraelskie siatki wywiadowcze które powstały w Gruzji w celu elektronicznego szpiegowania Iranu, Rosji i Turcji.

 

Następny fragment książki,z którym się zapoznałem omawia zaangażowanie USA w Afryce w ramach wojny surowcowej. Autor podkreśla, iż zdaniem geologów Afryka jest największą obfitość surowców naturalnych dlatego również ten kontynent ma być z czasem w całości przejęty przez USA. Autor opisuje wiele mniej znanych działań służb specjalnych USA na terenie Afryki, podkreśla współodpowiedzialność USA za rozpętanie konfliktu pomiędzy Hutu i Tutsi. Opisuje również, w jaki sposób USA wykorzystują organizacje pozarządowe zajmujące się oficjalnie np. walką o ochronę goryli a w rzeczywistości działających pod przykrywką instytucji ,zajmujących się podporządkowaniem afrykańskich państw interesom amerykańskim.

Nie sposób omówić szczegółowo całości problematyki jaką przybliża nam autor, dlatego zachęcam państwa do zapoznania się z tą książką. Ja na pewno ją kupię bo jest idealnym kompendium wiedzy o tym jakimi narzędziami posługuje się USA w drodze do dominacji nad światem. Metody te wg mnie nie różnią się za wiele od metod KGB , którą to instytucje, amerykańska propaganda przedstawiała   i przedstawia jako zło w czystej postaci sama dziś stosując analogiczne metody dla osiągnięcia „Absolutnej Dominacji”.

Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • @mecenas 15:43:52
  kto szuka ten znajdzie :)
 • @night rat 23:04:35
  tak różnią się tym że służby specjalne reżimów nie dokonują swoich przestępczych operacji w imię demokracji. Podzielam opinie że rywalizacja mocarstw jest czym normalnym i oczywistym zresztą nie tylko mocarstw bo nawet małe kraje takie jak Czechy czy Litwa za pomocą swoich służb starają się odnaleźć na globalnej szachownicy diabeł natomiast tkwi w szczegółach czyli metodach prowadzenia tej rywalizacji. A z naszego punktu widzenia chodzi oto żebyśmy jak najmniej ucierpieli i najwięcej zyskali w ramach rywalizacji wielkich tego świata.
 • USA jest mocarstwem i tyle
  I czy sie to komuś podoba czy nie to od lat powiększa sie przepaść technologiczna i militarna pomiedzy USA a Rosją. Zarówno Rosja czy Chiny to papierowe tygrysy. Tylko posiadanie straszaka w postaci broni atomowej jest wstanie zachować równowagę sił. W wojnie konwencjonalnej jankesi paradowaliby na placu czeerwnym w tydzien od rozpoczęcia wojny.
  Zresztą nikt by tego nie chciał i ja równiez uważam że w najbliższym czasie Putin pójdzie po rozum do głowy i wybije sobie z niej jakąkolwiek konfrontacje z USA i NATO.
 • @Zbójnicki pies 12:46:17
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201311/1384209728_mzbyxv_600.jpg
 • Amerykańska dominacja? nie... to rosyjski spisek ;-)))
  Autor na siłę wmawia nam, ze to USA są niedobre...
  A może spójrzmy na alternatywną historie świata..;-)))

  "Dla tych którzy nie śledzą wydarzeń światowych, długa i brudna historia o tym jak Rosja zdradziła i oszukała Amerykę okaże się być tak szokująca jak przerażająca. Nawet ci którzy uważają się za dobrze poinformowanych w sprawach świata, szablon zdrady Rosji nie jest łatwo dostrzegalny, bo postępował stopniowo w ciągu 25 lat. Cholerne Ruskie to cierpliwe demony."

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosyjski-spisek-zniszczenia-ameryki-2015-03
 • @Zbójnicki pies 12:46:17
  Rosja -Chiny wg ciebie to papierowe tygrysy , moze cos o sobie powiesz ? .......moze ja to zrobie...... ty to wg mnie - Te Rex z filmu rysunkowego - ktoremu stale wypada sztuczna szczeka ---
  Ile masz lat dziecko ?
 • @Krzysztof D 11:14:18
  po co sie pytasz jak sam sobie odpowiadasz - narcyz ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930