Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 163 komentarze

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Przykład bułgarskiej Ataki na wybory prezydenckie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeczytałem niedawno ciekawy komentarz na Neonie 24, w którym autor zwrócił uwagę na fakt, iż nasza czołowa partia opozycyjna nie wykorzystuje możliwości jakie posiada w ramach prowadzenia walki informacyjnej.

Komentator zwrócił uwagę na fakt, iż PiS nie posiada własnej telewizji mimo, że posiada wystarczające środki na jej prowadzenie. Mnie osobiście nie dziwi taka postawa wspomnianej wyżej formacji, ponieważ wpisuje się ona w jej sposób działania i planowania swojej politycznej przyszłości. Poruszony wątek postanowiłem wykorzystać do przybliżenia formacji politycznej która w pełni wykorzystuje możliwości jakie niesie ze sobą przekaz z wykorzystaniem telewizji internetowej.

W 2005 roku powstała w Bułgarii partia Ataka, której od początku przewodził Wolen Siderow. Ugrupowanie podkreśla znaczenie prawosławia, zarówno w wymiarze państwowym jak i społecznym.

Domaga się przywrócenia kary śmierci za najcięższe przestępstwa kryminalne oraz rozszerzenia zakresu wykroczeń traktowanych jako zdrada stanu. Ataka negatywnie odnosi się do zasada na jakich sprywatyzowano przedsiębiorstwa państwowe. Wolen Siderow odnosi się krytycznie wobec członkostwa Bułgarii w strukturach NATO oraz domaga się rewizji zasad na jakich Bułgaria została przyjęta do UE.

W działalności ugrupowania przebijają akcenty antytureckie (Turcy stanowią  8% mieszkańców Bułgarii) między innymi ugrupowanie podkreśla swój sprzeciw dla przyjęcia Turcji do UE oraz antycygańskie (Cyganie stanowią 3,3 % mieszkańców Bułgarii). Stronnictwo dostrzega potrzebę zacieśniania współpracy z Rosją tak aby w polityce zagranicznej móc korzystać zawsze z alternatywy.

Bułgarska Ataka ze zmiennym szczęściem bierze udział w wyborach wszystkich szczebli oraz do Parlamentu Europejskiego, w którym to Parlamencie postrzegane jest jako książkowy przykład ugrupowania  antyeuropejskiego.

Największy sukces Ataki to bezwątpienia wyniki jakie uzyskała Ataka w wyborach prezydenckich w 2006 roku, kiedy to wspomniany Wolen Siderow wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich i zdobył w niej 24 % poparcie. Ponieważ ugrupowanie ze swymi postulatami stanowi zagrożenie dla politycznej zgnilizny i nihilizmu na bułgarskiej scenie politycznej, jest zwalczane na różne sposoby zarówno przez czynniki wewnętrzne jak i też ośrodki międzynarodowe. Dlatego ugrupowanie dostrzegło, iż w tej nierównej walce jedyną szansą dla pokazywania prawdziwego oblicza formacji oraz skutecznego docierania z przekazem politycznym są nowoczesne środki przekazu.

W 2011 roku powstaje telewizja Alfa TV, która stała się kanałem partii Ataka o ogólnokrajowym  zasięgu z około 15 godzinną ramówką o profilu informacyjnym i edukacyjnym. Stacja posiada cztery ośrodki regionalne w Sofii, Burgas, Warnie i starej Zagorze. Nadaje satelitarnie, w ramach telewizji kablowej oraz za pośrednictwem internetu. Wiadomości z regonów stanowią nie tylko istotny źródło informacji dla widzów ale są również barometrem nastrojów politycznych dzięki czemu kierownictwo Ataki może na bieżąco reagować na zmieniając się sytuację polityczną zarówno na poziomie centralnym jak i regionalnym. Wywiady, komentarze polityczne, reportaże, filmy dokumentalne  są uzupełniane wiadomościami z życia kościoła prawosławnego, historii i kultury Bułgarii. Stacja buduje tożsamość Bułgarów pogłębia ich solidaryzm narodowy, podkreśla znaczenie prawosławia w budowie państwa wielkiego i sprawiedliwego. W archiwum stacji można znaleźć między innymi serię kilkunastu spotów w których zaprezentowane jest stanowisko Ataki  na temat najważniejszych zagadnień istotnych z punktu widzenia państwa. Dopełnieniem działań telewizyjnych jest bardzo aktywna działalność partii Siderowa z wykorzystaniem możliwości jakie niesie Facebook. Przemyślane demotywatory ośmieszają przeciwników politycznych Ataki, zmuszają Bułgarów do myślenia i uświadomienia sobie, iż nieustannie ulegają medialnej propagandzie obozu rządzącego Bułgarią oraz czynników zewnętrznych próbujących zrobić z Bułgarii kraj półkolonialny. Trudno powiedzieć jak potoczy się przyszłość polityczna Ataki i jej charyzmatycznego lidera natomiast na pewno można powiedzieć, że ugrupowanie to ma wyraźny program polityczny, który konsekwentnie realizuje bez względu na okoliczności. Buduje tożsamość narodową Bułgarów wokół wartości chrześcijańskich, stoi na straży dbałości o podtrzymanie kultury narodowej oraz języka narodowego. Doskonale wykorzystuje w swojej politycznej działalności możliwości jakie daje telewizja a zwłaszcza internet. 

Ataka może stać się jednym z filarów budowy bloku partii politycznych w Europie Środkowo – Wschodniej, świadomych zagrożeń płynących z dyktatu Brukseli i USA. Wczoraj Węgry, dziś Bułgaria a jutro może Polska. Skoro Siderow wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich w Bułgarii  dlaczego za kilka miesięcy w wyborach prezydenckich w Polsce nie miałby się pojawić nasz Siderow czy zwycięski Orban ? Potrzeba tylko wyraźnego programu, szerokich horyzontów i sposobu na dotarcie  zwłaszcza do młodego pokolenia, gotowego już na poważne zmiany  ale nieświadomego do końca tego co się dzieje z jego krajem.

Arkadiusz Miksa

 

 

KOMENTARZE

 • Witam Panie Arkadiuszu,
  Jest Pan cennym nabytkiem dla Neonu24. Z uwagą śledzę Pańskie teksty i coraz bardziej mi się podobają. Pozdrawiam bardzo przyjaźnie ze słowiańskim akcentem. 5* BJ
 • @
  Cenny i ważny temat; jeśli rozważać przemiany w Polsce - poruszona tu droga musi być realizowana.

  To, że PiS - to fałszywa opozycja - to chyba nie trzeba już wyjaśniać.
  A jak ukształtować rzeczywistą alternatywę? Jakimi metodami?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:12:10
  Majdan z pewnością odpada bo raz, że nieetyczny i nielegalny to jeszcze ktoś musiałby go sfinansować.
  A ja nie widzę możliwości brania pieniędzy od kogokolwiek z zewnątrz.
  A tacy by się znaleźli...

  Idea i rozproszone struktury oddolne. To zresztą Twoje pomysły :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:17:07
  naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli - lub bezpośrednio - tak więc oddolny ruch społeczny nawet o gwałtownym przebiegu jest i legalny i etyczny, nawet jeżeli doprowadzi do siłowego odsunięcia od władzy zdegenerowanej władzy. Sęk w tym, że zanim on tę władzę obali, będzie już zinfiltrowany i nasycony agenturą - no i prowadzony w kierunkach zaplanowanych przez służby (do tego nie wiadomo jakie).
  Majdan jako od początku sterowany i finansowany z zewnątrz nie wydaje się najlepszym punktem odniesienia.

  Trzeba by może młodego Kadaffiego zapytać...
 • Bardzo wielka mądrość narodowa...
  ..."Stronnictwo dostrzega potrzebę zacieśniania współpracy z Rosją tak aby w polityce zagranicznej móc korzystać zawsze z alternatywy"
  To tylko u nas, bezwarunkowo, bezkrytycznie i bez jakiegokolwiek uzasadnienia pchamy się w jednym zachodnim kierunku, podczas gdy ten zachód ma nas gdzieś. Na wizy do kraju sojusznika, to Polacy się już chyba nie doczekają (w sumie po co nam te wizy) a Niemcy to za naszymi plecami dogadują się z Rosją i blokują nam dostęp na naszych portów... Taki to jest ten nasz zachodni sojusznik.
  O innych "korzyściach" takiego sojuszu to szkoda nawet pisac...
 • @Andrzej Tokarski 15:48:29
  Polskie prawo mówi, że wyborcy nie mogą egzekwować obietnic wyborczych. Elektorat można bezkarnie okłamywać.
 • POWOŁAĆ NPS ! Narodową Partie Słowian ! to podstawa !!!!
  Słowianie !! dla żydostwa światowego największym zagrożeniem jest zjednoczenie się Słowiańskich narodów !
  !
  Jedna droga prowadzi do pozbawienia żydów władzy w Polsce !!!
  !
  1. Słowianie muszą się w końcu spotkać sie kongresie zjednoczeniowym Słowian i powołać NPS ! swoją Narodową Partie Słowian !!!!! .
  !
  2. zrobić logo partii , hymn partii ! i oznakę partii by każdy członek lub sympatyk partii nosił widoczny znak w klapie marynarki ZNAK SŁOWIAN ! !!!!![ będziemy widoczni ilu nas jest !! ]
  !
  3. Konieczny jest portal internetowy Słowian lub TV SATELITA ! która by informował instruował, i wzywał na akcję , pomagała członkom partii i jej zwolenników ! [ finansowana przez przyjaciół ! ]
  !
  Każda partia potrzebuję pieniędzy !!! a te trzeba uzyskać od przyjaciół Słowian !!! [ brać przykład z żydów ! żydostwo w Polsce brało garściami pieniądze z CIA Mosadu !!!! ] instruowani byli przez RWE !!!
  !
  .4 Gdy będziemy mieli swoją NPS i własne media ! to wtedy idziemy jednym blokiem i wygramy każde wybory !!!!
  !
  5. gdy wygramy wybory przeprowadzimy narodowe referendum o wydaleniu wszystkich żydów chazarów z polski do Izraela !
  !
  TO JEST JEDYNA DEMOKRATYCZNA DROGA DO WYZWOLENIA SIE Z żydo- okupacji !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach !! POLSKA TO SŁOWIAŃSKA KULTURA !
  a nie żydo-chazarska !! żydzi wynocha do Izraela !!!!
 • @Bogusław Jeznach 12:56:13
  Bardzo dziękuję za ten miły komentarz, zwłaszcza ze pada ze strony tak doświadczonego blogera jak Pan. Pozdrawiam Noworocznie :)

  Arkadiusz Miksa
 • Czyli co?
  wygonić z Bułgarii Turków? Albo zostawić ich i niech chodzą z naszytymi na rękawie półksiężycami? I pogonić Cyganów? a tych dokąd? I wzmacniać rolę cerkwi? a po co? Czy historia nie udowodniła jeszcze dobitnie, że związek państwa z kościołem oznacza koniec dla państwa?

  I u nas ma się pojawić taki Siderow? I ma zwiększać wpływy kościoła katolickiego w naszym zniewolonym kraju? Czyli co? przywrócić szkółki parafialne a resztę pogonić do pracy pańszczyźnianej?

  Przecież to nie tędy droga!
  Musi być możliwe, że istnieją państwa narodowe, wolne od kościelnego dyktatu. Musi być możliwe, że istniejące w granicach danego państwa mniejszości narodowe mogą swobodnie żyć i praktykować własne tradycje i wiarę.
  Partia "Ataka" ma pieniądze na własną telewizję? a skąd ona ma te pieniądze? Kto w dzisiejszych czasach ma pieniądze?
  Pieniądze mają w dzisiejszych czasach kościoły.
  Więc niewykluczone, że "Ataka" to kościelne, prawosławne ramię zbrojne, działające w interesie cerkwi.
  Niby cerkiew jest nieco lepsza niż kościół katolicki, ale gdy będzie taka potrzeba, to one się zjednoczą i wówczas biada ludzkości.

  Czy nie dlatego Polska została rozgrabiona, ponieważ kościół katolicki postanowił zwiększyć swoje wpływy w Europie Środkowej i Wschodniej? Kto u nas zyskał na "transformacji"? U nas zyskał kościół katolicki i paru nie wiadomo kto.
  To pokazuje stan świadomości naszego Narodu. To musi wyewoluować, czyli niejako samo się naprawić. A na to trzeba czasu. Ale jest to jedyna droga rozwoju.
  Natomiast narzucanie jakichś wzorców skończy się tym samym, co PRL rozwalony przez "solidarność". Wszyscy krzyczeli "solidarność" ale nikt nie był solidarny. I to był ten trik.
  I jeszcze na niejedno się ludzie nabiorą, zanim dojdą do rozumu. Od tysiąca lat prezentuje im kościół katolicki sponiewieranego człowieka rozwieszonego na krzyżu. I do tego sponiewieranego człowieka rozwieszonego na krzyżu modlą się katolicy O POMOC. Jak może komukolwiek pomóc sponiewierany człowiek rozwieszony na krzyżu???
  a jednak ten chwyt funkcjonuje już paręset lat bez problemu.
  Więc nie jest problemem zrobienie jakiejś "Ataki" u nas. Problemem jest u nas świadomość ludzi, ich stan umysłowy, ich stopień uczciwości, ich zdolność do poświęceń. A tego właśnie u nas w ludziach nie ma. To oczywiście można próbować jakoś kitować wiarą katolicką, ale to przecież kościół katolicki miał główny udział w rozwaleniu naszego suwerennego państwa polskiego, uznanego na arenie międzynarodowej, czyli Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. PRLu dającego pracę i miejsce do życia każdemu Polakowi.
 • @RomanKa 18:00:33
  żydzie Romanka ! znasz przysłowie ze kropla drąży skałę ? to więc nie rozkwitaj żydzie bo na końcu czeka was DEPORTACJA do Izraela ! w wyniku Referendum Narodowego !!! z wypiekami czekam na dalsze twoje żydowskie kalambury !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach ! Nic tak nie cieszy mego serca jak debilizm żydo-chazarstwa !!!!! Amen !
 • TV TRWAM i Telewizja Republika
  PiS ma dwa przychylne sobie ośrodki telewizyjne, są to TV Trwam i TV Republika. Co prawda niszowe ale pozwalają na przestawienie szerszej widowni punktu widzenia PiS-u.
 • Poczatkiem wszystkiego jest mysl .
  .
  za kilka dni nawet godzin ten artykol zejdzie na dolne partie Neonu ,pojawia sie nowe wpisy i nowe informacje,po kilku dniach wiekszosc czytelnikow w natloku nowych informacji zapomni o tym artykule nawet gdyby byl genialna wzskazuwka co robic i jak zyc.ktos kiedys napisal ze w poprzednich epokach jedna przepisywana recznie ksiazka byla w stanie wywolac rewolucje ,dzis informacji jest tyle ze wiekszosc nie jest w stanie ich ogarnac i uszeregowac wedlog ich waznosci. Panuje chaos informacyjny steroawny przez siedzacych na samym szczycie .Neon to jedna z wielu stron . W ulu czy mrowisku ktore chcialo by przetrwac taka sytuacja jest nie do przyjecia.truten ktory chcialby zalozyc wlasne zrodlo informacji by realizowac swoje cele zostanie blyskawicznie rozpoznany przez robotnice i wyeliminowany z ula czy mrowiska gdyz wszystko jest podporzadkowane stabilnosci tych zbiorowisk. Jesli wiec sa jeszcze myslace pszczoly w tym mrowisku powinny zrobic jedno CALA SWA ZYCIOWA ENERGIE PRZEKIEROWAC BY STWORZYC JEDO ZRODLO INFORMACJI DLA ULA .Jest to kwestia fundamentalna, Jesli jest Neon niech on bedzie takim glosem dla tego zbiorowiska, a rola pszczol niech bedzie wymyslanie tysiecy metod i sposobow by kazdy polak mogl sie dowiedziec ze jaest takie medium ktore chce przemawiac w interesie tego mrowiska. Informacja jest nerwem systemu ,bez jej przeplywu jest sie imwalida na wuzku. Dlatego kazdy kto ma poczucie ze jest czlonkiem tego ula musi zrozumiec ze przerwanie monopolu informacyjnego jest podstawa zmian, tego nie zrobi sie siedzac wylacznie przy komputerze trzeba wyjsc z z wlasnego podwurka i powiedziec sasiadowi ze takie medium jest by inne mrowki sie o tym dowiedzialy, jesli powiesisz przescieradlo z napisem,, media klamia czytaj neon24.pl,, to nie tylko sasiad ale wszyscy mieszkancy osiedla poznaja nagle inny wymiar rzeczywistosci ,konwencjonalne dzialania nic nie dadza poniewaz przewaga srodkow jest miazdzaca, jesli twoja poprawnosc nie pozwala wychylic ci sie z e schematu poprawnego zachowania ,to wiedz ze inaczej nic nie mozna zrobic . tylko masowy ruch na rzecz przelamania monopolu informacyjnego cos moze zmienic wszystko inne moze byc tylko jako nastepne w kolejnosci dzialan.wszyscy musza zobaczyc ze ,,krol jest nagi,, aby to nastapilo wszystke pszczoly musza cala swoja aktywnosc ukierunkowac na ten porzytek inaczej szerszenie zniszcza nieodwolalnie,pszczoly ,mrowki sa madrzejsze od ludzi im tego nie trzeba tlumaczyc one to wiedza, ludzia niestety trzeba informacje polozyc na talezu Tak wiec Stworzenie narodowego medium musi byc zasadniczym celem niech wiec neon nim bedzie Jesli tak sie nie stanie wszystko inne bedzie tylko poboznym zyczeniem a wam piszacy i czytajcy Neon pozostanie dalej pisac i czytac nic więcej ps Zamiescilem ten wpis do art S Tyminskiego ,,pytania na nowy rok,, powtarzam ze wzgledu na waznosci zblizona tematyke.
 • @nana 17:10:37
  Bez względu na to czy to prawosławie czy to katolicyzm to zawsze jest to oparte na dekalogu a w nim nie ma nic co stało w sprzeczności ze światopoglądem ateistów myślących propaństwowo. Putin też zauważył i Dmowski też to widział, że religia sama w sobie niesie pierwiastek pozytywny dla narodu czy państwa.
 • @ele 18:32:35
  DOkladnie ele..mele. ajjwaj bummmm....oglos zatem powstanie..kahal na woz wsiedzie;
  TY z obzynem na pszedzie.....i jakos to bendzie:-))))
 • @Daro 19:27:03
  tak jasne łaska Ojca Dyrektora na pstrym koniu jedzie dziś mają dostęp a za chwilę mogą już nie mieć dostępu.
 • @nana 17:10:37
  Pełna zgoda.
  „ Musi być możliwe, że istniejące w granicach danego państwa mniejszości narodowe mogą swobodnie żyć i praktykować własne tradycje i wiarę.”
  Tak się dzieje w Katarze Z E A. Specjaliści z różnych państw tam jadą na dorobek.
  Lecz nadzór sprawują rdzenni Katarczycy:)
  https://i0.wp.com/data2.merlinx.pl/RNBW/RNBW-1396-1.jpg

  O samoregulacji z przymrużeniem oka na brak równowagi, mówi porzekadło - „kiedy lis pilnuje kurnika, kury znikają”. Nie zaczniemy liczyć o dwa rzędy wyżej od systemu dziesiętnego to będzie zagłada Polaków..
  http://nwsn.neon24.pl/post/116520,mozliwy-dobrobyt
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
  Jerzy Dobrowolski Polska Demokracja Kwantowa
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:12:10
  nam nie trzeba wyjaśniać, ale my to mniejszość.. pozostaje jakieś 97% którym trzeba wyjaśniać.
 • @ele 16:44:54
  Dużo racji z wyjątkiem, moim zdaniem, jednej.
  Nie można budować demokracji na wypędzeniu np żydów.
  Ich trzeba systemowo odsunąć od władzy.
  Chcą mieszkać w Polsce, a wielu się urodziło w Polsce, proszę bardzo ale jako mniejszość narodowa a nie jako "klasa rządząca".

  Wystarczy zasada parytetu narodowego na wszystkich szczeblach władzy.
  Ich w Polsce jest mniej niż 1 %.

  I proszę mnie źle nie zrozumieć. Od lat piszę bardzo krytyczne teksty pod adresem mafii żydowskiej która zniewala Polskę od 89r.
  Jestem przeciwnikiem żydowskiego rasizmu (Syjonizmu) i żydowskiej okupacji Polski. Ale też jestem przeciwny "rozwiązaniom ostatecznym".
  Ich trzeba potraktować jak każdą inną mniejszość narodową.
  A mniejszość narodowa nie może rządzić większością (w demokracji nie może) a w Polsce ta mniejszość rządzi co dowodzi że Polska po 89r nie jest krajem demokratycznym a jest żydowską kolonią.


  Głównym problemem jest likwidacja systemu Oligarchicznego oraz wprowadzenie zasady że podatki się płaci tam gdzie się zarabia a nie tam gdzie się zarejestrowało firmę. I chodzi to o każdą oligarchię (kościelną też). W Polsce Oligarchia jest głównie żydowska.

  Wielkie firmy, koncerny, Polskie czy zagraniczne działające na terenie Polski, powinny być współwłasnością Państwa Polskiego.
  To jedyna metoda na skończenie z rabunkową eksploatacja Polskiego rynku (wyzysk kliencki, pracowniczy, środowiskowy, ekonomiczny).

  Myślę że mechanizmy prawa Chińskiego były by dobrym odniesieniem.
  Gierek jeszcze przed Chińczykami próbował budować taki system.
  To Chińczycy uczyli się od Gierka jak otwierać się na świat.
  Współpraca z zagranicą tak ale w trybie wzajemnie korzystnej współpracy pod kontrolą suwerena czyli Polski a nie na zasadach kolonialnej grabieży.
 • @Miksa 20:06:26
  W Bułgarii religia jest wykorzystywana jako spójnik narodowy.
  To niebezpieczne zabawy.
  W Polsce wykorzystano w taki sposób KK.
  Religie mają swoje centra religijne poza granicami państwa.
  Kadry kościelne to obca agentura podległa ośrodkom władzy które mieszczą się zagranicą.
  Systemowo rzecz biorąc religie powinna być poza polityką i zajmować się głównie kwestiami moralnymi, wsparciem biednych itp.
  Władza polityczna to władza ziemska, to ekonomia, gospodarka, rolnictwo, finanse, nauka, medycyna, kultura... i szeroko rozumiane środowisko życia człowieka (infrastruktura życiowa).
  Religia dotyczy tylko wąskiego kręgu kultury, wiary, tradycji....

  Religie należy trzymać daleko od polityki (systemowy zakaz wtrącania się do polityki).
  W Bułgarii prawosławie jest oczywistym narzędziem Moskwy.
  To spójnik kulturowy. To spójnik części Słowian.
  Popieram idee wspólnoty Słowiańskiej ale nie na bazie religijnej a raczej na bazie językowej, kultury Słowian, wspólnoty historycznej.. itp.
 • @Oscar 09:03:48 otóż to!
  z pewnością nie ze wszystkim, co napisałeś, się zgadzam, ale sprawę muszę przemyśleć, więc nie rzucam się na drobiazgi.
  No i może powiedz, jak to zrobić z Polakami, z którym niemal każdy zna się na polityce i chce rządzić z tylnego siedzenia - ale tylko wówczas, gdy mu dadzą pieniądze do rozdzielania.
  Nie wiem, czy już się z Tobą pokłóciłam. Jeżeli nie, to zróbmy to od razu i może potem da się jakoś wspólnie iść w jednym kierunku? Co Ty na to?
 • @oleg 12:37:23
  Czas zacząć szanować w 2015 r. spójniki kulturowe Polaków przez samych Polaków nikt inny nie musi tego robić.
  Dużo racji, że religię jak również sporty należy trzymać daleko od polityki (systemowy zakaz wtrącania się do polityki)….. Lecz, te spójniki kultury narodu, wymagają szczególnej ochrony wojskowej.
  Bez nakazu ochrony, systemowy zakaz wtrącania się religii i sportu do polityki, będzie działał makabrycznie. Sport i religia, wyjątkowe tradycyjne spójniki kultury narodu razem z Polakami na zawsze zostaną skazane na margines.
  Siły bezpieczeństwa nic teraz nie robią, aby Spójniki kultury narodu działały prawidłowo i były niedostępne dla dywersji „rozłączników kultury narodu” w postaci faktu zamykania obiektów w czasie trwania imprez, dla zwykłych obywateli itp):)))
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
  Jerzy Dobrowolski - Polska Demokracja Kwantowa
 • @Oscar 09:03:48
  Nie ma lepszej jedności niż na bazie narodowej i religijnej. Nie da się przeskoczyć nad religią. Miliony ludzi wierzy, że ich życie ma sens nie tylko wymierny, materialny, ziemski. Z tym nie da się wygrać. Jakaś forma religii musi istnieć. Kościół zbudowany na formie dekalogu jest najlepszym, jak do tej pory rozwiązaniem.
  A co by było, gdyby kościół w Polsce był narodowy? Nie watykański, tylko polski? Gdyby idea narodowa i religijna były tym samym?
  Był taki moment w naszej historii, kiedy była szansa na oderwanie się od Katolicyzmu i pójścia w kierunku reformy Kościoła. Niestety czasy i ludzie nie sprzyjały. Sto lat później Anglia ogłosiła "Akt supremacji" i pozbyła się wpływów Watykanu na politykę swego państwa. Niedługo po tym stała się imperium, nad którym słońce nie zachodzi.
 • Mialem na mysli przescieradla na balkonie
  Byly by widoczne z sasiednich blokowisk oczywiscie bedzie to spora sensacja ale pewne jest ze wiekszosc gapiow zafunduje sobie przeglad Neonu ze zwyklej ciekawosci tym samym krag osob wolnych od medialnej indoktrynacji mediow glównego nurtu sie powiekszy. powie wiekszosc to szalony pomysl , temu kto tak powie powiem a co sadzisz o Ghandim ktory chodzil po indiach z koza na sznurku czyz nie byl wariatem, jednak te jego wariactwo dalo india wzgledna suwerennosc. i wolnosc od angielskich konkwistadorow, powieszenie przescieradla na balkonie czy w ogrodzie z chaslem ,,media klamia czytaj neon 24.pl,,to mniejsze wariactwo wiec co stoi na przeszkodzie , niewiem ilu czytelnikow ma neon ,mysle ze wielu, po takiej akcji bedzie ich dziesiatki razy wiecej..... wiec .co wieszamy........
 • DO @Oscar 08:40:23
  Edward Gierek to najbardziej Polski rzad po II wojnie światowej ! i wtedy POLACY mieli największy dobrobyt [ dziś dobrobyt ma żydo-chazarstwo ]
  !
  panie @Oscar 08:40:23 !!! moje skromne zdanie jest takie że nie bedzie w POLSCE BEZPIECZEŃSTWA I DOBROBYTU dopóki będzie w Polsce
  rasowa mafia żydowska !!! ich trzeba deportować z Polski ! bo to w 90 % rasiści pasożyty złodzieje !!!!! [ wybitne nie zdemoralizowane jednostki żydów można zostawić !!!! ] RESZTĘ DEPORTOWAĆ DO IZRAELA !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! mass-media , film , reklama ,polityka w Polsce są w 99% obsadzane przez żydowskich rasistów !!!!!!
 • DO @Oscar 09:03:48 !! popieram wspólnote na bazie tożsamości !!
  Panie @Oskar ! popieram wspólnotę Słowian na bazie tożsamości kultury krwi !!
  !
  NPS jest dla wszystkich Słowian bez względu na wiarę może być buddysta katolik ateista itp !!! !
  !
  NPS ma jednoczyć wszystkich Słowian !!!!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach z żiemi Lechickiej !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930