Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 121 komentarzy

Marsz PiSu bez poparcia biskupów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Decyzję o rezygnacji z komitetu honorowego marszu PiS zaplanowanego na 13 grudnia podejmowali kolejni biskupi.

Po rezygnacji arcybiskupa Wacława Depo rezygnację złożyli biskup Wiesław Mering oraz Ignacy Dec. Biskup Dec nie chce komentować swojej rezygnacji natomiast dwaj pozostali twierdzą, iż choć bliskie im są idee przyświecające marszowi oraz  troska o dobro społeczne to sprzeciwiają się wykorzystaniu hierarchii kościelnej do walki politycznej. O godzinie 14.12 Katolicka Agencja Informacyjna w komunikacie Rzecznika Episkopatu podała, iż pozostali trzej biskupi również zrezygnowali z udziału w komitecie honorowym marszu. Udział biskupów w upolitycznionej inicjatywie szkodzi według biskupa Pieronka wizerunkowi  kościoła, bo choć prywatnie każdy z biskupów ma prawo do swoich prywatnych sympatii politycznych, to jednak na zewnątrz powinien być otwarty na wszystkich wiernych. Ponadto biskup podkreśla, iż zdecydowanie lepiej będzie jeśli biskupi zajmą się tym do czego zostali powołania w ramach kościoła czyli do głoszeniem ewangelii.

Katolicka Agencja Informacyjna podała, iż krytyczne stanowisko wobec udziału w komitecie honorowym marszu zajął  również nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Miligiore.

Rzecznik prasowy PiS Marcin Mastalerek twierdzi, iż na członków Komitetu Honorowego „Marszu w Obronie Demokracji i wolności Mediów” wywierane były różnego rodzaju naciski efektem, których jest rezygnacja przedstawicieli hierarchii kościelnej.

 Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31