Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 196 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Moje komentarze

 • @Wrzodak Z. 11:56:51
  Ja dziękuję za cenne informacje uzupełaniające moją wiedzę na ten temat. Jako Klub im. Romana Dmowskiego szykujemy publikację zawierającą przekrojowy wybór publicystyki narodowej i z pewnością zamieścimy jeden z artykułów A. Krzepkowskiego , żeby podtrzymywać pamięć i oddać mu szacunek.
  25. rocznica mordu na Krzepkowskim
 • Pisałem na NEonie
  o tym, że Rosja i Turcja są na kursie kolizyjnym nawet wtedy kiedy niektórzy cieszyli się z chwilowej przyjaźni Erdogana z Putinem. Rosja jest nie przygotowana do udziału w konfrontacji na jeszcze jednym odcinku i Turcja to z pełną świadomością wykorzystuje. Postawa Rosji to również forma pogrożenia Armenii paluchem za rewolucję z 2018 roku.
  Pat w konflikcie o Górny Karabach ❗
 • @Anna-PK 05:43:46
  Ormianie nie są wbrew pozorom tacy prorosyjscy denerwuje ich to, że rosyjscy turyści, którzy przyjeżdżają do Armenii uważają ich kraj za własną kolonię. Ponadto od 2018 roku kiedy premierem jest Paszynian, Armenia poluzowała swoje relacje z Rosją starając się grać na dwa fronty. Gdyby nie wsparcie Moskwy Turcy wespół z Azerami zajęliby Górski Karabach i część Armenii. Trudną sytuację pogłębia fakt przyjęcia ormianskich uciekinierów z Syrii, którym trzeba dać pracę i utrzymanie a oni mówią dialektem ormiańskiego praktycznie nie zrozumiałym już dla Ormian z Armenii. Praktycznie cały sprzęt wojskowy Armenia też ma z Rosji więc relacje z Rosją to nie tyle serdeczna przyjaźń co rozsądek.
  Azerowie kryją się przed Ormianami za plecami Turków!
 • @Rzeczpospolita 19:29:08
  Ale taką metodą nie zmienimy sytuacji.
  Polaku głosuj na Polaka, głosuj na Bosaka!
 • @Rzeczpospolita 15:59:53
  To niech mi Pan wskaze w tej stawce lepszego kandydata? Ja nie napisałem, że to kandydat idealny i taki o jakim marzę ale i tak lepszy od całej tej reszt cyników. Może Jakubiak albo Piotrowski się Panu bardziej widzi ?
  Polaku głosuj na Polaka, głosuj na Bosaka!
 • @zbig71 22:01:21
  w drugiej jest już tylko wybór między dżumą a cholerą ?
  Polaku głosuj na Polaka, głosuj na Bosaka!
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:23:57
  Ja się zwijam :)
  Piłsudski obawiał się legendy Błękitnego Generała
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:32:17
  Mój Boże są ludzie obdarzeni darem prorokowania, którzy wiedzą jak postąpiłby Miksa, do wróżki już nie muszę iść bo już wiem co bym zrobił :) Kilka lat temu miał Pan niezbyt spójne ale przynajmniej ciekawe w gruncie rzeczy teorie na temat cywilizacji polskiej, od tego czasu niestety widzę nieustanny regres, a może nawet nie tyle regres co jakieś wewnętrzną gorycz, która determinuje Pana do personalnych ataków wobec bliźnich. Na Pańskiej opinii na mój temat i temat tego tekstu świat się na szczęście nie kończy a prawda o Piłsudskim i sanacji dociera do coraz szerszych kręgów społeczeństwa, tej fali już nikt nie zatrzyma.
  Piłsudski obawiał się legendy Błękitnego Generała
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:16:19
  Jeśli ktoś wierzy, że rzeczywistym powodem niezłożenia przysięgi przez Piłsudskiego był fakt tego komu była dedykowana to rzeczywiście może poczuć się wzburzony. Ja natomiast uważam, że głównym powodem była megalomania Piłsudskiego, który za wszelką cenę chciał mieć pełną kontrolę nad wszystkim trzema brygadami. Jeśli ktoś uważa, że awantura kijowska była słuszna to tym bardziej powinien uznać przelanej krwi pod Kaniowem, która spowodowała, że Ententa zaczęła postrzegać wojsko polskie jako swojego sojusznika. Ale żeby nie było, że to Miksa coś tam sobie zmyśla cytuję fragment najnowszej dostępnej na rynku biografii Hallera: " Jest jednak wiele przesłanek, które wskazują na to, że Haller nie był zdecydowany na walkę pod Kaniowem i że został do niej zmuszony okolicznościami lub - co bardziej prawdopodobne - w wyniku zakulisowych działań piłsudczyków. Od początku istnienia II Korpusu emisariusze POW czynili usilne starania, aby podporządkować sobie tę jednostkę, a działania te nasiliły się po połączeniu jej z brygadą Hallera. Celem POW było skłonienie młodszych oficerów i żołnierzy do podjęcia walki przeciwko Niemcom, co z powodu nieporównywalnej przewagi niemieckiej w liczebności, uzbrojeniu i materiale wojennym było czynem straceńczym.Jednak dla Piłsudskiego i jego obozu, zainteresowanych jedynie aspektem politycznym takiego działania, nawet hekatomba wojska w Rosji miała istotne pozytywy: dostarczała argumentów propagandowych i zmazywała w oczach Ententy ich trzyletnie legionowe zaangażowanie po stronie państw centralnych, a tym samym uwiarygadniała Piłsudskiego jako przywódcę Polaków w społeczności państw kolacji antyniemieckiej. Dodatkową korzyścią polityczną było unieszkodliwienie formacji zbrojnych, które przecież w swej masie były obce niepodległościowej lewicy, a powróciwszy w przyszłości do kraju mogły wzmocnić siły nieprzychylne Piłsudskiemu i utrudnić mu przejęcie władzy."
  Jak Pan widzi nawet nie napisałem wszystkiego ale zainspirował mnie Pan i uzupełnie ten artykuł i o ten fragment.
  Piłsudski obawiał się legendy Błękitnego Generała
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:25:37
  Niestety tak będzie, ale oni liczą, że wystarczy ściągnąć parę tysięcy Murzynów ubranych w amerykańskie mundury wojskowe i oni obronią nas przez tym czego naważy nam neosanacja.
  Piłsudski obawiał się legendy Błękitnego Generała
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:24:44
  Ja ze wstrętem odnoszę się do zakłamywania polskiej historii, nierozliczenia mimo upływu lat zbrodni i bandytyzmu w imię tego, że ktoś coś zrobił dla Polski. Miejsce na opisanie historii Januszajtisa pozostawiam Panu. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie żeby Pan przedstawił własną wersję relacji Hallera z Piłsudskim, moja powstała w dużej mierze w oparciu o książkę piłsudczykowskiego historyka, który nie ukrywał swoich piłsudczykowskich sympatii ale nawet on jak na historyka przystało pisał prawdę.
  Piłsudski obawiał się legendy Błękitnego Generała
 • Tak to mega istotne
  że bym Sowiecki :) zauwazyłem że jak rozbija się gdzieś samolot i jest produkcji sowieckiej/ rosyjskiej to polskie media z lubością to podkreślają a jak się rozbija amerykański to się podaje tylko jego nazwę bez podkreślania tego kto był producentem. W tym wypadku problemem nie było to że był produkcji sowieckiej tylko, to w jakim stanie technicznym był ten samolot.
  33 rocznica katastrofy lotniczej
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:09:00
  To prawda, ja z natury jestem zbyt pobłażliwy :)
  Zwiędłe żonkile czyli niewygodna prawda o powstaniu w getcie
 • @Wiktor Smol 21:34:16
  Dziękuję za miłą opinię :) Pozdrawiam
  Vaclav Kluas o skutkach koronavirusa
 • @demonkracja 09:13:27
  Oczywiście, że tak. Jakiś czas temu poza kwestią Sorosa zrobiłem takie porównanie organizacji pozarządowych działających w Polsce na rzecz USA i Niemiec. O ile niemieckie organizacje starają się oddziaływać przede wszystkim na samych Polaków to te amerykańskie traktują Polskę jako punkt wypadowy do wszczynania awantur w dawnych republikach radzieckich. GUS niestety nie podaje danych nt. pochodzenia organizacji i sposobu ich finansowania.
  Bilans III sektora według GUS
 • @marek500 20:47:09
  Dokładnie tak, im bardziej w głąb na wschód Ukrainy tym ludzie są bardziej normalni, taka Odessa to już zupełnie inny świat. Natomiast poglądy Ukraińców na Zachodniej Ukrainie na temat tej zbrodni, są po prostu szokujące, tu nawet nie chodzi oto że oni gloryfikują tych banderowskich zbrodniarzy ale wielu z nich uważa, że te bestialskie zbrodnie były słuszne.
  OUN-UPA: "Zmarłych pogrzebać"
 • @Monaco 22:29:52
  dobry tekst, dziękuję
  Czy Żydzi pomagali Żydom podczas II wojny?
 • Bardzo dobry
  i potrzebny tekst.
  Mało znane fakty współpracy Żydów z Hitlerem: II WŚ (2)
 • @JAM.M 09:41:24
  Konferencja będzie nagrywana, więc na pewno podeślę link.
  Zaproszenie na ciekawą konferencję
 • @Kmieć 18:20:34
  Z tym się akurat z Panem zgadzam, prominentni działacze IPN, próbują na boku zarobić nawet na takich pracach jak poszukiwanie ofiar totalitarnych aparatów terroru.
  Trwają poszukiwania na terenie Obozu NKWD w Rembertowie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930